Zrzka, Arabelin prsten a země otevřených srdcí

Byl krásný slunečný podzimní den a tak jsem si vykračovala se psem Jasem, který začal hrabat v zemi. Nikdy to nedělá a tak jsem ho okřikla…jedním okem se na mě podíval a ještě párkrát zahrábl a už pelášil ke mně a něco držel v držtičce. Doběhl ke mně a tu věc položil přede mě. Byl to zvoneček… krásný mosazný zvoneček. Vytáhla jsem z kapse kapesník, očistila ho a zkusila zazvonit. To byl krásný zvuk… ale vzápětí jsem nadskočila já i Jaso…protože se ozval mužský hlas…taktak jsem stihla psa chytit, aby po chlapovi nevystartoval. Za chvilku se pes uklidnil a já v úžasu zjistila, že přede mnou stojí čaroděj Vigo z pohádkové říše. Usmál se, dlouze se podíval na Jasa, který se zklidnil a začal si spokojeně vrtět ocasem a pan Vigo říká…. „on už mi nic neudělá…už jsem mu vysvětlil kdo jsem“. Psa jsem odepla z vodítka, očuchal si pana Viga a pak si lehl a jen nás pozoroval, jako by rozuměl všemu co si říkáme.

Pan Vigo mi vysvětlil, že přišel na zavolání zvonečku a že nic není náhoda… to mi nemusel vysvětlovat, protože já to vím. Povídal mi, že jejich říše nám chce pomoct, ale trvalo to dlouho než někdo našel zvoneček a tak se konečně stalo. Pan král se nechá poroučet a tomu, kdo zvonečkem zazvoní posílá prsten, který změní vše podle jeho představ… avšak, tento prsten smí být použit v zájmu dobra všech bytostí v zemi, kde se prsten nachází…a zůstane zde jen po dobu sedmi dnů… Pan Vigo mi podal prsten a  řekl… „Zrzko, máš na to sedm dnů, abys to tady změnila…pak si pro prsten přijdu…a budeme čekat až zase někdo objeví zvoneček v jiné zemi…teď už ale musím jít. Zvoneček ti tady taky ponechám, kdyby sis nevěděla rady, zazvoň a já ti přijdu poradit… Teď už ale musím jít…pan král slaví narozeniny. S Bohem Zrzko a dej se do díla“. Rozloučila jsem se  a šla domů, pes si vykračoval vedle mě a já přemýšlela co všechno mám změnit.

První den a otáčení prstenem:

Abych mohla něco změnit, musela jsem se stát hlavou státu a napsala si na papír čím začnu. Je třeba naplnit státní pokladnu, ale nic není zadarmo a tak nechci aby se státní pokladna plnila tím, že zatočím prstenem… to by mi stačil na to jeden den….chce to tady všemu dát řád a jistotu, práva ale i povinnosti….

Dodnes to bylo to, že se lidi rvali o koryta na těchto postech,  protože k platu, který je na vysoké úrovni dostávají ještě příplatky na různé výdaje, které jsou odůvodněny, jako ošatné, cestovné, reprezentační a já nevím jaké výdaje. STOP….  Platy jsou natolik vysoké, že jim na jejich reprezentační hadérky stačí, budou si vykazovat klasické cesťáky jako každý jiný… až doletíš… tak předlož k proplacení letenku, ubytování, co jsi tam projedl atd… a to se ti proplatí…žádné výhody navíc…žádné bydlení zdarma…proč…máš dost vysoký plat na to, abys mohl zaplatit. Lidi se už nepohrnou do těchto funkcí…protože nebudou nadstandartně zvýhodněni… kdo na ty fleky půjde? Jedině ten, kdo to chce dělat pro svou zemi a lid… s otevřeným srdcem.

V první řadě je třeba mít kolem sebe spolehlivé lidi MINISTRY… kteří budou mistři svého oboru a resortu. Budou své práci a veškeré problematice s ní rozumět, ve svém oboru opravdoví profíci….kterým dám volnou ruku pro to, aby mohli kolem sebe vytvořit tým lidí, kteří budou mít společný zájem… naši zemi povznést. (pokud si tam bude chtít pan ministr dát čelena své rodiny…ať mi prokáže, že problematice daného oboru rozumí).

Takže první den jsem si otáčením prstenu přivolala lidičky, kteří i za finančních podmínek, které jsem výše uvedla, jsou nadšeni svou prací a mají v hlavě jasno a tak si kolem sebe tvoří tým, spolehlivé pilíře o které se budou moct opírat…všichni jsou nadšeni a práci dělají dobře a spolehlivě, ve prospěch všech lidí….mají velký úkol…. Každý ve svém resortu vytvořit současně i legislativu – spravedlivé zákony, kterými se všichni budou řídit.

Když se uklízí, tak většinou od shora…. takže takto jsem začala s úklidem první den.

Druhý den a otáčení  prstenem:

Senát a poslanecká sněmovna… potřebujeme ji? Senát …vyhozené investice.. pány a dámy, kteří zvedají ruce a nemají tušení, proč je zvedají… chodí se vyspat do práce a berou za to hříšné prachy. Takže ruším sněmovnu. Poslanecká sněmovna… skoro to samé jako u senátu.. takže ruším. Nj…ale tady by mohl být problém …zavolám si pana Viga a tak už zvoním na zvoneček. Pan Vigo je tu hned… a tak mu vysvětluju, …. když zruším poslaneckou sněmovnu, která mi přijde zbytečná investice…která neplní svůj účel a přijde mi, ba jsem přesvědčená o tom,  že spousta politických stran …že to dělá špatnou krev, protože se mezi sebou hádají, házejí na sebe špínu a před volbami slibují hory doly…přitom by měli mít společný zájem a že si myslím, že by postačila jedna strana…např. Strana OTEVŘENÝCH SRDCÍ… Pak Vigo přikyvuje hlavou a souhlasí se mnou a ptá se mě kde je teda problém….a tak mu říkám, že dřív tady byla taky jen jedna strana… a že tím pádem bude po demokracii….že se tak trošku obávám, jestli to nebude krok zpátky. Na to se usmál, poplácal mě po rameni a říká mi… „Zrzko, ale mně se to opravdu líbí a věřím, že strana OTEVŘENÝCH SRDCÍ bude jistě o něčem jiném než to bylo kdysi… jste poučeni z doby, kdy jsme i my s Arabelou, panem králem i Rumburakem vás navšítili … já s tebou souhlasím a fakt se mi to líbí…poslouchej dál své srdce…jdeš na to dobře“. Rozloučil se a byl fuč. Takže…ruším i poslaneckou sněmovnu a plně důvěřuju vládě, že zvládnou sestavit zákony tak, aby byly spravedlivé, reálné a bez nejrůznějších děr.

Demonstrace proti reformám

Třetí den a otáčení prstenem:

Každý má právo na práci, ale nikdo nemá povinnost chodit do práce… a to se mi nelíbí, takže tady to změním. Je spousta lidí, kteří celý svůj život ze státní pokladny jen berou a přibývá jich díky nezaměstnanosti…a tak hrstka lidí, kteří do státní pokladny přispívají se čím dál víc zužuje. Není divu, že je pokladna prázdná. To je třeba změnit

Nojo…ale tady se bude prstenem vrtět víc…. Protože i kdybych chtěla všechny lidi povinně nahnat do práce…tak fabriky, statky atd. které kdysi  fungovaly jsou rozkradeny, rozebrány zdemolovány…. Takže…. Točím a točím prstenem a fabriky, závody, vše co kdysi fungovalo a co se vytunelovalo se obnovuje…a stává se funkční… takže lidi mají kde pracovat…. Mají motivaci, plat. Když budou mít všichni práci, placenou (každého 15 dostanou svůj plat, odměnu za práci)…tak budou všichni odvádět daň a pomalu se začne státní pokladna plnit. Práce bude pro každého povinností… aby všichni pochopili zákon přírody… nezaseješ – nesklidíš….. – nesklidíš…tak se nenajíš. Dnes je povinná docházka do školy…a tak od teď je povinná docházka chodit do práce… už je kam jít a kde pracovat……díky tomu, že se pokladna plní… plní se státní pokladna… a tak je na důchody, na zdravotnictví… na dávky pro potřebné… jako jsou invalidní důchodci, postižené děti… na školství… atd.

Čtvrtý den a otáčení prstenem

PRÁVA A POVINNOSTI  pro všechny stejně…. Páni podnikatelé budou odvádět také daň a do odpisů si budou moci dávat jen opravdu náklady spojené se svou činnosti… (každý rok nové auto, nový PC atd… si myslím, není nutností)…tak jak to fungovalo doposud a zákon jim toto umožňoval… tomu je konec. Je přece blbost, aby prosperující firma byla na konci roku v mínusu a nebo jen malinko v plusu :o). Policisté, hasiči… odebírám jim výsluhy a renty…(snad to nečte nějaký kolega… :o) ) … protože jsou odměňováni za výkonu své činnosti… dostávají plat jako každý jiný ( je jasné, že jinak je odměňován, učitel, dělník, popelář, policista, zdravotní sestra… ten kdo zametá chodníky a stará se o čistotu města a nemá zodpovědnost…) … a jsem přesvědčená, že k těmto složkám a profesím se začnou hlásit opravdoví srdcaři, kteří své povolání – poslání…. půjdou vykonávat ze svého vnitřního přesvědčení a ne z výhod které je čekají (dnes nechápu rozdíl mezi MP a PČR… proč MP nemají výsluhy a PČR ano…přitom ta práce je hodně podobná)…jsou povoláni, kde není až taková zodpovědnost, znalost, empatie atd…a tak je třeba i platově rozlišovat, ale za dobu působení … ne po době působení. Důchodový věk, by snížil u žen na odchod do důchodu v 54 letech… u mužů v 57 letech. Je třeba uvolnit místo mladým… důchod by byl plošný…ale důstojný, tak aby lidé po zásluze v tomto věku měli splněny své potřeby a žili na úrovni, tak jako když pracovali. Nehrálo by tady roli, kolik dětí by žena za svůj život porodila…

Pátý den a točení prstenem:

Porodné…a děti… o naše následovníky je třeba aby se postaralo a tak porodné a mateřskou navyšuji tak, aby žena nepoznala, že není v práci…a doma s dítětem by zůstala do jeho čtyř let. Změna nastává v bodě, … tři děti je standart… nad tři děti je nadstandart a opět se vyskytují lidé…kteří by tohoto mohli využít…a být na mateřské až do důchodu. Obdivuji ženy, které mají víc jak tři děti…a dokáží se o ně postarat po všech stránkách a vychovat z nich řádné lidičky…leč mnohdy je opak pravdou…a tak od třetího dítěte, bych zrušila porodné, snížila mateřskou…a náklady na další děti nechala na rodičích a ne na státu… (věříte mi, že by někteří občané si rozmysleli mít dětí habakuk jen aby na ně brali dávky?).

Vězení… zde by se povinně pracovalo a bylo by opravdovým trestem…žádné nadstandarty za to, že někdo někoho usmrtil, nebo někoho oloupil, kradl atd… v těchto zařízeních by nebylo možné se vzdělávat, posilovat a ležet na kavalci…a přemýšlet nad tím co budu dělat venku. Pobyt, stravu atd… v tomto zařízení by si vězni hradili ze svého platu…takže by nezatížil tento institut daňové poplatníky… trest má být nevýhoda a ne výhoda, proto se nedivme, že jsou věznice přeplněné.

Šestý den a točení prstenem:

Měním školství…osnovy… už od raného dětství se děti mají učit hlavně žít a ne se učit poučky, které jim v životě ve finále k ničemu nejsou…takže rodinná výchova, která má sice vycházet z rodiny…. Se zavádí už ve školkách…a na prvním stupni… na druhém stupni se rodinná výchova mění na výchovu v pozitivní myšlení a plnění svých snů…. Po celou dobu je třeba dětem vštěpovat do makoviček…aby vše fungovalo, je třeba rovnováha… hlavně mezi právy a povinnostmi, že zlo se trestá a dobro se odměňuje… opět hodně záleží na učitelích, kteří své povolání berou jako poslání…. v posledních letech se na děti přitlačilo… jen v první třídě se naučí číst, psát počítat… jsou na ně vyvíjeny silné tlaky, které jim tlačí na psychiku a pak se nedivme…že i děti páchají sebevraždy….lehce bych ubrala učení… ale to nechávám na ministrovi školství, který je frajer, speciální pedagog, psycholog v jedné osobě a tak ví… co je pro vývin dětí to nejlepší.

Setkávám se i s ostatními ministry… kontroluju jejich práci, jejich nadšení mě hladí… a jsem spokojená s výslednou prací…. Ministr dopravy … má návrh jak realizovat důstojné cestování atd… Ministr školství mi překládá návrh jak budou školy fungovat … jak budou státem dotované… Ministr vnitra mi překládá ….atd atd… je to úžasné a jsem nadšená… a pro realizaci jejich vizí…točím prstenem a vše se stává skutečností.

Sedmý den točení prstenem:

Otáčím jen jednou….a vysílám paprsek z prstenu k pochopení všech bytostí tohoto státu…. Už nemám co bych chtěla napravit… vše je tak jak má být… nedám lidem až tak všechno zadarmo… když je něco zadarmo, tak si toho lidé váží daleko míň, než když si to musí koupit… než když proto musí vyvinout nějakou činnost…. A tak zvoním na zvoneček a pak Vigo přichází….a ptá se… „Hotovo? Ještě máš čas Zrzko něco změnit“… a tak mu říkám, že si myslím, že základní pilíře jsou postaveny a další patra už musíme stavět všichni společně…. Jen mě pane Vigo napadlo….škoda, že tyto změny můžu provést jen u nás ve státě… není to tak dávno, kdy jsme byli Československo…a moje kořeny jsou i na Slovensku …vím, že to nebyla potřeba lidu ale těch pánů nahoře.. vím a jsem si vědoma…že čím menší stát, tím lehčeji se zlomí…. A pak Vigo praví „Udělám vyjímku“ …dej mi prsten….a otočil prstenem… teď jste zase Československý stát“…jste jednotní… a to co jsi udělala tady v zemi, od teď platí i na Slovensku… slovenští ministři doplní vládu ZEMĚ OTEVŘENÝCH SRDCÍ… tak se vaše země od teď jmenuje…a ty zatím zůstaneš ve funkci vládce této země….až se vše zaběhne do kolejí, které jsi prstenem vytočila…dáš možnost volit lidu …ať si zvolí svého vládce…. To pro demokrativní zemi bude dostačující….a tak se staň. Nechť je ZEMĚ OTEVŘENÝCH SRDCÍ…příkladem pro další státy a celý svět… S Bohem Zrzko a vládni po dobu co budeš u moci spravedlivě a otevřeným srdcem… nechť základy, které jsi prstenem vytočila jsou všem k užitku a blahobytu.“ Vigo si vzal ode mě zvoneček i prsten a zmizel….

A tak si žili všichni v lásce a pohodě a další a další země po celém světě ZEM OTEVŘENÝCH SRDCÍ následovaly…..

S láskou a otevřeným srdíčkem si pro vás i pro sebe zafantazírovala… s úsměvem…

Vaše Zrzka

22.10.2011

Vaše komentáře

Reklama