Úvod, varování, doporučení

ÚVOD

Neměla jsem v plánu psát nějaký úvod, ale ráno mi naskočila myšlenka, že bych měla pár slov napsat hlavně pro čtenáře, kteří ode mně nikdy nic nečetli a nic o mě nevědí, aby z mého psaného projevu nebyli v rozpacích.

Léčbou nádorového onemocnění procházím už nějaký ten měsíc a je toho hodně o co se chci s vámi podělit. 

 1. Jak a kdy se na to přišlo. Jak se vnímala a následně zpracovala vyřknutý ortel.
 2. Proč jsem se rozhodla jít do léčby klasickou medicínou (ale jedu si i to svoje čáry máry fuk a využívám i alternativní způsoby)
 3. Co se odehrává v mém těle a v mysli při a po aplikaci chemoterapie  (zatím jsem na chemoterapii, ale čeká mě operace a ozařování…a možná ještě další procedůry)
 4. Co mi tato mrška vzala a ještě asi vezme. Co mi už dala a věřím, že ještě dalšího dá.
 5. Určitě budu zviditelňovat lidi, preparáty atd. jenž mi v minulosti nebo i současnosti pomáhají. Stále jsem zastánce toho, že dobré věci se mají šířit.
 6. Své články budu doplňovat i fotkami. Možná dostanu odvahu a na konci nebo možná už v průběhu mého příběhu přidám i fotky, jak jsem vypadala před operací, po operaci a jestli se bude konat rekonstrukce tak i po ní….ale jisté to není. Každopádně tyto fotky už vznikají a já jsem vděčná, že souhru náhod (na které nevěřím), které mi přihrály do cesty Kateřinku,  která dokumentuje průběh mé životní etapy. Škoda jen, že jsme se nenašli o chvíli dřív, kdy jsem ještě měla vlasy. Ale i to jak jsem je shazovala mám zadokumentované, ale ne pod objektivem Katky.  A je tady první zviditelnění: zde je odkaz na FB stránky Katky ….stačí když kliknete na fotku a můžete se kochat. Z její objektivu je i úvodní fotka dveří, která má název DVEŘE DO DALŠÍCH LET JSOU OTEVŘENY DOKOŘÁN …dnes mě zaujala a cítila jsem, že si ji přidám do svého prvního článku. Po přečtení názvu, který mu Katka dala jsem pocítila silný pocit souznění.

 

VAROVÁNÍ

Co očekávat z mého psacího projevu?

 1. Píšu mojí rodnou řečí…tokové skoro „SLOVÁCKO SA NESÚDÍ“, občas použiju s láskou a něhou vulgarismus. Neočekávejte, že budu psát spisovnou češtinou a používat cizí slova a nebo odborné názvy. Hezky, česky (slovácky) a polopaticky.
 2. Jsem hodně upřímná a otevřená a to se bude odrážet i v mém psaném projevu. Bez přetvářky a hezky narovinu. Vím, že asi překvapím (někoho mile, jiného nemile) i mnohé z vás kteří mě znáte, jak se ke své diagnóze stavím. Sama sebe jsem překvapila jak jsem to pojala.
 3. Hned na začátku se přiznávám, že nejsem vzorný pacient a že styl svého života jsem své nemoci moc nepřizpůsobila. Vlastně když to tak vezmu, tak už v roli dítěte, pak puberťáka a následně zaměstnance jsem byla tak trošku rebelka….dokonce si troufám tvrdit, že jsem i tak trošku duchovní rebel. Zkrátka odsud posud… dělám to snad celý život tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, takže je ze mě rebelpacoš.
 4.  Mám ráda černý humor a o to víc se moje hlášky teď umí projevit tímto směrem a obávám se, že se mu nedokážu vyhnout ani ve svém psaním.

 

DOPORUČENÍ

Rakovina je všude kolem nás a asi neznám jedince, který by neznal někoho, kdo tuto nemoc má, nebo měl.

 1. Pokud budete chtít někomu moje články doporučit nebo přeposlat, tak bych vás ráda požádala, abyste poslali v první řadě tento ÚVOD a nebo radši celou rubriku MŮJ ŽIVOT S RAKOVINOU. Tady bude vše hezky popořádku navazovat na sebe.
 2. Články budou provázet aktivní odkazy, které jsou fialově zbarvené a po jejich rozkliknutí se dostanete na zmiňovaný článek nebo odkaz.
 3. Vybírejte si z toho co budu psát jen to, co s vámi rezonuje. Není mým záměrem psát a diktovat, že toto je vhodné i pro vás a takto to máte taky dělat. Ba naopak. Co pomáhá mě, nemusí pomáhat vám nebo jinému.
 4. Prosím neodsuzujte ani mě nijak neposuzujte a ani ze mě nedělejte hrdinku…. nejste v mé kůži. To, že si budete při čtení myslet, že něco dělám špatně…věřte, že to co dělám je pro mě v danou chvíli to nejlepší co pro sebe můžu dělat. Nechte své myšlenky při čtení volně plynout. Nedávejte jim důležitost…jen vnímejte co to s vámi dělá.
 5. Uvědomte si, že slovo KDYBY…např. Já kdybych…je jen ve vaší hlavě. Až se ocitnete v dané situaci, tak možná zareagujete přesně opačně než jste si doposud mysleli. Stejně jako já.
 6. Taky je potřeba si uvědomit, že každý z nás má práh bolesti, citlivosti, vědění, pochopení a víry někde jinde. Je velmi pravděpodobné, že jak budu popisovat já moje vnímání, bude jiný (á) vnímat a prožívat úplně jinak (možná už znáte jiné příběhy lidí s rakovinou a možná se vše odehrávalo úplně jinak než u mě).

Mějte se a smějte se

s láskou vaše Zrzka 

23.9.2021

 

Zdroj obrázků: Kateřina Nedvídková

 

Vaše komentáře

Reklama