Jsou to jenom cysty

Dávná minulost

Je  potřeba se vrátit úplně na začátek, ale vezmu to opravdu v rychlosti.

Asi před dvaceti lety jsem si „náhodou“ nahmátla na prsu bouličku o velikosti velké fazole. Tenkrát jsem ještě neměla v sobě zpracované MOJE PRAVDY tak jako dnes a tak není divu, že jsem se docela vyděsila. Gyndař mě poslal na ultrazvuk a když jsem přišla zpět s lékařskou zprávou, tak mi oznámil, že na to jak mám malá prsa v nich mám problémy na šestky a odeslal mě na onkologii. Tam mi pan doktor udělal biobsii a hned jak tekutinu odebral, boulička zmizela. Za 14 dní přišly výsledky, které potvrdily, že se jedná o cystu. Nějaký čas jsem chodila na kontroly, ale pan doktor pak zmizel do Brna a když to bylo furt v pořádku, tak jsem to nechala tak nějak vyšumět.

Tuto první cystu jsem docela řešila strachem. Fakt jsem byla vyklepaná a utíkaly mi myšlenky, jak dopadnou výsledky atd… S čistým svědomím můžu říct, že jsem nebulila a nepropadala panice, ale napjatá jak strunky jsem přeci jen byla. Během těch následujících dvacet let, mi občas nějaká ta bulka vyskočila a sama se ztratila. Měla jsem vysledované, že většinou mi ta bulka naskočila, když jsem se do prsa nějak udeřila (většinou to způsobila psí tlapa, nebo čumák při našich radovánkách). Neměla jsme strach, protože jsem věděla, že mám prsa samou cystu a vysvětlila jsem si to, že zkrátka když dojde k nějakému nárazu, že se zaplní tekutinou a ta se časem vstřebá. Jednou mi zas naskočila mrška jedna, ale ta byla ve velikosti křepelčího vajíčka a zrovna v době, kdy jsem finišovala v kurzu pro služební psy a probíhalo závěrečné přezkoušení, takže jsem neměla nejmenší potřebu lítat po doktorech. V té době už jsem měla docela zmáklé MOJE PRAVDY  a frčela jsem na různých alternativních metodách a tak jsem si to pomocí EFT tento problém odťukala a….světe div se… vajíčko zmizelo.

Ještě bych ráda dodala, že všechny tyto bulky, boule a bouličky jsem na sobě nacházela při hygieně. Zkrátka když jsem si mydlila své tělo a následně jej občas promazala nějakým tělovým mlékem. Zkrátka lajdák na to, abych si dělala nějaké samovyšetření.

 

Poslední tři roky

V roce 2019 jsem si zase našla bulku. Možná jsem ji našla už dřív, ale v tom roce, jsem si uvědomila, že už ji tam dýl a tak jsem ji občas zkusila odťukat EFT, ale ona mrška nereagovala. Nevěnovala jsem jí nějak extra pozornost a svůj čas, protože jsem si to opět vysvětlila po svém, že tekutina v ní asi změnila svou konzistenci na něco gelového.  Jenže já blbka jsem se nějak podřekla před dětma, že mám v prsu bulku a ty na mě trošku tlačily, abych to začala nějak řešit. Chápala jsem, že měly strach aby to nebylo něco jiného než cysta. Lenčina (moje snacha) mamka Vilma bohužel kdysi dávno měla rakovinu prsa, kterou zvládla, ale za čas udeřila rakovina opětovně a to do kostí a jater. Je mi líto, že jsem neměla možnost Vilmu poznat osobně, protože z vykládání to musela být skvělá žena ve všech svých životních rolích a vím, že by byla by ještě skvělejší babička pro moje vnučky Vili a Viki. V té době, jsem dostala já i moje mamka žádanku na vyšetření na MAMOGRAFU. Věděla jsem, že mamku do nemocnice povezu a pro klid v rodině jsem na mamograf šla taky. Holalá…. obě jsme prošli bez závad a já měla radost, že jsem se nemýlila a že i děcka mohou být v klidu.

Jenže ta cysta se decentně zvětšovala a prso mě začalo v roce 2020 bolet. Žádná extra bolest….takový divný tlak, jako když se v období kojení nalívají prsa mlékem. Furt jsem byla klidná jak želva. Však jsem byla na mamografu a rakovina nebolí (do určitého stádia).

Znejistěla jsem až časem a to na jaře 2021, kdy opět při páchání hygieny na svém těle jsem si našla v podpaží bulku a za pár dní na to další z boku prsa (tentokrát jsem se poškrabala). Poškrabala jsem se zrovna v době, kdy jsme si s Lenkou povídali a nějak ze mě vyjelo…. „kurník…další“. Reakce Lenky? „Ale to už není sranda….fakt už to někomu ukažte a začněte něco dělat“. To bylo o víkendu a hned v pondělí jsem si zavolala své gyndařce a za dva dny jsem už byla u ní. Tak jsem jí v kostce řekla to co jsem vám už tady popsala. Ona mě prohmátla a říká…. myslím si, že to bude tak jak to říkáte, ale tady máte žádanku na ultrazvuk a když bude potřeba nějaké dovyšetření, oni vám to tam udělají. Za 14 dní mi dělali ultrazvuk a paní doktorka, která ultrazvukem pečlivě kontrolovala obě prsa souhlasně potvrzovala moje domněnky, že se jedná o cysty, jen ta mrška co jsem si původně našla, že bude banální nezhoubný nádor, který budeme hlídat a za tři měsíce dojdu na kontrolní ultrazvuk. V případě, že by narostl přes 3,5 cm, že by se vyndal. Pak mi zajela ještě do podpaží a začala se divně tvářit a pokládat mi divné otázky. Tak jsem se jí zeptala, co se jí tam nelíbí a ona na to, že to je nějaký divný útvar, který vypadá jako by mi utekl silikon. Tak jsme se obě té její hlášce zasmáli,  protože tento únik u mě nehrozil. Ve finále se mě zeptala, jestli snesu biobsii, abysme měli obě dušu v péří. „Paní doktorko…snesu všechno, pokud nebudete řezat a píchat do dětí a do psů.“ A tak hned za dva dny (zrušila jsem si službu a vzala dovolenou) jsem k paní doktorce naběhla. Ta provedla biopsii z prsu a když nabírala vzorky, tak mi říká. „Já si jsem téměř stoprocentně jistá, že se jedná o nezhoubný nádor a že to bude všechno OK. Výsledky budou za 14 dní a nelekejte se, vyzvednete si je v Hodoníně na onkologii. Přece jen tam nějaký problém je a oni si vás tam už pohlídají. Jelikož si fakt myslím, že se jedná o nezhoubný nádor (ona to říkala odborně), tak vás asi pošlou na chirdu a to v podpaží se vyřízne a pošle na histolku.“

Když jsem vyšla z ordinace a četla si ten papír, tak jsem se dočetla, že 10.6.2021 se mám dostavit na onkologii. A sakra….to asi neklapne, budu se muset přeobjednat, protože zrovna v ten den jsme měli mít konečně – po dlouhé době (díky zrušení kovidových opatření) společný výcvik se psy. Chtěla jsem kut železo dokud je žhavé a tak jsem hned volala na číslo onkologie, aby mi dali jiný termín. Sestřička mi vysvětlila, že tam jsou až do 19 hodin a nic se měnit nebude. Snažila jsem se jí vysvětlit, že musím být v práci a tak jsme udělali kompromis, že teda přijdu a že budou počítat s tím, že budu špinavá od chlupů a v uniformě.  V práci jsem se domluvila, že si odskočím pro výsledky před koncem služby. Takže jak jsem psala v úvodním článku….VLK SE NAŽRAL A KOZA ZŮSTALA CELÁ.

Po celou dobu jsem byla vnitřně přesvědčená a klidná, že 10.6.2021 pro mě veškeré běhání po doktorech končí. Jenže opak se stal pravdou, ale o tom až v dalším článku.

Doporučení

Možná kdyby toto všechno se odehrávalo v době před dvaceti lety, kdy jsem ještě neměla v sobě zpracované MOJE PRAVDY, tak bych z toho byla vyplašená. Jsem si vědoma toho, že někdo by to pojal jako já a nebo ještě líp, ale taky vím, že už v tomto popsaném období by někteří propadali panice a hroutili se a malovali čerta na zeď.

Proto bych ráda všem, kteří se dostanou do situace,  kdy je potřeba čekat na potřebné vyšetření a jeho výsledky zachovali klid, rozvahu a nevěnovali „problému“ pozornost v podobě strachu a obav.

Je potřeba si uvědomit si, že:

  1. PROBLÉM  JE TAK VELIKÝ, JAKOU VÁHU MU DÁME. Jen na nás samotných záleží kolik myšlenek mu budeme věnovat, kolik energie budeme vkládat do katastrofických scénářů a stejně tím nic neuspíšíme, nevyřešíme, jen sami sebe vyšťavíme a i naši nejbližší z toho budou smutní.
  2. STRACH je velmi silná emoce, kterou dokážeme prožít ve svých představách daleko víc než nějakou radostnou představu. Strach je jen naše fantazie. Bojíme se něčeho, co se ještě nestalo, co ještě neexistuje….v době kdy se to doopravdy začne odehrávat zjistíme, že tam ten strach není, protože v tom přítomném okamžiku už nějak jednáme a jestli jednáme zase se strachem, tak je potřeba si uvědomit zas jen to, že je to jen další strach, který je krok před námi v budoucnosti.
  3. NEJISTOTA je přesně stav kdy čekáme na výsledky a pro mnohé, pokud si začnou malovat svou budoucnost černě je to hodně vyčerpávající období. Myslím si, že docela podrobně jsem napsala článek před lety PRAVDA O NEJISTOTĚ  a tak doporučuji si ho přečíst a zamyslet se nad ním.
  4. JE POTŘEBA UDRŽET SVOU MYSL V PŘÍTOMNOSTI. Jakmile vás napadnou zase černé myšlenky a toulají se do budoucna, tak je zkrátka stopněte a běžte dělat nějakou činnost, která vás naplňuje a baví. Hlídejte si svoje myšlenky a žijte v přítomnosti

 

Mějte se a smějte se

S láskou vaše Zrzka

24.9.2021

Zdroj obrázků: https://pixabay.com/cs/

 

 

Začalo to už dávno a pomalu se vyvíjelo. Jsem přesvědčena, že nic se neděje náhodou. Jestli mě v životě něco posunulo, tak to byly rány od života a věřím, že i tato podpásovka má svůj smyl.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama