Srpen 2013 – opice

Slunovratem se jangové energie, které nám vládly od jarních dnů, začaly měnit na jinové, tedy pasivní, přijímající. Pokud se do něčeho nového pouštíme, je třeba si uvědomit, že energie času nám již nepomůžou a my se budeme muset hodně snažit, aby to fungovalo. Neznamená to, že se nám nebude dařit, jen to, že se o to budeme muset postarat sami.

V období Opice je již třeba začít přepínat letní bláznivé pocity na rozum a užívání Kozy nahradit chytrostí Opice. Zkrátka po letním bláznění se trochu zklidnit a začít myslet na zimu. I když letos se asi nikomu nechce, protože všichni máme pocit, že léto ještě nezačalo. Ale vzhledem k tomu, že vládnoucím elementem tohoto roku je voda, dalo se předpokládat, že léto bude spíš chladnější.

Nastává období, kdy by mělo nastoupit přemýšlení a příprava na dokončení všeho, co jsme letos začali.

Opice je hravá, takže to zase nepřehánějme a neskočme rovnou přímo do řešení složitých problémů. Nemá ráda problémy, vyloženě od nich utíká, takže netlačme na pilu a pokud to jde, tak řešení složitostí nechme opravdu raději na září, kde budou energie pro řešení problémů příznivější.

Stále ještě tento čas tedy není jen o povinnostech. Opice má ráda hru, potřebuje se ukazovat ve společnosti a chlubit se svojí prací. Takže jí udělejme radost a dělejme to, co má ráda. Pokud se objeví nějaký problém, tak ho alespoň řešme zábavnou formou například při společenské události apod.

Roční Had s Opicí se nijak zvlášť nemusí. Mohou mít problémy s komunikací. Oba dva neradi ustupují a jsou podezíraví. Takže buďme raději tento měsíc upřímní ve všem, co děláme a dělejme to, jak nejlépe umíme a hrajme si s tím.

Had ví a Opice vidí neviděné. Využijme jejich sílu v naší prohloubené intuici a to nám může pomoci v tom, když nevíme kudy dál. Opice nám s tím může opravdu hodně pomoc.

Opice umí pracovat s detaily, umí se soustředit, ale musí to být zábavné. Jinak ji to otráví a ona od toho uteče. To znamená, že cokoliv budeme dělat, nás musí bavit. Zde je ještě vidět propojení s letní energií, kdy Kůň i Koza dělali jen to, co mají rádi.

Takže stále ještě přetrvává radost a zábava. Jen už nám přichází na pomoc také chytrost a vášeň bude více nahrazována rozumem.

Opice miluje úspěch a ocenění. Takže sdílejme své úspěchy a přijímejme, když nám někdo řekne, že jsme dobří. Stejně tak chvalme ostatní za to, co se jim povedlo. Choďme do společnosti a trochu se klidně i předvádějme, hrajme divadlo, ať sklidíme potlesk.

Energie období vlády Opice budou dvě.

Stále ještě probíhá přechod mezi létem a podzimem, takže Mezidobí Země. Platí stejné věci, které jsme si řekli v minulém měsíci.

Povede nás to ke zpomalení, přemýšlení. Více máme využívat fakta a realitu. Z přílišného přemýšlení ale hrozí zacyklení Země. Takže zlatá střední cesta je to pravé ořechové.

Stále však platí časové energie z minulého měsíce, které nás ještě podporují v tom, abychom se bavili s přáteli, oslavovali a navazovali nová přátelství.

Zdravotní zátěž v tomto období stále leží na žaludku, slezině. Mohou se objevovat plísně, zacyklená psychika a únava.

7.8. již nastupují opravdu podzimní energie. Hlásí se Kov v plné parádě a Opice bude ve svém živlu. Začne se již dříve stmívat a rána jsou obvykle mnohem chladnější. Bude třeba se začít více věnovat pravidlům a řádům.

Tato kovová energie podpoří element ročního Hada, vodu a s tím i to, co tato vodní energie přináší. Mohla by nám dobře jít meditace, prohloubi se zmiňovaná intuice, můžeme objevit svoji vnitřní moudrost. Můžeme ale cítit i větší strach.

Když se poddáme a budeme pomalu plynout, bude vše v pořádku. Pokud se poddáme strachu, můžeme zabřednout do hluboké, stojaté vody.

V tomto období je opravdu dobré brát zřetel na řády, zákony apod., jinak může dojít k bojům. A Opice umí byt pěkně bojovná. Pokud budeme něco podepisovat, pořádně si přečtěme i věci pod čarou. Spory ohrožují dosažení našich cílů.

Podzimní energie nám umožňují připravit se na sběr výsledků naší roční práce. Máme začít přemýšlet co a jak dál. Začít přemýšlet, jak jsme byli úspěšní a odhadovat zisky a ztáty. Promýšlet důsledky našich rozhodování.

Kovová energie přináší pomoc okolí. Takže neváhejme a opět s klidem žádejme o pomoc.

Pokud jde o zdravotní zátěže, mohou se objevit problémy s průduškami, plícemi, kašel. Zátěž bude i na tlusté střevo. Je tedy důležité podpořit proces eliminace toho, co nemáme rádi, co nám už neslouží a naučit se říkat ne. A to bez výčitek.

Letící hvězda

7.8. přiletí opět nová Hvězda a přinese další energie, které nám umíchají ten specifický koktejl pro tento měsíc v tomto roce.

Tato měsíční energie bude hodně silná, protože bude stejná, jakou nám přinesla roční letící hvězda. Navíc nastane několik dní, kdy i denní energie bude totožná, takže se dá očekávat, že přemýšlení nad tím KDO JSEM, ODKUD a KAM JDU, bude velmi časté. A to může být pro mnohé velmi náročné a bolestivé.

Tato letící hvězda nás nabádá k přemýšlení, ale varuje před tím, abychom se netočili v kruhu a nepřemýšleli jen pro přemýšlení. Pozor na zacyklení.

Naše myšlenky by měly plynout, stejně tak jako náš život. Nemáme tlačit na pilu a také si máme dát pozor na naše ublížené ego. Pokud podlehneme jeho síle, budeme tento měsíc jen bojovat. Ale vyhrát nad Opicí může jen někdo. Ale stejně to nemá cenu, protože ego nás nevede k naší vnitřní pravdě.

A tyto energie nám mají pomoc poznat, kdo skutečně jsme. Takže obhajobou našeho ega jen si vyčerpáme naší vlastní energii a odvádí nás to od podstaty.

Kdo se dostane do bezvýchodné situace, může opravdu cítit beznaděj a zejména zrozenci s Hadem ve svém Astrotypu by na sebe měli být velmi laskaví.

Kumulace energií roku, měsíce a dne proběhne 8.8., 17.8. a 26.8. Tyto dny opravdu neřešte nic důležitého a zkuste se jít raději bavit. Tím, že tato situace probíhá pod vládou bezstarostné Opice, můžeme eliminovat nebo alespoň omezit její sílu tím, že podpoříme hravost Opice.

Z těchto dnů si asi největší pozor dejte na 17.8.

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

Čas letí a my tu máme opět výměnu a na pomyslný trůn si 22.7. usedne hravá, vychytralá, ale i bojovná Opice.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama