Červenec 2013 – KozaKoza nás nyní vezme spíš za krásou, potěšením, užíváním si a pocitem zabezpečení. Nicméně tato konstelace neznamená jen užívání si a zahálku.

Ohnivé energie jsou stále velmi aktivní a tak je dobré snažit se o naplnění všeho, do čeho jsme od začátku roku vkládali své energie.

www.profilek.cz


Roční Had bude s Kozou zajedno, pokud jde o krásu a dokonalost. Vše, co děláme, by tedy mělo být krásné a mělo by to mít zároveň hloubku.


Koza si chce užívat, což má velmi ráda. Had jí do toho asi trošku poleze a i to užívání nás nebude bavit příliš v povrchní rovině. Pro nás to znamená dělat takové aktivity, které nás baví, těší, ale zároveň mají hloubku. Také je dobré chodit se bavit tam, kde můžeme potkat nějaké moudré lidi, případně se něco smysluplného dovědět a poučit se.


Po náporu aktivních energií tedy dochází k určitému zklidnění. Oheň, který v tomto období stále ještě plápolá, už netáhne dopředu a vzhůru, ale můžeme se u něho ohřát, uvařit si jídlo a pobavit se s přáteli. Dá se říct, že tento měsíc bude ze všeho nejvíce přát setkávání s přáteli. To podpoří i nová letící hvězda.

Pokud chceme plout v souladu s Matkou přírodou, tak stejně jako vloni už nezačínejme žádné úplně nové projekty. To si nechme opět na příští rok. Teď dejme nohu z plynu a trošku se kochejme okolím, přírodou a lidmi kolem nás.

Ale neznamená to, že bychom měli vzdát naše aktivity a začít si jen užívat. My se musíme postarat o to, co jsme zaseli, započali, rozjeli a chceme z toho něco mít.


Nicméně vše, co děláme, by nám mělo přinášet dobrý pocit, mělo by s námi rezonovat. Vždy se podívejme dovnitř, jaké pocity nám přináší naše tělo. To je náš barometr. Pokud se Koza nebude cítit dobře, ztratí půdu pod nohama a může nám vše znepříjemnit.


Teď je ta správná doba pro vizualizaci nejlepších možných výsledků našeho dosavadního snažení. Těšme se, jak to vše dopadne, co nám naše snaha přinese. Starejme se o to, aby vše dobře dopadlo. Už zkrátka není čas na sázení ani nezměníme růst naší tvorby. Ale můžeme se ještě postarat o to, aby úroda byla co největší z toho, co nám vyrostlo.


Koza je tvor společenský, ale nepotřebuje halasné ovace okolí tak, jako Kůň. Ona má ráda, když se o ni někdo stará. Věnujte jí pozornost, oporu a obdiv. Takže tento měsíc opravdu vnímejte lidi okolo sebe, dávejte jim svoji pozornost a zároveň podporu v jejich záležitostech. Mělo by se nám to hojně vrátit.


V rámci toho užívání si však kontrolujme, zda nezapomínáme i na starání se o to, co chceme my sami. Je důležité nesejít z cesty a neztrácet ze zřetele svůj cíl.


Obklopme se lidmi, které máme rádi a dělejme věci společně. Také využívejme okolí pro rady a pomoc. Dopřejme si věci, které se nám líbí, dělejme si radosti.

Koza je navíc ohromně romantická. Teplé večery a noci plné hvězd k tomu přímo vybízejí. Ideální jsou romantické procházky, večeře při svíčkách. V milostném životě vám doporučuji vzít si inspiraci z doby, kdy ženy byly ženami a muži zase opravdovými chlapy.

 

 

MEZIDOBÍ ZEMĚ

mezidobi-zeme-leto

Koza vládne přelomovému období, kdy energie už opravdu začínají slábnout a je potřeba se začít malinko šetřit. Respektive už zbytečně neplýtvejme energií nebo nám v podzimních měsících bude scházet.


Od 5. května prožíváme ohnivé období a platí to, co bylo již řečeno v minulých měsících. Pozor na zdraví zejména srdce, tenké střevo, termoregulaci, vyčerpanost a také imunitu. Nepřehánějme to s ohněm v ohnivých hodinách (grilování v poledne, běhání místo oběda atd).


7. července ohnivé období vystřídá opět mezidobí Země a potrvá do 8. srpna. Jedno mezidobí jsme tu již měli v lednu, druhé v dubnu a nyní nastane třetí. Je to období, které předchází změně sezony. V tomto případě se bude léto měnit v podzim.


Toto období nám pomůže vidět reálně cíle našeho snažení a držet se reálných věcí – toho na co máme a co jsme si připravily. Pomůže nám uvědomit si, jaké poslední kroky před „sklizní“ výsledků našeho snažení, můžeme udělat.


Vzhledem k tomu, že roční vládce Had nás celý rok vede dovnitř a nutí k přemýšlení, mohlo by v mezidobí Země dojít až k zacyklení, protože k Zemi také patří přemýšlení. Když toho bude příliš, tak hned udělejte něco jiného. Jděte se bavit. I když jste ještě nedospěli k výsledku, jděte ven. Odpověď na vás může čekat právě mezi vašimi přáteli.


V tomto období je třeba dát si pozor na žaludek, slezinu, zažívání, únavu, tíhu, plísně a infekce.

 

 

 

LETÍCÍ HVĚZDA

hvezda2


Nová hvězda k nám přiletí 7.7. a odletí 6.8.

Bude nám dělat dobře setkávání se s přáteli, stejně tak jim se budou tato setkání líbit. Setkávání jakéhokoliv druhu si plánujme na hezkých místech. Hledejme krásu, moudrost a osvícení.


Harmonizovat by nás mělo vše, co dokončíme. Také to, co nám bude přinášet pocit štěstí. Je možné, že se nám podaří dosáhnout úspěchu a také, že nám k němu pomohou naši přátelé.


V době této Letící hvězdy bude dobré, když si budeme věci třeba i zábavu více plánovat. Je třeba dodržovat určitý řád, pořádek. Přílišný chaos by nám vůbec neudělal dobře. Koza by se v něm ztratila a my s ní. Také nechtějte stihnout všechno. Opravdu vybírejte jen to, co vám dělá dobře a co si užíváte.


Pokud jde o místo dovolené, pro milovníky sluníčka doporučuji jet na jih. Kdo má rád více poznávání, doporučuji severozápadní směr. Východ bych opět nechala na jindy.

Krásný první prázdninový měsíc!


Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

21.6. opět dochází ke střídání stráží. Koza střídá nespoutané a nesmírně aktivní zvíře, které vládlo vrcholným energiím roku 2013. Navíc dochází k letnímu slunovratu a energie se pomalu začínají opět zklidňovat.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama