RECEPTY KTERÉ SE HODÍ

Medicína na KAŠEL

náhled obrázku

je k odhlenění, namísto mukosolvanů atd. Sama zaručuji, že je to opravdu zázrak!!! Mám 3 děti a vařím při každé větší rýmě.

1 sáček tymiánu (8-9gramů). 200 gr cukru. 250ml vody

POSTUP PŘÍPRAVY

vodu s cukrem vaříme na mírném ohni 20 minut, poté sundáme z ohně.

Musíme přidat celý sáček tymiánu ( jeden, kupovaný tymián) a nechat louhovat do vychladnutí. Scedit, a po lžičkách třeba 5 krát denně.

NEnamáčet do lektvaru olíznutou lžičku!!!! Dávám medicínu do skleněné lahvičky.

Vydrží dlouho. Skladuji při pokojové teplotě i 2 měsíce.Vlastně nevím jak dlouho, ale nikdy se mi nezkazila, a dětem moooc chutná

Česnekové přírodní antibiotikum-HLAVNĚ NA KAŠEL!!!

náhled obrázku

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

6 stroužků česneku, 8 lžic cukru, 250ml vody

POSTUP PŘÍPRAVY

Česnek nasekáme na drobno a dáme do vody s cukrem. Zamícháme a pomalu vaříme 10 min.Necháme uležet několik hodin a scedíme.Uchováváme v ledničce.To je recept,který používám už léta.Moje děti ho jedí normálně,ani se nešklebí,není to až tak strašná chuť.Velmi rychle zabírá na kašel,nejpozději druhý den zaznamenáte velkou změnu.Malé dcerce 16.měsíční dávám 4ml 3x denně a té starší(10 let) 5ml pokaždé když si vzpomenu,třeba i 6x denně.Je to opravdu zaručený lék na jakýkoliv kašel.Můj bratr si ho udělal i na bolavý zub,(měl zánět) a tvrdí,že mu můj lektvárek pomohl,tak nevím……Není to můj lektvárek,ale vyčetla jsem ho v jedné babské medicínské knize,kde bylo spoustu receptíků s bylinkami. Opravdu zabírá!!!!!!

ZARUČENĚ FUNGUJÍCÍ FÍGL NA UCPANÉ DUTINY!!!

náhled obrázku

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

jakékoliv nosní kapičky,tyčinky do uší

POSTUP PŘÍPRAVY

Jelikož mi stále píší maminky s prosbou o zaslání této metody na mejl, uveřejnuji recept

sem a budu jen ráda, když zabere i ostatním, tak jako nám.

Starší syn velmi trpěl na zánět vedlejších nosních dutin,užili jsme si…až nám naše paní doktorka odešla do důchodu a dostali jsme nového pana doktora,který nám poradil tuto metodu,která prý zabírá i na opravdu těžké případy,které by jinak čekala punkce.

Lze praktikovat i u dětí,které již vydrží sedět v klidu.

Vezmete si tyčinky do uší, pořádně pokapete nosními kapkami nebo postříkáte nosním sprejem,a opatrně zasunute CO NEJHLOUBĚJI do nosu.Můj syn je velký strašpytel a to je mu 11 let,takže jsem musela nejdříve vyzkoušet na sobě,aby viděl,že to nic není.Tyčinky jdou skutečně zandat dost hluboko,kouká z nich nějaký 1-2 cm,nebolí to,pouze to asi díky kapkám lehce šimrá.Toto se praktikuje 3x denně po dobu 15 minut /obě dírky současně/.

Jak nám doktor vysvětlil,jde o to,že takhle se kapky dostanou i do postranních dutin a uvolní je. Velmi dobré je zkombinovat tyčinky + horká vana,zaručuji, že Vám pak nudle potečou jedna radost:-)))))

Dobrý večer,i nám tato metoda pomohla,tak se podělím o zkušenost. 

Dcera na ucpané dutiny též velmi trpí, po atb má do týdne opět rýmu,takže jsme zkusili toto: 

2 x denně dát nožičky do horké osolené vody po kotníky (jakou nejvíc snese,né ale aby si je tam popálila!) a do nosu taky dle svých možností strčit lehounce vatové tyčinky namočené v kapičkách do nosu.Je jí skoro 7 let a strčí si je tam sama tak do půlky.Hodně při tom pšiká,ale dá se to vydržet.Do 10 minut rýma teče jak o závod….jak zelená,tak bílá,různě se to střídá. Takže vysmrkáme a jedeme za chvíli to samé ještě jednou,dvakrát. 

Dělali jsme to tři dny a od té doby nesmrká a nemá ucpaný nos,snad to vydrží..děkujeme za inspiraci!

MEDOVÝ ZÁZRAK NA IMUNITU I NACHLAZENÍ

[7.1.2011]

náhled obrázku

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

VČELÍ MED 250g, ČESNEK 35g, KŘEN 35g, MÁSLO 50g

POSTUP PŘÍPRAVY

1. ČESNEK S KŘENEM OČISTÍME A ROZMIXUJEME NA KAŠI

2. DO VĚTŠÍ SKLENICE SI DÁME TEKUTÝ MED 

3. PŘIDÁME ROZMAČKANÉ MÁSLO A UTŘENÝ ČESNEK S KŘENEM

=VŠE DŮKLADNĚ ROZMÍCHÁME=

UCHOVÁVÁME:  V CHLADNU LEDNICE

DÁVKOVÁNÍ:

PODÁVÁ SE 2-3x DENNĚ 1 ČAJOVÁ LŽICE

VHODNÉ:

PRO DĚTI OD 1. ROKU – AŽ DO STÁŘÍ

NA CO JE URČENÝ:

VÝBORNÁ KOMBINACE ÚČINNÝCH LÁTEK PRO POSÍLENÍ IMUNITY, TAKÉ PŘI NACHLAZENÍ A NEMOCI

RADY NA ZÁVĚR:

MÁ SVOU NEZAMĚNITELNOU CHUŤ A OSOBNĚ DOPORUČUJI TROCHU ZAJÍST ASPON PIŠKOTEM A POŘÁDNĚ ZAPÍT

OSOBNÍ ZKUŠENOST:

( JÁ OSOBNĚ JSEM TENTO „FUJTAJBL“ JAK JSEM TO JAKO DÍTĚ NAZÝVALA, MUSEL BRÁT KVŮLI VELMI ČASTÝM ONEMOCNĚNÍM PRŮDUŠEK A OSLABENÉ IMUNITĚ A I KDYŽ MI TO NECHUTNALO, JE PRAVDOU, ŽE JE VELMI ÚČINNÝ)

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=7867&order=1 na ruce

Díky tomuto receptu jsem se vyhla operaci karpálních tunelů

náhled obrázku

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Acylpyrin

5 listů aloe 

francovku herbu či lesanu

POSTUP PŘÍPRAVY

Dlouho jsem měla bolesti rukou, hlavně v klidu a nejhorší to bylo v noci… Nevíte kam s rukou, brní prsty a jste každou chvilku vzhůru a ráno nejste schopna udržet drobné věci v rukou, nemáte v nich cit. S obtížností mažete chleba, zamykáte dveře apodobně. Pokud trpíte stejnými obtížemi, tak zkuste můj zaručený recept. 

Do půl litru francovky herby (či lesany) nechte louhovat 20 tablet acylpyrinu a 5 listů aloe a občas protřepte. Po necelém týdnu si můžete ruce mazat před spaním. Já osobně jsem měla svou medicínu po ruce i v noci.

(rada: dala bych tam rozdrcenou usušenou vrbovou kůru. Obsahuje celkem čistou kyselinu acetylsalicylovou. Je účinnější než fabrický acylpyrin se všemi sajrajty jako plnidly a konzervanty…

 

Vaše komentáře

Reklama