Rady a recepty na zdravé vlasy, řasy a obočí

 

To je takový ten základ, ale jsou další faktory, které ovlivňují tuto naši korunu krásy. Kvalita vlasů úzce souvisí  se způsobem života, který vedeme a záleží nejen na životosprávě, zdravé výživě, péči o vlasy, ale i na psychickém souladu a na stavu našich ledvin. Špatná funkce ledvin se odráží právě na vlasech…vlasy jsou mdlé, bez lesku, padají, třepí se, lámou, slábnou atd…. o čistě ledvin se můžete dočíst v článku RECEPTY NA OČISTU LEDVIN.

Ráda se s vámi podělím o pár rad a receptů, které mám vyzkoušené, se kterými jsem spokojená…. pokud chcete se svými vlasy něco udělat, je potřeba si udělat na sebe jednou týdně na pár hodin čas…. aplikace zábalu je účinná, ale je potřeba ji aplikovat jednou týdně min. jednou za měsíc.

 

 

VLASY

 

Zábal na podporu růstu a kvality:


Budeme potřebovat:

Ricínový, nebo jojobový olej (tyto dva podporují obnovu a růst), ale můžete použít i jiný

Žloutek (možná dva, pokud máte hodně dlouhé vlasy)

Citron (šťáva z půl až jednoho citronu)

Med a pivo (dvě kávové lžičky medu a jedna polévková lžíce piva)

Šťáva ze zázvoru, která prohřeje a prokrví pokožku hlavy (kávová lžička)….. ta není povinná v zábalu a získáte ji vylisováním. Nebo můžete přidat čili, na prach rozemleté hořčíčné semíníko nebo jiné pálivé koření.

Inspirace –  klidně můžete přidat i něco sami ze sebe…. Co vás napadne a máte potřebu to ve svém zábalu mít.

 

Příprava:

Nejprve do malé misky dáme žloutek a pomalu do něj přiléváme po trošce olej (vždy trošku a vymícháváme) dokud nám nevznikne hustá „majonéza“, do které přidáme a postupně vmícháme šťávu z citronu (pokud chcete tak i zázvoru). Med můžeme dát samotný, anebo jej rozmícháme v pivě (pivo opět můžete vynechat, ale BÉČKO je hold taky vitamín).  

Příprava:

Nejprve do malé misky dáme žloutek a pomalu do něj přiléváme po trošce olej (vždy trošku a vymícháváme) dokud nám nevznikne hustá „majonéza“, do které přidáme a postupně vmícháme šťávu z citronu (pokud chcete tak i zázvoru). Med můžeme dát samotný, anebo jej rozmícháme v pivě (pivo opět můžete vynechat, ale BÉČKO je hold taky vitamín).  

Samotné nanesení a doba působení:

Připravený zábal v podobě majonézy, která nám trošku zřídla, nanášíme na mírně vlhké vlasy… buď je umyjete, nebo jen namočíte a vysušíte ručníkem, anebo je zvlhčíte rozprašovačem s vodou. Nanášíme na pokožku hlavy až ke konečkům, nejlépe štětcem na barvení a postupujeme jako u barvení vlasů (to snad popisovat nemusím). Je vhodné vždy štětcem vetřít i do pokožky a pak prsty mírně promasírovat. Až máte zábal nanesený na celou hlavu a vlasy, tak je potřeba natáhnout igelit a nebo koupací čepici a přikrýt vlasy ručníkem, který nahřejeme na topení, nebo fénem …mám vychytávku…. Profénuju horkým vzduchem kulicha, kterého si pak na igelit natáhnu J. Pokud jste v zábalu vynechali prohřívací šťávu ze zázvoru a nepřidali jiné pálivé koření, tak tento zábal nechte působit klidně i přes noc, nebo i  několik hodin. Jestliže jste použili štípavky, tak tento zábal by vás měl příjemně hřát a je potřeba jej po půl hodině max. hodině…smýt (nesmí vyloženě pálit a být nepříjemný).

Vlasy nakonec umyjte tak jak jste zvyklé a do vlasů si kápněte vlasovou vodu z chmelu, puškvorce, kopřivy, lopuchu,  nebo jinou, kterou máte oblíbenou a osvědčenou (časem přidám článek na výrobu vlasových tonik).

 

Osobně pro růst vlasů používám vlasové tonikum z BIORY – BIOHAR. 

 

Je to vlasové sérum s přírodním hyaluronanem, má skvělý aplikátor a tak ráno při páchání hygieny, si prokápnu i vlasovou pokožku (po těhotenství mi hodně padali vlasy a toto sérum mi pomohlo, jakož i dcerce, která když byla malá měla velmi jemné a řídké vlásky) a jeho cena je do 150 Kč,-. Sehnat ho můžete v lékárně, nebo přímo u prodejce ZDE.

ZÁBAL Z HENNY  pokud jste příznivci henny ….bezbarvého zábalu…. Tak smícháním tohoto zábalu a zábalu, který jsem vám popsala dáte svým vlasům luxus a opět malinko ušetříte, protože můžete použít jen poloviční zábal z henny. Hennování mám ráda a článek o henně najdete i na stránkách MOJE-PRAVDY

 

Přidávám ještě jeden zábal, ale ten nemám vyzkoušený….a podle toho co jsem četla, tak vlasy po něm sice závratně rychle rostou, ale na úkor kvality…. Dávám to sem jen z důvodu, že by to někdo z vás chtěl nakombinovat s tím co mám vyzkoušené a osvědčené….možná to někdy zkusím já a pak vám dám vědět, jak to dopadlo….. 😀

 

 

 

Hořčičný zábal pro růst vlasů

 

 

Hořčice je pro růst vlasů velmi efektivní tím, že pomáhá prokrvovat spící folikuly.

 

Ingredience pro vlasový zábal:

 

2PL hořčice / hořčičný olej / rozemleté hořčičné semínko 

1PL cukru

2PL horké vody

1PL rakytníkového oleje

1PL lopuchového oleje

vaječný žloutek

 

Všechny ingredience dobře promíchejte. Čím více cukru dáte, tím více se pokožka bude prokrvovat. Důkladně vmasírujte do vlasů a na pokožku. Poté vlasy zabalte do igelitového sáčku a ručníku tak, aby se tam co nejvíce drželo teplo. Na poprvé se nedoporučuje přesáhnout dobu působení 20 minut. Postupem času a opakováním můžete pomalu navyšovat až na 1 hodinu působení. 

Poté vlasy důkladně opláchněte. 

Opakujte po dobu 3 měsíců 1x týdně.

 

Zdroj tohoto článku:  http://alternativashop.cz/cs/content/11-rust-vlasu

Další informace o tomto zábalu najdete: http://dlouhevlasy.cz/pece-o-vlasy-rust/diy-horcice-pro-dlouhe-vlasy.html

 

 

ŘASY A OBOČÍ


 

Je spousta sérum na růst obočí a řas, ale ne každá si tato séra může dovolit finančně a ne každá z nás věří reklamám.

Ricínový olej na řasy a obočí

Ricínový olej seženete v lékárně a nebo na internetu. Využijete jej jak na vlasy, tak i na vaše řasy a obočí.

Na řasy a obočí aplikujete večer a ráno (pokud se líčíte každý den řasenkou, tak jen večer) a to tak, že namočíte smotek tyčinky s vatou do oleje a potřete si kořínky řas i řasy a i obočí. Zde neplatí čím víc tím líp…. Pozor na to, když se vám dostane olej do očí…může vám podráždit spojivky….takže stačí opravdu jen zlehka potřít…klidně si můžete kápnout kapku oleje na prst…rozetřít i na druhů a takto matnými prsty oční víčko u řas a řasy potřít. Totéž platí u obočí.

Výše jmenovaná BIORA má ve svém zboží i  sérum na řasy, které se dá použít i na obočí a cena je rozumná 189 Kč,-. Nevím jestli se i toto sérum dá sehnat v lékárnách. Mám s ním dobrou zkušenost, řasy po něm zhoustly, malinko se i prodloužily a hlavně přestaly padat a lámat se. Opět mám vychytávku, abych sérem neplýtvala…. Po odšroubování vršku kápnu do jeho horní části jednu kapku séra, namočím štěteček a potřu horní a pak i spodní řasy….jedna kapka na obě horní i dolní řasy je dostačující…. Sérum se mi tak nedostane do očí, neštípe a působí. Používá se 2x denně, ráno a večer a výhodou oproti ricínového oleje je ta, že po chvilce můžete nanést na řasy i vaši řasenku a večer po chvíli můžete nanést i ricínový olej.

 

Tak doufám, že jsem vám tímto článkem malinko uchránila vaši peněženku a že vaše vlasy, řasy i obočí bude podle vašich představ a přání.

Mějte se a smějte se

S láskou vaše Zrzka

11.08.2015

Při narození jsme dostali do vínku v genetické výbavě i vlasy, řasy, obočí jakož i jejich kvalitu, hustou, barvu a dokonce i délku (i vlasy máme limitované délkou….ne každý dostal ten dar, mít vlasy do pasu a řasy jako mrkačka).

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama