Výroba lapače na komáry a vosy

 

A vosy v domácnosti také nejsou žádná radost, protože při troše nepozornosti můžeme od nich jednoduše dostat nepříjemné žihadlo. Účinnou metodou boje s tímto nemilým problémem může být lapač na hmyz, který si velmi snadno můžeme vyrobit.

Budeme potřebovat dvoulitrovou PET lahev

od libovolného slazeného nápoje, kterou umyjeme a velmi ostrým nožem jí odřízneme horní třetinu.

 

Na komáry


V menším hrnci uvedeme do varu sklenici vody s půl skleničkou cukru a svaříme na sirup. Ten necháme vychladnout na pokojovou teplotu, nalijeme ho do spodní části rozříznuté láhve a pak do něj rozdrobíme a rozmícháme půl klasické kostičky droždí (jestli kupujeme na váhu, tak potřebujeme přibližně dvacet gramů). Pokud se chceme zbavit vos, dovnitř nalijeme jen čistý sirup bez droždí a nebo nějakou hodně slazenou šťávu – ochucená čili i voňavější tekutina je převážně účinnější. Odříznutou vrchní část otočíme a vložíme do spodní tak aby nám vznikl jakýsi trychtýř (spodek se nesmí dotýkat tekutiny, pokud se tak stane, musíme ji trochu odlít). Lapač na komáry bychom měli ještě oblepit nebo obalit něčím tmavým (černá, temně modrá nebo sytě rudá), co automaticky tento hmyz přitahuje.

 

Na vosy


 

U lapače, který plánujeme použít na vosy pro změnu vybereme nějaké pestré a zářivé barvy. Nyní už jen stačí umístit připravenou past na hmyz na vybrané místo (většinou je to u okna) a pozorovat, jak postupně likviduje nezvané návštěvníky.

jak lapač na vosy a komáry funguje?

V případě prvního hmyzu je to asi všem jasné, vosy milují sladké a tak se k němu stahují a díky trychtýřovitému tvaru nádoby pak nemůžou ven. U komárů je to zajímavější. Pro ně je velmi přitažlivý kysličník uhličitý, díky němuž identifikují, kde se nachází oběť plná lahodné krve. Člověk ho sice vydechuje v nemalém množství, jenže cukr s droždím ho produkuje ještě více, takže láhev na komáry najednou působí jak magnet na železo. A jak už jednou vlétnou dovnitř, tak už se jim nepodaří dostat ven a my máme konečně klidný spánek.

 

Zdroj: http://www.rady-kutilum.com/

Komáři v bytě to je peklo. Zvlášť pokud se nám dostanou do ložnice. Člověk díky jejich bzučení má problémy usnout a pak se nejpravděpodobněji bude celou noc budit, protože po každém jejich hodování nám zůstane nepříjemně svědivý otok.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama