PRAVDA O TOM, ŽE NIC NENÍ ZADARMO

kdyby nebylo té bolesti…nepochopili bychom, nezajímali bychom se o duchovno… ale o tom až tak psát nechci… tento článek bude opět pohledem na platbu ve zlaťácích…kterou jsme ochotni dát léčitelům, učitelům a informacím, které v duchovním světě hledáme a nacházíme.

náhled obrázku

Jsou lidé, kteří si myslí, když někdo má dar od BOHA,  že tento dar má mezi lidí dávat zadara… tak jak se k němu dostal, tak ho má předat dál a dokonce se pohoršují nad tím, když si za to ten někdo chce vzít finančí odměnu. Jasně … je v tom pravda…jejich úhle pohledu. Ale podívejme se na to z jiné stránky…takový človíček se ke svému daru nedostal jen tak… bylo tam taky „něco za něco“ …prošel si bolestí, nebo něčím obdobným. Nebo než se ke svým pravdám dostal, tak si udělal několik kurzů, prošel si seminářemi, pročetl spoustu knih… vložil do svých pravd buď bolest, čas nebo finance (knihy, semináře, kurzy..to všechno stojí zlaťáky)…. Zkrátka nebylo to až tak za darmo, jak se na to někteří lidé dívají a pohoršují se nad tím, že někdo po nich za jejich čas, energii, chce jistou odměnu.

Faktem je, že mnoho lidí procitá, probouzí se a směřují své dotazy a pravdy nacházejí v duchovní sféře… a tak hledají a nacházejí. S tím souvisí další fakt, že někteří lidé… kteří už něco ví a znají, začnou své zkušenosti, rady, poznatky atd… předávat dál a někteří ne za malý peníz. Dalším faktem je, že když už si někdo má za něco zaplatit, tak si toho něčeho i váží… I já sama jsem se setkala s tím, když jsem někomu něco dala zadara… že se to minulo účinkem… prvotní nadšení opadlo a šup s tím někam do ztracena. Takže všechno tak nějak se vším opět souvisí.

Pravdou je i to, že spousta „učitelů a léčitelů“ přestane vidět cíl ve své práci a předávání zkušenosti v tom… že hlavním cílem je dotyčného někam posunout, pomoct mu….a vidí ve své aktivitě převážně biznis…cink cink cink…hlavně, že to sype. A to je vážení průser… Ale opět… všechno se vším souvisí…a když my někoho takového podporujeme a jsme ochotni za jeho přemrštěné ceny platit…tak ho v tom jen utvrzujeme a podporujeme…a současně také podporujeme svůj vzorec „ co je drahé – to je a musí být kvalitní“.

Co je drahé a není drahé…to je na každém z nás…ať už toho, kdo nabízí a nebo toho kdo je ochoten platit. Každopádně… tím jak si svou práci ten kdo nabízí ohodnotí….tím dává najevo to, jak moc si sebe váží…je to odraz jeho sebeohodnocení… a vypovídá to o  něm samotném…ať už se podhodnocuje, nebo přehodnocuje ….je to jen známka toho jak k sobě samému přistupuje.

Možná vám teď naskočily myšlenky…ahá…a jak to má teda ta Zrzka? Stránky má zadara, odpovídá zadara… semináře jsou tak nějak cenově v cajku.

Takže jak to mám já?

Stránky jsou zadara (přestože si jejich funkčnost musím ročně zaplatit, ale není to nic co by mě existenčně ohrožovalo), a platba je to, že se na ně dostanou lidičky, kteří se tam dostat mají a nacházejí své pravdy… je pro mě největší odplatou…když mi písnete pár mailíků a já vidím jak místo přešlapování na duchovní cestě kráčíte a někteří dočista pelášíte… to je od vás ta největší odměna a já nelituju času, který trávím psaním článkům a vkládáním dalších převzatých článků, o kterých si myslím, že vám mohou ukázat směry…kudy tudy za štěstím :o). Stránky,  které jsou placeny…. Neodsuzuju… jako někteří … pro někoho jsou stránky obživou a tak je to jeho zaměstnání, které chce mít odměněné…já zaměstnání zatím mám a mám ho placené…nejsem tedy na stránkách finančně závislá..

Odpovědi jsou zadara to není pravda… zveřejnění vašeho dotazu a mojí odpovědí je pro mě platbou…protože se vzájemně zrcadlíme a ve vašem problému i odpovědi, kterou jsem napsala…se může najít kdokoliv kdo si ten článek přečte. Pravdou je… a uvědomuju si to a teď si to uvědomíte i vy… že kdybyste za výklad měli zaplatit např. 250 – 750 Kč…tak si sakra rozmyslíte,  jestli mi napíšete nebo ne. Zatím to je tak jak to je… a že už neodpovídám na vše… jsem se ohodnotila… časově :o).

Semináře AK vím, že existují semináře daleko dražší, možná i levnější… ale kdo u mě byl, tak si myslím, že za informace, které získal na semináři nelituje platbu, kterou mi poskytl.

Osobní konzultace a pomoc .. i tady si už nechám zaplatit… protože nehledím na hodiny, kolik času klientovi věnuju… nepřipočítávám mu každou čtvrt hodinu navíc s finančním tarifem… to co někdo má za hodinu… já mám možná za tři hodiny…ale mám skvělý pocit, když ode mě klient odchází a usmívá se a chápe…

Nechci, aby to tady vyznělo tak, že jak to dělám já to je dobře… jen jsem vám chtěla ukázat… jak to mám nastavené….že nedělám vše zdarma, jak se může zdát… znám svou hodnotu i hodnotu času, který věnuju vám…ať už na mailíkách nebo na stránkách… odměnu dostávám v podobě zlaťáků a hlavně vašeho pochopení, vaší radosti, zmírnění bolesti atd.

Neodsuzujte to, že si někdo řekne o peníze za svou pomoc, nebo radu…vy taky do zaměstnání chodíte s tím, že každého 15. v měsíci vezmete odměnu v podobě výplaty… pro někoho je to zaměstnání, pro někoho koníček, pro někoho pocit povinnosti, pro jiného zase radost…  někdo si řekne o zlaťáky, jiný udělá výměnný obchod a další s radostí přijme od vás dárek,  který mu přinesete…každý má jinou potřebu,  díky situaci ve které se nachází.

Jen je třeba si uvědomit…..  ŽE NIC NENÍ ZADARMO… přestože, to někdy vypadá, že to je zadarmo… a je třeba si uvědomit, že co je drahé…nemusí být zrovna kvalitní (ale klidně může), proto nechte i tady k vám promlouvat hlas vašeho srdce.

Mějte se a smějte se…

S láskou…vaše Zrzka

24.9.2011


Je to tak… i z duchovního hlediska, nejen z toho materiálního se platí. Za bolest, kterou si projdeme a zvládneme dojdeme k jistému pochopení, otevřou se nám mnohdy dary…

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama