PRAVDA O ROVNOVÁZE ANEB… CO SE TO DĚJE?

a sama na sobě také pociťuji tlaky, které mě donutily zamyslet se a současně si nakreslit obrázek.

O jaké tlaky jde?

Jsou to tlaky zvenčí, z lidí, kterými jsme obklopeni. Velkou část svého času trávíme v zaměstnání a tady je v posledních dnech, týdnech a měsících dusno. Váženě, v poslední době jsem snad nenarazila na človíčka, který by mi s nadšením vyprávěl, jak je to v práci úžasné a jak je ve svém zaměstnání spokojený. Opak je pravdou ….

Nic se neděje náhodou…něco máme pochopit, uvědomit si, zamyslet se a přehodnotit.

Nakreslila jsem si obrázek a nestačila se divit. (nejde mi skener, abych tady obrázek dala a tak místo něj sem dávám obrázek ČAKROVÉHO STROMU….nic není náhoda a i toto tak má být …časem obrázek, který se mi zakreslil doplním  )

Zakreslil se mi strom, s kořeny a korunou, který se šipkami rozdělil na čtvrtky a šipky na konci kresby směřovaly ke kořenům. No jasně….začalo mi to všechno docvakávat a navíc jsem v duchu uslyšela naši paní uklízečku, jak mi říká. „Dřív jsem doma říkávala…. Kdybych nešla do práce, tak se ani nezasměju. Dnes říkám…. Kdybych nebyla doma, tak se ani nezasměju“.  V tu chvíli jsem se přestala divit :o).

Rodina jsou v mé kresbě kořeny stromu…. To je to kam nás to z nepříjemností z práce vrací…k RODINĚ. Doma u rodiny bychom si měli uvědomit to, že RODINA je pilíř, o který se v životě máme opírat. Do rodiny většina z nás na tento svět přišla a rodina, by měla v našem životě hrát hlavní roli. Pokud nejsou silné kořeny, pak i zbytek stromu vypadá nemocně. Kmen a koruna by bez řádného zakořenění nebyla tak krásná…tak zdravá.

Spousta z nás v poslední době rodinu tak trošku potlačila směrem dolů a na její místo přiřadila práci se slovy, „pracuji, aby se rodina měla dobře“, ale pozor na to. Opravdovou lásku si zlaťáky nezískáme. Za hmotné dary, kterými obdarováváme naše blízké, si lásku nekoupíme… ani čas pak nevrátíme. Mám na mysli čas, kterého bychom mohli litovat,… z důvodu, že jsme strávili v práci víc svého času, který jsme mohli věnovat  svým drahým polovičkám, dětem, rodičům, sourozencům atd. Dokonce ani zdraví si za peníze nekoupíme…. jen  zainvestujeme do medikamentů, doktorů a léčitelů. Pokud nezměníme naše myšlení a postoje, tak nám nepomůže ani svatý v našem uzdravení. Stresy a následně deprese, které si jako daň naše zaměstnání vybírá, se odráží na našem zdravotním stavu. Nic se neděje jen tak…všechno má svůj smysl.

Venku začíná jaro a sluníčko nás obdarovává svými paprsky s tím, že den se prodlužuje. Uděláme si čas na sebe, na rodinu a vyrazíme někam na výlet? Zastavíme se na chvíli a nastavíme naši tvář dotekům paprsků sluníčka a načerpáme z něj energii, kterou nám nabítí?

Práce je málo (pracovních míst) a lidi se o své místa bojí a já to chápu. Spousta z nás drží jazyk za zuby a nechá si diktovat od těch nahoře nesmyslné požadavky…. ale uvědomme si, že si k nám někdo dovolí jen to, co my dovolíme, aby si k nám dovolil.  Pokud se neozveme, tak nás neuslyší. Co z toho, že si budeme navzájem stěžovat a těm, kterých se to dotýká nic neřekneme a jen budeme bojácně kývat hlavou jak nemocní oslíci?

Rok 2012 je hodně o pochopení a o změnách, které pociťujeme.Jak jinak nám ti naši kluci kudrnatí prdelkatí mají dát najevo a dokopat nás k rodinnému krbu, než tím, že po nás budou házet kuličky, klacíky a když i tak budeme stále natvrdlí, tak nám začnou házet pořádné polena pod nohy, aby nás zastavili. Aby nás zastavili a donutili nás popřemýšlet, abychom přehodnotili, abychom našim kořenům dali dostatek výživy pro zdravý růst kmene a koruny…až pohnojíme, tak můžeme očekávat i květy a plody. To je z mého úhlu pohledu důvod našich nezdarů, nervů, stresů atd. prožitých v práci….tam kde trávíme tolik času.

A ruku na srdce…… podívejte se na své partnery….se kterými jste měli ještě nedávno problémy ve vztahu….vidíte jejich oči, jak se změnily? Jak najednou pro vás mají pochopení, když vás vidí pracovně na dně, vyšťavené a téměř bezduché? Slyšíte jejich pochopení…byť je to ledabylé… „že se na ně nevykašleš..stojí ti to za to, …nic si z toho nedělej“.. najednou vás pohladí, kafé uvaří a nebo zkrátka cítíte v jejich chování změnu k lepšímu. A když ne oni, tak něco podobného udělají vaši rodiče, nebo děti? Vnímejte víc svou rodinu….sem nás ta nepohoda v práci, pro kterou jsme začali žít …VRACÍ.

Rodina jsou kořeny….do rodiny jsme se narodili….do rodiny jsme přivedli na svět naše děti… a jak jste si všimli, v poslední době se páchá zlo i na dětech… i to je znamení, kam se máme vrátit, co má být pro nás prvořadým pilířem, o který se můžeme opírat my a o které se mohou opírat naše děti. PC a cizí lidé jim nemohou dát tolik lásky, které jsme schopni dát my. PC ani cizí lidé je za nás nevychovají….a nedají jim základ pro život.

Je mi jasné, že rodina z něčeho živa být musí a že zdroj zlaťáků je naše práce, zaměstnání….ale …je tady to ALE….. je potřeba být v rovnováze…. a to v poslední době mnozí z nás nejsou…….a na ROVNOVÁHU a KOŘENY…mě upozornila moje jednoduchá kresba stromu…..

 

Mějte se a smějte se…. a nešetřete hezkým slovem, pohlazením u lidí, které milujete, které jsou a nebo by měli být pro vás těmi nejbližšími. Teď nemám namysli jen ty pokrevní….rodina jsou i přátelé a kamarádi…

S láskou a něhou a možná i kopancem pro vás a vaše zamyšlení napsala a nakreslila

Vaše Zrzka

20.3.2012

Vaše komentáře

Reklama