PRAVDA O LÁSCE

Láska má mnoho podob…. Láska může být rodičovská, partnerská, sourozenecká, kamarádská atd…..láska k Bohu, k víře, ke zvířátkům, k přírodě, k práci, no zkrátka ke všemu co vás napadne…dokonce i k jídlu :o). Láska je nevyčerpatelné téma, o kterém se dají psát romány. Já vám tady popíšu kousek své pravdy o lásce, jak ji vnímám já, když ji přirovnávám k ohýnku.

náhled obrázku 

Ráda přirovnávám lásku k ohni….. jak rychle vzplane, tak i někdy rychle zhasne….je to jen o tom, jak se o ten ohýnek staráme.

1.) Když přidáme všechno dříví, co máme, tak jsou dvě možnosti

a) Oheň zhasne, protože nemá kyslík na to aby se rozhořel

b) Oheň hoří a je z něho vatra, která nás spaluje a nemůžeme se k ohni přiblížit, jeho žár je nám nepříjemný.

2.) Když máme dříví a nepřikládáme, tak oheň dohoří a vyhasne….

a) Zůstane jen popel s pár jiskřičkami, které ještě lze rozfoukat a pokud se přidá pár polínek tak se může rozhořet v krásný, příjemný ohýnek.

b) Zůstane popel s jiskřičkami a místo, abychom se snažili ty jiskřičky rozfoukat, tak je  necháme dohasnout, a nebo je rozšlapeme a zůstane jen popelnatý prach, do kterého foukneme my, nebo větřík a je po všem… konec…. oheň už zachránit nejde.

3.) Máme zásobu paliva, dříví, uhlí a koksu……

udržujeme ten náš ohýnek občasným (podle potřeby) přidáváním jedno či druhého, nebo toho třetího. Náš ohýnek chvilkama mění výši svým plamenů…. Ale je to jen chvilkové, protože my udržujeme stále stejný, příjemný oheň, který nás nespaluje, u kterého je nám  krásně teploučko a pohled do jeho plamenů nás vzrušuje, inspiruje a svým způsobem magnetizuje.

Tak samo je to i s láskou ve vztazích a nejen ve vztazích …ale s láskou ke všemu. Jste vnímaví a umíte číst mezi řádky a tak si myslím, že není třeba víc toto přirovnání rozebírat a převádět do příkladů……vy sami si představte svou lásku jako ohýnek…a položte si otázku…Jaký je? Nemám přiložit? Nepřikládám moc? Mám místo dříví dát pro změnu uhlí? atd…. :o)

Přeji ze srdce všem, aby svůj ohýnek lásky dokázali opečovávat a obstarávat tak, aby byl příjemný, neskomíral a ani nespalovat svým žárem…..přeji vám všem, krásně otevřené srdíčka, důvěru v to co děláte, důvěru ve svého partnera, vzájemnou toleranci a porozumění…….

Mějte se a smějte se ….. od mého srdéčka do vašeho….s láskou napsala

vaše Zrzka

3.12.2010


Často ve svých odpovědích na vaše dotazy ohledně vztahů, přirovnávám lásku k ohni a tak jsem se rozhodla, že to trošku podrobněji rozeberu.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama