PRAVDA O DÉJA VU

…..našla jsem ve WIKIPEDII.

Možná, že Deža ví, ….ale Zrzka má pro tento pojem i své vysvětlení a svou pravdu.

náhled obrázku

A tak jsem přemýšlela, nad tím, jak vám to co nejlépe vysvětlit…ano ano…nejlepší je zase příklad z praxe, ze života….tady se to nejlépe pochopí, ale abyste mě pochopili, bude nejlíp, když si ještě než se začtete přečetli starší článek…. Věřte mi, že se vám to bude líp chápat ….

Kdysi jsem sloužila s kolegou, a jak to bývalo zvykem, oni ti kluci drsňáčtí rádi se mnou zabředli do hovorů co se týče duchovna…. Jeho téma a otázka zněla…. Já to nechápu…přece jestli žijeme několik životů, tak nežijeme furt jedno a to samé dokolečka dokola…… stává se mi, že už předem v nějaké situaci vím, jak to bude pokračovat….někdy se to vyplní, někdy ne…. jak to tedy je?

Tak jsem mu dala příklad, který dávám i vám.

Když mi bylo asi tak 10 až 12 let….doprovázela jsem domů mou kamarádku…když jsem se blížili ke křižovatce, tak už z dálky byla slyšet sanitka jak houká….a já Vlastě říkám…. „jak se přiblížíme k silnici, tak před námi ta sanitka odbočí vlevo a když přejdeme a budeme procházet kolem té sanitky, která tam bude stát…. tak z domu na nosítkách budou vynášet tlustou paní“. No …a jak jsme šli, tak se tak i stalo. Vlasta na mě vyvalila oči a říká….“tyjo…jak jsi to věděla?“…tenkrát jsem jen pokrčila rameny, protože jsem to vážně nevěděla, jak je možné že to vím. Od té doby se mi to stalo mockrát….ale nevěnovala jsem tomu moc pozornost….nezajímalo mě to…sice udivovalo, ale …nebylo to pro mě nijak důležité….někdy jsem se dokonce sekla, protože děj se nakonec odvíjel i trošku jinak.

náhled obrázku

Dnes už mám proto vysvětlení….. to tenkrát, když jsem jako dušička, seděla na obláčku a hongala nožkama a plánovala si svůj život – osud… a po narození jsem všechno (záměrně) zapomněla…. To mi probliklo hlavou…. Vzpomínka na to co jsem si plánovala….a že jsem si plánovala spoustu variant….to je jasné, proto se někdy vzpomínka vyplní do podrobna…jindy se odvíjí trošku jinak.

Takže nežijeme jeden a ten samý život dokolečka dokola….. někdy nám k takové vzpomínce na to co jsme plánovali dopomůžou naši andělé, kteří nám vnuknou sen (vzpomínku)…která se pak vyplní a my máme pocit, že toto jsme už jednou prožili, že toto se už stalo…..

Jsou ještě jiné vzpomínky….které hlavně souvisí s místem….

Znáte to….jste ve státě, ve městě, kde víte ze 100%, že jste tady dosud nebyli…a přitom víte, že za rohem bude kašna a nebo máte jen ten pocit….tady to znám…tady jsem už někde byl.

Stalo se mi to kdysi ….na dovolené….(stalo se mi to vícekrát, ale toto je hodně silné)…ve Španělsku…. Španělsko bylo pro mě lákadlo…..nevím proč, ale jeden čas mě to tam stále volalo a táhlo. Hned první den jsme s manželem z hotelu vyrazili na pláž a šli uličkami….a já měla najednou pocit, že to tam znám…. A když jsme se blížili na konec uličky, tak manželovi říkám…tady to znám….a on….to je blbost….dyť jsi v zahraničí ….tady ve španělsku poprvé….a já na to…. No já nevím, ale je mi to tu povědomé….když vyjdeme z této uličky, tak před námi bude náměstíčko s takovým kostelíkem nebo co to je…. no jasně, že to tam bylo….nechápal ani manžel ani já. Až za rok od této zkušenosti, se mi zdál sen….. a v tom snu jsme se dostala do svého minulého života…. je to dlouhý příběh a já ho přidávám k dobru na svých seminářích….ale pointa je v tom, že na tom náměstíčku, mě kdysi odsoudili k trestu smrti…. Proto jsem to místo poznala…. A poznáváme tak spoust míst, k de jsme už byli….většinou to jsou historická místa….byť se zmodernizovala….ta energie poznání tady zůstává.

náhled obrázku

Takže DÉJA VU….má dvě podoby…. Vzpomínky na to co jsme si plánovali a vzpomínky na naše minulé životy……alespoň takto to vnímám já…..

Mohla bych ve svých vzpomínkách a příhodách pokračovat…..ale jsem přesvědčena, že tyto dvě…jsou pro pochopení docela dost výstižné….

Tak…a už vás vidím,  jak vám hlavička makovička šrotuje….a vám se vybavují vzpomínky a přemýšlíte nad tím…..co bylo (min. život)….co se stalo (vzpomínka na to když jste plánovali)….takže vás ponechám se svými myšlenkami……hledejte a nacházejte….

Mějte se a smějte se ….

S láskou pro vás vysvětlila to co DĚŽA možná VÍ….

Vaše Zrzka

8.1.2012


Déjà vu (francouzsky„již viděno“, vyslovováno [deʒa vy]) označuje v psychologii jev (také nazývaný paramnésie), kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama