Nemám pro co žít

holčičce bylo 15 a byla nemocná…žila jsem s ní sama a teď pusto prázdno a nemám proč žít. nic nemá smysl…prosím co mám dělat. žádná rozumná rada nepomáhá….strašně to bolí…..

Jana

21.10.2012

 

Ahojíček Jani,

Chápu a vnímám tvoji bolest. Vím, že spousta lidí je schopná soucítit s tebou, ale také vím, že spousta lidí nepochopí…. Řeknou….o co jde? Vždyť je to jen pes. Vím o jaké bolesti píšeš, taky jsem si jí prošla… byl to nečekaný odchod mého parťáka, kamaráda, srdeční záležitosti….vím, že to tak muselo být….a v těchto dnech ho mám zpátky v podobě štěněte….ale to by bylo na dlouhé psaní…. Prozradili ho oči, temperament…zvyky a pohyby, které měl Jerda…má dnes Baggy.

Janičko…. Nikdo tady není věčně…tvoje fenečka se dožila na psa úctyhodného věku…. Věřím, že to bylo pro tebe těžké rozhodnutí, ale bylo správné. Spousta lidí by takto ráda pomohla i svým blízkým, kteří trpí v šílených bolestech…ale nejde to…eutanázie je povolená jen u psů. Pomohla jsi jí ukončit její trápení…a věř, že ona to ocenila…. Tak jak se píše v modlitbě psa. Tučně jsem vyznačila hlavně tu poslední prosbu psa….ta tě nejvíc trápí. Snad ti pomůže pochopit, že jsi udělala pro svou chlupatou kámošku to nejlepší co jsi udělat mohla.

Můj život trvá 10-15 roků. Každé odloučení od Tebe mi působí smutek. Pamatuj -Ty  sis mě pořídil.
Dej mi čas, abych pochopil, co ode mě chceš.
 Důvěřuj mi, nikdy Tě úmyslně nezklamu.
Nehněvej se na mě dlouho a za trest mě nezavírej. Ty máš své přátele a zábavu, já mám jen tebe.
Povídej si se mnou. I když tvým slovům úplně nerozumím, stačí mi, když slyším Tvůj hlas.
Uvědom si, že když mě biješ, mohl bych Tě hravě kousnout, ale já to neudělám.
Jestli jsem někdy při práci špatný, dělám chyby, nebo jsem líný, uvaž – třeba mi není dobře, nebo jsem unavený.
Starej se o mě, jsem-li starý, i Ty jednou zestárneš.
Buď v mých těžkých chvílích vždycky se mnou. S Tebou je to pro mě všechno lehčí.
Až se můj čas naplní, nenech mě trpět. V případě nutnosti skonči mé trápení včas, jen Tě prosím, zůstaň i v téhle chvíli se mnou.

Jani….vím, že to bolí, vím, že se cítíš sama…. Ale nic nekončí a sama nejsi…máš kolem sebe lidi…jen se před nimi neuzavírej. Ani smrtí nic nekončí…duše pokračuje po své pouti vývinu dál…a dál se bude reinkarnovat…. Tuto bolest z tebe nikdo nesejme…jediný čas dokáže hojit bolest….tak jako je to u lidí, když nás opustí náš milovaný človíček. Pro tebe byla psí kámoška víc než kamarádka…. Když se na tebe dívala, tak jsi měla pocit, že rozumí každému tvému slovu, každé tvé bolesti i radosti…jako by to prožívala s tebou. Neplač, utři si slzičky a uvědom si, že jí už nic nebolí…je svobodná a tam nahoře…. je jí fajn….tvoje slzy a bolest by její dušičku mohli stahovat zpátky…. Dej jí volnost a vzpomínej na to hezké co bylo….a věř, že tak jak mě se vrátil Jerda…v podobě Bagýška…se může ona vrátit k tobě….ať už v podobě zvířecí nebo lidské…poznáš ji podle očí…oči se nám při reinkarnaci nemění.

Držím ti palůšky, abys svůj žel zvládala….a abys žila dál…. Skončila vaše společná cesta….ale tvoje tady na zemi pokračuje dál.

Měj se a směj se….vím, teď to nejde…ale pokud se budeš utápět v žalu…nepomůžeš tím ani sobě ani jí….ba naopak, mohla bys přivodit sobě nemoc a jí stažení zpět….nech ji plout vesmírem…je jí dobře, nic ji nebolí….a tvoje slzy jí bolí víc než si myslíš…..radši ji pošli tvůj úsměv a vzpomínku.

S láskou…..tvá Zrzka

24.10.2012

 

 

Krásný večer milá Zrzečko,

moc moc děkuju za písmenka, na která jsem se těšila. Vlastně vše co píšeš je tak jasné a vím to, jen jsem to potřebovala slyšet od tebe…. dušička, reinkarnace..jojo, jasně..jen někdy ty slzy tak samy….a pak je z toho bdící noc ….budu to tady číst pořád dokola…pomáhá mi to..jsi ta moc laskavá a empatická…..a kdybys jela někdy do Prahy a ráda zašla do nějakého divadla, ráda ti to oplatím pozvánkou k nám na Palmovku…pro tebe cokoli….ještě jedno moc děkuju….s láskou Jana

24.10.2012

 

Milá Zrzečko, musela jsem nechat uspat pejska, je to týden a nejsem schopna se s tím vyrovnat...

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama