MŮJ DLOUHOLETÝ PROBLÉM

Předloni na konci února jsem odešla z práce-byla jsem nucena dát výpověď-i to pro mě bylo zároveň vysvobození.Ve stejnou dobu-skoro na den mi Pavel řekl,že budeme „jen“kamarádi.S Pavlem se známe-letos v květnu to bude 8 let. My dva spolu nikdy pořádně nechodili(neměli jsme spolu nikdy sex, i když na začátku nějaké“něžnosti“byly)-i když on mě možná celých 6 let jako partnerku bral a pro okolí jsme byli nejspíš také pár,já ho ale brala celou dobu těch 6 let jen jako kamaráda,navíc se k němu nechovala moc dobře,využívala ho,odmítala ..-nic jsem mu v tu dobu neřekla a dál si hledala někoho pro mě vhodnějšího,také mě fyzicky nepřitahoval,..a nejspíš i proto tedy na konci předloňského února řekl,že budeme „jen“kamarádi.Tedy se se mnou tímto „rozešel“a že chce být od té chvíle hlavně sám..Ale že se v podstatě mezi námi nic nemění..

A já se tímto jeho rozhodnutím od té doby moc trápila a trápím se tím naším vztahem doteď(já ho právě na základě toho,že on řekl,že budeme „jen“kamarádi,začala „chtít“ jako partnera,ale on mě stále odmítá a do vážného vztahu jít nechce-chce už být jen kamarád a já bych se s ním i ráda více vídala,ale to také moc nechce-stačí mu mnohem méně než mně-tak toto vše mě doteď trápilo a stále mě to tíží).

Problém je také ten,že tím,jak se naším vztahem neustále zabývám,tak nejsem schopna si ani hledat práci a skoro nic mě nebaví,jsem taková pasivní,hledat si jiného chlapa taky nemám zájem apod. Špatné také je,že jsem od toho předloňského března bez práce-to už jsou skoro 2 roky-což je hrůza-už nemám ani žádné peníze-od státu už dlouho žádné nedostávám a bydlím s rodiči-živí mě tedy oni a i pro ně je to zátěž.Tedy už jsou to skoro 2 roky co Pavel řekl,že budeme jen kamarádi a stejně dlouhou dobu jsem i bez práce.

Od té doby,co Pavel řekl,že budeme „jen“kamarádi-tedy tím vlastně „jen“pojmenoval náš vztah,který jsme do té doby měli,..tak já opět nadělala v našem „vztahu“spoustu chyb a tím ho možná už definitivně od sebe odradila?-bylo to např.: že jsem na něj „naléhala“,aby se mnou šel do vážného vztahu-naposledy jsem mu to psala asi před rokem-vždy mě odmítl, také jsem mu dost často a docela ještě donedávna vyčítala a stěžovala si mu na jeho chování-přišlo mi,že mi dává mnohem méně a já že do našeho vztahu vkládám více,tak jsem mu když jsme se viděli povídala,co mně na jeho chování mrzí,vadí apod.Když to pro mě bylo tak těžké a nevěděla jsem už kudy kam,tak jsem mu poprvé asi před půl rokem oznámila definitivní rozchod, ale nejprve jsme si měli předat a dodělat ještě poslední věci mezi námi a pak jsem to zmírnila a „dohodla“se s ním jen na pauze půl roku-to také moc nechtěl-on je s tím naším“vztahem“už asi smířený-že jsme tedy jen ti kamarádi a tak on se moc loučit nechtěl-on by mohl pokračovat v kamarádství i bez pauzy..Jenže pak se to naše předávání a dokončování věcí protahovalo(z mé strany)-já na něj naléhala,vyvíjela opět tlak a on se asi na ten popud začal ještě více stahovat a ode mě odvracet a mně to zase bylo více líto a moc to bolelo,tak už ze zoufalství jsem mu napsala,že bych si zase přála rozchod-jenže to pro mě bylo ještě těžší,tak jsem to vzala zase zpět a jestli bychom mohli pokračovat v kamarádství-on vždy souhlasil-chce být se mnou i nadále kamarád a má mě rád.Asi jsem Pavla všemi těmi stále měnícími rozhodnutími hodně zmátla a šokovala, on byl a je se mnou trpělivý a stále nás k sobě něco poutá-cítíme to tak oba stejně. Já vím,že jsem nadělala spoustu chyb a tím vším ho od sebe spíše odradila,..nevím,zda je ještě možná nějaká šance na záchranu,ale ráda bych ještě zachránila co se dá..Je to moc dobrý člověk-nerada bych o něj přišla..Navíc – mně přijde,že i když se takto chová,že mě stále miluje(mohu se mýlit) a nejspíš i já jeho-tím,jak jsem na sobě zapracovala,se mé srdíčko více otevřelo a teď mi přijde,že bych s ním ráda byla proto,že ho miluju, ale jsem také zmatená,..tak moc prosím Tebe i v tomto o pomoc-se v tom konečně vyznat-ať se definitivně mohu odpíchnout tím správným směrem..Také mi přijde,že tím jak mě má rád,tak se mi bojí zvlášť v poslední době říci cokoli,co vadí jemu na mně-přitom ví,že mi to může říct-pak možná o to víc já dělala všechny ty chyby,protože od něj nemám tu zpětnou vazbu-teď se zase neozývá-na mé otázky v mailech nereaguje-ani o tom,že bychom se mohli vidět se nezmiňuje-zkrátka takové je jeho chování v posledních měsících..

A tady bych Tě milá Zrzečko chtěla moc poprosit,jestli bys mi prosím pomohla vyznat se v těchto otázkách?:

Co ke mně Pavel skutečně cítí-miluje mě,nebo už opravdu bere jen jako kamarádku a já si něco nalhávám?

A já jeho také miluju,nebo je to z mé strany jen ego,které ho chce získat „zpět“?

Pokud se vzájemně milujeme,máme se pokusit dát nějak dohromady,abychom spolu měli vážný vztah-byli spolu jako pár?-pokud se o toto máme pokusit,za jak dlouho je možné,že bychom spolu byli ve vážném vztahu?

Pokud se nemilujeme,můžeme tedy být i nadále kamarádi,nebo by bylo nejlepší se opravdu úplně defiitivně rozejít jak už jsem to několikrát chtěla udělat,ale zatím nedokázala?Nebo je pro nás ten pravý životní partner někdo úplně jiný?Nebo si každý projdeme ještě jiným vztahem a teprve pak budeme spolu?

Proč prosím Tě milá Zrzečko,se mi Pavel v posledních měsících tak málo ozývá-proč mi neodpovídá na oázky v mailech-proč tak špatně komunikuje a neřekne mi třeba co mu vadí-místo toho raději mlčí?-je to tím jak jsem na něj různě tlačila a i měnila ta rozhodnutí o „rozchodu“?

Omlouvám se Zrzečko za tolik otázek-je to tak nějak to,co mě nejvíce trápí a čím se stále zabývám, tak jestli bys mi mohla prosím být v tomto nápomocná, nebo alespoň co mám dělat dál,jak se dál chovat..Budu Ti moc vděčná a moc děkuji za Tvou práci a čas.

A ještě dodatečně Ti přeji do Nového roku jen to nejlepší, samou lásku-radost-pohodu kolem sebe a v sobě a samé dobré přátele kolem Tebe. A samozřejmě zdravíčko a splnění všech

Tvých přání-i těch tajných.

S úctou Dana

7.1.2011

Ahojíček Dany,

Nikdy předem nevím co se mi zakreslí, někdy mi jdou předem myšlenky, ale kresby jako konečný výsledek je nakonec o něčem jiném než jsem já přemýšlela a někdy ani nepotřebuju kreslit, protože ten obrázek mám před očima.

Z tebe my při čtení tvých mailů šlo spousta myšlenek, které jsem ale nepsala, čekala jsem na ten poslední e-mail, kde to bude všechno tak nějak shrnuté a teprve dnes jsem se pustila do kreslení.

Takže co se mi kreslilo a jak to na mě mluvilo:

Jako první ses mi zakreslila ty a tvoje čakry, které jsou všechny vesměs malé a zablokované…. Prožíváš zmatek a nevíš si sama se sebou rady, ale od začátku

První čakra – rodina, materiálno, pozemský život…. Tato čakra je oproti druhým vcelku velká, ale zablokovaná do dětství.. viděla jsi u vás v rodině něco chování snad rodičů nebo někoho blízkého, které v tobě zanechalo stopy a vzorce, které si sebou neseš…ale v budoucnu tento problém budeš řešit a budeš pracovat na tom, aby se to změnilo.

Druhá čakra – sexuální čakra, chuť do života, cíle pro které bys žila a šla za nimi. Tato čakra je tak malinká a ještě navíc zablokovaná.

Třetí čakra – sebeláska a sebevědomí…. malinká a ještě navíc pichlavá….Dany, u tebe je to dost velký problém od kterého se všechno dovíjí. Pokud nedokážeš milovat sebe samu, pak nejde opravdově milovat a dávat lásku ani těm druhým.

Čtvrtá čakra – srdeční… jsi plná lásky, ale v tom dětství které se tentokrát zakreslilo jsi prožila opravdu něco co tě zasáhlo, zasáhlo i tvé srdce. Vykreslila se jedna postava dospělého a dvě postavičky malé….děti…jedno z těch dětí jsi ty. Jedno dítě je až za tou velkou postavou a to druhé v postavě té řekla bych snad matky…. Nebo toho kdo tě vychovával. To tě ovlivnilo natolik, že nedokážeš lásku dát a nedokážeš milovat ani sama sebe…. Myslím si, že to dítě mimo matku jsi ty a že jsi už jako dítě na sebe upozorňovala různými husárskými kousky, aby si tě všimla a milovala tě….vynucovala sis lásku.

Pátá čakra – komunikace…. Je dostatečně veliká, ale opět zablokovaná… a plná jehliček. Svým slovem dokážeš zraňovat, přestože cítíš slova něhy, nedokážeš je ze sebe dostat tak jak je cítíš…přetočíš je a nakonec jimi pichneš.

Šestá čakra – intuice…. Malá a zablokovaná…. Svou intuici neposloucháš a nevěříš ji..

Sedmá čakra – duchovno a myšlenky…. Nevím jak ses na stránky dostala a jestli se o duchovno a věcičky o kterých se na stránkách píše dostala, ale ty těmto věcem nejsi otevřená….. máš nad sebou přímo deštník, přes který k tobě informace o duchovnu nejdou.

Ze sedmé čakry se vrátila energie přes tebe celou a vpravo se vykreslil Pavel…. Který je daleko od tebe a je jakoby v ochranné bublině před tebou a mezi ním v bublině a tebou se nakonec vytvořila zeď.

Dany….já podle té kresby cítím že je mezi vámi tak nějak konec….aby něco mohlo být ať už s Pavlem nebo s někým jiným, je třeba si udělat pořádek sama v sobě.

Když jsem četla tvoje mailíky, tak mi do hlavy naskakovalo, že máš v sobě zmatek, že nevíš co chceš a když už něco chceš, tak to co už mít nemůžeš, dokud jsi to mohla mít, tak tě to nezajímalo…..Pavla. Pavel ti aniž by to dělal schválně jen vrací to co jsi dělala ty….nastavil ti zrcadlo…vyměnili jste si role.

Teď k tvým otázkám:

Co ke mně Pavel skutečně cítí-miluje mě,nebo už opravdu bere jen jako kamarádku a já si něco nalhávám?

Nemám právo se hrabat v Palových myšlenkách, co k tobě cítí a co ne.

A já jeho také miluju,nebo je to z mé strany jen ego,které ho chce získat „zpět“?

Tak to je přesně ono co jsem psala v kresbě….. nevyznáš se v sobě a je třeba se to naučit….tím, že bych ti řekla jak to máš, tím bych ti nepomohla….musíš si udělat v sobě pořád a utřídit myšlenky.

Pokud se vzájemně milujeme,máme se pokusit dát nějak dohromady,abychom spolu měli vážný vztah-byli spolu jako pár?-pokud se o toto máme pokusit,za jak dlouho je možné,že bychom spolu byli ve vážném vztahu?

Budoucnost máme všichni ve svých rukou…. Ale tady si myslím, že už je to konečná…. ta bublina a zeď takto ke mně mluví.

Pokud se nemilujeme,můžeme tedy být i nadále kamarádi, nebo by bylo nejlepší se opravdu úplně defiitivně rozejít jak už jsem to několikrát chtěla udělat,ale zatím nedokázala?

Kamarádi byste mohli být, ale ty bys ho musela přestat chtí ovládat a vynucovat si od něho poslušnost. Ani v kamarádském vztahu nejde nelze nikoho talčit do svých představ…natož tak se takto chovat v partnerském vztahu, kde si máte být rovnocennými partnery.

Nebo je pro nás ten pravý životní partner někdo úplně jiný?Nebo si každý projdeme ještě jiným vztahem a teprve pak budeme spolu?

Opravdu nejsem Sibila abych takto daleko viděla…..ale životní partner je pro nás každý se kterým zrovna jsme, každý nás něčemu naučí, každý je pro nás v tu chíli pravý.

Proč prosím Tě milá Zrzečko,se mi Pavel v posledních měsících tak málo ozývá-proč mi neodpovídá na oázky v mailech-proč tak špatně komunikuje a neřekne mi třeba co mu vadí-místo toho raději mlčí?-je to tím jak jsem na něj různě tlačila a i měnila ta rozhodnutí o „rozchodu“?

Je to jedno z možných řešení….protože Pavel pochopil, že když ti odepíše, najde zase ty samé písmenka…vaše kamarádství nebo vztah nebo co to bylo…. Bylo to jako na kolotoči, pořád a to samé dokola….takže si myslím, že Pavel to vyřešil takto, aby se vyhnul kolotoči….nemá potřebu ti pravděpodobně říkat, co se mu na tobě nelíbí…. A možná i ty jsi mu spíš měla říkat co ti na něm  líbí…. víc než co se ti nelíbí….to je zas jen o tom, že jsi ho chtěla natlačit do své představy.

Dany, asi jsi ode mě čekala jinou odpověď ale jinou pro tebe nemám….co se mi zakreslilo a jak to na mě mluvilo, to jsem ti napsala….Je třeba si udělat v sobě pořádek a začít se mít ráda….nesobecky, upřímně…. Pomohla by ti v tom knížka Miluj svůj život…. Existuje zákona přitažlivosti… přitahujeme stejné….jak pozitiva, tak negativa….ty díky tomu, že se ti nedaří s Pavlem a máš toho plnou hlavu, tak se ti pak ani nedaří v pracovním životě a ani v tom rodinném ….ráda bys už vletěla z hnízda, ale nejde…stále jsi závislá na rodičích. Teď to nemyslím tak, že když to dáš dohromady s Pavlem, že jedině tak se ti začne dařit i v tom ostatním….ne ….v první řadě začni u sebe….pak příjdou i další změny k lepšímu….mrkni na tu knížku..jinou radu pro tebe nemám. Nikdo jiný než ty sama své problémy nevyřeší, ani já, ani jiná kartářka nebo vědma….je to všechno jen a jen o tobě…a v tobě.

Přeju ti Danko, aby se ti podařilo najít v sobě Danušku, kterou začneš milovat a vážit si jí ….přeju ti aby se tvůj život začal otáčet směrem kterým chceš jít, ale je to ještě hodně práce na sobě…. Neboj se té práce.. na konci je odměna….s láskou pro tebe napsala Zrzka

9.1.2011

Hezký dobrý večer milá Zrzečko,

moc Ti děkuju za odpověď-cením si všeho cos mi napsala a budu se snažit Tvými radami řídit.Děkuju i za doporučení s knihou-Miluj svůj život-kdysi jsem jí četla,a naštěstí jí mám doma,tak se na ní opět vrhnu:)

Prosím Zrzečko, mohu se Tě zde ještě zeptat:

Jak to myslíš s Pavlem a s tou bublinou?-tu bublinu si vytvořil on,aby se přede mnou chránil? A tu zeď jsem mezi nás postavila já všemi těmi svými chybami,které jsem na něm „spáchala“?

Teď to tedy vidíš mezi námi spíše na konec,ale je možné,že když na sobě zapracuju,že se mnou zase bude chtít trávit více času-budeme spolu více a časem z nás třeba bude pár?

Nebo mě zkrátka nikdy nepřitahoval a přitahovat nebude, měli jsme být vždy jen kamarádi a nemusím tedy litovat,že kvůli mně jsme nebyli tenkrát partneři a ani teď nejsme?-prosím-nemusím litovat,že vlastní chybou jsem ztratila partnera, se kterým bych byla šťastná?

A na závěr bych se ještě ráda zeptala: co píšeš k 7. čakře mě překvapilo, já se o duchovno zajímám už asi 7 let-moc mě to zajímá,přímo fascinuje a spíše než materiálnem, žiju tím duchovnem:) ..

Cos myslela prosím tím, že ke mně informace o duchovnu nejdou?Že těmto věcem nejsem otevřená?

Tak jestli mi toto můžeš prosím ještě „dovysvětlit“ a za vše Ti ještě jednou moc děkuju.

S úctou a velkou vděčností Dana

9.1.2011

Ahojíček Danko,

Všechny odpovědi máš v sobě….ale ještě ti odpovím….naposled, protože další odpověď vyvolá jen další otázky, ale aby ses posunula dál, je třeba hledat odpovědi v sobě :o)

Prosím Zrzečko, mohu se Tě zde ještě zeptat:

Jak to myslíš s Pavlem a s tou bublinou?-tu bublinu si vytvořil on,aby se přede mnou chránil? A tu zeď jsem mezi nás postavila já všemi těmi svými chybami,které jsem na něm „spáchala“?

Dany…ta bublina…. Je to symbol v mé kresbě…jako ochrana…On si ji kolem sebe uměle nevytvořil…jen se před tebou jakoby uzavřel. Ta zeď je další symbol… snad už ho nemusím vysvětlovat…. Nikdy není chyby jen v jednom…tak se neobviňuj a nebičuj….mělo to tak být, má to tak být a jak to bude…záleží jen a jen na tobě a na Pavlovi.

Teď to tedy vidíš mezi námi spíše na konec,ale je možné,že když na sobě zapracuju,že se mnou zase bude chtít trávit více času-budeme spolu více a časem z nás třeba bude pár?

Tuto otázku jsem zodpověděla už v předchozím dotazu, ale jen doplním…. Pokud máte být spolu jako pár, jako partneři….tak spolu budete….pokud ne….dej šanci něčemu novému co může být plnohodnotné :o).

Nebo mě zkrátka nikdy nepřitahoval a přitahovat nebude, měli jsme být vždy jen kamarádi a nemusím tedy litovat,že kvůli mně jsme nebyli tenkrát partneři a ani teď nejsme?-prosím-nemusím litovat,že vlastní chybou jsem ztratila partnera, se kterým bych byla šťastná?

Tady by sis měla odpovědět upřímně a sama…. Kdo jiný zná líp, co jsi cítila a cítíš … a litovat? Nelituj ničeho co jsi kdy udělala…jen by ses tou lítostí zžírala a ubíjela….na minulosti nic nezměníš….přítomností žij a v přítomnosti tvoř svou budoucnost.

A na závěr bych se ještě ráda zeptala: co píšeš k 7. čakře mě překvapilo, já se o duchovno zajímám už asi 7 let-moc mě to zajímá,přímo fascinuje a spíše než materiálnem, žiju tím duchovnem:) ..

Cos myslela prosím tím, že ke mně informace o duchovnu nejdou?Že těmto věcem nejsem otevřená?

Dany, ten deštník, který ti blokuje příjem informací v duchovní sféře….. zajímáš se o duchovno….a teorii třeba už znáš a máš zmáknutou, ale je třeba ji uvést do praxe. Víš pro mě „duchovno“ znamená to ….žít tady a teď život, tak abych byla šťastná, abych ho žila podle svých představ, nikomu vědomě neubližovala…….no zkrátka abych žila podle svého nejlepšího vědomí a svědomí…….abych se na sebe mohla podívat do zrcadla a neuhýbala před sebou zrakem….duchovno pro mě znamená žít a neubližovat, žít a pomoct, pokud je to třeba, žít a nechat žít :o)….atd. Zkrátka pozemský život :o) v souladu se vším a všema.

Tak to je ode mě Danuško opravdu vše…počti si na našich stránkách, na dalších stránkách, věř jen tomu co je ti blízké…..a ono se ti to bude všechno postupně do sebe skládat jako puzle :o)…nevěř všemu a všem…hledej svoje pravdy….to co je ti známé a blízké, to nechť je i tvou pravdou……..

Měj se a směj se a drž se a hlavně… hledej ve světě a životě to krásné….a nacházej….s láskou tvá Zrzka

10.1.2011

 

Hezký dobrý večer milá Zrzečko,

opět Ti moc děkuji ještě za zbytek odpovědí-třeba to o tom duchovnu-ano vím,že z teorie vím hodně,ale v praxi to pokulhává,proto Ti děkuji,žes to takto zmínila a já se na tom pokusím více zapracovat,..-já nevím proč doteď jsem se tím, co vím v praxi moc neřídila-spíše naopak..sama jsem se takto blokovala a třeba bych už byla o mnoho dál než jsem teď – přijde mi,že už několik let přešlapuji na místě,i když jsem toho hodně zvládla a urazila kus cesty,ale stále mám pocit,že něco „jakoby“ mě brzdí-nejspíš něco ve mně..

Tak Ti ještě jednou za vše moc děkuju a děkuju i za Tvou pomoc nám všem tady-je opravdu veliká a Ty jsi zlatý človíček s velikým srdíčkem a já děkuji,že jsem alespoň takto měla možnost Tě poznat.

S láskou a úctou Dana

10.1.2011

 

Vaše komentáře

Reklama