PŘIVÍRÁTE OČI NAD KORUPCÍ, NAPSAL MENZEL KLAUSOVI K NAROZENINÁM

Jsme taková rodina, se kterou sdílí domácnost bílý nosorožec. Není s ním příjemné bydlení. Do všeho vráží, všechno ušpiní, hodně nám toho sežere. Všem je nám to nemilé, mluvíme o tom, jenom hlava rodiny dělá, jakoby bílý nosorožec u nás neexistoval.

náhled obrázku

Na začátku byl ten nosorožec menší, spíš legrační, – co to je šest milionů od maďarského nebožtíka. Tenkrát ještě dnešní hlava státu hlavou státu nebyla, ale už tehdy, jak si pamatujeme, náš dnešní president zaujal pozici mrtvého brouka.

Jak šly roky, čím dál tím častěji propukaly aféry. Za dvacet let tu ten bílý tlustokožec pořádně vyrostl. Z ukradených milionů se stávají ukradené miliardy. Mnozí politikové, kteří přišli do politiky s prázdnými kapsami, odcházejí z politiky jako milionáři. Hlavu státu zajímá, jestli ministr umí anglicky, ale nezajímá ho, jak se může stát, že ministr přes noc zbohatl. Nevadí mu ani, že politické strany nemůžou doložit útraty za své volební kampaně.

Zajímavé je, k čemu se pan president vyjadřuje. Tu k finanční krizi, tu k oteplování, tu k okurkové nemoci. Je zkrátka ve všech oborech doma a má na ně svůj názor. Je to jeho právo. Zaráží mne okolnost, že zatímco obyčejný občan se pohoršuje nad nekonečnou ságou o korupcích, pro pana presidenta to jsou věci, které jsou mimo oblast jeho zájmů.

A tak když už po několikáté policisté zabývající se korupcí postupně, i hromadně, opouštějí svůj úřad, nebo jsou, za mlčenlivého souhlasu velkých stran, rozpuštěni, tak pan prezident ani nepozdvihne obočí, natož aby pohrozil svým profesorský ukazováčkem, i když, jako hlava okrádaného státu, by měl pořádně bouchnout pěstí do stolu.

A když vyhřezne nějaká opravdu ošklivá kausa, jako aféra Drobil, a hrozí, že si politici budou prát své prádlo veřejně, pozve si na Hrad pan prezident příslušné hlavy politických stran a poradí jim: Pánové, pokud nechcete přijít o všechno, nechte kostlivce ve skříni!

Ke všem těm aférám, o kterých si my denně dozvídáme, kterými se trápíme, Hrad většinou mlčí. Proč asi pana presidenta zajímá okurková nemoc víc, než to, o čem si v Česku cvrlikají vrabci na střeše. Nejspíš proto, že o tom všem ví mnohem víc, než tušíme.

Jiří Menzel

Zdroj e-mail

Režisér Jiří Menzel poslal prezidentovi Václavu Klausovi velmi kritický dopis.

30.06.2011 15:15 Původní zpráva

Prezident se zajímá víc o okurkovou nemoc a globální oteplování než o všudypřítomnou korupci. Jenom si hraje na mrtvého brouka. Takové „blahopřání“ poslal Václavu Klausovi k sedmdesátým narozeninám známý filmový režisér Jiří Menzel. Otevřený dopis již několik dní koluje internetem. A zatímco weboví pisatelé pochybují o tom, zda ho psal skutečně slavný režisér, ten se k dílu on-line deníku TÝDEN.CZ osobně přiznal.

„Jsme taková rodina, se kterou sdílí domácnost bílý nosorožec. Není s ním příjemné bydlení. Do všeho vráží, všechno ušpiní, hodně nám toho sežere. Všem je nám to nemilé, mluvíme o tom, jenom hlava rodiny dělá, jako by bílý nosorožec neexistoval,“ kritizuje Menzel nevšímavost hlavy státu ve svém dopise.

Plné znění dopisu si můžete přečíst ZDE

Zmiňovaným „bílým nosorožcem“ je podle režiséra korupce. „Mnozí politikové, kteří přišli do politiky s prázdnými kapsami, odcházejí jako milionáři. Hlavu státu zajímá, jestli ministr umí anglicky, ale nezajímá ho, jak se může stát, že ministr přes noc zbohatl. Nevadí mu ani, že politické strany nemůžou doložit útraty za své volební kampaně,“ rozčiluje se.

Václav Klaus před nedávnem oslavil sedmdesáté narozeniny.

„A když už po několikáté policisté zabývající se korupcí postupně i hromadně opouštějí svůj úřad, tak pan prezident ani nepozdvihne obočí, natož aby pohrozil svým profesorský ukazováčkem, i když jako hlava okrádaného státu by měl pořádně bouchnout pěstí do stolu,“ píše Menzel a naznačuje, že je tomu tak možná proto, že Klaus sám o korupci nemálo ví.

V internetových diskuzích řada lidí pochybovala, zda je autorem dopisu skutečně známý režisér, nebo jen nějaký jeho méně slavný jmenovec. Menzel však on-line deníku TÝDEN.CZ potvrdil, že ostrá kritika českého prezidenta opravdu pocházejí z jeho pera. „Co se vám na tom nezdá? Ano, psal jsem to já. Omlouvám se, že to nebylo napsáno kulantněji. Pravda je, že jsem to psal pod vlivem emocí. Je to poněkud drsnější, ale pan prezident se vyjadřuje ke všemu, tak proč bych já nemohl taky,“ prohlásil. Koneckonců Menzel Klause v minulosti již vícekrát kritizoval, a dokonce ho vyzýval k rezignaci.

Zdroj: http://www.tyden.cz

Většinou když mi přijde e-mail, ve kterém není uvedený zdroj…snažím se dohledat tyto zdroje. K tomuto článku, jsem našla i zdroj, který je pod článekm, kde se J. Menzel k tomuto dopisu vyjadřuje... uveden.

Pane Menzel… skláním se před vámi a vážím si vás jako člověka, který nemá  strach …

s láskou pro vás čtenáře stránek MOJE PRAVDY

uveřejňuje ….vaše Zrzka protože s tímto článkem plně souhlasím

9.8.2011

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama