JAK UZDRAVIT SVÉ POCITY K PŘÍTELI?

Já ho podporuji psychicky, materiálně i finančně. Najednou se ale dostávám do problému, že pociťuji, že mě to celé vyčerpává, jakoby mě mé snahy, zpočátku tak silné, opouštěly. Moc jsem se snažila, spoustu věcí jsem po přítelově uvěznění musela pro něho vyřizovat, stále jsem byla ve stresu. Nyní se jen modlím za jeho dřívější propuštění a v podstatě čekám. Mám k tomu i spoustu osobních problémů, kdy bydlím v nevyhovujícím bytě, na krku mám 2 dospělé syny bez práce… pomáhám jim hledat zaměstnání. Nedávno jsem sama překonala obtíže s výpovědí (tady mě přítel hodně psychicky podpořil).

S čím si nevím rady je to, že je mi přítel tak vzdálený… někdy na něho myslím velmi intenzívně, moc mi chybí, pláču… jindy se třeba zlobím za jeho postoje… nedávno mě velmi zklamal, když po mně požadoval, abych jeho dceři (která žije s bývalou manželkou) zaplatila cestu vlakem, aby ho mohla společně se mnou navštívit ve vězení. Najednou mi to přišlo, že si neuvědomuje, že já velmi šetřím na sobě a své rodině, abych mu mohla občas poslat peníze… asi je to tím, že si před ním nestěžuji na finanční situaci, asi čekám, že mu to samotnému dojde…. hodně jsem se na něho zlobila, ale samozřejmě jsem neřekla nic… Jak uzdravit své pocity k příteli? Bojím se, že když odmítnu jeho dceru podpořit, že to na mne vrhne špatné světlo v přítelových očích… a nebo je jen třeba se ozvat?…. jsem překvapená svým nepříjemným postojem… 
Velmi děkuji za Váš názor…
Mirka
 

4.8.2011

Ahojíček Mirko,

Díky za náhodu, která tě přivedla na stránky MOJE PRAVDY :O)  a děkuju za tvou důvěru se kterou se na mě obracíš.

V automatické kresbě se mi zakreslilo:

Místo vztahu na který se ptáš…ses mi zakreslila jen ty…. Tvoje myšlenky na ostatní a zapomínání na sebe samu. Mirko…já se divím, že mi nepíšeš s nějakým tvým zdravotním problémem….víš, to co sis naložila na svoje bedra….to je mazec. Chceš všem pomoct…svým dospělým dětem, přítelovi…jeho dceři… chceš vypadat v jeho očích dobře…aby tě dál miloval. Miruš…fakt na sebe zapomínáš…dáváš přednost všem ostatním před sebou, dáváš přednost tomu, aby ses chovala podle představ druhých a to je špatně. To jen vypovídá o tom, že ztrácíš sebe samu, svou hodnotu, svou sebelásku….raději budeš žít život podle představ druhých, než takový jaký bys chtěla žít ty sama. Jestli ještě nemáš problém se zdravíčkem, tak se tvoje tělo asi v brzké době ozve v podobě bolesti jak ženských orgánů, tak beder a ramen a kolena to taky odnesou…. Tvoje tělo ti bude říkat, to co ti teď já píšu.

Mirko, nespasíš druhé, když za ně budeš řešit jejich problémy…navíc oni se dál neposunou, nenaučí se brát životní zkušenosti a nepoučí se z nich, dokud za ně budeš dělat a řešit ty. Začni poslouchat své srdce a své já, které ti říká…vlastně jsi mi o tom psala….tobě se příčí něco dělat, ale chceš to udělat, aby byl klid na všech frontách. Člověk se má naučit říkat NE… pokud to ne na něj křičí. Nevím kolik a co máš na stránkách přečtené…ale v současné době plaveš  proti proudu řeky života ( je o tom článek ŘEKA ŽIVOTA) …jen se unavuješ a nenecháváš se unášet proudem a neužíváš si to. Nejsme tady na světě za trest…. Alespoň já tak život nechápu. Mirko…zkus si přečíst nějaké ty článečky na PRAVDÁCH  a nebo hledej v knihách a jiných stránkách pravdy…které ti budou blízko. Ty sama cítíš, že to co žiješ, není to co bys žít chtěla….tak se odraz od uvědomění si této skutečnosti a začni podle svých představ. Trošku by tě mohli nakopnout články v sekci O PRAVDÁCH a O OSUDU. Nevnucuju…jen ti nabízím kde hledat.

Vím, není to tak jednoduché jak píšu…pro tebe… ale jinak je všechno jednoduché….u tebe je důležité si uvědomit sebe samu, své chtění a nechtění a podle toho jednat. Se srdcem na dlani, s pravdou, kterou si odhalíš …nejdřív sama sobě a pak i ostatním. Náš osud máme ve svých rukou a děje se nám jen to, co dovolíme aby se nám dělo.

Měj se a směj se Miruš….a nezlob se, že se mi zakreslilo, něco jiného než to na co ses ptala….ale je to přesně to, co potřebuješ vědět….jak to máte s vaším vztahem v současné době není pro tebe až tak důležité…důležité je, aby sis uvědomila, že tvůj život za tebe nikdo jiný než ty žít nebude…tak proč ho nežít podle svých představ.

S láskou pro tebe nakreslila a napsala

Tvá Zrzka

5.8.2011

Dobrý den, Zrzko.

Náhodou jsem se dostala na Vaše stránky a dovoluji si požádat o výklad na vztah. Mám přítele, který je bohužel již 5 měsíců ve vězení. Je úplně bez prostředků, nebyl zařazen do práce.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama