ČERVEN 2012 – KŮŇ

Tento měsíc by nás měl vhánět do velkých aktivit, protože sám Kůň je jangově aktivní a další energie, které působí tento měsíc s ním, je jangová voda a jangový oheň. Takže na odpočinek moc šancí mít nebudeme.

Toto období je zkrátka obdobím vrcholné aktivity i v přírodě, tak proč bychom my lidé, měli mít nějakou výjimku, že? Energii, která sem s Koněm přichází můžeme využít pro velké věci spíš než pro maličkosti. Může nám pomoci prorazit tam, kde se nám to dosud nedařilo a posunout nás o kus dále.

Pokud chceme žít v souladu s energiemi, bude dobré tuto sílu využít, protože ona je přítomná a pokud ji nevyužijeme, může se otočit proti nám. Ale nesmíme zapomenout, že „MY“ musíme být aktivní a pak nám ta síla pomůže. Když se budeme válet na gauči, tak se právě ta síla může obrátit proti nám.

Had v minulém měsíci po nás chtěl větší zamyšlení a promyšlení věcí, Kůň vyžaduje aktivitu. Kůň nepřemýšlí, Kůň běží. Potřebuje cítit volnost a bezstarostnost. Takže pokud nás Had uvedl z věčného přemýšlení do nějakých depresí, že to máme těžké a případně jsme na to sami, nyní by se tyto energie měly změnit. Musíme se rozpohybovat a vše bude dobré.

Vše, co budeme tento měsíc dělat, by mělo být spojené s pocitem radosti. Bez radosti totiž nemáme pocit úspěchu a Kůň se bez pocitu úspěchu utrápí. Známe to pořekadlo „makám jako Kůň a je to na dvě věci“. Tyto pocity pak vedou k vyhoření, ztrátě sebevědomí a pocitům marnosti. A pro Koně, který má velké ego, a potřebuje obdiv, jsou to pocity velmi zraňující až devastační.

Takže tento měsíc se opravdu zaměřme na radost. Pokud nás nepotěší okolí, udělejme si ji sami. Stačí malé radosti během všedního dne. Ale snažme se tento měsíc, co nejvíce omezit naše věčné Já MUSÍM a nahraďme to činnostmi, které vyjadřují více to hezké, Já CHCI.

 

kun3

Co se nám tedy ještě může dít?

Čas nás bude svádět k volnosti a bezstarostnosti, projeví se romantické naladění a budeme chtít prožívat jen to hezké i ve vztahu.

Bude nás to mnohem víc svádět k cestování a pobytu v přírodě, kde je však opět potřeba být aktivní. Ležení na sluníčku a zahálka nám moc dobře dělat nebudou.

Dopřejme si nějaké to užívání, chození za kulturou, na sport, do společnosti. Čím větší a honosnější tento měsíc tyto akce budou, tím nám to bude dělat lépe.

Kůň má také rád všechno rychle hotové a vyřízené, proto, když budeme něco dělat, měli bychom se ohlídat před zbrklostí a chybami. Pokud máte třeba doma nějakého řemeslníka, raději ho kontrolujte, zda je kromě rychlosti také šikovný.

Kůň navíc běží a najednou v půli cesty se zastaví a rozhodne se běžet jinam. Takže je velmi důležité si nyní hlídat cestu a nesejít z ní. Nechat Koně běžet naplno, ale hlídat, zda běží po té cestě, kterou jsme si vytyčili už s počátkem roku.

Pokud to tak je, tak by nám vše, co jsme si vytyčili, mělo přinést naplnění a naplno se nám to rozjet.

Nyní se vlastně blížíme k vrcholným energiím roku. Pokud se s nimi dostaneme na vrchol, je to velmi pozitivní. Pokud se to nepovede, není to ještě takový problém, ale energie okolo nás nám už pak nepomohou. Bude to vše jen a jen na nás a my do toho budeme muset dávat své vlastní enerie. A to nás bude velmi vyčerpávat.

Tento měsíc bychom se také měli nechat více vést naší intuicí než rozumem, protože Kůń příliš nepřemýšlí. Ale to neznamená rezignovat na rozum. Jen používat tu někdy opomíjenou intuici.

K tomuto období patří také energie vášně, lásky, sexu, zamilovanosti. Všichni asi známe letní lásky. Tak se jim nebraňme…přijměme tyto energie…nechme je projít a odejít…

Také je však velmi důležité dát si pozor na závislosti všeho druhu. I na lidech. Je důležité dát si pozor, abychom ty letní lásky nepřeceňovali a nezaměňovali posedlost za lásku. Pozor! Kůň je sice romantik, ale má rád volnost.

U závislostí nebo li lpění na věcech, je vhodné se od nich odtrhnout nejlépe tak, že začneme dělat více věcí najednou. Zejména lidé, kteří mají v Astrotypu hodně ohně by si měli na toto lpění dávat nyní velký pozor.

Také se nám nyní může stát, že se nadchneme pro něco více méně bez důvodu a později to nebudeme vůbec chápat. Stejně tak můžeme být hodně lehkomyslní. Toto si však musíme hlídat sami. Kůň takový zkrátka je a v tomhle nám tedy nepomůže.

ZDRAVÍ

Tím, že tento měsíc po nás bude neustále vyžadovat aktivitu a dodá nám na ní  i energie, je naprosto nezbytné myslet i na odpočinek. I když nebudeme mít pocit, že potřebujeme odpočívat, je nutné si odpočinek naordinovat.

Jsou teď velmi silné energie ohně a ten působí na psychiku, srdce, cévy a tenké střevo.

Přestávky, i když necítíme únavu, jsou velmi důležité. A vyhýbat se ohnivým aktivitám v ohnivých hodinách (viz energie Hada) je také více než nutné.

 

LETÍCÍ HVĚZDA

hvezda2

Nová Letící Hvězda nám od 5.6. přinese energii vody. Voda je v konfliktu s Ohněm tohoto letního období, ale i Ohnivým Koněm. Naopak energii Draka, jako vládce celého roku, podpoří. Nicméně nás konflikt Voda x Oheň může lehce vyčerpat. Takže znovu apeluji na plánovaný odpočinek. A pozor si dávejme na letní angíny!

Mělo by nám dělat dobře, když se budeme věnovat své kariéře. Je důležité, aby nám věci nyní plynuly. Ať už to budou informace nebo peníze. Přijmout, zpracovat, poslat dál….to je plynutí. Hromadění je blok. Aktivity ze Severu by nám mohly přinést něco velmi důležitého.

Vše, co budeme dělat, musíme dělat s radostí tak, aby nám to přineslo naplnění. Zkrátka naše JÁ musí být spokojeno. Aktivity ze středu nás budou harmonizovat (např. ze středu města).

Velký pozor bychom si měli tento měsíc dávat na ulpívání na slávě, zaslepení, touze být stále na očích. Aktivity z Jihu nám asi nenabídnou nic, co bychom vítali s otevřenou náručí.

Tato hvězda odlétne 6.7.

 

Léto budiž pochváleno

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

Vaše komentáře

Reklama