Symbolika nohou a pánve

 

… jak pevně člověk stojí ve svém životě na vlastních nohou,

… jak moc vědomě a pozorně našlapuje na pevnou zem, když pro sebe a své milované zrovna hledá dobrou hroudu, kde by mohli zapustit kořeny,

… jak a jaké si vymezuje území pro svůj momentální život, zda mu to stačí, zda není pro něj díky umělé skromnosti a přistřiženým křídlům či nedostatečné fantazii příliš malé a rychle vysátelné, nebo zda pro něj není díky hamty hamty co-kdyby-stické povaze příliš velké, neuhlídatelné, neobdělatelné a nevyužitelné,

… jak a zda ze svého území čerpá vhodnou úrodu ve vhodný čas a ve vhodném množství pro svůj střídmý, zdravý, hroudo-sebe-vědomý a ohleduplný každodenní život,

… jak a zda dává svému území občas odpočinout, aby mohlo načerpat novou sílu, vláhu, čerstvost a motivaci chtít dále upřímně sloužit,

… jak a zda mu vzdává hold a úctu, zda mu s pokorou děkuje a oslavuje jej, zda mu vrací stejným dílem to, co z něj načerpal, zda se o něj stará tak, jak území potřebuje,

… jak a zda přemýšlí nad tím, jak kvalitní a zúrodněné či zdevastované území po sobě zanechává, když se jednoho dne rozhodne přesunout se jinam, jinde hledat nové území.

 

 

Nohy a pánev jsou symbolem cykličnosti a věčného řádu přírody v nás všech. Jsou zárukou nekonečné obnovy i ukončení, vzkříšení i pádu, života i smrti. Jsou dokonalým nástrojem našeho postupného návratu zpět k přírodě, avšak ne již neuvědomělému a rádoby samozřejmému či automatickému, ale plně vědomému až uvědomělému.

Nohy a pánev jsou zárukou toho, že jednoho dne najdeme každý cestu zpět od umělých a naučených civilizačních složitostí k přirozené přírodní Jednoduchosti a zasvěcenému (Bohem políbenému) spojení s naší Matkou Gaiou.

Levá noha ze Země nasává novou energii, čerstvost, inspiraci a sílu, doručuje ji do pánve.

Pánev ji pak zpracovává, zúročuje a připravuje jako v dobré kuchyni coby potravu pro vyživení celého zbytku těla.

Pravá noha zodpovídá za navrácení všeho námi využitého, poznaného, prožitého, spotřebovaného, pochopeného a uzavřeného zpět Zemi k jejímu vlastnímu poučení, k přetavení a k přípravě na dalším využití pro ty, kdo po nás jednou či už zanedlouho vstoupí na toto „naše“ území.

Pravá noha je nesmírně důležitá! Co Zemi odevzdáme, z toho se Země od nás učí a poučuje. Pak se snaží o to lépe připravit území pro další uživatele. Naučme se nést zodpovědnost za to, co Zemi a druhým odevzdávame, předáváme!

Věřím, že jste už z tohoto krátkého textu pochopili, že pokud máme tento dokonalý přírodní cyklus našeho neustálého propojení se Zemí narušen, a to naší vlastní hloupostí, nevědomostí, lenivostí, výmluvami na druhé, nezájmem, opakováním chyb po dřívějších správcích „našeho“ území, je více než průkazné, že vzniknou menší či větší až fatální potíže s našima nohama a pánví !!!

Zkušené oko alternativního diagnostika dokáže vystopovat, kde a v čem je tento vás cyklus narušen a proč vašima nohama a pánví neproudí doslova potoky jiskřivě živoucí Gaiské energie a zbytek Vašeho těla tím nesmírně strádá podvýživou.

Jsme zodpovědni za to tento odvěký přírodní cyklus a propojení se Zemí pochopit, používat k zušlechťování života a ducha, respektovat jej a vlastním příkladem jemu učit druhé, zvláště pak naše děti!

Více k tomuto mimořádně zajímavému a poutavému tématu se můžete dozvědět na mých přednáškách věnované symbolice těla, psychosomatice a etikoterapii.

Těším se na vás. Váš Marek.

 

Autor: Marek Ščotka, Ostrava | www.masernanadlani.cz 

Marka najdete i na facebooku https://www.facebook.com/etikoterapieasymbolikatela?fref=photo

Vaše komentáře

Reklama