Velký horoskop na rok 2014

V tomto roce pokračuje Saturn ve svém dlouhodobém putování Štírem a tato konstelace přinese čas zúčtování. Jednotlivci i firmy, které mají finanční problémy, budou muset svoji situaci konečně přiznat sobě i svému okolí a začít ji řešit. Nejedná se ale pouze o čas zúčtování finančního rázu. Každý z nás by si měl přiznat, co špatného udělal, komu ublížil a postavit se k dané situaci čelem a pokusit se nalézt řešení.


Rok 2014 přináší každému z nás šanci chopit se příležitosti a v nejvhodnějším okamžiku udělat ve svém životě radikální změny. Prolomte zažité postupy i pravidla a staňte se vzorem dalším lidem. Přišel čas na změny, už není třeba vést dlouhé řeči, ale začít konat.Stanete se hlavním protagonistou, hercem i režisérem vlastního nového způsobu myšlení a života. Krásný a šťastný rok 2014!

Beran

Rok 2014 pokračuje ve stejném rytmu jako konec roku 2013. Je třeba si dát velký pozor na jakékoli vyhrocené situace a neřešit je radikálně a výbušně! I když vás k tomu budou Uran s Plutem pošťuchovat.

Nesmíte zapomínat, že vaše vládnoucí planeta Mars je pojmenována po římském bohu války, takže všem konfliktním situacím dejte stopku s vykřičníkem!

Šance k úspěchům máte veliké, pokud použijete spíše takt a šarm, navíc vám na pomoc přispěchá sám nositel štěstí Jupiter.

V roce 2013 vám Jupiter nedovolil vyrůst výše, zato od léta 2014 si to rozmýšlí a dává vám vstupem do znamení Lva větší rozlet a expanzi! Zaslouží si tak určitě svůj přívlastek – spravedlivý, právem.

Šťastná konstelace zvaná – Velký trigon – je vám v tomto roce také k dispozici.

Rok 2014 je rok chopení se příležitostí!

Planeta plná překvapení, jejíž jméno může být jedině Uran, hodlá vaši osobnost okupovat téměř celý rok, a i když máte adrenalin v podobě nečekaných situací rádi, přece jen vám četnost těchto blesků z čistého nebe může někdy připadat poněkud náročná.

S Uranem můžete, především vy, zrozenci 2.dekády (1.4. – 10.4.), očekávat neočekávané, jednou to bude šokující radost pro vaše srdce, jindy zase vlna tsunami. Každopádně se tento planetární rarášek ve vašem znamení pobaví, protože mu půjdete hezky na ruku. Oba jste extrovertní, jedineční a vaše inovativnost mu imponuje.

Ve druhé polovině roku se zalíbíte i přívětivému Jupiterovi, nositeli radosti a hojnosti, který vystrčí nos ze svého úkrytu a rozhodne se vám pomoci roztočit kola štěstí. Můžete tedy očekávat více osobního potěšení, cestování, úspěch ve spekulacích, kariérní postup a kreativitu.

Na přelomu září a října využijete naplno svých vůdčích schopností, výkonná energie planety Pluto zvýrazňuje vaši prestiž a možnost popularity, která má v budoucnu ještě více zesílit. Dostanete se do oka veřejnosti, ale pozor, milí Berani, jen za podmínky, že se budete snažit vyhýbat konfliktům! Pokud vás tedy bude váš rudý vládce Mars nutit k zakabonění a budete vypouštět více páry než obvykle, zařaďte zpátečku, protože byste neskončili jako vítězové, nýbrž jako poražení. Půjde vám jako vždy o něco důležitého a můžete cítit na sobě tlak, přičemž vše, co vás bude brzdit, budete chtít vyhubit jako plevel. Než však ukvapeně zareagujete na jakoukoliv situaci, dopřejte si čas na rozmyšlenou a ztlumte své vysokofrekvenční pole podrážděnosti. Nestojí trochu trpělivosti za následný vítězný aplaus?

 

Láska a sexLáska a sex
Začátek roku se vám může v oblasti lásky a milostných nuancí jevit poněkud rozpačitý, což zrovna není voda na váš mlýn. Chtíč vašeho ohnivého a soutěživého ducha není zvyklý uhasínat, nicméně Mars s Venuší si chtějí trochu dupnout na podpatku. Takže milí Berani, žádná kvantita, ale kvalita! Přece jen budete muset prozkoumat svou sexuální aktivitu podrobněji, neznamená to však, že na vás nebudou číhat příjemné výzvy. S Uranem ve vašem znamení mohou být vztahy opravdu nepředvídatelné, můžete se seznámit na charitativním plese nebo kvůli své lásce podstoupit plastickou operaci, každopádně se jedná o auru zvláštností. Od května se Venuše v konjunkci s Jupiterem stává oknem příležitostí a přináší další scénáře. Může se jednat o dávnou lásku z minulosti, vašeho učitele či profesora nebo také náhodné setkání s realitním agentem. Obávali jste se, že to nebude mít spád? Omyl, léto rozmíchává kotel vášní hezky naplno! V srpnu jste nejpohotovější především vy, zrozenci 2.dekády (1.4. – 10.4.) a své šance se pořádně chopíte.

Pro manželství je rok 2014 tak trochu testem, Venuše může vztah transformovat do něčeho nového a lepšího, ale také ho v případě přetrvávající neslučitelnosti povah ukončit. Vše závisí od toho, jak tuto výzvu zvládnete.

Šťastné měsíce – červenec, srpen, září 
Nepříznivé měsíce – leden, únor

 

Práce a penízePráce a peníze
V kariéře máte co dočinění s obrovskými změnami a posunem správným směrem, ovšem nesmíte počítat s tím, že by mělo vše raketový start. Mars je od března do května retrográdní, to znamená, že se dostává do zpětného chodu a kdykoliv má váš vládce takto dané postavení, očekávejte určité zpoždění událostí. Jste nedočkaví a máte horkou hlavu, navíc nesnášíte, když vám někdo říká, co máte dělat, přesto hvězdy nabádají k trpělivosti. Že je to pro vás téměř nemožné? Žádný strach, velcí planetární – GURU ví, že to zvládnete. Pro vás, zrozenci 1.dekády (21.3. – 31.3.), se mohou v březnu přece jen nějaké šance vyskytnout, nicméně posečkáním nic nepokazíte. Jste sice skvělí spouštěči projektů, ale v jejich absolvování by to už mohlo váznout. Vyhněte se například tomu, že by vám scházeli kvalifikovaní zaměstnanci, protože byste neměli finance na jejich zaplacení. Nebojte se, jste hybnou sílou zvěrokruhu a váš pravý čas přijde! Pluto v Kozorohu si vyžádá, abyste své nápady zrealizovali, také můžete náhle změnit kariéru a vychutnat si rychlý vzestup, pokud jde o povýšení, plat nebo uznání. Navíc se pro vás od října rozsvítí Mars a může konat zázraky, společně se Saturnem přinášejí super zprávy ohledně peněz v podnikání. Pokud budete přínosem pro druhé, těšte se z výhod, jako je zdravotní pojištění nebo například hypotéky či bankovní úvěry, hodně štěstí!

Šťastné měsíce – září, říjen 
Nepříznivé měsíce – leden, duben

 

Domov a rodinaDomov a rodina
Jako všechna ohnivá znamení jste šťastni tam, kde sálá hřejivá atmosféra, a pro vás ji v roce 2014 zažehává velkorysý Jupiter v oblasti rodinného zázemí. Ať se jedná o bytové záležitosti, zabezpečení, rodiče, děti nebo třeba důchodové okolnosti, tam všude rozvěsí Jupiter své louče štěstí. Zajímavá je pro vás především druhá polovina roku, kdy mnozí z vás označí bydlení v žebříčku priorit číslem jedna. V červnu navrhuje Mars větší zaměření na domácí potěšení a některé velké rekonstrukce, které jste jakožto nedůslední delikventi začali a nikdy nedokončili. Co těch několik vrstev starých nátěrů? Venuše se už také přimlouvá za zkrášlení domova a nastartovává vás natolik, že se pouštíte i do nových dekorací a koupě nového nábytku či zařízení. Co se týče dětí, lze očekávat velmi dobré zprávy o škole, zejména 2.dekáda vašeho znamení (1.4. – 10.4.) a především se těšte vy, kdo máte děti už trochu starší. Je pravděpodobnost, že budou pokračovat ve svém vzdělání na vysoké škole nebo se rozhodnou přihlásit do internetového studia, či zvolí domácí studijní program. Vy, kteří děti ještě nemáte a toužíte po přírůstku do rodiny, neváhejte, máte zelenou! Je dobré využít situace, protože v tomto roce jste, milé beraní ženy, mnohem plodnější. Tak či onak, i kdyby se to netýkalo přímo vás, postará se o oživení rodiny některý z jejich členů.

Šťastné měsíce – červen, srpen 
Nepříznivý měsíc – únor

 

ZdravíZdraví
Z hlediska zdravotního stavu nelze rok 2014 považovat u vás za obtížný. Samozřejmě dojde v průběhu roku na určitá období, kdy pocítíte méně energie, za což mohou přecházející krátkodobé planety, ovšem způsobení vážných onemocnění nemají u vás v popisu práce. Pravdou je, že především v první polovině roku můžete být náchylnější k infekcím a vzpomínané únavě, neoslabujte si tedy imunitu přetížením, a jak prozrazuje Mars, i zbytečným napětím, nenechte se dusit v lavině povinností! Napětí a stres by se mohly odrazit i na vaší pokožce. V případě infekce je u vás problém charakteristický rychlým průběhem a rychlým odezněním, ohnivý potenciál dává vašemu tělu velkou sílu, aby se vypořádalo s případným vetřelcem. Horečka je pak v takovém případě pro vás spíše dobrodiním, protože rychle a účinně spálí jakékoliv bakteriální či virové onemocnění. Mars má pro vás i dobrý tip a radí, abyste ulevili svým ledvinám vyhýbáním se alkoholu a také si, horliví mlsouni, všímejte obsahu vašeho talíře, zařaďte více zeleninových jídel a sledujte nutriční příjem. Očistné kůry zavnímá váš organismus jako procházku rajskou zahradou a co se týče psychiky, meditativními léčebnými technikami uhodíte hřebíček na hlavičku!

Šťastné měsíce – srpen, září 
Nepříznivé měsíce – leden, květen

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
Silnou sférou jsou pro vás v tomto roce vaše děti a situace s nimi spojené. Můžete zažít neobyčejně šťastné chvíle, které se jen tak člověku každý den nestávají!

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
LAPIZ LAZULI – pomáhá při teplotách, neutralizuje jedovaté látky v těle a příznivě působí na metabolismus.

Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
spirála 
symbol včely

Býk

Pro vás, milí Býci, míchají v roce 2014 vesmírní someliéři koktejl, který není sice až tak opojný, o to víc je ale posilující.

Jupiter s Neptunem vlévá do vašeho poháru chuť větší nezávislosti a touhu něco v životě změnit, realistický Saturn dochucuje ale vše rozvahou, jeho opozici nelze podcenit, vše musí být vyváženo!

Ve druhé polovině roku zavládne sice trochu napětí, ale vy, se svým jádrem silným jako Gibraltar, vše lehce zvládnete. V roce 2013 bylo vaše zaměření orientováno spíše na sebe sama, rok 2014 vás směruje na rodinu a oblast domova, napijte se tedy z kouzelného poháru pochopení. Ptáte se pochopení čeho? No přece priorit ve svém životě!

Na počátku roku 2014 přetrvává u vás hezký úmysl dokončit vše, co jste nestihli v roce minulém, potrpíte si na jistoty a hlavním motorem, který rozhání soukolí aktivity vašeho organismu, jsou peníze a kariéra. Chcete být opatrní, ale zároveň produktivní, velkorysí, ale zrovna tak finančně praktičtí, je vidět, že se tu rozpínavý Jupiter s opatrným Saturnem tak trochu dohadují. Požitkářský Jupiter by vám svou harmonickou konstelací nejraději připravil švédský stůl o deseti chodech, zatímco Saturnovo opatrné nabádání zase jemně synchronizuje s jistotou hebkého šustění bankovek. Pro které z těchto lákadel se rozhodnout?

Naštěstí je ale zde planeta Pluto, povolaný odborník na radikální rozhodnutí, a díky svému skvělému aspektu ke Slunci si určitě bude vědět rady.

Od července pocítíte silněji potřebu změny, nutnost větší discipliny a všechno povrchní zatoužíte ze svého života odsunout. Je to čas, kdy přichází na světlo uvědomění, co vlastně chcete. Pluto v Kozorohu vám může velmi výrazně změnit pohled na život. Nejduchovnější trubadúr ze všech planet, Neptun, se přiklání k Plutu a signalizuje nové názory se zájmem o věci, které byly pro vás doposud skryté a tajemné. Psychologie, historie nebo jiné zajímavé studie hrají prim a jako přátelská stvoření navážete hodně spojení s lidmi zajímajícími se taktéž o tyto oblasti.

Především vás, zrozenci 1.dekády (21.4. – 1.5.) mohou najednou přitahovat různé kurzy a semináře a pokud jste nebyli zapojeni do sociálních médií, zjistíte, že se to může hodit. Aktivnější napojení získáváte i k rodinnému prostředí, všímáte si, že zůstávají lidé kolem vás z toho tak trochu s pusou dokořán? Nedivte se, co se týče volného času, jste známí jako chroničtí pohodáři zvěrokruhu a vyměnit své líně lahodné chvíle za aktivitu, to je silná proměna, klobouk dolů!

Láska a sexLáska a sex
Venuše, vaše patronka, hodlá vás, kteří nejste ještě v manželském svazku, v tomto roce v milostné sféře těšit a rozmazlovat. Už v lednu cítíte ono vzrušující a živočišné proudění, přičemž Pluto přilévá do ohýnku nebývalou smyslností. V tomto čase z vás vyzařuje ohromný sexappeal, aniž byste si to uvědomovali. Především vy, zrozenci 1.dekády (21.4. – 1.5.), se těšte na pořádně dlouhé období magnetismu! Někdo ze starších osob může klást do vašeho zápalu omezení, ale žádný strach, jste přece hřejiví plyšáčci zvěrokruhu a vaše teplo rozpustí kdejaký studený rampouch. Každopádně očekávejte příchod své spřízněné dušičky, která vás naplní láskou a vášní. Na mušce mějte zejména živnostníky, úředníky a osoby, se kterými se potkáte například při studiích. Pro oblast manželství je rok 2014 malinko obtížnější. Harmonický paprsek Pluta vás ochraňuje, ale zároveň vyžaduje očištění vašeho milostného života od všeho, co tam nepatří. Lekce udílející Saturn si neodpouští překážky, které se mohou týkat starosti ohledně nějakého rozhodování. Váš protějšek například dostane skvělou pracovní nabídku ve vzdálenějším místě a na vás bude volba, zda dáte přednost své práci nebo partnerskému vztahu a přesunete se za ním. Srpen může být pro tyto záležitosti nejaktivnější, vás, zrozenci 3.dekády (12.5. – 21.5.) se to může týkat už v červenci! Nutno dodat, že nesmlouvavý Saturn nechce bránit vašemu štěstí, ale chce vás naučit činit správná rozhodnutí.

Šťastné měsíce – leden, únor, duben 
Nepříznivé měsíce – srpen, září

Práce a penízePráce a peníze
V roce 2014 vychází váš osobní růst do značné míry z rozhodnutí, zda spojíte síly s vybraným obchodním partnerem. Saturn vám dává schopnost rozeznat, jestli mu můžete důvěřovat. První měsíce roku jsou ve znamení úspěšného rozjezdu, a pokud jste osoba samostatně výdělečně činná, mohl by váš produkt nebo služby expandovat na zahraniční trhy, budete sklízet plody! Významnou pomocí je, že najdete člověka s mírou zkušeností a znalostí, kterého jste potřebovali a spojení s ním vám vydělá peníze. Optimistický Jupiter naznačuje finance plynoucí z nemovitostí, hotelů, restaurací a odvětví, která obstarávají bydlení. Býci 1.dekády (21.4. – 1.5.), vám je přednostně přáno v obchodování s těmito atributy, takže otálení stranou! Vy, kteří pracujete pro zaměstnavatele, můžete postoupit na lepší pozici. V podstatě jste od přírody tvrdí pracovníci a ať je to šéf nebo kolegové, tak vědí, že pokud děláte nějakou práci, mohou si být jisti, že bude provedena dokonale. Ocenění si plně zasloužíte. Nesnažte se hlavně dělat vše najednou a především už od února dávejte své nápady hezky na světlo. Pokud přemýšlíte o jiném zaměstnání, protože vás začíná zajímat jiné téma pracovní náplně, je ideální čas se po takovém místě porozhlédnout, hvězdy tento typ rozhodnutí upřednostňují!

Šťastné měsíce – duben, květen 
Nepříznivý měsíc –
 listopad

Domov a rodinaDomov a rodina
Rodinné zázemí je sférou, kde se v tomto roce začne maximálně stáčet váš zájem. Ať jsou to příjemné vztahy se sourozenci a nejbližšími členy rodiny nebo pocit bezpečí ve vašem útulném hnízdečku, ve všem začínáte nacházet blahodárné naplnění. Pokud byly vztahy v minulosti nějak poškozeny, Jupiter přichází, aby trhliny opravil, a chce, abyste se věnovali všem, na kom vám záleží. Svému domovu jste skutečně oddaní a snažíte se zajistit vše, co vaši miláčci potřebují, navíc se teď obohacujete díky jemnému Neptunovi i o soucit, pokud se vašim nejbližším a především dětem něco nedaří. Jejich smutná očka vás dostávají na lopatky a smůla tomu, kdo by jim blížil! Atmosféra arény s mávajícími rudými praporky by pak byla tím nejlepším přirovnáním. Co se týče společného oddechu, hvězdy doporučují červen jako vhodný měsíc pro rodinnou dovolenou. Venuše s Jupiterem vás pravděpodobně vylákají na nějaké kouzelné daleké místečko u moře, kde by vás nejraději uhýčkali vybranými lahůdkami, skvělým pitím a jako bonus by přidali tým opálených masérů. Po příjemných prožitcích se vás v létě zmocní i vlna kreativní energie, kterou investujete do domácího prostředí, takže opravování věcí a především ruční práce se dřevem se stanou doslova tvůrčím koníčkem, takže kutilové, hodně zdaru!

Šťastný měsíc – červen 
Nepříznivý měsíc – listopad

ZdravíZdraví
Pro první měsíce roku by se dal v rámci zdravotní oblasti u vás vyhlásit poklidový stav, jen malinko pozor na jupiterovy raráškovské žertíky! Jeho vliv z předešlého roku ještě přetrvává, takže se snažte ignorovat jeho svody k přejídání, případné zvýšení tělesné hmotnosti by se pak hůře eliminovalo. Pro dobré trávení potřebujete klid a pohodu, i Venuše, vaše vládkyně,signalizuje potřebu harmonie pro vaše zdraví, přičemž největší nároky může klást ve druhé polovině roku. Jak je známo, psychika je prevít, který je původem mnohých problémů, proč si na ně zbytečně zadělávat? Hektika vám rozhodně nesvědčí, i vaše metabolické pochody jsou určeny k tomu, aby byly klidnější, pamatujte, Slunce v Býku nikam nespěchá! Pokud se tímto řídíte, nepotřebujete lékařskou ordinaci. Poněkud problematičtější se může jevit listopad, kdy váš organismus zase stagnuje až příliš, a to především u vás, zrozenci 1.dekády (21.4. – 1.5.), ztuhlost svalů a kosterní problémy pak nejsou ničím překvapujícím. Terapie jako dobré masáže, akupunktura, akupresura, reflexní terapie či Reiki jsou pro vás tou správnou volbou, nejenže zlepšují celkový zdravotní stav, ale především jsou vysoce preventivní. Využijte i svého zesíleného vjemu smyslů, co tak aromaterapie a barvy? Vaší královnou je zelená!

Šťastné měsíce – leden, únor 
Nepříznivé měsíce – srpen, listopad

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
Naplnění a hřejivého pocitu dosáhnete při teple domácího krbu a jeho zabezpečování. Zvednutý ukazovák věštící přicházející štěstí míří i k financím.
Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
AMETYST – Napomáhá aktivitě imunitního systému a uvolňuje svalové křeče.
Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
zlatá beruška (přívěsek nebo brož) 
symbol Venuše
 
 

Blíženci 

 

Určitě už také netrpělivě očekáváte svůj planetární expres číslo 2014 a novinky, které s sebou přináší. Příjezd hlásí energický Mars a zároveň vás zahrnuje bombastickou aktivitou. Uran s Neptunem mají předplacené jízdenky už z minulého roku, jejichž platnost trvá po celý rok 2014, takže co se Urana týče, platí dlouhodobě příjemná překvapení!

Neptun v kvadratuře se Sluncem může sice způsobovat, že budete své názory a rozhodnutí často měnit, ale nezapomínejte na významného pasažéra, kterým je Jupiter, ten bravurně pomůže! Na rozdíl od roku 2013 vám vedle zdokonalování sebe sama otevírá i mysl k názorům ostatních lidí. Tento rok je pro vás tedy charakteristický rozšiřováním obzorů a radostí z mezilidské komunikace.

Vaše blíženecké – JÁ je známé svou bujarou duchaplností, jste stále ve střehu a obvykle označováni známkou spěchu, nejste-li tedy přímo v rotaci :-).

Trpělivost tedy není vaší největší ctností, stále vás něco pohání dál a stejně tak na začátku roku 2014 a v jeho 1. polovině vás popohání všetečka Mars. Dává vám touhu vychutnávat další z rozmanitých potěšení života i neklid, že někde tam za tou další duhou je mnohem zábavnější večírek a vy nejste na seznamu hostů.

Uran vás svým harmonickým aspektem se Sluncem učí, jak žít s nejistotou, vštěpuje vám, že nic není trvalé a vy se musíte naučit, jak zacházet s pomíjivostí, zároveň má ale tento nevyzpytatelný šikulka společně s přívětivým Jupiterem pro vás nachystané dárky. Ozývá se vaše zvědavost?

Milí Blíženci, i kdybyste procestovali všechny světadíly vaší představivosti, Urana neodhadnete, nikdy dopředu nezjistíte, jaký způsob zvolí pro svá náhlá překvapení. Jisté ale je, jak naznačuje Jupiter, že hlavní parketou jsou finance a společenské aktivity. Od července se tento dobroděj přesídluje ze znamení Raka do znamení Lva a svým postavením tuto parketu rozšiřuje o komunikaci, intelektuální zájmy, metafyziku, zahraniční cesty, také větší zájem o otázky ega, těla a vizáže. Při společenských kontaktech chcete teď více zapůsobit a zazářit a při své věčné mladické vitalitě není vyloučeno, že se zčistajasna rozhodnete k originální změně image. Akční rádius máte tedy široký!

Uvážlivý Saturn akorát v prosinci malinko usměrňuje Blížence 1.dekády (22.5. – 31.5.), aby neplýtvali energií až příliš. 
Pro celé znamení je tady ještě i varování od Neptuna, abyste nesedli někomu na lep. Pozor na nepoctivost a přehnanou idealizaci vznikajících okolností. Vždy si v dané situaci nechte otevřená zadní vrátka, abyste měli cestu zpět, hlavičku na to máte víc než dobrou!

Láska a sexLáska a sex
Rok 2014 vám odstartuje scénu milostných vztahů jednoduše jako mávnutím kouzelného proutku. Už od ledna vás podporuje samotný Mars, Guru touhy a sexuálního jiskření. Váš milostný život je nekonečným zdrojem překvapení, jednou se chováte jako nejposvátnější puritáni a jindy zase jako démoni bezuzdnosti. V březnu Venuše přináší mnoho příležitostí k seznámení a náklonnosti. Vy, kteří žijete v manželství, máte za úkol udržovat a rozvíjet vztah, hvězdy radí, abyste byli stále aktivnější. Pokud se vám zdá, že už to mezi vámi s partnerem nejiskří jako dříve, nepolevujte a dobývejte tu pevnost lásky – hlavní zbraní je vytrvalost. Nezadaní, kteří stojíte o hlubší vztah, pozor na lehkomyslnost! Flirtování pro vás sice představuje extrémní sport, který hrajete na profesionální úrovni, ale tentokrát se to nemusí vyplatit. Pokud rozehrajete více partií, už v dubnu vám to dá Venuše hezky spolykat. Pro vás umírněnější je nachystána letní odměna v podobě oslňující romantiky, můžete si například pronajmout malebnou chatičku v horách či u moře, kde budete mít na své líbánky spoustu soukromí. Také byste se mohli seznámit s někým zvláštním v místě, které je jen kousek od vašeho domova, nebo třeba u lékaře, nezapomeňte, že Uran má v zásobě překvapení!

Šťastné měsíce – leden, srpen, říjen 
Nepříznivé měsíce – duben, listopad

Práce a penízePráce a peníze
Pokud jde o vaši kariéru, jedná se o rok tvrdé práce a neustálého úsilí. Postavení Saturna napovídá, že se zvýší vaše odpovědnost a dokonce můžete mít pocit, že jste nikdy předtím nebyli tak zavaleni povinnostmi. Pokud jste zaskočeni z tíhy na vašich ramenou, nelekejte se, vaše ramena jsou dostatečně pevná! Jste obchodníci od přírody a máte talent vidět krátkodobé trendy, už od března mohou mnozí z vás sklízet úspěchy v odvětví, jako jsou parfémy, kosmetika, umění a zábava. Váš vládce Merkur má velmi moudrého a bystrého obchodního ducha, tudíž vás nasměruje vždy správným směrem, navíc srpen rozšíří pole působnosti o telekomunikaci, média a dopravu. Zvýšeně se může zpočátku dařit především vám, zrozenci 2.dekády ( 1.6. – 11.6.). Do pracovní oblasti, milí Blíženci, Neptun usype trochu koření chaosu, ale Jupiter se postará, že za svou vynikající práci budete nakonec odměněni. Přináší vám důležitou zvěst, která je hlavním titulkem ročních zpráv, a je jí výrazné zvýšení vašeho platu. Vy, kteří jste zadlužení, máte šanci radikálně zlepšit svou situaci a dluhové zatížení eliminovat. Nové a šťastné finanční příležitosti mohou přijít i díky společenským stykům, fortuna přeje i v nákupech a investicích. Podobný trend jste mohli zaznamenat v roce 2001 – 2002, ale rok 2014 se jeví ještě optimističtěji.

Šťastné měsíce – květen, červen 
Nepříznivé měsíce – září, listopad

Domov a rodinaDomov a rodina
Co se týče domácnosti, budete tento rok pracovat na drobných dodělávkách, které jste minulý rok nestihli. Pokud ale chcete udělat radikální změny a vymýšlet rozsáhlé přestavby, hvězdy vám upřímně sdělují, že na to nebude čas. Je tu tolik jiných věcí, které musíte stihnout, že na domov a rodinné záležitosti máte čas akorát tak přiměřeně, ani o den víc! Udržet vás doma je spíše husarský kousek, ale i navzdory tomu úplná absence na domácí půdě nebude, Jupiter se už o to postará. Najdete si čas na zábavu se svými nejbližšími a objeví se i skulinka pro příjemné posezení se sousedy, vždyť ventil v podobě uvolněného debatování potřebujete jako sůl! Především vy, Blíženci 1.dekády (22.5. – 31.5.) byste si měli umět najít chvíle pro relax, jinak vám z toho všeho půjde hlava kolem , jak se říká, všeho s mírou! V tomto roce máte skvělé vztahy s příbuzenstvem a sourozenci. Pokud žijí někteří vaši příbuzní v zahraničí, slovo dá slovo, a domluvíte se na setkání, záleží už jen na domluvě, jestli navštíví oni vás nebo naopak. Zvolte některé období od července do poloviny září. Z pohledu zdravotní stránky jsou na tom vaši nejbližší dobře, především rodiče a děti, a celkově planetární konstelace neukazují ve vaší rodině na žádné závažné problémy.

Šťastné měsíce – srpen, říjen 
Nepříznivé měsíce – březen, listopad

ZdravíZdraví
Rok 2014 nesignalizuje nijak zvlášť zátěžový alarm pro tělesnou kondici, ovšem po psychické stránce to může být jako na houpačce. V průběhu roku se nejspíše začnete zajímat o zvláštní formy medicíny a uvědomíte si, jak silný vliv má na vaše zdraví psychika. Než k tomuto poznání však dojdete, nevyhnete se různým zmatkům a stresu, který svou konstelací předurčuje podivínský Neptun. Vyhýbejte se tomu, a to hlavně vy, Blíženci 1.dekády (22.5.-31.5.), abyste vzniklý přetlak tlumili v alkoholu nebo přehnaných dávkách kofeinu, s neharmonicky aspektovaným Neptunem si totiž můžete snadno vypěstovat návyk. Tato planeta ovládá lymfatický systém a může také způsobit stagnaci tělních tekutin v některých orgánech. Může vám připadat až podivné, že najednou vznikají problémy, se kterými jste se dříve nesetkali. Kromě různých neuróz je tendence k alergiím v podobě chronické rýmy nebo například k otokům kloubů na rukou a nohou. Chronické neduhy se mohou zhoršovat právě vlivem pracovního vypětí a stresu. Naopak v klidných obdobích jejich příznaky vymizí. Věnujte se proto duševní očistě a snažte se s někým promluvit o svých pocitech. Pozor také na dehydrataci organismu, sklenici vody s citronem mějte vždy po ruce!

Šťastné měsíce – leden, květen 
Nepříznivé měsíce – březen, listopad

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
Zónou hlavního uspokojení a radostného pocitu se v tomto roce stávají finance. Užijte si díky tomu některé z radostí života, které nebyly možné v minulých letech.
Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
HYACINT – Má pozitivní vliv na psychiku a spánek, chrání jaterní tkáň a mozek.

Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
symbol Klíče 
symbol Kříže

 Rak

Čas ubíhá, ale osud přetrvává a do jeho vínku pro rok 2014 míchají i vám nebeští dárci zajímavé ingredience. V každém ohledu podporují velké úspěchy, které mohou radikálně změnit váš život i navzdory tomu, že díky Uranovi a Plutu se v řadě situací můžete cítit jako v palebné linii.

Stoicky klidný a zdvořilý Saturn vám přináší arzenál trpělivosti a sílu, abyste případnou kanonádou proklouzli bez úhony. Také si vás zamiloval štědrý Jupiter, jehož vliv přetrvává od minulého roku, ale ještě neřekl své poslední slovo. Vedle toho, že vám žehná úspěchem a hojností, osvítí vás velmi hmatatelně i vnitřním růstem a uděluje hlavní úkol roku, čímž je pochopit své srdce. Jste nejlepšími kandidáty to bravurně zvládnout!

Patříte mezi nejcitlivější znamení zvěrokruhu, přičemž potřebujete neustále nacházet vnější jistotu a neustále si ji kolem sebe tvořit. Jste dojemně laskaví a nikdo nedokáže být něžnější a chápavější, přičemž hluboká laguna vaší povahy hledá vytrvale svůj opěrný bod.

Proč tedy nevyužít vstřícné ruky ukotvujícího a stálého Saturna? V roce 2014 se k vám chová skutečně bratrsky, chce vás chránit, dodává trpělivost se stabilitou a vaši zranitelnou dušičku zbavuje blokád a strachů.

Především vy, Raci 3.dekády (13.7.-22.7.), půjdete vytrvale za tím, co je vašemu srdci milé a vaše klepýtka to pak jen tak nepustí! Jupiter vám ve své nádherné vibraci se Sluncem zajišťuje vysokou popularitu, přičemž se především do července máte tendenci setkávat s mnoha novými zajímavými lidmi ze všech oblastí života. Dochází k nárůstu společenských akcí, přičemž hlavním tématem se stává volný čas, osobní potěšení, také děti a tvořivost.

Máte úžasnou představivost s bezbřehou fantazií, o čemž svědčí i zasněný Neptun, který vás učí ponořit se hlouběji do vlastní duše, a to zejména 1.dekádu (22.6. – 1.7.). Může se úplně změnit váš pohled na svět, jen pozor, milí Ráčci, abyste se nepustili do přehnaných idealizací a nevzlétli až příliš do výšin, nesmlouvavé Pluto by hned zakročilo a přinutilo vás některých myšlenek a věcí se radikálně vzdát.

Ve stejném akordu je laděn také Uran, který signalizuje možnost změn přicházejících jako blesk z čistého nebe a jako klíčové ohnisko, jež má těmito změnami procházet, se ukazuje kariéra. Stres a neklid vytváří velmi nestabilní pozici, jste citová stvoření a téměř všechno filtrujete přes své emoce, takže něco, co jste dlouho odsouvali, najednou vyvstane, rozčilí vás a přinutí jednat. Pomůže vám intuice, která se u vás v tomto roce závratně prohlubuje a působí jako barometr, poslouchejte její vnitřní hlas!

Láska a sexLáska a sex
Přichází i na vás, tiší milovníci zvěrokruhu, a v roce 2014 se šploucháte v poněkud hlubších vodách než jste většinou zvyklí. Lpíte na snech, přičemž se vaše nekonečná fantazie viditelně odráží ve vaší sexualitě, takže vlivem svých někdy nereálných chtíčů narážíte na milostné zkoušky. Především vy, zrozenci 2.dekády (2.7. – 12.7.), pozor na lásku na první pohled! Může být nedostupná nebo váš objekt zalíbení může stále ještě myslet na srdcovou záležitost z minulosti. V lednu je Venuše v Kozorohu retrográdní, jedná se tudíž o její zpětný chod, i vy se tedy, milí Ráčci, po tuto dobu držte více zpět! Také pro ty, kteří plánují sňatek, je tady zpráva z vesmíru, že to pro tuto událost nejsou zrovna ty nejšťastnější dny v roce. Největší teplo do romantických vztahů přichází od konce července do září, kdy se přidává i Mars a láká vás, abyste vyklouzli ze své ulity a otevřeli trezor vášně. Milujete hru namlouvání a odolat vašemu zdvořilému kouzlu spojenému s třpytivým měsíčním humorem, je pro opačné pohlaví téměř nemožné. Nutno dodat, že spolehlivého a oddaného partnera nenajdete v nočních klubech nebo diskotékách, ale spíše na místečkách tajemnějšího rázu, vzpomínáte na radu s intuicí? Řiďte se jí a možná objevíte opravdový poklad!

Šťastné měsíce – srpen, září 
Nepříznivé měsíce – leden, únor

Práce a penízePráce a peníze
Máte vysoké ambice a to je dobře, přece jen ale ve sféře profese počítejte s možností vypjatých změn. Jak naznačuje Uran, mohou přijít náhle a přinutí vás svou pracovní situaci radikálně přehodnotit. Tato planeta klade důraz na nejmodernější technologie, digitální oblasti, internet, televizi, apod. Může se jednat o novou roli, která žádá další rozvíjení se a mnohá školení, což někdy vnímáte jako nelehké období, září napovídá, že může být jedním z nich. Nikdo ale nemůže očekávat, že se mu podaří zdárně uběhnout olympiádu bez příprav, takže hlavu vzhůru! Nejlepší podmínky pro obstarávání věcí, aby se hnuly vpřed, máte od konce května, kdy Mars, ovlivňující vaši aktivitu v kariérních záležitostech, přestává ukončením své retrogradity stagnovat. Vše se začíná vyvíjet den po dni rychleji a od léta máte na dosah i cíle, které se před pár měsíci zdály nemožné a nedosažitelné, přičemž nejvíce si to mohou vychutnat Raci 1.dekády (22.6. – 1.7.). Co se týče financí, Jupiter signalizuje velmi dobré příjmy, které ještě více stoupají od začátku srpna. Tento planetární dobroděj vás rozmazluje na všech frontách a nechává vás užívat si příjemných požitků, ať je to cestování, dobré jídlo a pití, hezké oblečení nebo plnění vašich fantazií. Jednoznačně vás obdarovává velmi dobrým rokem a sype konfety hojnosti.

Šťastné měsíce – květen, srpen 
Nepříznivé měsíce – září, listopad

Domov a rodinaDomov a rodina
Rok naznačuje, že rodinný život přináší do vašich dnů potěšení z toho, že se cítíte chráněni teplem svých blízkých. Potřebujete cítit jistotu domácího prostředí v časech, kdy se vám může vlivem krizí v ostatních oblastech života proděravět váš ochranný plášť. V tomto roce navíc toužíte zpříjemnit domácí prostředí zábavou, takže nelitujete investicí do tohoto vybavení – hry, DVD a různá elektrotechnika, hračky pro děti, to je pak jásotu! Cítíte dobrou pohodu a emocionální potěšení, jste v sedmém nebi a vaše volnočasové aktivity se čím dál víc mění ke spokojenosti všech. Estetický smysl pro zkrášlení domova je u vás nejsilnější ve druhé polovině července, takže pokud chcete svůj byt či dům vymalovat nebo různě zdekorovat, využijte právě tohoto období! Nejpůsobivěji můžete zakouzlit vy, kteří jste narozeni v 1.dekádě (22.6. – 1.7.). Po stránce negativ si dávejte pozor na vaše nálady, které se mohou v některých dnech prudce měnit, což je typické pro všechna vodní znamení. Z klidné hladiny se přehoupnou do vzteku zuřícího moře, hlavně když se o podnícení konfliktu postará Mars. Ať se jedná o děti nebo vztahové záležitosti, udělejte v případě podráždění několik hlubokých nádechů a poraďte členům rodiny, aby udělali totéž.

Šťastný měsíc – červenec 
Nepříznivé měsíce – březen, květen

ZdravíZdraví
Těšíte se dobré vitalitě a chcete ji stále posilovat, proto se zajímáte o různé preventivní kroky a zdravotní režimy. Jupiter přináší opravdu uspokojivý zdravotní stav, ale s jídlem roste chuť – nejen že chcete být fyzicky fit, ale toužíte také skvěle vypadat. Račí ženy, neuvažujete náhodou o vylepšení své vizáže kosmetickou chirurgií? Jestli ano, tak je tady pro vás, měsíční panenky, rada planetárních odborníků: zásadně vynechat leden! Po psychické stránce si vychutnáte pozitivní energii, která vám umožňuje dostat se snadno z jakýchkoli sezónních neduhů. Žádné banální nachlazení ale nepodceňujte, naopak, nestrkejte hlavu do písku, pokud se objeví příznaky lišící se od těch obvyklých, prevence je pro vás nejlepší ochranou. Hlavně na jaře by mohly pozlobit záněty z prochladnutí, ohroženy jsou nejvíce ledviny a ženské orgány. Hodně prospěšné se pro vás v tomto roce jeví odstraňování toxinů z těla. Způsob, jak zlepšit zdraví, není teď do těla věci přidávat, ale naopak odstranit z něho to, co tam nemá být. Jupiter vám sice dopřává požitky, což je samo o sobě úžasná věc, ale na druhou stranu se mohou vykoledovat zdravotní problémy. Ozvat se pak může i žaludek, takže jestliže se chcete uchránit otravných nepříjemností, užívejte, ale nepřehánějte!

Šťastné měsíce – srpen, září 
Nepříznivé měsíce – květen, listopad

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
Největší radostí jsou pro vás aktivity a zábava ve volném čase, naplnění vám přinese také velmi spontánní krok, kterým vylepšíte svůj vzhled.
Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
TURMALÍN – Zvyšuje imunitu organismu, pomáhá při ženských nemocech a působí proti toxickým látkám v těle.

Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
symbol Želvy 
symbol Pyramidy

 Lev

Jako miláčci Slunce vysíláte do zvěrokruhu nejvíce světla, jak silná bude vaše záře v roce 2014? Odpověď planetárních dobrodějů je, že bude mnohem intenzivnější než v roce minulém.

Jako vznešené a noblesní znamení jste pro Jupitera každopádně VIP a nedá na vás dopustit, ale když se zeptá, jak vám může pomoci, musíte mít připravenou odpověď. Na rozdíl od minulého roku musíte už jasně vědět, zda chcete obnovit svůj smysl života a regenerovat své – JÁ.

Uran vás objímá svou krásnou vibrací a jeho sladký příslib pomoci magnetizuje vaši auru, také nelze opomenout Saturna, který vám taktéž pomáhá přejít přes nový práh. Přináší sice povinnosti, ale díky nim zrajete v ještě skvostnější osobnost. Máte pocit, že procházíte rituálem? To je v pořádku, jako královské znamení jste přece na obřady zvyklí. Na konci budete odměněni, Saturn vám nechá kosmický dárek u dveří. 
Ať vaše světlo svítí a naplňuje vesmír!

Jupiter vás v první polovině roku obdarovává silnými duchovními prožitky, přičemž se nejedná o spiritualitu ani o žádnou tvář mučedníka, nýbrž o vnitřní radost. Objevujete nové schopnosti a pravomoci, přičemž v jejich přijetí tkví vaše vnitřní bohatství, pomalu rozbalujete svůj vesmírný dárek svázaný zlatou stuhou v barvě slunce, vychutnejte si ho!

Možná mnoho lidí nerozumí úsměvu na vaší tváři a záři, která z vás vychází. Jaktože chodíte po ulici a broukáte si melodii? Vyhráli jste v loterii nebo jste zamilovaní? Lépe je pokrčit rameny a neodpovídat, mnozí nikdy neporozumí. A navíc – nemáte proč se ospravedlňovat! Nutno dodat, že štěstí nebude orientováno jen na abstraktní sféru, jakmile se v létě Jupiter přesune do vašeho znamení, odrazí se i ve vašem hmotném a fyzickém světě. Těšte se na cestování, profesní úspěchy, lepší životní styl a co se týče největšího naplnění, je na prvních příčkách přátelství, domov, otázky těla a image, dominuje také smyslné potěšení.

Saturn sice signalizuje svým záporným aspektem možnou zátěž z četných úkolů, zrozenci 3.dekády (13.8 .- 22.8.) u vás také větší zatížení a zodpovědnost ve vztahu k rodině, ale žádný strach, je tady přece Uran a jeho nenadálé změny k lepšímu!

Během tranzitu Pluta v Kozorohu objevujete nové hloubky ve své každodenní práci, nové způsoby řešení starých problémů a zjišťujete, že vedle vašeho kouzla, talentu a vtipu, musíte ze sebe vydat ještě více, takže zatnout zuby a do toho! Je pravdou, že vás toto postavení Pluta trochu dusí, stejně jako země dusí oheň (Kozoroh je zemské znamení, Lev – ohnivé), ale i pro vás, Lvi, má země svůj účel. Vyzývá vás k dekompresi, abyste věnovali pozornost každé minutě svého života, provozování podnikání, kontrole toho, co jíte, dostatku pohybu, no prostě větší starosti o sebe. Přečtěte si knihu od Luise Hay s názvem – Miluj své tělo, určitě neprohloupíte.

Láska a sexLáska a sex
Vaše preambule je – nároční, hraví a milující. Kdo je schopen uspokojit vaše životně důležité potřeby, může objevit vaši sladkou a romantickou stránku, která bývá často schována do jasných světel, přičemž davy obdivovatelů odhalují pouze její část. Rok 2014 pro vás skýtá nebývalou expanzi, chcete si užívat na maximum a najít protějšek, který rozpustí mohutnou sopku lásky. Svým zářivým vzhledem, milí sluneční vyslanci, máte tendenci roznítit tuto erupci! Květen, měsíc lásky, spřádá spletitá vlákna svádění a Venuše, nebeská patronka lásky, společně s Marsem, vás činí neodolatelnými. Stejně jako v minulých letech jste fascinováni jedinečnými lidmi, ale tentokrát je vaše žízeň po objevech silnější. Především vy, zrozenci 2.dekády (3.8 .- 12.8.), máte výsadu prožívat intenzivní okamžiky bez jakéhokoliv zatížení. Čím zajímavější a podivnější věci, ať například při společném cestování nebo sexuálním kontaktu, tím lépe. Od července se velkoryse rozmachuje Jupiter a dává vašemu znamení bohatství milostných zážitků, jízda lásky je ale pouze 1.třídou! Pokud už žijete v partnerském vztahu, platí teď všechno nebo nic, buď intenzivní vášeň nebo návrat starého napětí a z toho plynoucí radikální změna životního stylu, láska po svobodě pak vítězí. Od brzkého podzimu platí, a to hlavně pro vás, Lvíčci 1.dekády (23.7. – 2.8.) : každá minuta se vynásobí tisíckrát, pokud plně využijete svého bohatství milování!

Šťastné měsíce – květen, říjen 
Nepříznivý měsíc – březen

Práce a penízePráce a peníze
V oblasti práce se mohou odehrát velmi radikální záležitosti, které ovlivní váš další život. Mocné Pluto v Kozorohu příznivě působí na vaši profesní oblast a nutí vás k hluboké konfrontaci s úvahou, co od své práce dál v životě očekáváte. Jste rození vůdci, silní a plní důstojnosti a pocit moci vám pomáhá dokončit skvělé projekty. Pro vás, kteří jste nějakým způsobem zapojeni do umění a zábavy, je připraven skutečně skvělý rok. Nejen že jste více kreativní a inspirující, ale vaše práce je i dobře přijímána. V první polovině roku si Jupiter a jeho štěstí sedá hlavně na záležitosti týkající se různých zdravotnických atributů, ústavů, rehabilitačních center, apod. 
Co se týče financí, štědrý Jupiter signalizuje, že mohou přijít všemi možnými způsoby – prostřednictvím zvýšení platů, propagací, spekulacemi a tvůrčími projekty, také díky svému charismatickému vyzařování, vzhledu a vystupování. Nemusíte být profesionální umělci a i tak vaše zvýšená kreativita navýší bankovní účet! Jsou ale i období, kdy Merkur, jenž má vliv na vaše finance, může svým zpětným pohybem tento trend narušovat. Jedná se o únor, červen a říjen, kdy je vhodnější pozastavit i větší investice, hodně zpátky by se měla držet zejména 3.dekáda Lvů (13.8. – 22.8.). Z celkového hlediska konkrétních výsledků jsou nejúspěšnější poslední dva měsíce roku, těšte se na významné obchodní dohody.

Šťastné měsíce – listopad, prosinec 
strong>Nepříznivé měsíce – únor, červen, říjen

Domov a rodinaDomov a rodina
Rodinné zázemí je pro vás hřejivým přístavištěm, kde můžete po chuti rozdávat své velké srdce a spočinout v laguně štěstí mezi svými nejbližšími. Po všech pracovních povinnostech, kde zachováváte pózu respektu velké královské kočky, se doma díky svým miláčkům měníte v hravé kotě a toužíte, aby byli všichni, především vaše děti, šťastní. Hrajete si rádi a v tomto roce vám Jupiter s Uranem vlévá do žil chuť na nové a nové druhy zábav. Nemusí to být zrovna kasino v Las Vegas nebo Monte Carlu, prahnete po zážitcích se svými blízkými doma i venku, ať jsou to tvůrčí koníčky, zábavná centra nebo tělocvična. Saturn má vliv na otázky vašeho domova a trochu váš rozlet může přibržďovat, svým neharmonickým aspektem je zodpovědný za veškeré překážky, které mohou vzniknout. Zjišťujete, že například nestíháte domácí práce, či závazky vůči některému z členů rodiny, máte na starosti vyřešit otázku bydlení nebo třeba pomáháte s nějakou starostí rodičům. Především vy, zrozenci 3.dekády (13.8. – 22.8.), buďte obezřetní ve věcech bydlení. Pokud se rozhodnete prodat nemovitost, můžete dostat mnohem menší finance, než je její původní hodnota, také jestli sháníte byt, můžete být zklamáni z nabídky malých tmavých prostor nebo předraženého nájmu. Tento problém zaniká, jakmile Saturn opouští svou blokující pozici, což je po 24.prosinci, vyplatí se počkat!

Šťastné měsíce – květen, prosinec 
Nepříznivé měsíce – srpen

ZdravíZdraví
V roce 2014 vám planetární vibrace předurčují v podstatě dobré zdraví, ale i tak je potřeba se trochu více sledovat. Milí Lvi, alespoň v otázkách zdraví chvíli zapomeňte na svou hrdost, která vám nedovoluje často přiznat, že na tom nejste třeba zdravotně nejlépe. Spoustu neduhů tak můžete zanedbat a zhoršit situaci sami pouze tím, že nenavštívíte lékaře v době počínajících příznaků nemoci. Navíc je na scéně omezující Saturn, který je v případě vaší lehkomyslnosti připraven dát o sobě vědět, pohlídejte si ho! Má políčeno především na vaši páteř a kosti, celkově ochlazuje a působí na zpomalení činnosti orgánů, snížení metabolismu, únavu a často vede k pesimismu a depresím. Vy, jako sluníčka zvěrokruhu ale potřebujete zářit, není tedy lepší tomuto všemu předejít? Pro zrozence 2.dekády (3.8. – 12.8.) je zde ještě upozornění od ohnivého Marse, který naopak vše přehřívá a má především v srpnu spadeno na záněty a horečky, může se objevovat i cévní zatížení. Pokud se tedy potýkáte například s únavou, nechutenstvím, bolestmi kloubů nebo třeba i zvláštními červenými tečkami na kůži, alou k lékaři, abyste vyloučili zmíněné cévní onemocnění! Znepříjemnit léto by vám mohl i případný zánět spojivek, ale jak bylo uvedeno na začátku, pokud nebudete lehkomyslní, nemáte se čeho obávat. Také se držte hesla: veselé srdce, nejlepší lék!

Šťastný měsíc – říjen 
Nepříznivé měsíce – leden, srpen

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
Jiskřičky štěstí se pro vás v tomto roce rozdmýchávají v přátelství, zjistíte, kdo je vám nejvěrnější a vaše duševní jednota bude k nezaplacení.
Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
JANTAR – Zmírňuje horečky, zlepšuje metabolismus, má příznivý vliv na páteř, přináší spokojenost a vitalitu (v Egyptě za faraona Tutanchamóna, byl nejcennějším kamenem, ve špercích byl obklopován safíry, rubíny a smaragdy)

Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
symbol Slona 
symbol Draka

 Panna

Co chystá vesmírné konzilium v roce 2014 pro vás, milé Panny? Má pro vás dobrou zprávu a tou je, že si v mnohých oblastech vychutnáte, jak může život spokojeně plynout.

Moudrý Saturn vás chce navíc obohatit o dokonalé zkušenosti, které zůstanou ve vaší paměti zářit jako klenot. Na rozdíl od minulého roku, kdy vás společně s Jupiterem učili správné komunikaci s okolím, přidávají nyní cenný duchovní potenciál.

Úkolem roku 2014 tedy je, abyste hluboko v sobě objevili vnitřní zář a vysílali ji při kontaktu s ostatními. S Plutem má být vaše zdokonalení hluboké a neodvolatelné, tento mocný Guru vám nabízí osobní pomoc v nalezení vašeho vlastního místa ve vesmíru.

V první polovině roku je k vám Jupiter svou harmonickou vibrací velmi štědrý, mohou se vám podařit uskutečnit některé z vašich představ, ale milé Panny, neusněte na vavřínech, štěstí nepadá z nebe jen tak samo bez vlastního přičinění! Pravdou je, že to většina z vás velmi dobře ví, jste totiž perfekcionisté zvěrokruhu, vše chcete dovést do konce a nic nenecháte náhodě.

Navíc je vašim vládcem Merkur, což je velkým bonusem. Jak je známo ze starověkého bájesloví, Merkur nebyl ten, kdo by nečinně seděl. Je to bůh rychlých nohou, plný energie, psychické i fyzické. Vaše mysl je díky němu až super aktivní. V průběhu roku Jupiter dává podnět k duchovnímu růstu a přednostně vy, Panny 1.dekády ( 23.8. – 1.9.) a 2.dekády ( 2.9. – 11.9), otevřete nové dimenze své mysli.

Mocné Pluto vás vyzývá k prozkoumání svých cílů, vnitřního přesvědčení, svého romantického očekávání i potřeb v osobních vztazích. Výrazně se může změnit váš milostný život, vaše tvořivost a vztah se svými dětmi, pokud nějaké máte. Všechno, co děláte pro zábavu a potěšení, má nyní tendenci k výraznému obratu. Nutno dodat, že se nejedná o změny negativní, Pluto vás nechce trestat, naopak, chce vás dovést k dokonalosti a vybrousit vaše – JÁ jako diamant.

Významné naplnění vás čeká v intelektuálních zájmech, skupinových aktivitách, spiritualitě, a také můžete navázat hluboké pouto s nějakou spřízněnou dušičkou. V některých spojeních může zase naopak docházet ke zklamání, chaotický Neptun rád vytváří tajemnou mlhovinu, přes kterou nejde někdy ostře rozeznat auru druhých a první dojem může být klamný. Zrozenci 1. a 2.dekády, (23.8. – 1.9 a 2.9. – 11.9), vás se to opět týká nejvíce, ale nezoufejte, naštěstí máte nad sebou dostatečné množství planetárních ochránců, kteří vás vyvedou na světlo a tuto mlhu rozptýlí.

Láska a sexLáska a sex
Milostná sféra je pro vás v tomto roce méně komplikovaná a méně vypjatá. Minulá léta jste prošli nestabilním milostným životem, láska přišla jako blesk a často tak i rychle zmizela – krátký záblesk, který rozzářil srdce a pak zase na nějakou dobu tma, tak se to stále opakovalo. Naštěstí se tato situace stabilizuje. Brilantní šermíři sice zrovna v lásce nejste a neradi ukazujete svou vášeň na veřejnosti, nyní se však ukazuje větší spontánnost, která dá vykvést pravé lásce. Největší skóre máte vy, zrozenci 3.dekády (12.9. – 22.9.) a i když není jednoduché vás svést, Neptun má nachystány své léčky. Pod rouškou opatrnosti totiž skrýváte téměř nevyléčitelné, romantické srdce a on to dobře ví! Amorův šíp vás může zasáhnout na meditačních seminářích, přednáškách nebo charitativních akcích nebo také například v galerii a místech spojených s uměním. 1.dekáda vašeho znamení (23.8. – 1.9.) se může v červenci těšit velkému rozmachu sexuálního života a v srpnu nezůstane pozadu ani dekáda 2. (2.9. – 11.9.). Mars s Venuší spustí sonátu vzrušujícího jiskření a přivanou vám do cesty lidi, kteří se budou vyznačovat velkým intelektem. Hra na slepou bábu vás nezajímá, intuitivně zvolíte toho, kdo nemá v repertoáru zradu nebo flirty, jen tak si můžete pak na konci roku spokojeností mnout ruce.

Šťastné měsíce – červenec, srpen, září 
Nepříznivé měsíce – duben, květen

Práce a penízePráce a peníze
Začátek roku je pro vaši kariéru velmi plodný a udává roku 2014 příznivý signál pro finanční sféru. V lednu ovšem, co se financí týče, buďte ještě obezřetní, vyhněte se velkým finančním rozhodnutím a odpusťte si nákladné nákupy, Venuše by mohla způsobit nějaké přepísknutí situace. Saturn ve Štíru silně ovlivňuje vaše myšlení a smluvní záležitosti, přičemž do popředí staví profese spojené s psaním, komunikací a tvořením důležitých projektů. Ve vzájemné recepci s Plutem jsou z nich teď dva nejlepší přátelé, což předurčuje zmíněné projekty k přežití a fantastickému ziskovému potenciálu. Hvězdy prozrazují také možný prospěch z učení se novému jazyku, zlepšení počítačových znalostí, také se mohou hodit matematické dovednosti, zbystřete především vy, zrozenci 2. (2.9. – 11.9.) a 3.dekády (12.9. – 22.9.)! Je nad slunce jasné, že odvádění perfektní práce je pro vás důležitým pilířem a málokdo se vám v preciznosti vyrovná, ale jak se říká, všeho moc škodí, takže dbejte na to, abyste si nenabrali na sebe povinností a úkolů až příliš. Říjen dává, hlavně vám Panny 3.dekády (12.9. – 22.9.), pokyn – ZPOMALIT! Každopádně mají vesmírní trubadúři pro celé vaše znamení příjemné poselství: Cokoliv v roce 2014 děláte, je pro vaši práci nesmírně důležité. Mimo jiné je to i příprava na zlaté období roku 2015, kdy se dárce štěstí, Jupiter, přesune do vašeho znamení a pokyne vám vhodnou odměnou.

Šťastné měsíce – únor, srpen 
Nepříznivý měsíc – říjen

Domov a rodinaDomov a rodina
Rodinný život a domácí zájmy nesou v 1.polovině roku punc spokojenosti, ale malé komplikace se mohou přece jen vyskytnout. Kromě rodiny nechcete zanedbat ani svou pracovní sféru a tak se snažíte mezi těmito dvěma poli tak trochu žonglovat. Někdy se to může časově hodně křížit, nicméně nakonec vždy nacházíte uspokojivé řešení. Pro své nejbližší chcete to nejlepší a snažíte se to zuby nehty uhájit, v Saturnovi a Plutovi nyní máte skvělé pomocníky. Učíte své děti hodnotě věcí a pomáháte jim v jejich ambicích, které jsou stejně tak jako v minulém roce hodně markantní. Vztahy se sourozenci získávají větší hloubku, takže v případě problematičtějšího období můžete počítat s jejich podporou. Hvězdy také naznačují, že může ze strany vašich sourozenců dojít k novému přírůstku do rodiny. Naopak od srpna můžete být konfrontováni s určitými nepříjemnostmi ohledně příbuzných, které nemusí mít hned v počátku na vás vliv, ale později z nich mohou pramenit velmi neblahé následky. Nedůslednost ostatních může končit pořádným fiaskem, dokonce až hraničit se zákonem. Konec roku by mohl být odstartováním těchto problémů, takže aby se v budoucnu neprojevily, snažte se mít vše pod kontrolou už v průběhu roku. Základem vyhnutí se problémům je jejich včasné rozpoznání!

Šťastné měsíce – červen, červenec 
Nepříznivý měsíc – prosinec

ZdravíZdraví
Zdraví je pro vás nesmírně důležité a dá se říct, že je ve vašem životě prioritou číslo jedna. Jste skvělí analytici v jakémkoli oboru, ale zdravotnictví jasně vítězí. V tomto roce však může být vaše přílišná analýza přehnaná. Nepovažujte každé píchnutí nebo bolestivý pocit v těle za vážný zdravotní problém, planetární energie vypovídají, že ve většině případech je příčinou potíží vedlejší účinek snížené vitality. Neptun je přímo odborníkem na úbytek energie a únavu. Pravdou je, že je pak odolnost vůči onemocněním nižší a pokud se jedná v tomto směru o nejslabší období roku, je jím pro vás, za spoluúčasti planety Mars, měsíc září. Snažte se v tomto období maximalizovat životní sílu a energii! Přednostně vy, zrozenci 1.dekády (23.8. – 1.9.), pamatujte, že energie je jako benzín v autě – když se vyčerpá, musíte zastavit a natankovat. Vhodně je zaměřit se i na napětí v těle při práci, zejména v oblasti krku a ramen, v případě potřeby je uvolňujte masáží. Další oblastí jsou nohy, kterým vládne Neptun, takže stejně jako minulý rok je potřeba dodat větší podporu kotníkům. Pravidelná masáž a koupele nohou přinesou pozitivní výsledky, pozor také na vyvrtnutí kotníku! Co se týče masírování konečky prstů, lze to provádět kdekoliv a nenápadně, přičemž dochází k vysílání energie do celého těla. Zkuste pravidelně masírovat např. vlasovou pokožku, tělo je zázračný organismus a někdy stačí málo!

Šťastné měsíce – květen, červen 
Nepříznivý měsíc – září

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
Velkým štěstím se pro vás stává setkání se spřízněnou dušičkou, což významným způsobem změní váš milostný život.
Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
ACHÁT – Povzbuzuje energii a životní sílu, chrání před úrazy

Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
symbol Lilie 
zelený cvrček

Váhy

Pro vaše estétské znamení pořádají v roce 2014 planetární mistři vernisáž velmi rozmanitých obrazů.

 

Uran vykresluje situace, kde je na vás vyvíjen větší tlak, pokud nebudete dostatečně pružní a svou opozicí vytahuje na světlo touhu po změnách, která dřímá ve vašem nitru.

 

Pluto přispívá svým hlubokým dílem, ve kterém se máte o sobě více dozvědět a už svým motivem má na vás obrovský vliv.

 

Milé Váhy, těšte se také na nejžádanějšího umělce života Jupitera, který přichází s novinkou! V roce 2013 rozmaloval obraz kolísání a hledání smyslu, který sice ještě tento rok dokončuje, ale poté představuje svou vrcholnou tvorbu novým prvkem, jehož námětem je nadšení. Nacházíte nové perspektivy a je vám podána pomocná ruka, nejsou snad na této vernisáži 2014 cenná díla?

 

Jste mírotvorci zvěrokruhu a ve vaší nekonečné vesmírné výpravě za nalezením rovnováhy využíváte nadání své fascinující konverzace. Žádný disharmonický či agresivní podtón, vaše duše tíhne ke kráse a umění a tím je zabarven i váš dialekt.

 

Jupiter ovlivňuje vaši kariéru a cíle, společně s Neptunem poukazují, že právě oblast umění, jakou je například hudba, divadlo, fotografování nebo literatura, mohou být pro vás v roce 2014 nesmírně důležité. Váš nenapodobitelný styl puncuje vaši tvorbu exkluzivitou, hlavně dlouho neváhejte a pusťte se do čeho můžete!

 

Uran vám sice klade v různých obdobích roku nástrahy, přičemž jedním z těchto období je hned leden a únor, kdy svými vynalézavými triky přetahuje na svou stranu i vaši patronku Venuši. Události vás mohou překvapit a plány se bortit, ale jste schopni navzdory všemu tyto situace pružně zvládnout. Vám, zrozenci 2.dekády (3.10. – 12.10.), obzvláště prospěje, když se osvobodíte od okolností a lidí, jež vás ve vašich krocích svazují. Březnem se Venuše dostává z Uranovy hypnózy a vašemu znamení svítá na lepší časy. Váhy 3.dekády (13.10. – 23.10.) máte nyní největší protekci!

 

Další silnou vibrací je neharmonický aspekt Pluta, který je pro vás zkouškou síly a energie, s jakou dobýváte své místo pod sluncem a který vás učí nahlížet hluboko do svého nitra. Pravděpodobně jste konfrontováni s různými krizovými situacemi, které se mohou týkat nemovitostí, hypoték, různých domácích záležitostí nebo například podnikání z domova. Tady pozor, milé Váhy, můžete mít sklon udeřit železnou pěstí v sametové rukavičce a rozseknout věci ve svůj prospěch, i když samozřejmě velmi diplomaticky. Tak či onak, každá akce vyvolává reakci a rozhodně vám to neprospěje, co tak raději svou ctižádost trochu potlačit? Zvažte to pořádně, od toho jste přece Váhy!

 

Láska a sexLáska a sex
Tento rok je u vás v oblasti lásky ve jménu velkého experimentování. Chcete si splnit své naděje a přání, ale nebude nouze ani o lásky platonické. Jste experti v umění svádění a vyzařujete neobvyklý sex-appeal, což vám zajišťuje zájem opačného pohlaví, nicméně neposedný Uran vás hodlá i trochu poškádlit. Od března máte chuť si co nejvíce užívat a nijak se nebrzdit, takže se nedivte, hlavně vy, zrozenci 3.dekády (13.10. – 23.10.), že vás zmíněný Uran, navíc ještě i s Jupiterem, může klepnout přes prsty. Toužíte po neustálé změně a svobodě, takže vaším základním programem v lásce je gigaflirt a nejraději byste vyrazili na rande s celým houfem krásných protějšků, raději přibrzděte! Hlavně v květnu se držte trochu zpátky, Venuše se z opozičního znamení Berana mračí a varuje, že můžete narazit. U mnohých z vás, kteří žijete v manželství, vzniká riziko ohrožení vztahu vlivem flirtování například na on-line seznamkách nebo kvůli neškodné známosti, ze které se časem vyklube citový vampýr schopný zajít hodně daleko. Jupiter radí, abyste vsadili na upřímnost a romantiku se svým skutečným partnerem. Navštěvujte spolu večírky, divadla, operu nebo jen tak obdivujte barvu oblohy při západu slunce a ze směsi slonoviny, růžové a světle modré spřádejte své společné sny!

Šťastné měsíce – červenec, říjen 
Nepříznivé měsíce – leden, květen

 

Práce a penízePráce a peníze
Kariéra a úspěch zvýrazněny Jupiterem naznačují, že budete mít co dočinění se skupinovými aktivitami, organizacemi, vytvářením sítí a přáteli. Měli byste mít dobrý rok i pro finance, ačkoli v průběhu prvních měsíců ještě výrazné zlepšení necítíte, pokud jste totiž nedůslední ve splácení kreditní karty, žijete nad poměry a nebo nešetříte na horší časy, dá vám Saturn ponaučení. I když víc vyděláváte, máte stále hodně výdajů, od srpna je však velká šance na zlepšení. Váhy 1.dekády (23.9. – 2.10.), u vás je výsledek vidět nejdříve. Co se týče vaší profese, je zde velká tendence s propojením se zahraničními cestami, také mnoho kontaktů s lidmi, kteří mají vysoké postavení, důležitou roli sehrává váš šarmantní komunikativní um. Některé marketingové nebo komunikační projekty vás mohou katapultovat do výšek, takže jestli třeba teprve začínáte s obchodní kariérou, studujte atributy komunikace co nejvíce, je to cesta k výdělku na mnoho let dopředu! Také různé formy umění, ale i například obchodování se zlatem a elektrickými nástroji hrají prim. Velmi důležité pro vaši kariéru je, a to hlavně pro vás, zrozenci 2.dekády (3.10. – 12.10.), abyste pořádně zkoumali potencionální nabídky a záležitosti s vašimi obchodními partnery. Uran ukazuje, že věci nemusí být takové, jak se zdají, tak se nenechejte zmást pozlátkem.

Šťastné měsíce – září, říjen 
Nepříznivé měsíce – únor, květen

 

Domov a rodinaDomov a rodina
Rodina je pro vás oázou klidu a nejšťastnější jste, když panuje jemná harmonická atmosféra, kdy se nemusí řešit žádné problémy. Ze všech vašich kolegů ve zvěrokruhu jste nejoslnivější diskutéři a i v tomto roce vyhledáváte na domácí půdě situace, abyste mohli se svými nejbližšími strávit co nejvíce času debatováním. Vaše hnízdečko musí být příjemně a atraktivně uspořádáno, víte jak použít barvy a zdekorovat prostor. Hned od ledna vám Jupiter dává velký rozmach a využíváte výhodných nákupů, oceňujete především nábytek a krásné oblečení pro členy rodiny, přičemž díky vašemu dokonalému vkusu nikdo z nich o výsledku nákupů nepochybuje. Rodinnou idylku může trochu narušovat vibrace Urana a Pluta, kteří určitá období okořeňují konfliktními situacemi a cloní tak té jemné, harmonické atmosféře, kterou tolik zbožňujete. Nejlépe jste na tom vy, Váhy 1.dekády (23.9.-2.10.), nemělo by se vás to pravděpodobně týkat. U ostatních jsou možné problémy skrze vzpurnost či dominanci některého z vašich nejbližších, například děti nebo rodiče mohou chtít přehnaně zdůrazňovat svou individualitu. Pokud bydlíte společně s rodiči, může dojít k nutnosti – odtrhnout se. Pluto naznačuje také možné starosti ohledně nemovitosti nebo záležitosti s hypotékou na dům. Naštěstí se vždy najde ten, kdo je ochoten pomoci.

Šťastné měsíce –leden, březen, říjen 
Nepříznivé měsíce – duben, červenec

 

ZdravíZdraví
Napěťové planetární aspekty na vás působí v tomto roce určitým tlakem, což se může odrážet na vašem zdravotním stavu. Jste stvořeni pro soulad a harmonii, takže stres na vás působí silně destruktivně. Je známo, že atmosféra, která panuje ve vašem partnerském vztahu, má silnou spojitost s vaším zdravím. Uran má co dočinění právě s vašimi vztahy a signalizuje, že při oslabení psychiky vlivem nepokojů může docházet k náhlým zdravotním problémům, jako je prudká bolest hlavy nebo hučení v uších. Jupiter přináší u žen v první polovině roku také časté problémy s menstruací. Dopřejte si relaxaci a procházky, po duševní činnosti volte aktivní odpočinek, například sport a po namáhavé fyzické činnosti samozřejmě zařaďte odpočinek pasivní, hezká hudba nebo čtení oblíbené knihy učiní zázraky. Pluto svým problematickým aspektem z Kozoroha dáván zvýšenou tendenci k revmatickým bolestem v bedrech, raději se na vycházky dobře oblékněte a bedra i stehna udržujte v teple, ochráníte tak další důležité orgány před nastydnutím. V případě problému vsaďte na zvýšené popíjení bylinných čajů a prostředky přírodní medicíny, váš organismus je velmi dobře vstřebá a vyhnete se polykání léků.

Šťastné měsíce – červen, září 
Nepříznivé měsíce – únor, březen

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
Zaměřte se na svůj talent v oblasti umění, můžete vytvořit něco tak nenapodobitelného, že sklidíte obrovský úspěch.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
CHRYSOPRAS – Je dobrou prevencí proti revmatickým nemocem

Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
symbol Hvězdy 
jakýkoliv amulet z tyrkysu

Štír

Období roku 2014 je pro vás časem, kdy můžete ukázat svůj silný charakter a vůli přenést se přes mrzutosti, které život přináší.

Vládce Pluto z vás dělá Fénixe na přežití krizí!.

Se Saturnem ve vašem znamení otevíráte svůj hluboký citový svět se svatozáří askeze, takže můžete více toužit po samotě, abyste se mohli v klidu ponořit do své existence. Na rozdíl od roku 2013, kdy vám Jupiter připnul křídla nadšení a představ, nasměruje vás v průběhu tohoto roku k větší kontrole svého letu. Vaším úkolem je najít ve všem, co chcete udělat, ten pravý smysl.

Lednem 2014 pokračujete v duchu jupiterovské expanze, která byla spuštěna již ve druhé polovině předešlého roku. Máte spoustu vitality a optimistický přístup v momentech, kdy nastávají problémy či krize, které je třeba vyřešit. Především v první polovině roku máte schopnost čerpat výhody, které vám život přináší. Do popředí se dostává zájem o filozofii a metafyziku nebo můžete být zapojeni do právních záležitostí, které znamenají váš prospěch. Koneckonců porážku si ani nepřipustíte, prohra je pro vás přímo smrtelným hříchem.

Jste velmi mysteriózní a především u vás, zrozenci 1.dekády (24.10. – 2.11.), je těžké odhadnout způsob jednání, jako byste se skrývali pod maskou a každý den byl pro vás karnevalem.

Od července vás Jupiter trochu přibržďuje a společně se Saturnem, který je ve vašem znamení zabydlen, vám dává potřebu být vážnějšími. Máte více odpovědnosti a zátěží, což je velká součást Saturnova plánu. Jak bylo ale již zmíněno, na kolena vás to, milí Štíři, nesrazí, nikdy neztrácíte naději a nikdy se nevzdáváte, nehnete ani brvou a jedete dál, jste totiž mistři v sebeovládání.

Dobrou zprávou je, že Saturn přináší vždy odměnu a tato odměna není prchavá! Hlavně ve vaší profesi číhá úspěch, co zasejete, to sklidíte, znáte toto Saturnovo motto? Pluto prohlubuje vaše intelektuální zájmy, je to vynikající období pro spisovatele, učitele, novináře a vy, kteří studujete, hlavně zrozenci prvních dvou dekád (24.10. – 2.11. a 3.11. – 12.11.), těšte se velkým úspěchům. Vaše mysl je ostrá a dobře vstřebává nové poznatky, ovšem máte ještě i jiný cenný dar, a tím je intuitivní anténa, která okamžitě zachytí a nadatuje tok informací o lidech kolem sebe. Na základě toho víte, komu lze důvěřovat, takže vás čekají věrná spojení, kontakty se solidními, zkušenými osobami a také s nimi spojené cesty. 
Z celkového hlediska je to pro vás velmi přínosný rok.

Láska a sexLáska a sex
Na první pohled jste tiché typy, ale jak se říká – tichá voda břehy mele a stejně tak se za vaší rouškou nehybného klidu a hypnotického pohledu skrývá velmi intenzivní náruživost. Ani v roce 2014 si díky svému výraznému aktivnímu libidu neodpustíte spousty potěšení na sexuální úrovni. Únorem a březnem se vám otvírá naprosto skvělé období pro milostné hrátky, ve kterých chcete beze studu uspokojit své instinkty. Venuše je vám plně nakloněna a s Neptunem signalizuje seznámení se svůdným a romantickým protějškem, kterého potkáte na společenské akci, zasvěcené nějaké umělecké aktivitě, jako například divadlu, hudbě nebo fotografické výstavě. Máte možnost prožít skutečné milostné delirium! Váš fyzický kontakt začíná jako pomalý tanec, romanticky a něžně, ale jakmile se dostanete do víru, akt lásky se mění v ohnivé a vášnivé tango. Vy, Štíři 2.dekády (3.11. – 12.11), pravděpodobně přemýšlíte o tom, že se usadíte. Partnera si vybíráte na mentální úrovni, je finančně zabezpečenější než vy a můžete se o něho opřít. Na konci roku toto platí i pro mnohé zrozence 3.dekády (13.11.-22.11.). Jestliže žijete v manželství, pozor na vaši legendární žárlivost. Chcete mít vše pod kontrolou a pokud to tak je, jste jako klidná hladina, v opačném případě se však stáváte povodní, která smete všechno, co jí přijde do cesty!

Šťastné měsíce – únor, březen, červen 
Nepříznivé měsíce – květen, srpen

Práce a penízePráce a peníze
V tomto roce je kladen obzvlášť velký důraz na vaši profesi, přičemž od srpna se tato skutečnost stává ve vašem životě naprostou prioritou. Jupiter s Plutem se starají o rozšiřování vašich znalostí a sdílení jich s ostatními. Ukazuje se vysoká pravděpodobnost cestování nebo budete často komunikovat s lidmi ze zahraničí. Fyzickým nebo mentálním cestováním tedy strávíte skutečně hodně času, také máte velkou šanci, že vám bude nabídnuta práce, kterou jste již nečekali, že vůbec dostanete. Postavení Pluta v Kozorohu má pro vás, hlavně zrozenci 1.dekády (24.10. – 2.11.) a 2.dekády (3.11. – 12.11.), nesmírný význam. Můžete procházet přímo osudovými rozhodnutími! Vaše slova nebo psaná forma myšlenek má na ostatní neuvěřitelný vliv. Kariéra prostě v tomto roce roste mílovými kroky a vaším úkolem je sladit s ní rodinný život. Snažte se pracovat chytře a zaměřte se na opravdu důležité věci, také nepracujte na svém projektu, když jste unavení, abyste se vyhnuli chybám. V oblasti financí je velmi příznivá situace v první polovině roku, zde jsou tendence přijít k ziskům a udělat si rezervu na zbylou část roku. Jupiter pak totiž ukazuje na potřebu větších výdajů, například investování do své image kvůli kariéře.

Šťastné měsíce – březen, duben 
Nepříznivé měsíce – srpen, prosinec

Domov a rodinaDomov a rodina
Rok 2014 se u vás nejeví nějak extrémně zaměřený na domácí záležitosti, protože vám mnoho času polykají ostatní oblasti a aktivity. Po pravdě řečeno se vám ani do nějakého přílišného zvelebování a zkrášlování svého hnízdečka nechce, v prostředí, ve kterém žijete, upřednostňujete umírněnost a preciznost. Své nejbližší se ale snažíte nezanedbávat alespoň ve chvílích, kdy nejste zrovna pracovně v jednom kole. Jste citliví na nálady rodinných příslušníků a Neptun vás ovlivňuje především ve vztahu k dětem. Snažte se vcítit do jejich potřeb a rozvíjejte jejich fantazii, hlavně nedovolte, aby se nudily. Sami se totiž cítíte nepříjemně, když je kolem vás všechno statické a nudné, vždy se snažíte stimulovat nějakou situací, protože aktivita a vzrušení jsou klíčovým momentem pro vaši emoční stabilitu. Přemýšlíte už teď, kam se v tomto roce vypravit se svými miláčky na dovolenou? Každopádně máte mít co dočinění s nějakým mystickým nebo neobvyklým místem, možná vsadíte na nějaké zajímavé ostrovy, přičemž červen se jeví jako nejvhodnější doba. Co se týče vaší rodiny, je zde ještě zpráva od Urana. Pokud má někdo z vašich blízkých dlouhodobý zdravotní problém, může dojít k nečekaně překvapivému zlepšení!

Šťastné měsíce – únor, červen 
Nepříznivý měsíc – srpen

ZdravíZdraví
Milí Štíři, co se týče zdraví, patříte tento rok k největším oblíbencům hvězd. Souladné konstelace vypovídají, že váš organismus může projít doslova očistným procesem, kdy není zatížen četností nějakých větších zdravotních problémů. Máte pocit, že svému tělu nemusíte ani věnovat žádnou zvláštní pozornost, to by ale byla chyba! Zdraví nelze brát za samozřejmost a ignorovat ho, je třeba své tělo poslouchat a být si vědomi své energetické hladiny. I když fyzicky nemusíte vnímat žádné problémy, psychika může přece jen trochu zakolísat. Jste až příliš intenzivní povaha, takže různé úzkosti a deprese nejsou vyloučeny, přičemž důležitou roli sehrává váš častý citový zmatek. Uran s Jupiterem naznačují, že pak organismus může přepnout na jiný režim, dochází k zvětšenému vydávání tepla a může být omezeno trávení. Vám, kteří jste duchovně vyspělí, planetární energie doporučují správnou meditaci, nemusíte pak přemýšlet, kam do lázní na zotavenou. Máte od své vládnoucí planety Pluto darovánu mimořádnou schopnost regenerace a sílu, se kterou váš organismus dokáže zvládnout veškeré neduhy. Z pohledu vašeho zdravíčka si tedy važte, že vlastníte největší bonus ze zvěrokruhu!

Šťastné měsíce – leden, únor 
Nepříznivý měsíce – srpen

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
Kvótou štěstí v roce 2014 se u vás stává láska. S protějškem svých snů můžete prožít fascinující okamžiky!
Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
OBSIDIÁN – Posiluje psychiku, je vhodný jako prevence proti různým nemocem, pomáhá při zažívacích potížích.

Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
symbol Štíra 
amulet Žáby

 Střelec

Pro rok 2014 vám velké kosmické varieté chystá řadu překvapujících vystoupení. Chronicky známý kouzelník Uran předvádí ohnivé triky a dosud nemožné věci se pro vás stávají proveditelnými, zvyšuje se vaše schopnost myslet skutečně svobodně.

Magie ohně vás přitahuje, vždyť je to živel vašeho znamení, navíc se přidává oslnivý Jupiter, aby zažehnul pochodně úspěchu, že napínal už dlouho vaši zvědavost? Jen klid, na rozdíl od roku 2013, kdy vaši expanzi spíše podlomoval, vám nyní dává možnost a zároveň úkol prosadit se.

Mystický mág Neptun sice pouští spíše chaotický dým, který věstí, že se máte snažit najít víc porozumění pro ostatní, ale uznejte sami – tam, kde není kouře, není ani ohně!

Vaše láska ke svobodě je ohromná a stejně tak silný je váš impuls prozkoumat nové hranice života a s lehkostí se přes ně přesunout. Z tohoto hlediska je pro vás, milí Střelci, rok 2014 přímo piknikem v parku! Je to, jako kdybyste zaplatili příspěvky k životu, a teď jste uznávanými členy.

Lednem se hlavně vám, Střelci 3.dekády (13.12. – 21.12.) uvolňují stresy a problémy, které se mohly vyskytnout koncem předešlého roku a nabíráte ten správný kurs, nutno říct, že ani 2.dekáda (3.12. – 12.12.) není pozadu. V letošním roce je patrna velká oblast zájmů, které vdechuje Uran výraznou proměnlivost, což je defakto přínosné v tom, že pokud vás něco už začíná nudit, orientujete se hned na něco jiného. Nicméně pozor na přílišné rozptýlení, úspěch vyžaduje pozornost!

Společně s Jupiterem a Plutem dává nejsilnější motivaci na sebevědomí a osobní vzhled, lásku a romantiku, hlubinnou psychologii, náboženství, filozofii, cestování do zahraničí a také vyšší vzdělání. Jste zásobárnou informací a ostatní vychutnávají vaši společnost, díky exotičtějšímu cestování máte mnoho novinek a zábavně popisujete místa, kde jste byli. Je ale důležité, abyste neviděli jen sami sebe a nepovažovali se za střed vesmíru, dejte prostor i ostatním.

Neptun vyzývá hlavně zrozence 1.dekády (23.11.- 2.12.) k vcítění se do druhých a nacházení porozumění. V tomto roce se také můžete rozhodnout investovat do pozemků, nemovitostí nebo drahých kovů, jako je zlato a stříbro. Podstatné je, aby způsob investice byl v souladu s vaším vnitřním přesvědčením, například pokud jste zelení, nebudete se aktivovat pro ropné společnosti, stejně tak jako ti, kdo jsou například proti válce, nebudou pracovat v Pentagonu. Každopádně se od července a srpna stává vaším důležitým mezníkem Jupiter, který svým vstupem do vašeho bratrského znamení ohnivého Lva a báječnou vibrací zahajuje období nebývalého úspěchu a štěstí!

Láska a sexLáska a sex
Milí Střelci, Uran signalizuje, že v tomto roce se vám mají v milostné sféře dít převážně nepředvídatelné a překvapivé události. Láska je pro vás životně důležitým faktorem, jste kreativní, milí a vášniví, takže je postaráno o lavinu zábavy a romantiky. Hned začátek roku dává smršť příležitostí, dokazujete, že jste symbolem lidské sexuální touhy a ztělesnění nevázanosti a i obyčejnou schůzku proměníte na velmi vzrušující setkání. V roce 2014 chcete na milostném poli zářit a to bez nadsázky! Bohyně lásky, Venuše, vám po většinu roku díky své pozitivní kombinaci vyzařuje činnou energii a svítí na cestu milostným jiskřením. Čeká vás seznámení pravděpodobně za velmi neobvyklých okolností a zažíváte příjemný šok, jak náhle ze dne na den přichází vzplanutí. V protějšku nacházíte navíc i věrného přítele, který je ochoten následovat vás za vaším dobrodružstvím a dokáže pochopit a přijmout vaše myšlenky. Pozor ale, Střelci 1.dekády (23.11. – 2.12.), aby vám Neptun nezkomplikoval život a to hlavně manželským párům, měsíc září totiž naznačuje, že se dáte snadněji zvábit pokušením. Stabilní vztah tak může být narušen žárlivostí manželského partnera, pokud však pro to nezavdáte důvod, nic špatného se nestane. Naslouchejte svému srdci!

Šťastné měsíce – leden, srpen, říjen 
Nepříznivé měsíce – červen, září

Práce a penízePráce a peníze
Rok 2014 je pro vás v profesní oblasti a kariéře obdobím zdokonalením se v manažerských a organizačních schopnostech, a to také proto, abyste dosáhli výdělku podle svých představ, který máte na dosah. Jste fantastičtí myslitelé, kteří chtějí úplně všechno – peníze, slávu, prestiž i uznání, ale vaší slabinou je, že nevydržíte ve svých projektech a jste schopni přeskakovat z jednoho na druhé. Co tak svůj vnitřní chaos malinko zharmonizovat? Kosmické energie vám chtějí být nápomocny, abyste sladili své myšlení a energii do přijatelné podoby. Co se týče vašich financí, bdí nad nimi mocná planeta Pluto a tento kosmický detoxer chce doslova očistit váš finanční život, zlikvidovat nehospodárnost a vaše negativní finanční postoje. Svou energií má nesmírný vliv na vaše peníze, pokud jste rozmařilí a utrácíte, utáhne vaše finanční otěže, naopak pokud se ve vás zrodí nový přístup k hospodaření, přinese vám více peněz. Do července má s vaší materiální sférou co dočinění i Jupiter, díky jehož expanzi můžete mít výhody pocházející z prodeje majetku nebo dřívějších investic, které teď přinášejí plody. Tento velkorysý Guru také naznačuje, že můžete být konfrontováni s nečekaným dědictvím či daňovou úlevou, přičemž k náhlým zvratům přizvukuje i Uran.

Šťastné měsíce – březen, říjen 
Nepříznivé měsíce – duben, září

Domov a rodinaDomov a rodina
Vztahy s dětmi, rodiči a příbuznými jsou v tomto roce díky vaší nekonfliktnosti velmi dobře laděny. Především vy, Střelci 2.dekády (3.12. – 12.12.), jste pro rodinu velkým přínosem. Milujete zábavu a to vás dělá mezi ostatními velmi populární, takže i sousedé jdou k vám rádi na návštěvu. Jste obrovsky bezprostřední, máte smysl pro humor a s dětmi se dokážete změnit v extrovertní klauny. Je jasné, že vás za to zbožňují. Na druhou stranu, protože se řídíte pravidly svého spravedlivého vládce Jupitera, dáváte dětem otevřeně najevo svou rozladěnost, když v něčem pochybí. V tomto roce máte tendence být zklamáni a popuzeni například z toho, že vaše děti volí jako únik z reality nebo povinností stále více vysedávání u počítačových her nebo on-line sítí. Neptun ukazuje, že dalším negativem pro domácí záležitosti může být skutečnost, že vlivem přehnaných nároků vašich miláčků obtížně vycházíte s penězi na rodinný rozpočet. I když máte rádi luxus a komfort, začnete v dubnu s přehodnocováním nákladů na domácnost. Trochu chaosu může přinést také případná péče o staršího příbuzného, což s vašimi dětmi a rušným chodem domácnosti znamená celkem záběr. S vaším velkým, optimistickým srdcem však všechno nakonec zvládnete!

Šťastné měsíce – leden, říjen 
Nepříznivé měsíce – duben, prosinec

ZdravíZdraví
V roce 2014 z vás přímo prší svěžest a vitalita, ale přestože vaše vládnoucí planeta Jupiter hlásá bezmeznou energii, neznamená to přestat se věnovat preventivním opatřením. Vzduch a pohyb jsou pro vás prvotní známkou úspěchu. Venuše, která dohlíží na váš zdravotní stav, si bere na mušku hlavně boky a ledviny a žádá po vás, abyste je udržovali v tip-top stavu. Boky a hýždě pravidelně masírujte, nebude na škodu přidat i stehna, co se týče ledvin, můžete je posilovat přirozenými způsoby – akupresurou, akupunkturou nebo Reiki. Největší újmou se pro vaše ledviny v tomto roce jeví alkoholické nápoje, jejich zvýšený přísun může působit přímo toxicky, neosvojujte si proto tento špatný návyk a raději se zaměřte na vyváženou stravu. V zimních měsících zařaďte do jídla více zeleniny a obilovin, ale samozřejmě ani přes rok svůj organismus nešiďte. Rok 2014 je u vás charakteristický i tím, že se snažíte zvyšovat svou sebehodnotu, proto u mnohých z vás pozor na přehnané postupy ve zlepšování svého vzhledu například drastickými dietami. Každá násilnější metoda se totiž může následně na to projevit nežádanou, někdy až podivnou reakcí organismu. Zrozenci 3.dekády (13.12. – 21.12.), pro vás je tu ještě na jaře varování před přetěžováním zad.

Šťastné měsíce – srpen, říjen 
Nepříznivé měsíce – březen, duben

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
V tomto roce vás může oslovit nějaké hloubkové studium, které výrazně obohatí váš smysl života. U žen, které touží po rodině, přijde štěstí v podobě dlouho očekávaného těhotenství.
Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
SODALIT – Mimořádně posiluje imunitní systém a odstraňuje z těla toxické látky

Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
symbol Hvězdy 
symbol Sovy

Kozoroh

 
Planetární konstelace roku 2014 a jejich mocní tvůrci vám připravují odpovědi na řadu otázek, přičemž na své konferenci probírají všechna témata života.

Pokud vás zajímá, zda budete v tomto roce neúnavným kamzíkem stoupajícím na vrchol skalnaté hory nebo spíše tajemnou rybkou hledající klid na dně oceánu, odpovídají Pluto s Jupiterem jednohlasně: budete mít obě dvě role!

Nejen Jupiter svou opozicí z vodního znamení, ale i Neptun, vládce vod, vás nabádá ponořit se hlouběji, a co na to váš vládce, důstojný Saturn? Věčně opásaný prstenci omezení, se najednou shovívavě usmívá a podává si ruku se všemi zúčastněnými na důkaz souhlasu.

Vaším úkolem tedy je ponořit se do sebe, abyste našli svůj skrytý potenciál a vyšplhali pak na kýžený vrchol úspěchu!

Příznivé okolnosti pro váš život začaly expandovat koncem minulého roku a tato expanze pokračuje po většinu roku 2014, později v tomto roce je však zapotřebí vyvážit své osobní zájmy se zájmy lidí ovlivňujících nějakým způsobem váš život, například s osobními či obchodními partnery nebo investory.

Jste úžasně houževnatí, spoléháte spíše na sebe a žádný neúspěch vás neodradí, k svým vítězstvím můžete jít sice s překážkami, ale o to jsou pak opojnější a sladší! Pluto vám dává potřebu pevného zázemí a vliv této mocné energie má pro vás zásadní význam, je to ohromující síla, která svým současným postavením ve vašem znamení dává najevo, že můžete dosáhnout na vše, na co si ukážete. Už poznáváte, milí Kozorohové, jak moc vás vesmír obdarovává?

Opozice Jupitera ze znamení Raka ukazuje, že se neustále musíte cítit potřební, přičemž největší část roku se to týká vás, zrozenci 2.dekády (1.1. – 10.1.). Citlivý Rak přitom zaobluje vaše ostré hrany a s příznivou vibrací Neptuna chcete pravděpodobně sáhnout hlouběji do oblasti duševní sféry. Přemýšlíte o věcech mezi nebem a zemí, také se přistihujete, že vás do svých osidel čím dál víc láká mystika a věci, o které jste se doposud až tolik nezajímali nebo v ně prostě až tak nevěřili, dejte na svou intuici!

Uran napovídá, že musíte něco změnit nebo překročit, ale zároveň si buďte vědomi toho, že společně s Jupiterem budou klást překážky. Je potřeba se uvolnit a dát vykvést novým věcem, což může být někdy hodně náročné, navíc bez základů nelze stavět. Může se změnit vaše kariéra nebo půjdete na postgraduální studium, můžete žít v zahraničí, založit rodinu, také vydělat majlant nebo naopak ztratit jmění – všechno, s čím se teď setkáte, závisí na tom, co jste pro to udělali doposud. Saturn vám kyne na cestu a radí, abyste využili všech svých zkušeností a jedinečné vytrvalosti, nebudete litovat!

Láska a sexLáska a sex
Láska, partnerský vztah a sexuální oblast jsou hlavními tématy tohoto roku, přičemž má Jupiter tendenci se v ničem nekrotit. Přináší romantiku, aktivaci v emocionální oblasti, může signalizovat příchod nového partnera, svatbu, ale také na druhou stranu i možnost rozchodů. Přináší svobodu a i když neradi odhalujete své nejniternější myšlenky, v tomto roce jste v emocích a romantice spontánnější. V dubnu dostává Jupiter požehnání od Venuše, přednostně vy, zrozenci 3.dekády (11.1. – 20.1.), využijte tohoto období a spáchejte něco hezky úžasného v lásce! Máte šanci otevřít dveře svého srdce a zjistit, jak je síla lásky obrovská. Milostná můza vás nepolíbí flirtováním a střemhlavostí, také neztrácejte čas s protějšky znamení Berana nebo Lva, vaše strategie má pomalejší tempo a záhy byste zjistili, že vám zbytečně odvedli pozornost od toho pravého partnera. Pro vás, zrozenci 2.dekády (1.1. – 10.1.) má smyslná Venuše nabídku v červnu – těšte se na šťavnatý sexuální život! Zbývající části znamení to ale vůbec nemusí být líto, protože od 2. poloviny léta spouští sexuální expanzi Jupiter pro všechny zrozence Kozoroha. Je to období, ve kterém vám přichází do cesty osoby mající vysokou úroveň a hodně vás fyzicky přitahují, jiskra může přeletět v bance, finančních úřadech apod. Mějte oči otevřené!

Šťastné měsíce – duben, srpen, září 
Nepříznivý měsíc – březen

Práce a penízePráce a peníze
Máte dostatek disciplíny a smysl pro zodpovědnost, většinu času trávíte v kanceláři a vynakládáte extrémní úsilí, abyste se posunuli k vrcholu. Vaše plány a myšlenky nejsou nikterak divoké, ale rok 2014 vás přesto nabádá k tomu, abyste byli ochotní přijmout některá rizika. Snažte se přivést na trh nové produkty, také se nebojte seznámit s novými manažerskými technikami, Jupiter vás za to odmění! Moudrý Saturn naznačuje lidi, které znáte z nějaké sociální oblasti a kteří mohou být v tomto roce nějak spojeni s vaší kariérou. Vy, kteří se ucházíte o zaměstnání, se v tomto roce setkáváte s úspěchem. Co se týče financí, poukazuje vrtošivý Uran na sezónní výkyvy a to především u vás, zrozenci 2.dekády (1.1.-10.1.), Saturn ho však usměrňuje a jasně ukazuje, že pokud se snažíte, vaše úsilí se vyplácí. Jste zdvořilí a přátelští, navíc hrajete vždy poctivě a proto jsou vaše úspěchy nejzaslouženější a nejsladší. V tomto roce je zviditelněný přístup k penězům od jiných lidí, takže se může jednat o půjčku z banky, úlevu z daňového oddělení nebo můžete být například uvedeni jako příjemci v závěti. V prosinci však nepodepisujte žádné dokumenty, týkající se financí! Jupiter je ve zmíněném čase retrográdní, to znamená, že jeho váhání by vám mohlo způsobit netušené, nepříjemné okolnosti.

Šťastné měsíce – srpen, září 
Nepříznivé měsíce – leden, březen

Domov a rodinaDomov a rodina
Život je pro vás velkým projektem a stejně jako u všeho, také v otázce domácího zázemí máte jasnou představu, co chcete. Dáváte přednost jednoduchému a elegantnímu uspořádání vaší domácnosti, kdy tu a tam nějaká dekorace s nádechem patiny minulosti ve vás vyvolává příjemnou nostalgii. V tomto roce toužíte trávit více času s rodinou, nicméně nepokojný Uran vám to nedopřává. Jste nuceni aktivovat se více ve shánění finančních prostředků, které jsou důležité pro vaše záměry v tomto roce. To samozřejmě přináší nepokoje a konflikty na domácí půdě, což vás jako milovníky klidných vztahů silně zatěžuje. Nejlépe obrněni jste vy, zrozenci 3.dekády (11.1. – 20.1.), nicméně určité kolísání rodinné atmosféry pociťujete také. Největší porozumění nacházíte u svých nejvěrnějších přátel, kteří vám mohou dokonce v této záležitosti i významně pomoci. Co můžete pro svou psychiku udělat nejlepšího je odreagovat se od třenic, kdo má v rodině největší pravdu a od bojů o nadvládu, tím že si ulevíte činností, která vás baví. Uvolňující může být také nějaký outdoorový sport, golf či nějaký druh duševní relaxace, která vás výrazně posune dopředu. Od konce července se můžete naopak těšit vylepšení atmosféry a větší hřejivosti ve vašem rodinném soužití. Pokud máte starší děti, může některé z nich vstoupit do manželského svazku.

Šťastné měsíce – duben, září 
Nepříznivé měsíce – březen, prosinec

ZdravíZdraví
Planeta regenerace, Pluto, je ve vašem znamení a vyžaduje po vás neustálou péči o zdraví, ať už po stránce výživy nebo fyzické energie. Máte sice silnou konstituci, mnozí jste přímo sportovní typ, takže vaše výdrž umožňuje vyvinout velké fyzické úsilí, ale mějte na paměti, že nadměrné zatížení může způsobovat vyčerpání a slabost. Především v první polovině roku se chová Jupiter vzhledem k vaší výdrži škodolibě a svou opozicí svádí k přehánění. Saturn to sice jistí a snaží se vaše zdraví udržet, přesto si hlídejte kosterní problematiku, zejména páteř a kolena. Je vhodné si přizpůsobit pracovní prostředí tak, aby páteř zůstala co nejvíce napřímena, například nesedět na židli bez opěradla, apod. Jako závažnější problematika se jeví neharmonická vibrace Pluta s Jupiterem, kteří pořádají výstražnou kampaň ve vztahu se žaludkem. Od ledna do srpna je krizovější období pro vznik žaludečních problémů, takže abyste si nezaložili například na žaludeční vředy, neberte na lehkou váhu svou životosprávu! Omezte ostřejší koření, ocet, silné čaje, přemíru sladkostí, ale také stres a dlouhodobé léky, které mají vedlejší účinky na žaludek. Bolesti žaludku mohou být také vlivem konzumace tuků, které jsou pro vás těžce stravitelné, střídmost se ve vašem případě každopádně vyplatí.

Šťastné měsíce – září, listopad 
Nepříznivé měsíce – květen, červenec

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
Markantní vliv na váš pocit štěstí má v tomto roce studium nějaké duchovní oblasti, které může souviset i s cestou do míst spojovaných s mystikou.
Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
LIMONIT – Působí proti žaludečním problémům, byl považován za univerzální lék.
Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
přívěsek Mince (symbol prosperity) 
Kříž v kruhu (spojení se zemí a nebem)

Vodnář

Jaké pro vás, vizionáři zvěrokruhu, připravily planety bohatý vesmírný záznam. Jste znamení volnosti, reforem i změn a váš fascinující vládce.

Uran nad vámi v roce 2014 roztahuje své ochranné magnetické paprsky. Pomáhá vám v životě začít nové originální věci a spouští aplaus překvapení, přičemž na něho navazuje Neptun, aby vás směroval na vyšší duchovní úroveň a naučil vás generovat krásu života nejen pouhým okem. Jupiter vám na rozdíl od roku 2013 nyní předepisuje větší aktivitu, avšak při přehnaném šlápnutí na plyn nezapomíná mávat Saturn znamením – ZPOMALIT.

Vaším úkolem roku 2014 je naučit se zvládat překážky a provést celkovou přípravu na realizaci vašich cílů.

Ceníte si své nezávislosti a smyslu pro nekonvenční metody, milujete experimenty a přinášíte svěžest, kamkoliv vkročíte. Není divu, že jste pro ostatní přínosem a jsou rádi ve vaší společnosti. Milí Vodnáři, pokud jste v minulosti vynaložili mnoho energie bez velkých výsledků, nastává změna – rok 2014 může být pro vaše snahy přímo magický!

Budete se muset také věnovat více osobním záležitostem, milostnému životu a kreativitě, planetární síly totiž po vás žádají rovnováhu mezi odpovědností a relaxací. Vaše oblast kariéry je obsazena vytrvalým Saturnem, který vás nehodlá spustit z očí, protože si umanul, že vám umožní vyniknout ve vaší profesi.

Hned od ledna cítíte, že musíte pokračovat ve svém úsilí, abyste dosáhli toužebných výsledků. Pravděpodobně jste nikdy nepracovali tak tvrdě, jako teď. Dočasným neúspěchem se nenechte odradit, což se týká především vás, zrozenci 2.dekády (1.2. – 10.2.) a 3.dekády (11.2. – 20.2.). Saturn vás může zpomalit, ale nezastaví vás!

Máte přece cenného ochránce – přímo vašeho vládce Urana, který je připraven udělat pozitivní obrat a překvapit vás, kdy to nejméně čekáte. Setkáváte se s výhodnými nabídkami, kreativní Uran dává vykvést také vaší originalitě v psaní, řeči, intelektuálních zájmech nebo on-line aktivitách. Stále více také necháváte proudit svou duchovní energii, což se odráží ve vašich postojích a praktickém životě. Pluto vás nutí odstranit ze své mysli vše zastaralé a nepotřebné, přičemž tento jeho kosmický detox způsobuje ve vašem nitru hlubokou proměnu. Může se to projevit jakoukoliv formou sebevyjádření, ale protože jste Vodnáři, nebude obyčejná! V druhé polovině roku se přidává Jupiter a nutí vás také k sebezdokonalení v tvořivosti a v jednání vůči svému partnerovi. Jste sami o sobě sice už dost originální a výluční, rok 2014 vás však činí ještě jedinečnějšími!

Láska a sexLáska a sex
Ve spojení s opačným pohlavím vyzařujete v roce 2014 intenzivní dávku přirozeného šarmu a sexuální energie. Jste nepřáteli sexuální rutiny, nesnášíte komplikace, komplexy a tabu v milostných záležitostech, naopak v tomto roce jste mnohem více požitkářští a sexuální sféra je pro vás jako zábavný park. Nad slunce jasné je, vy degustátoři zvláštností, že vaším heslem je – všechno nebo nic! Březen signalizuje, že vám může vstoupit do cesty nekonvenční a fascinující protějšek a Uran utáhne magnetickou smyčku lásky. Jste jako závan čerstvého vzduchu, tak není divu, že budete mít hned po ruce nápad na romantickou cestu. U vás, zrozenci 2.dekády (1.2. – 10.2.), je negativem, že můžete být pro svůj objekt lásky poněkud citově nesrozumitelní – na jedné straně mezi vámi jiskří přitažlivost a na druhé straně z vás cítí jakoby lhostejnost. Milí Vodnáři, je to tak trochu horská dráha, tak pozor, abyste po explozích vášně, sexu ve výtahu či jiném erotickém bláznění neměli v polovině roku na programu rozchody. Pro manželské páry se jeví jako krizovější srpen a listopad, kdy vás Jupiter s Venuší vyzývají, abyste správně rozpoznali hodnotu manželského života a důležitost sdílení pocitů. Varování se týká i nadřazeného chování, více byste ztratili než získali.

Šťastné měsíce – březen, květen 
Nepříznivé měsíce – srpen, listopad

Práce a penízePráce a peníze
V první polovině roku je Jupiter svým postavením velmi příjemným požehnáním pro vaši pracovní oblast. Díky němu máte snahu učit se novým dovednostem, absolvovat zdokonalovací kurzy a také můžete pro svůj talent najít praktické odbytiště. Jste zdrojem nevyčerpatelných nápadů a inovátoři zvěrokruhu, což vám je každopádně přínosem, pozitivní překvapující změny na sebe nenechají dlouho čekat! Přesčasy jsou pro vás běžnou záležitostí a od šéfa nebo například nejvýznamnějších klientů přichází jedna výzva za druhou, nutno dodat, že co se týče 1.dekády (21.1. – 31.1.), dveře jsou dokořán otevřené například pro oblast zdravotnictví, takže ať jste srdeční chirurgové, zubní technici či maséři, máte zelenou! Po stránce finanční svítá na dobré nabídky, například věřitel, který působil jako šelma může nakonec zmírnit podmínky dluhu. Neptun také slibuje úspěch na základě nějakého vašeho vnuknutí a intuice, jsou patrny vzestupy a pády, ale nakonec jste odměněni. Pokud je vaše profese spojena s výraznými investicemi, výhodnost se ukazuje hlavně v ropě, zemním plynu, sférách spojených s vodou, domovy důchodců, farmacií nebo třeba s oblasti obuvnictví. Mějte na paměti, že vítězství nemusí být v tom, že vyděláváte miliony, může to být prostě v tom, že začnete dělat to, co milujete a milovat to, co děláte!

Šťastné měsíce – květen, září 
Nepříznivé měsíce – srpen, říjen

Domov a rodinaDomov a rodina
Pole rodiny a domácího zázemí ukazuje pro tento rok jen běžné, menší změny nebo opatření vždy krátkodobého trvání. Ve srovnání s ostatními oblastmi života vykazuje nyní sféra rodinných záležitostí menší význam. Přes veškeré vaše přátelské chování jsou možná nedorozumění se členy rodiny. Pozornost si pravděpodobně vyžádá nějaká chyba v chodu domácnosti nebo dlouho doutnající rodinný spor, který nyní vyplave na povrch. Příznivým měsícem je květen, kdy jste otevřeni pro zájmy a komunikaci s rodinou, pořádáte výlety a Uran vás zasypává neobvyklými zážitky. Milujete své děti a respektujete jejich přání, ale Saturn chce, abyste v případě potřeby také stanovili určité limity pro jejich chování, abyste se pak nemuseli zvýšeně v červnu a listopadu potýkat s poněkud destruktivnější atmosférou. Vaše přirozená tendence je dát potomkům naprostou volnost a zacházet s nimi jako – rovný s rovným, je to sice hezká idea, ale bohužel nefunkční. Co tak poslechnout Saturnovu výzvu a najít rovnováhu mezi láskou a kázní? Vyhnete se nepříjemným explozím. Listopad by mohl také přivát problémy a omezení vlivem vašeho pracovního vytížení, přičemž tento studený závan může způsobit i odcizení, některý z vašich miláčků si například bude více – vyhazovat z kopýtka a vám se to nemusí líbit.

Šťastné měsíce – březen, květen 
Nepříznivé měsíce – červen, listopad

ZdravíZdraví
Oblast zdravotního vztahu pro vás v roce 2014 Jupiter označuje za velmi aktuální. Je zvýšen váš zájem o všechny faktory, které vedou k prevenci a posílení zdraví, mnozí z vás absolvují různé výcvikové kurzy pro zdraví nebo se dokonce pouštíte do studia zdravotní problematiky. Může to pramenit i z vlivu Saturna, který do vás může tak trochu pouštět fantóm strachu z nevyléčitelných nemocí, hlavně vy, zrozenci 2.dekády (1.2. – 10.2.), tím přehnaně nezatěžujte svou psychiku! Sám o sobě vám teď může Saturn uškodit akorát tak zácpou, takže nemějte obavy. Jupiter nad vámi bdí a snaží se vás nabádat k prevenci, kterou byste udržovali svůj oběhový a kardiovaskulární systém v dobré kondici. Věnujte se rekreačnímu cvičení, pěší turistika, jízda na kole, tanec, gymnastika nebo lyžování mohou být velmi prospěšné – takže ať je to horolezectví nebo břišní tance, pusťte se do toho! Vaše dobrá kondice je tento rok spojena, vlivem postavení Jupitera v Raku a následně ve Lvu, také se zdravým citovým životem a zdravými funkčními rodinnými vztahy. Vaše emoce a psychika mají velkou sílu a vliv na vaše zdraví! Snažte se o pozitivní ladění svého nitra a o nekonfliktní atmosféru se svými nejbližšími, emocionální pohodu vám pomůže zlepšit také například aromaterapie, hudební terapie nebo různá odvětví umění.

Šťastné měsíce – květen, červen 
Nepříznivé měsíce – listopad, prosinec

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
Planetární energie prosvítí váš život krásně překvapivou změnou, která se může týkat vaší profese. Pomocí intuice se dáte směrem, jenž je blízký vašemu srdci a naplní ho až po okraj.
Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
MALACHIT – Chrání proti strachu a negativním emocím, pozitivně působí na srdeční činnost a dodává organismu energii.

Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
symbol Devítky 
Boží Oko

 Ryby

Ani vám, milé Rybky, nezapomněli vesmírní hostitelé připravit velkolepou a lákavou hostinu pestrého menu, stačí jen vybírat a ochutnávat! Váš planetární vládce Neptun servíruje na stříbrném podnose a láká vás, abyste zkusili příchutě, o jakých se vám ani nesnilo.

Pluto ho v tom plně podporuje a taktéž nabízí vše nové, směruje vás k tomu, abyste smetli zastaralé způsoby a otevřeli se novým poznatkům, jež mohou radikálně ovlivnit váš další život.

Jupiter se Saturnem nezůstávají pozadu a svými příznivými vibracemi dokreslují potěšující vyhlídky. Na rozdíl od roku 2013 vám Jupiter nabízí mnohem větší dezert optimismu a chce, abyste se o něho podělili. 
V roce 2014 máte udělat něco, co potěší nejen vás, ale i ostatní!

Vaším přirozeným prostředím jsou emoční hlubiny a rok 2014 nonšalantně mísí intuitivní, citovou a psychickou stránku vaší osobnosti.

Dobrotivý vládce Ryb, Neptun, je usídlen do vašeho znamení, kde je doma a cítí se tam nejlépe, přičemž se jeho pozitivní vliv mimo jiné odráží v tom, že vám pomáhá vcítit se do nálad lidí kolem vás. Hned od ledna cítíte jeho magický nádech s patinou kouzla, jímž opřádá nejvíce vás, zrozence 1.dekády (21.2 .- 1.3.) a 2.dekády (2.3. – 11.3.), zejména pokud působíte v uměleckých nebo humanitárních oblastech.

Celá vaše osobnost má zvýšenou energetickou vibraci, což ještě navíc podněcuje expanzivní Jupiter svou kreativitou a naladěním na radost ze života. Zapojujete se do různých druhů zábavných aktivit, rozšiřuje se pásmo romantiky a především v první polovině roku máte nesčetně příležitostí kochat se životem.

Kreativita je vynikající na ochromení negativních pocitů a v roce 2014 je pro vás jedním z nejdůležitějších naplnění vašeho bytí. Přední místo zaujímá také profese, zdravotní oblast, děti a láska. Pluto ukazuje svým harmonickým aspektem na duševní i fyzickou energii, na kterou blahodárně působí skupinové aktivity, společnost nebo také zintenzivnění kontaktů s přáteli, na které jste už dlouho neměli dostatek času. Přesvědčete se, jak zázračně na vás může působit, když se s nimi podělíte o své vnitřní bohatství! Saturn se snaží tyto vaše vnitřní poklady ještě více prohloubit a upevnit, přičemž uplatňuje svou vychytralost. Hlídá, jestli si umíte vše zorganizovat, což nebývá, Rybky, zrovna vaší silnou stránkou, také testuje vaši vnitřní víru a reorganizaci vyšší mysli. Dívejte se na tento rok jako na příležitost dát věcem hladký průběh, který povede k úspěchu a také ho berte jako přípravu na náročnější fáze, jež mohou přijít v roce 2015.

Láska a sexLáska a sex
Tento rok je pro vás charakteristický atmosférou milostné euforie a sentimentální měkkosti. Více než dříve potřebujete ve své blízkosti člověka, který skutečně odpovídá vaší citlivosti a také váš milostný život je mnohem víc fascinující než kdy předtím. Duben je měsícem, který výrazně signalizuje započetí vztahu u mnohých z vás, protože vyzařujete určitý druh magnetismu, jemuž je téměř nemožné odolat. Neptun dává zejména vám, Rybky 1.dekády (21.2 .- 1.3.), auru sex – appealu, kterou přitahujete své obdivovatele. Pro manželské páry je příležitost ve druhé polovině května, kdy spolu harmonicky komunikují Jupiter se Saturnem a pomáhají oživit plamen lásky mezi partnery. Velmi vhodnou se v tomto období jeví nějaká dlouhá, společná cesta. V tomto roce více experimentujete a chcete vyzkoušet nové způsoby, jak vyjádřit své emoce, v létě máte rovněž řadu příležitostí na rozehrání romantických akordů, přičemž svého dokonalého partnera můžete potkat při návštěvě poněkud zvláštních příležitostí. Poněvadž ale rádi sníte a vaše fantazie je 90 procentním nábojem vztahu, máte tendenci si partnera příliš idealizovat. Pokud bude tedy zmiňovanou zvláštní příležitostí pro seznámení například maškarní bál, prozkoumejte pořádně, kdo se skrývá pod maskou!

Šťastné měsíce – duben, květen, srpen 
Nepříznivé měsíce – přelom června a července, září

Práce a penízePráce a peníze
Rok 2014 je velmi pozitivním obdobím pro sféru vaší profese a financí. Jupiter ve znamení Raka přináší posílení sebeúcty a ziskových příležitostí, přičemž následným přesunem do znamení Lva dává těmto oblastem ještě více zazářit. Jupiterovo bohatství může přijít i formou kreativního nápadu, kdy získáte nový ráz osobnosti. Uvidíte něco nového, co můžete udělat a čeho jste si nevšimli předtím. V srpnu není vyloučen ani milostný vztah se šéfem nebo někým vysoce postaveným, kdo může ovlivnit váš zisk. Zrozenci 2.dekády (2.3. – 11.3.), pro vás je tato skutečnost nejaktuálnější, vedle Jupitera a Venuše to potvrzuje i Pluto, které signalizuje člověka s vysokým vlivem na váš další život. Peníze mohou také pocházet z pracovních aktivit spojených s dětmi, sportem, zábavou, restauracemi či rezidenčními nemovitostmi, rozmanitost přílivu financí máte skutečně vysokou! Vaše kariéra má ve 2. polovině roku tendenci stoupat, je však důležité, abyste nejednali zbrkle a udrželi si cit pro míru. Hlavně u vás, kteří máte pod sebou zaměstnance, se může energický Mars postarat o přehánění a zvyšovat vaši nervozitu, kterou budou podřízení vnímat jako aroganci, nedivte se vzniklému chaosu, který tím způsobíte, dominantnost u vás totiž nebývá zvykem.

Šťastné měsíce – srpen, listopad 
Nepříznivé měsíce – září, prosinec

Domov a rodinaDomov a rodina
Stejně jako v loňském roce je rodinná sféra pro vás nyní velmi důležitá. Pravdou je, že kariéru si sice můžete v tomto roce vychutnat daleko více, přesto však nehodláte svou rodinu ignorovat. Vaše vazby se vyznačují velkou citlivostí a velkorysostí, jste jako houba, která absorbuje energii okolního prostředí. Neptun vás obdarovává ochotou pomoci svým bližním, dokonce i na úkor sebe sama. Vám, zrozenci 2.dekády (2.3. – 11.3.), navíc propůjčuje Saturn zvýšení zodpovědnosti ke své rodině a touhu po určitém řádu. Aniž byste porušovali svobodu druhého, zavádíte potřebnou disciplínu a směrujete své nejbližší, aby měli každý spravedlivým dílem přiřazenou svou povinnost a plnili si ji. Lepší organizací denního režimu se zbavujete zbytečného chaosu a navíc nacházíte v rodinném kruhu více času na společně strávené chvíle. Jako vhodná odměna pro všechny se jeví dovolená u moře, jejíž termín naplánujte na červen nebo první polovinu července, pokud by vám to nevyšlo, můžete volit i chladnější měsíce a zaměřit se na termální lázně. Úplný konec roku však z plánovacího diáře pro dovolenku vypusťte, protože mohou vzniknout časové problémy kvůli vašemu povolání a Saturn prozrazuje určité omezení.

Šťastné měsíce – červen, červenec 
Nepříznivé měsíce – září, prosinec

ZdravíZdraví
Jupiter, jako bdící strážce nad vaším zdravotním stavem, je pro vás vynikajícím signálem a v roce 2014 přináší velmi dobré zprávy. Pokud jste v minulosti trpěli nějakými zdravotními problémy a dělali si z toho těžkou hlavu, najednou zjišťujete, že se vše vyjasňuje a situace není nakonec až tak závažná. Navíc, milé Ryby, odlehčení psychiky je pro vás přímo elixír pro zdraví! V minulém roce se objevovaly signály pro možnost psychosomatických poruch, i nadále platí, abyste se vyhýbali depresím jako čert kříži. Neptunova konjunkce vás může v některých obdobích znejistit, takže máte sklon utíkat k něčemu, co je podle vás posilňující. Největším nebezpečím je alkohol a nutno dodat, že v tomto roce máte vlivem expanze společenských akcí a večírků k jeho konzumaci zvýšené příležitosti. Nejslabšími obdobími ve spojitosti s různými zdravotními zakolísáními jsou pro vás červenec a září, jež varují přítomností neharmonického aspektu Marse před zbytečným riskováním, které může končit zlomeninou. Také zatížení jater a oblasti ledvin se ukazuje jako skutečnost, kterou byste měli mít pod kontrolou, přičemž znovu potvrzuje vhodnost vyhýbání se alkoholu. Vidíte, že i když máte v zádech ochraňujícího Jupitera, nelze usnout na vavřínech, musíte se přičinit i sami. Myslete na zdraví jako na peníze v bance, je to investice s výhodnou návratností!

Šťastné měsíce – únor, srpen 
Nepříznivé měsíce – červenec, září

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014:
Štěstím v tomto roce je pro vás nějaký kreativní nápad, který vás může ve vaší profesi raketově vystřelit na výsluní.
Váš kámen pro zdraví v roce 2014:
JADEIT – Pozitivně ovlivňuje játra, ledviny a nervový systém

Amulet pro štěstí a lásku pro rok 2014:
symbol Ryb 
sošky různých Elfů

 
 
Převzato s laskavým svolením ze stránek http://www.andelskapani.cz

Vaše komentáře

Reklama