Velké využití Dračí krve

Co je DRAČÍ KREV?

Sangre de Drago (Dračí krev) čistý kapalný latex z peruánského stromu Croton lechleri, kterou domorodci v Peru a jiných částech Jižní Ameriky používají při různých druzích onemocnění. Jeho spektrum použití je velmi široké. Je sbíráno za úsvitu poraněním stromu.

Jelikož mízu strom vylučuje na svoji obranu a k hojení, je jasné k čemu byla brzy po objevení tamějšími domorodci užívána. Pro naši civilizaci ji objevil španělský kněz, Otec Banebé Cobo, kolem roku 1600. Popsal především jeho pozitivní vlastnosti s využitím v místním tradičním léčitelstvím. Lze ji užívat zevně i vnitřně.

Na co je dobrá?

Pro své analgetické a antivirotické účinky je užitečný při různých druzích poranění. Urychluje podporu hojení a zacelení ran. Zároveň chrání před vniknutím infekcí. Velmi dobrá je odezva potíráním, vyplachováním či kloktáním při napadení mandlí či při zanícení dutiny ústní, zubů apod.  Dobré zkušenosti jsou i s reakcí na bradavice, které zevně potíráme. Uleví po bolestivém bodnutí hmyzem.

Kde se dá sehnat a za kolik?

Dá se sehnat v lékárně a cena je různá… já osobně používám tady tyto kapky….po kliknutí na obrázek se dostanete na internetové stránky s odkazy na obchody a lékárny kde a za kolik se dají koupit. Obrázek jsou kapky, které používám s maximální spokojeností já.

Moje zkušenosti:

Bolest zubu

Pobolíval mě zub.  Pár dnů jsem kapala na zub i dáseň dračí krev a vždy již po pár minutách zub přestával bolet…. k zubaři jsem zatím nešla, protože zub už nebolí.

Užívání vnitřně

tak tady to moc nemůžu posoudit, protože vyloženě nemám nějaké nemoci. Asi vás napadá otázka, proč jsem to tedy užívala vnitřně? Protože jsem se doslechla, že by to mělo pomoct na rozšířené a praskající žilky v obličeji. Nevím jestli mi pomohlo vnitřní užívání na žilky, ale vnější ano…ale o tom píšu o kousek níž.

Popraskané žilky a zarudnutí pleti

mám pár metliček na nose a pod očima. V poslední době, mě to kolem žilek navíc zčervenalo a já se začala zkoumat, jestli nemám náhodou „růžovku“. Dračí krev jsem na doporučení (vlastně díky žilkám si tyto kapičky ke mně našly cestu) večer, když už jsem nikam nešla začala kapat následovně…. Jedna kapka na nos a pod oblast očí, kde žilky jsou jsem si kápla také po jedné kapce a rychle jemně rozetřela. Sice jsem byla červenější než normálně, ale ráno, když jsem si to smyla… vypadalo to den ode dne líp… žilky sice zůstali, ale začervenání pomalu vymizelo.

Opar na rtu

manžel je docela náchylný na opary a v těch pařácích na dovolené mu jeden pořádný vyrazil….no co myslíte… zákapla jsem mu to, opar se zhojil dřív než by se mu normálně hojil.

Mokvavý a svědivý problém na kůži

 můj starý vysloužilý služební pes, který si užívá doma svého důchodku mívá problémy s kůží. Sem tam se mu udělá mokvavý flek, kde mu vypadne srst a svědí ho to. I na něj jsem použila dračí krev… zakápla, rozmázla… neměl potřebu si to vylizovat, ani si to škrabat a po pár dnech…. Hurá… nic nemokvalo a hezky se hojilo.

Když to zabralo na svědivý a mokvající kožní problém u psa, tak jsem dračí krev testla i na svém taťkovi… měl vyrážku na nohou, která svědila a zkoušel si to mazat vším možným….takže jsme nohy umyli od těch mastí… a na vlhkou kůži zakápli pár kapek a rozetřeli ráno a večer. Opět došlo ke zklidnění a na konec i k vyhojení vyrážky.

Poranění

to mě jednoho krásného dne, kdy jsem si se psem hrála a cvičila, ten divoch nechtíc drápl zubem. Doma jsem si ránu umyla vodou…kápla pár kapek do rány a jemně přetřela… po zaschnutí znovu zakápla a přetřela…takže jsem dračí krev využila kromě hojení i jako neviditelnou náplast. Už jsem to ničím nelepila ani nepřevazovala.

Když jsem hledala informace na internetu o Dračí krvi, tak mi naskočil články a produkty, mezi nimiž bylo i sérum (docela dost drahé) na omlazení pleti. Když už jsem byla v tom testování, tak jsem si řekla, že si dračí sérum udělám sama.

 

Omlazení a vypnutí pleti na tváři a krku

Z krému, který používám jsem si trošku odebrala (tak na dvojí až trojí namazání) a do toho jsem kápla jednu kapku dračí krve a promíchala. Pak jsem se s tímto vytuněným krémem natřela… a zjistila, že krom toho, že mi to dělá dobře na xichtíku, tak mi to i sjednotilo a ztónizovalo pleť… nelze to přirovnat ke krycímu makeupu, ale k BB krému to přirovnat lze.

Vypínací efekt

moje experimenty pokračovali… na vlhkou (spíš ještě mokrou) pleť jsem si zakápla jednu kapku na čelo, nos, tváře a bradu a rychle jemně prsty přetřela. Po chvíli jsem začala cítit jak se vše napíná a vypíná a obličej jsem měla ztuhlý asi jako když si dáte drožďovou masku. Tu jsem kdysi, když mi bylo 16 zkusila prubnout, když si ji sestra namíchala víc. Pamatuji si to jak dnes, jak mi to na obličeji zaschlo a ztuhlo a když jsem se začala smát…tak popraskalo…a jelikož jsem měla a mám velmi citlivou pleť… tak tam kde byli prasklinky jsem měla červené čárky, jako by mě jemně poškrabal kocour… (na druhý den čárečky už zmizely a od té doby jsem drožďovku na obličeji neměla). Ale abych se vrátila k tomu filmu dračí krve, kterou jsem měla na obličeji….sice ta ztuhlost byla obdobná jako u drožďové masky, ale za chvíli jak jsem mluvila a používala mimiku, tak to povolilo a rozhýbalo se :o)…takže žádné prasklinky se nekonali. No zkrátka si to takto večer, když si vzpomenu na obličej napatlám. V kombinaci s pleťovou vodou a ampulkami z Biory (o Bioře bude další článek) mám pleť hydratovanou a zdá se mi, že i v lepším stavu než byla…hlavně to zčervenání je pryč.

 

Tak to jsou prozatím moje zkušenosti a DRAČÍ KRVI dávám velký palec nahoru a všem doporučuju…..

Mějte se a smějte se

S láskou vaše Zrzka

11.9.2015

Dračí krev bych nazvala všelékem, který by neměl chybět v domácí lékárničce…Nenechejte se zmást obrázkem draka... původ Dračí krve pochází ze stromu...ale o tom se dočtete níže.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama