MAGIE A MODERNÍ DOBA

Paní Antonie se dlouhodobě věnuje praktické ezoterice  a tento na první pohled trochu záhadný obor také vyučuje ve své škole. Protože se ve své praxi setkává s mnoha klienty a se zajímavými případy a příběhy, které se občas dotýkají „věcí mezi nebem a zemí“, požádala jsem ji o rozhovor právě
v tomto čase, kdy je před námi Filipojakubská noc, noc Valpuržina, naše „čarodějnice“ … a to vše v jednom termínu, protože všechny tyto názvy se vztahují k magické noci z 30. dubna na 1. květen..

 

Negativní síly
Lidé odedávna věřili, že v některých dnech mají negativní síly větší moc než jindy (jedním z těchto termínů je právě 30.duben a hlavně noc po něm následující) a že sesílají na lidi zlo. Měli bychom i my, tzv. moderní lidé v 21. století, počítat s existencí takových negativních sil, které mohou nějak ovlivnit náš život? Nebo je to pověra patřící do středověku?
altNegativní síly, to je docela zajímavý pojem. Někteří lidé věří, že nejsme ve vesmíru sami. S tím nelze, než souhlasit. Člověk není jediným inteligentním tvorem na světě. Svět není jen Země. Jedno ze slov, které obsahuje náš slovník, je boj, bojovat. Lidé odedávna bojují. Proti nepřátelům, okolí, také s nemocemi či sami se sebou. A když už náhodou není s kým bojovat, je potřeba si nějakého nepřítele „vytvořit“.
Jsme to my, lidé, kteří si vytvořili negativní síly. Co to je, taková síla? Je to zlo? Něco, co na nás někdo seslal? A kdo? Proč? Lidé na základě filmů uvěřili, že někde ve vesmíru jsou bytosti, které nemají nic lepšího na práci, než se připravovat na boj s lidmi. Vesmír je však mírumilovný. A negativní síly? To je jako s nocí. Je zlá? Obvykle je tmavá. Někdy prosvětlená měsíční září, jindy tmavá. Co je na tom zlého? Že si ji jako záminku berou zloději? Za to tma nemůže.
Datum, o kterém hovoříme, je spjato s upalováním čarodejnic. Opět tedy s lidmi a jejich závisti a nenávisti. To jsou negativní síly, které na nás působí. Ovšem, způsobujeme si je my, lidé. Nikdo je na nás nesesílá. Stejně jako nemoci.
Negativní síly existují, o tom není pochyb. Jenomže za nimi stojí jen a jen lidé.   

 

Hry s magií
Setkáváš se ve své praxi s „novodobými čarodějnicemi“ a s projevy, které by bylo možno označit jako „čarodějnictví“? Pokud ano, jak je s klienty řešíš?

Vzhledem k tomu, že se na našem trhu objevila spousta literatury na toto téma, najdou se takoví, kteří podle různých návodů zkouší popisované obřady, kouzla, prostě, hrají si s magií. altTito lidé si neuvědomují, co činí. Stejně, jako se nedávno někteří lidé rozhodli, že budou žít z Prány (vesmírné energie). K něčemu takovému však musí být člověk připraven psychicky.
A stejné je to s magií. Základem je vaše psychická (emocionální) vyváženost.
Občas přijde klient a uvádí, že na něj ten či onen dělá magii. Nikdy se nepotvrdilo, že by to dotyčný uměl. Kdyby ano, klient by nepřišel. Už by dávno nežil. Jediným problémem tak vždycky je vlastní strach. Proto to první, co je potřeba udělat, je uklidnit dotyčného. Musí se přestat magie bát.  Občas si někdo zkouší udělat panenku vúdú. Jediné, co se vám v tomto případě může stát je. Že vás tu či onde píchne. Tak se tomu zasmějte. Ostatně, ten, kdo něco takového dělá, brzy pozná, že lidová rčení jsou pravdivá. (Kdo jinému jámu kopá..atd.)

 

Jak se bránit?
Naši předkové se před „čarodějnicemi“ chránili posvém – měli řadu různých rituálů a magických praktik na ochranu domu, hospodářství i na ochranu lidí. My tyto rituály už většinou neznáme – jak se můžeme bránit před negativními energiemi?

Nerozumím negativním energiím. Energie nejsou ani negativní ani pozitivní.
A spíš než slovo energie, sem patří označení síly. Ostatně, stejně tak není dobrá a špatná magie. Jde jen o způsob použití. Je to stejné, jako s elektrickým proudem. Je špatná nebo dobrý? Když ho je moc, může nám poškodit spotřebiče a také zabít. Je-li ho málo, nebude nám nic fungovat.
Naši předkové znali lidské vlastnosti jako závist a nenávist a také věděli, jakou sílu má myšlenka. Právě proto chránili své hospodářství i sebe sama.
V každém případě, před negativními myšlenkami, které jsou na vás směrovány, se lze uchránit jedině vlastní vyrovnaností a pohodou. Pokud potřebujete podporu, zkuste ochranný kámen. Vybírejte ho srdcem, s myšlenkou na to, před čím vás má chránit, bez ohledu na znamení. Ostatně, spoustu informací o tomto lze najít v mé knize Síla myšlenky I – Prokletí.

Energie – nosič informace
Ve své praxi se setkáváš s mnoha různými lidmi a s různými energiemi, máš nějaký svůj způsob, jak se chránit nebo jak se očistit od negativních energií? (Pokud ho můžeš prozradit…)
Opravdu se setkávám s mnoha lidmi. Nevěřím na negativní energie. Energie sama o sobě není nic, než pouhý nosič informací. Je to jako prázdný nosič CD či DVD. Dokud tam nepřidáte informaci (hudbu apod.) nikdy nebude hrát. Proto s energiemi nemám problém. Umím směrovat myšlenky a pracovat s nimi. Vím, že to není jednoduché a vyžaduje to obrovskou sebekázeň, maximální soustředění a také vědět, co chci. Tím, že pracuji pouze s informacemi, nepotřebuji se čistit od energii (síly).
Pokud se vám stane, že máte pocit úbytku energie v přítomnosti některých lidí, je to o vás. Nejste dostatečně vyrovnaní a bojíte se. Jako prevence může zafungovat obyčejná sprcha. A pak už jen práce na sobě sama. Nejlepší zkušenosti mají klienti s „plyšákem“. (Je popsán v Síle myšlenky II – Manipulace, kapitola „Plyšák“)

 

Kdo chce kam…
Co bys doporučila těm, kteří mají v úmyslu začít „koketovat s magií“ = zkoušet, jestli „to funguje“ atd….  ?

altAť počítají s tím, že to odnesou obrovskými problémy ve svém životě. Kdo si hraje s ohněm, toho často popálí. Mnoho lidí si ovšem nedá říct, dokud si to na vlastní kůži nevyzkouší. Takže – s chutí do toho. Vždycky říkám, kdo chce kam, pomozme mu tam. Všem takovýmto přeju hodně úspěchu v jejich snažení.
Magie opravdu funguje. Jenom je potřeba pochopit její princip. Lidé naštěstí nepřemýšlejí, a tak se to povede jen málokomu. Opět tady platí, že tyto oblasti se otevírají jen těm, kteří to mají srovnáno v hlavě a jsou odpovědni za svůj život. Tady platí, že nestačí se jen rozhodovat, také se za svá rozhodnutí neobviňovat a nepochybovat o nich. A to dokáže jen málokdo.

Neviditelný svět
Lidé jsou odedávna přitahováni tajemnými silami, magií, neviditelným světem…
Jaký bychom k těmto tématům měli podle tebe zaujmout postoj? Připustit, že “něco“ existuje, ignorovat tyto otázky, snažit se o tom dozvědět něco víc…)

Všichni víme, že existuje něco mezi nebem a zemi. Tento neviditelný svět však není tak tajemný, jak se nám často předkládá. Má svá pravidla, stejně jako vše ostatní. Je přirozenou součástí našeho každodenního života.
Lidé jsou k tomuto světu přitahováni proto, že tak získávají pocit výjimečnosti. Nechápou, že každý z nás je jedinečný ze své podstaty.  Že je to jenom o nich, o jejich psychice, sebeúctě.
Od mnoha klientů slyším, jaké má ten, či onen esoterik schopnosti. Jedna klientka mi vyprávěla, jak jezdí na srazy jedné skupiny (samozřejmě za peníze), kde je vede žena, která si dává schůzky s anděly (má je psané v diáři). Jsem přesvědčená, že paní má psychickou poruchu. Proto jediné, co k tomu mohu říci, klidně si vyslechněte, co vám kdo povídá, pak o tom přemýšlejte. Lidé toho hodně „nakecají“ jen proto, aby byli zajímaví. Často také pro peníze. Nevěřte nikdy nikomu, komu se při komunikaci křiví pusa či obličej. To je jasná známka vztahového problému, dlouhodobě neřešeného. Také léčitel, či esoterik, který je sám nemocný, toho moc o „tajemném“ světě neví.
Pamatujte si, že onen „tajemný svět“ vůbec není tajemný. Je přívětivý, milý a pomáhá nám na naší životní pouti. A je úplně jedno, jestli v něj věříte nebo ne.

                                                              ptala se Zuzana Paulusová

 

Zdroj: e-mail + http://www.mojemedunka.cz

Vaše komentáře

Reklama