REFLEXNÍ TERAPIE

Jde o to, že různých částech těla se nachází reflexní body a plošky, které odpovídají určitým orgánům. Jistě všichni známe akupunkturní a akupresurní body na meridiánech, uších, rukou a nohách. Ty vypovídají o kondici kteréhokoliv orgánu v těle. Pouhým promačkáním plosek nohou zjistíme, jak jsme „ve formě“. 

Dle mého názoru ani nepotřebujete znát přesné rozložení plošek na nohou, pro zajímavost, ale přikládám obrázek. Postačí, když si budete pravidelně promačkávat místo po místečku na chodidle a to jak ze strany plosky ,tak z nártové strany. Na noze by nemělo nic bolet, pokud nějaká ploška bolí, či se nějak ozývá, znamená to, že se nám hlásí příslušný orgán. Proto je dobré se plošce věnovat, promačkat, nebo hladit, až do uklidnění bolestí.
Malé děti si plošky masírují samy, třou si nožku o nožku a tím si vlastně reflexně klidní orgány. Dělají to intuitivně a zcela přirozeně, stejně jako si třeba mnou ouška, kde se reflexní body též nachází. Není také náhodou, že občas máme v botě kamínek, který vlastně reflexně ovlivňuje potřebný orgán, stejně to funfuje i např.při vosím nebo včelím bodnutím. Nic se neděje pouhou „náhodou“, naše tělo je nejchytřejší počítač, který se sám postará o to, aby nám neustále pomáhal k sebeuzdravení..
Příkladem za všechny je bolest bederní páteře mnohdy spojenou s konzumací kávy s mlékem. Tato sloučenina dokáže zablokovat dvanácterník, který se pak promítá do bederní páteře, nehledě na to, že orgány metabolismu zpracovávají tuto substanci až 8 hodin a nemají čas trávit nic jiného. Mnohdy pak stačí vyloučit kávu s mlékem a odblokovat dvanácterník a bolest v bedrech najednou odezní.
Naše tělo má samouzdravovací schopnosti – většinu nemocí si do života přitáhnem sami, mnohdy nás podvědomí nutí nějakou nemocí zamyslet se sami nad sebou, nad dosavadním životem. Žádná nemoc nevzniká jen tak „sama“. Říká se, se i kdybychom byli zavření v místnosti ne o mnoho větší než jsme my sami, naše tělo si k uzdravení může dopomoci samo (reflexní terapie, komunikace s podvědomím, urinoterapie, sujok,aurikuloterapie, pulsová diagnostika, hawajské učení ho oponopono, atd.. – o všech těchto metodách pro vás připravíme informace).
Školy reflexní terapie se občas liší, já se řídím učením pana ing. Janču a jeho následovníků manželů Patakyových, dle mého jsou dnes špičkou ve svém oboru.
Hlavně se však snažím poslouchat intuici, která nikdy neklame.. 🙂

Takže všem přeji hodně úspěchů v reflexní terapii, Grev

Jedná se o vynikající techniku, kterou zvládne každý z nás a bylo by prima, kdyby se podařila prosadit už do základních škol. Je totiž výborná i jako prevence. :-)

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama