PRAVDA O ZMĚNĚ JMÉNA

V průběhu našeho života můžeme změnit náš osud, myšlením, které se se zkušenostmi vyvíjí a mění, můžeme díky medicíně změnit i naše životy (početím pomocí umělého oplodnění, transplantací orgánů si prodloužit náš pobyt na zemi atd)…můžeme i se změnou našeho jména změnit náš osud. Co všechno nám tyto změny přinesou v průběhu tohoto života a co v dalším životě….to nám stoprocentně nikdo neřekne. Někdo tyto postupy může zavrhovat, jiný preferovat…. Je to jen o úhlu pohledu, kterým se na danou věc díváme. Hovořit o tom zda je to dobré nebo špatné….to jsou podle mě soudy a nemám právo soudit ani odsuzovat….já říkám, má to tak být. Pokud se člověk pro něco z toho rozhodne a nějak zasáhne do tohoto plánu (osudu), tak si myslím, že je to jen jedna z možných cest, kterou si tam nahoře plánoval…moje představa jak je to před našim narozením naleznete  zde.

náhled obrázku

Jediné co nemůžeme změnit, je datum našeho narození…ten je daný od našeho narození až po naše úmrtí….jméno, které si změníme… změníme od určitého data (to původní jméno zůstane…jen se poznačí změna) a náš život se může začít odvíjet trošku jinak… Příjmení (kolikrát nejen ženy) změníme v průběhu našeho života díky sňatkům jednou…někdo i vícekrát. I tato změna se na nás projeví. Ano …jméno ovlivňuje naše osudy…

Dovolím si s vámi sdílet moji zkušenost se svým jménem :o)

Zuzana, Zuzanka, Zuzka, Zuza… dá se skloňovat jakkoliv…jak já jsem jako malá holka toto jméno neměla ráda….a to jen díky tomu, že jsem od malinka zrzka zrzavá :o)….když mi říkali Zuzko…tak jsem se vztekala, protože jsem si nebyl jistá jestli mi náhodou neřekli zrzko :o)…když mi říkali Zuzanko, tak jsem si připadala jak mimino (taky jste si prošli pubertou, tak mě asi chápete, jak mě to ponižovalo :o) ). Zkrátka…moc možností jak mě oslovovat, aby mě někdo něčím neurazil a nedotkl se mě …moc možností nebylo. V době, kdy jsem byla malá holka, nebylo zrovna IN být zrzavý….kolikrát jsem slyšela nadávek a posměšků na mou barvu vlasů ….to bylo furt…Zrzi Zuzi, co tě mrzí…ta zrzavá palice ta tě mrzí nejvíce. No fak….mrzelo mě to…o to víc, že jediná zrzka v rodině jsem byla a jsem já.  Jediný kdo obdivoval moji barvu vlasů, byla sousedka …kadeřnice a říkávala mojí mamince, že zkoušela ten můj odstín (tenkrát) namíchat, ale že to zkrátka nejde :o).

Jak já si přála jmenovat se jinak…. Vlasta…jméno mojí mamky a jméno mojí tehdy nejlepší kamarádky…jé to by se mi líbilo. Dokonce když jsem dovršila plnoletosti, tak jsem se tak dva roky barvila na blond….ale časem, jsem nechala chemii odrůst, a ve svém jménu jsem našla zalíbení….došlo to samo…no a jak vidíte, tak dnes tady na stránkách dokonce vystupuju jako Zrzka. Ono, když se má mít člověk rád….tak se vším všudy…i se jménem a pokud toto jméno opravdu cítíte i v dospělosti, že k vám nepatří, že ho máte změnit…. Tak to udělejte….já osobně jsem nakonec dospěla, že jsem na své jméno hrdá ať už ho skloňuje kdokoliv a jakkoliv….a když mi někdo z kolegů začne popěvovat Zuzi Zrzi co tě mrzí….tak se tomu směju… njn…už su hold velká holka :o).

Takže abych to tak nějak uzavřela…

Každá vědomá i nevědomá zkušenost a s ní související změna v našem životě, nám mění naše osudy… záleží na nás, jak se rozhodneme…….poslouchejme naši intuici  a naše srdce…. Nic není náhoda a všechno se odvíjí tak, jak se odvíjet má…. Svůj osud máme všichni ve svých rukou a nabízejí se nám nejrůznější možnosti….. opět sem přidám (zkopíruju) příběh rybáře :o)…..

Na velkém jezeře chytali rybáři na svých loďkách ryby. Byli dost daleko od sebe aby měli každý své teritorium. Jedna z loděk se převrhla a potopila a rybář z této loďky se začal topit….. ostatní rybáři mu přispěchali na pomoc a snažili se ho zachránit, ale tento topící se rybář jich od sebe zaháněl a jejich pomoc odmítal se slovy…. „Bůh mě zachrání“….nakonec se tento rybář utopil a když byl tam nahoře, tak se potkal s Bohem a ten se ho ptal. Proč jsi odmítal pomoc těch ostatních rybářů, kteří ti přijeli na pomoc….a on odpověděl…já jsem čekal na tebe, že ty mě zachráníš, proč jsi to neudělal? A Bůh mu odpověděl…. Kdo si myslíš, že ti tam ty ochotné rybáře poslal?

Mějte se a smějte se…..a děkuji Elence za podnět (svým dotazem)), který mi dala k tomu, abych tento článek pro vás napsala…díky Elenko…..

s láskou vaše Zrzka

23.1.2011


Tak jako jsme si vybrali před naším narozením místo, datum, rodiče, a nejrůznější úkoly, tak i naše jméno jsme si vybrali před našim narozením my a jen ho našim rodičům vnukli.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama