Uvolňujme emoce, které nám způsobují nemoce aneb terapie vlastními vibracemi

Pozitivní emoce nás mohou povznášet, dodávat pozitivní energii, chuť žít a prožívat události a hledět optimisticky do budoucnosti. Energie negativních emocí, pokud ji nedostaneme ven a zůstává uvnitř nás, se stává spouštěčem pochodů v našem těle, které nepotřebujeme. Například zablokuje svalstvo, zúží cévy, změní chemické a elektrické procesy v těle a podobně. Nejvíce omezující, škodlivou a ničící emocionální energií je přemíra strachu. Emoce strachu je dle tradiční čínské medicíny přiřazena k párovému orgánu ledvinám. Každý má strach a v určité minimální míře je tato emoce pro tělo žádoucí, startuje pud sebezáchovy a určuje hranice našeho jednání a chování. Jakmile začíná tato emoce strachu narůstat, ovládá stále více naši mysl i tělo a ve svých důsledcích je velmi zničující. Přemíra strachu a strachování oslabuje naše ledviny, působí bolesti ve spodní části zad, roztřesenost a bolesti kolen, slabost kostí a jiné neduhy. Strach umí přeprogramovat mysl zcela zničujícím způsobem, každá myšlenka plná strachu dokáže jako magnet přitahovat odpovídající zničující a negativní situace, které jakoby potvrdí směr žití a tím samozřejmě posílí nastoupený pesimismus a ztěžuje návrat k normálu. 
Svou podstatou přemíra strachování způsobuje nemoci a je neslučitelná se zdravým životem a je v rozporu s vyšší duchovní rovinou.

not-alone.blog.cz


Když vypukla velká epidemie moru, potkal jeden mnich smrt. S velkým účastenstvím s ostatními se jí zeptal: „Kolik lidí zabiješ?“ 
Smrt odpověděla: „Tentokrát pět tisíc.“ 
Uběhl rok a mnich a smrt se znovu potkali. Mnich si vyčítavě povzdechl: „Ale zemřelo jich padesát tisíc!“ „Správně,“ odpověděla smrt, „ale jen pět tisíc jich zemřelo na mor, ostatní ze strachu před ním…“


Emoce můžeme ventilovat různými způsoby, od nejjednodušší komunikace, přes tzv. „rozchození“ problémů až po nepříliš časté ničitelské aktivity (rozbíjení nádobí apod.)

My se teď naučíme, jak ventilovat emoce pomocí vlastního hlasu a to intonací samohlásek. Tím dochází k rozvibrování částí našeho těla a k uvolňování stresu a vyhánění škodící energie emocí.


Ááá křičte tuto samohlásku, když potřebujete uvolnit zlost, když vám někdo pořádně leze na nervy…při vyslovování dochází k rezonanci srdce, hrudníku a plic. Toto cvičení vám pomůže být otevřenější. Je také nazývána samohláskou uspokojení.

Ééé tato samohláska pomáhá zbavit se stresu,uvolňuje hrdlo, celou oblast krku.

Ííí... při aplikaci této samohlásky se snažíme na něco usilovně vzpomenout, působí na temeno hlavy, spánky, oči a nosní dutiny. Povzbuzuje imunitní systém a říká se jí také „zvuková káva“

Óóó tato samohláska se používá, když máme z něčeho strach, obavu, pomáhá uvolňovat břišní oblast,vnitřní orgány a bránici. Pomáhá zvládat šok a také přijmout změnu.

Úúú... touto samohláskou vyjadřujeme pocit zoufalství, když nevíme kudy kam.A jejím vykřičením můžeme tyto pocity ventilovat, napomáhá odblokovat bederní páteř, kříž a pohlavní orgány.


Tuto terapii vibracemi vlastního hlasu můžeme provozovat u hučící vody – moře, vodopádu, splavu, jako bychom chtěli překřičet ten obrovský hluk vody, navíc voda negativní emoce rozředí a odplaví pryč. Taktéž můžeme tuto terapii zkoušet v lomech, na širém poli a to nejlépe ve větru, snažit se překonat zvukovou překážku. Doma není vhodné prostředí i přes případné tolerantní sousedy… negativní energie by zůstávaly v bytě a mohly by ulpívat na ostatních členech domácnosti.

Na závěr nezapomeňte:
„Na počátku disharmonie roztáčící spirálu potíží jsou negativní emoce a naše postoje se promítají a ovlivňují řadu věcí, včetně našeho zdraví…“


S přáním krásného podzimu

Naveena
holešovská kartářka

Zdroj: e-mail + dohledáno na http://www.naveena.cz

Každého z nás ovládají čas od času emoce,city, pocity. Někdy méně – to máme pocit,že vše je pod naší kontrolou a někdy více, což nám může působit skryté problémky a problémy.

linkuj.cz

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama