PRAVDA O DUCHOVNU JAKO BERLIČCE

zkrátka jak jim já říkám…“materialisti“ …nás „věřící v něco“ nazývají ezoteriky, blázny, sekťáci, fanatici atd. Často se vás tato slova dotýkají a když už vám někdo z těch MATERIALISTŮ…řekne…že jste ubozí, když věříte v něco, co nelze dokázat a že vaše víra je berlička….tak vám to mnohdy hne žlučí :o). Jeden fakt tady zůstává a to ten, že oni i my máme svou pravdu….a tak jak někteří nazývají duchovno BERLIČKOU…já ho nazývám PILÍŘEM.

Duchovno pro mne znamená pilíř, o který se můžu opřít…je to jen jeden z mnoha pilířů a já jsem ráda, že ho mám a nyní se s vámi podělím o své poznatky…a snad se na ty MATERIALISTY přestanete zlobit a přesvědčovat je o vaší – naší – moji pravdě.

Společně se podívejme, jak se vede těm, kteří věří a těm, kteří nevěří:

Nevěřící rozděluji do dvou základních skupin:

„ZATVRZELÝ MATERIALISTA“dokud takovému človíčku všechno v životě vychází, má dostatek všeho (lásky, peněz, práce která ho naplňuje atd.) tak se nedivme, že nemá potřebu v něco mezi nebem a zemí věřit. Běda však, když se jeho domeček začne hroutit ….když přijde o práci, partnera, stálý příjem … v tu chvíli přestane chápat, proč se mu přestalo dařit… mnohdy se psychicky sesype, běží za MUDříkami a pan Chocholoušek mu předepíše pilulky, kterým věří a které začne zobat, při sebemenším náznaku stresu či deprese. Radši se otupí antidepresivy … je to jejich cesta, kterou si zvolili….a OPRAVDOVÁ BERLIČKA.

„PROZŘELÝ MATERIALISTA“ – někteří materialisté, když padnou na své dno, se sami sebe začnou ptát…proč zrovna jim se stalo to či ono. Začnou hledat a naslouchat… nakonec hledají v duchovnu a mnohdy jim přicházejí odpovědi, ve kterých dokonce nacházejí logiku. Tedy, tato část MATERIALISTŮ..přechází na cestu věřících v něco, co nelze dokázat, co nelze ohmatat…a BERLIČKU, kterou kdysi odsuzovali…rádi přijímají a jsou rádi, že se o ni mohou opřít….často se z berličky stane pilíř….někdy berličkou zůstane…a tak se pojďme podívat dál ….co může nastat.

 

I věřící si dovolím rozdělit do dvou skupin:

„ZDRAVĚ VĚŘÍCÍ“ – jsou pro mne lidičky, kteří mají hlavu v oblacích, ale pevně stojí nohami na zemi. Svou BERLIČKU pojímají jako PILÍŘ, na kterém mohou stavět, nikoliv se o ni neustále opírat. Vědí, že nic není náhoda, že vše je tak jak má být a vidí souvislosti v tom, co je potkalo….ať to dobré či zlé…vše má svůj smysl. Nevnucují své pravdy, nepřesvědčují, neboť jejich PILÍŘ je důležitý pro ně…na něm mohou stavět a nezapomínají na to, že PILÍŘŮ je víc…neboť všechno se vším souvisí. Nezlobí se a nerozhodí je odlišný názor, jejich víra jim dává sílu, vyrovnanost, klid, lásku, pochopení i toleranci. Byť ani jim se nevyhne bolest…lépe tuto bolest snáší, protože oni vědí své….proč se něco takové stalo, vidí souvislosti, chápou a přijímají.

„PŘEHNANĚ VĚŘÍCÍ“ – tak tito lidé mají nakročeno k pánovi Chocholouškovi…aby je svázal do svěrací kazajky a narval jim roubík do čuněnky :o)….a nadopoval je pilulemi. Většinou to jsou lidé, kteří svou BERLIČKU proměnili v jeden jedinečný PILÍŘ…a nic jiného pro ně neexistuje…jen jeden pilíř… a to je chyba. Aby stavba mohla stát je potřeba daleko víc pilířů, než ten jeden jediný ….zapomínají na to, že na ZEM jsme přišli proto, abychom tady žili…náš pozemský život. Mají potřebu kázat a hlásat svoje pravdy takovým stylem..že lezou na nervy i ZDRAVĚ VĚŘÍCÍM, kteří vědí a mají své pravdy seskládány, natož pak lidem, kteří nevěří.  Často hledají jen a jen v duchovních sférách své příčiny něčeho… nepřipustí pravdu jinou než tu svou….mají klapky na očích a nevidí si na špičku svých bot…proč? Protože oni mají hlavu jen v oblacích…vznášejí se, protože je to jednodušší než žít …rádi přenechají veškeré bolesti, trable, těm nahoře…rádi přijmou sebe jako mučedníka, nebo naopak hlasatele božích plánů. Najdou se i takový lidi,  kteří se povařují za duchovní vůdce, kteří těchto přehnaně věřících využijí pod rouškou duchovního vedoucího :o)…ve svůj materiální prospěch…ale to už bychom se dostali opravdu do sekt.

 

ZÁVĚREM BYCH CHTĚLA ŘÍCT a APELOVAT NA VŠECHNY:

Poslouchejte svá srdíčka, svou intuici a své pravdy si pečlivě vybírejte. Do vínku při našem narození na zem, jsme dostali i rozum (není to náhoda)….tak i ten používejme. STŮJTE PEVNĚ NOHAMA NA ZEMI A HLAVU MĚJTE V OBLACÍCH….svou víru (je jedno jakou) berte jako jeden z mnoha pilířů a ne jako berličku. Pokud se vám za vaši víru bude někdo posmívat, zesměšňovat nebo vás od ní odrazovat….uvědomte si, co pro vás víra znamená, jak se vám s ní žije, co vám dává a co vám bere… Pak se vás taková slova nedotknout…protože vy víte, jaký poklad máte…že vaše víra je PILÍŘEM…nikoliv BERLIČKOU.

Mějte se a smějte se….otevřete smíchem vaše srdíčka… duchovno nás provází a je spjaté s našim pozemským životem…je jedním  z pilířů, na kterém můžeme stavět. Na zem jsme nepřišli za trest, abychom trpěli…ale abychom pochopili…abych napravili něco, co jsme kdysi v minulých životech pokazili….

 

 

S láskou pro vás, byť vím, že zrovna vy víte vše co je tu psáno…napsala a tak trošku si zafilozofovala… abych vám to malinko připmněla..

Vaše Zrzka

21.10.2012

Spousta lidí, kteří nejedou do duchovna a věří jen tomu, na co si sáhnou, co si mohou ohmatat, co lze prokázat …

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama