CO VÁM LÉKAŘI NEŘEKNOU

Začnu tím, jak jsem se k tomuto tématu dostal, a věřte, že z pouhého pohledu muže, který se rád podívá na hezky tvarovanou ženu. V posledních asi deseti letech mě zaujalo, kolik mladých i štíhlých žen trápí celulitida, křečové žíly apod. Obojí trápilo ženy v době, kdy mně bylo dvacet let, ale obojí, hlavně celulitida, byla spíše výjimkou. Začal jsem přemýšlet a shánět dostupnou literaturu a mé zjištění jako laika je alarmující. 

Ilustrační obrázek

Napřed jsem jako potravinář začal pátrat tímto směrem, řeknu naplno, že konzumované potraviny jsou zdraví škodlivé, v České republice víc jak jinde v Evropě. EU nařídila zpřísnění hygienických norem, potud v pořádku, ale dál je to děs a hrůza. Vzpomínám na kritiku komunistů, že nechali některé potraviny konzervovat 0,02 % kyseliny benzoové, jiný konzervant se nepoužíval. Podívejte se dnes, kolik konzervantů potraviny obsahují, včetně kyseliny benzoové a dalších, skrytých pod názvem antioxidanty. 

Vezměte si například jogurty – lživá reklama ponechaná kompetentními úřady nepovšimnuta – zaručeně živé kultury. Jogurtové kultury jsou kvasinky a každá hospodyňka ví, že kvasinky při pokojové teplotě nevydrží ani týden, ale jogurty v regálech marketů jsou měsíc a déle, nehledě na to, že to nejsou ani jogurty, protože jsou vyrobené ze škrobu a želatiny a ochucené jogurtovou kulturou. Tady jsem napsal pouze maličko o jogurtech jako příkladu, ale pokud by se měl rozebrat celý sortiment potravin, věřte, že zdraví neškodných potravin lze na trhu nalézt velice málo. Za nenáviděné totality byla záruční doba jogurtu tři dny. 

Zde jsem zmínil první ale důležitou informaci, odkud přichází celulitida, nejde však jen o potraviny. 

ANTIKONCEPCE A HORMONÁLNÍ TERAPIE 

náhled obrázku

Někdy kolem r. 1970 se v bývalém Československu objevila první hormonální antikoncepce. Užívání této antikoncepce mělo jistá omezení, i když to mnozí považovali za nespravedlivé, tehdejší lékaři, potažmo ministerstvo zdravotnictví, k podávání antikoncepce přistupovali velice zodpovědně. V tomto bodě se mnou mnozí nebudou díky mediálním reklamním kampaním a dalším lžím souhlasit. 

Antikoncepce byla k dostání pouze na lékařský předpis, který lékař předepsal ženě nejdříve po dovršení 18. roku věku, musela napřed podstoupit gynekologické vyšetření a jaterní testy. Říkáte omezování svobody či tak něco. Vidím to zcela jinak, šlo o skutečnou péči o zdraví žen, navíc obavy z nechtěného těhotenství částečně omezovalo nezodpovědné sexuální jednání, omezilo promiskuitu, tím šíření pohlavně přenosných chorob. Každá žena užívající antikoncepci musela navíc každý rok antikoncepci vysadit na dobu tří měsíců, aby se vyčistil její organismus od přebytečných látek. Musela znovu absolvovat již zmíněná vyšetření před opětovným nasazením, a to prosím bezplatně. 

Dnes je antikoncepce volně prodejná, bez jakýchkoli lékařských vyšetření, a nikoho nezajímá, zda ta žena nemá náhodou poškozená či nemocná játra, zda neprodělala hepatitidu a podobně. Je sice fakt, že si dívky mohou koupit antikoncepci až od 15-ti let, ale je všeobecně známo, že mnoho maminek toto nařízení obchází pod různými záminkami, ale v podstatě konejší své svědomí, že pro dceru udělali maximum, když ji antikoncepci sami podávají už od 13-ti let. Přitom jim nedochází, jak své dcerce škodí – jak po zdravotní stránce, tak psychicky. Psychicky, proto, že většina dívek získává první sexuální zkušenosti nejen v příliš mladém věku, ze zvědavosti, ale co je mnohem horší, bez citových vazeb. To má další důsledky, protože jsou jako ženy sexuálně neprobuzeny, takový sex je nemůže uspokojit, navíc ovlivněny pornofilmy, kde jsou i hodinové nepřetržité soulože jednoho muže, nabývají dojmu, že ten kluk za nic nestojí, proto z toho nic nemají a myslí si, že s jiným to bude lepší. A situace se opakuje. Tím ta dívka v sobě předem zabila lásku, která jediná může dovést k absolutnímu vrcholu i při méně kvalitní kopulaci. 

K tomuto jednání svádí jistota, že nemůže nechtěně otěhotnět, ale pozor, je tu další nebezpečí, které se opomíjí, a přispívají k tomu opět politici, média, která nesprávně informují, a farmaceutická lobby. Jsou to především pohlavně přenosné choroby a nejedná se pouze o HIV, kapavku, progresívní paralýzu (syfilis), těch chorob je celá řada. Teď se zmíním o dvou z nich, které se nejvíce vztahují k falešné jistotě, že mně se nemůže nic stát a tím k nezodpovědnému střídaní sexuálních partnerů. 

První z nich je nádorové onemocnění děložního hrdla. Je prokázáno, že jde o virové onemocnění a proto se zavedlo očkování. Tady nastává problém. Když virové, tak také přenosné pohlavním stykem, když pohlavním stykem, tak přenosu ve většině případů musí být účasten muž. Odtud také sice méně častá, ale o to zákeřnější rakovina varlat a zřejmě i prostaty. Zákeřnější proto, že tímto směrem se neprovádí žádné preventivní vyšetření, proto ke zjištění dochází většinou pozdě, v době potíží, a to už má nádor metastáze a to bývá konečná. Pánové, tím jste ovšem vini sami svou promiskuitou. 

O čem se také nemluví, je, že zmíněné očkování neochrání před všemi typy nádorového onemocnění. 

Tím se dostávám ke druhému (mně se nemůže nic stát) a to jsou různé mykózy a tady vidím velké selhání ministerstva zdravotnictví pod vedením p. Julínka za vlády ODS – uvolnění nákupu léků na tyto choroby. Každá mykóza má jiný původ, tudíž vyžaduje jinou léčbu potažmo jiné láky a tady se ženám nabízí všelék na všechny typy mykóz. Zdánlivě ženu ušetří při potížích návštěvy gynekologa, lék si může volně zakoupit v lékárně. Ale je to lék, který je učený právě na ten typ mykózy, který žena má? Pokud tomu tak není, žena pouze nemoc zaléčí, nikoliv vyléčí, je zbavena potíží, zdánlivě zdravá, ale je tomu skutečně tak? Je mi známo, že pouze zaléčená nemoc (pohlavních orgánů u obého pohlaví) může být příčinou neplodností, u žen srůstů a dalších komplikací, k tomu se pouze zaléčená nemoc stává chronickou, i když bez průvodních potíží, o to je zrádnější. 

Hormonální antikoncepce? Nebýt vedlejších účinků a zneužívaní myslím, že by nebylo námitek, ale takto? Je vidět, že je to celé (pánové prominou) vynález mužů pro své pohodlíčko, bezstarostné uspokojování svých potřeb a užívání si mnohdy bez ohledu na ženu. Pánové, buďme k sobě upřímní, kdyby vám vaše partnerka řekla: sex ano, ale…!!! Nechci být těhotná, tak až budeš pravidelně užívat mužskou antikoncepci… Víš, miláčku, sice budeš mít celulitidu, křečové žíly, přibudeš na váze, bude to mít negativní účinky na Tvé srdce a celý kardiovaskulární systém. Ale co bys z lásky pro mne neudělal. Pánové, baštili bychom takové bonbonky den za dnem, rok za rokem, po celý sexuálně aktivní život? 

Hormonální antikoncepce je umělé dodávání hormonů estrogenu a gestagenu, které změnou chemismu v mozku potlačí přirozenou ovulaci, zabrání dozrání vajíčka, tím jeho oplodnění. Vyjma zachování menstruačního cyklu se organismus ženy chová jako při graviditě, přibývá podkožní tuk, zvětší se prsy, rozšíří pánev a podobně. Zachovaný cyklus je pouhé periodické krvácení značně vzdálené skutečné menstruaci. 

Stav umělé gravidity způsobuje hormon estrogen podávaný prvních 21 dní menstruačního cyklu, přirozenou cestou má hladina hormonu estrogen sestupnou tendenci, pří podávání antikoncepce je jeho hladina neměnná, protože udržuje organismus ženy ve stavu umělé gravidity. Ve zbývajících sedmi dnech cyklu je podávaný gestagen, který uměle vyvolanou graviditu zastaví a uvolní periodické krvácení, které však není skutečná menstruace. Další, i když méně závažný vedlejší účinek, je snížené libido ženy, stejně jak by byla těhotná. Pak se, pánové, divíme, kam zmizela jiskra naší partnerky. Nejzávažnější a trvalé následky antikoncepce zanechává, jak bylo výše zmíněno, na žilní a kardiovaskulární systém, způsobuje nadváhu až obezitu a celulitidu. 

Mnozí z vás možná namítnou, že současná antikoncepce je dokonalejší oproti té podávané před dvaceti lety, ale musím připomenout, že jde stále jen o uměle dodávaný hormon, takže vedlejší účinky zůstávají. V tomto kontextu mě napadá, že hormonální antikoncepci užívá už druhá až třetí generace žen, zda se nepřenáší vedlejší účinky částečně z matky na dceru. Jde o vekou neznámou. Co se v důsledku toho stane páté, osmé generaci? Že se nás to netýká? Prosím – ale proč tedy tolik vyrválu pro geneticky upravené potraviny? 

V menopauze dochází u žen k úbytku hormonů estrogenů a progestogenů, jež ovlivňují všechny systémy organismu, především regulují pohlavní rytmy, menstruační cyklus, těhotenství, porod a schopnost rozmnožování. V době přechodu dochází k jejich úbytku a než se organismus s touto změnou vyrovná, dochází k (pro ženy známým potížím) – návalům horka a podobně. Nikdy však zmíněné hormony nevymizí úplně, pokud se nechá přirozenému úbytku volný průchod. 

Problém nastává, pokud žena z různých příčin požádá lékaře, aby pomohl. Lékař učiní pro něj jedinou možnou věc, nasadí HST – hormonální substituční terapií (substituční znamená náhradní), předepíše ženě tobolky obsahující potřebné hormony, ty stabilizují množství hormonů na maximální výši, tím je navždy zablokována schopnost organismu tvořit tyto hormony sám. Obnoví se menstruační cyklus, schopnost otěhotnět, což většina žen v tomto věku nechce. Takto léčené neléčené ženě poté zbývají dvě možnosti, vzdát se sexuálního života, v čase kdy není vázána povinnostmi k dětem a má jistý životní standard, že by si bezstarostně mohla užívat slastí sexu. Druhá volba je začít do sebe znovu ládovat antikoncepci, k tomu je třeba dodat, že obojí hormony působí na kardiovaskulární, žilní systém a celulitidu úplně stejně. 

Dobrá, zvolila jste si HST a vybrala si, co se bude dít dál ve vašem organismu. Dodaný hormon stabilizuje hladinu hormonů na maximální úrovni, zablokuje tvorbu vlastního hormonu. Budete HST užívat dejme tomu 10, 15, 20 let, cítíte se dobře, vlastní hormony se dávno netvoří, a přijde doba, kdy budete muset tuto HST vysadit. Veškeré potíže jako návaly a další se vrátí v ještě horší podobě, protože úbytek hormonu není sestupný ale rázovitý a vlastní tvorbu hormonů jste před časem zastavila. Ještě jedna možnost zbývá, lékař Vám muže předepsat další HST, ale už bez gestagenu, to vám potíže značně zmírní, avšak celulitida, křečové žíly, poškozené tepny, žíly, srdce zůstanou, navíc budete až do konce svého konce závislá na HST. Jak HST působí v průběhu užívání na mnoho žen, si můžete přečíst na internetu pod názvem Novofem. 

Klimakterické potíže zesilují nedobrými partnerskými vztahy, čemuž se nelze divit, a pánové, tady je chyba v nás, obzvláště v tomto pro ženu složitém období. Žena si uvědomuje, že její reprodukční funkce se vytrácí a v neplnohodnotném partnerském vztahu má podvědomý pocit, že je už zbytečná, je dobrá tak jako služka ve vaší domácnosti a vašemu občasnému chtíči. Zpytujte své svědomí, kolikrát za rok ji donesete třeba kytičku – jen tak pro radost, jindy, než kdy se to očekává (narozeniny, svátek, Valentýn). Jsem přesvědčený o tom, že naše partnerky si to více než zaslouží, nejen z lásky, potřebují také vnímat vaši lásku, úctu. Vidět, že si jich vážíte, myslíte na ně každý den a chcete jim dělat radost. Já nevím, moje partnerka neví, kdy kytičku dostane, zda v pondělí, ve čtvrtek, desátého či dvacátého. Jediná jistota je, že kytičku může dostat kterýkoli den, jen na Valentýna ne, 8. března ano. 

Vladimír Berossos

http://berossos.blog.cz/

Zdroj: http://hledani.gnosis9.net 

Na toto téma by se měli vyjádřit spíše lékaři a upozornit ženy na všechna rizika, jež sebou nese užívání hormonální antikoncepce a hormonální terapie v klimakteriu. 

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama