OD HONZY PRO ZRZKU

náhled obrázku

Tvoje stranky byli pro me inspiraci, kdyz jsem nalehave potreboval trochu pohladit na dusi. Takze diky za ne a snad muzu podekovat i za ty, kterym taky pomahaji zorientovat v tom vsednim zmatku. Tvoje dilo vibruje siroko daleko:)

No..proc Ti hlavne pisi..na strankach se objevil „spoustec od boha“ a trosku me znepokojil. Prolitl sem ho zbezne(pricilo se mi to cist pozorne, protoze sem citil v tom neco podivne manipulativniho) a nechal to byt. Tak sem to vetsinou delal. Vcera jsem se rozhodl, ze pujdu jinou cestou, cestou carodejova ucne, protoze se mi elitni snobacke kluby hnusi a hlavne protoze, ikdyz to zni kicovite, Laska Je Silnejsi Nez Vsechna Kouzla. Laska je poklad pokladu a otvira dvere k Bozi jiskre, kterou kazdy clovek ma v sobe. Laska dava lidem svobodu, moudrost a inteligenci. Dalsi jeji vlastnost je, ze nemuze byt ziskana silou, kazdy ji musi najit v sobe. No ted odbiham trosku od tematu..snad prejdes moji ukecanost..miluji pribehy a byt strohy mi moc nejde.

Takze k veci..ten „spoustec“ se mi zda divny. Proc? Je v nem hodne pravdy, ale na par mistech smrdi. V dnesni probouzeci dobe se lidi nedaji zmast tak snadno a snobske kluby se snazi ziskat duveru utrousenim par drobku pravdy, na kterou pak nabali nejakou svou propagandu. Jako treba kniha/film Tajemstvi, ktery ukazuje par sikovnych triku a hned navrhuje, aby sme je pouzili napr. k ziskani penez.. V tom spousteci je par pasti..mluvi o stesti, ale ne uz o Lasce. Formulace „narizuji svym bunkam“ je dost divna, nemyslis? Copak s nema chceme bojovat? Taky slova „ja chci“ jsou slaba a rikaji o cloveku co si takhle chce vykouzlit stesti, ze si vlastne mysli, ze stesti musi najit venku, od nekoho dostat, ci nekde sebrat. Kravina, ne? Lepsi je rict “ Ja Jsem Stesti“, nebo jeste lepe „Ja Jsem Laska“ 🙂

Takze tak..mej se krasne,

Jan

27.2.2012

 

náhled obrázku

 

Ahojíček Jendo,

Tykačka mi vyhovuje… taky ji mám radši než vykačku….tak jdou slova od srdíčka k srdíčku :o). Děkuju za tvá písmenka i upřímnost, které si moc vážím.Před chvílí jsem dala na PRAVDIČKY jeden ze svých vzkazů :o) OMLOUVÁM SE……….?

 

Ale tvoje psaní je trošku jiné a já mám potřebu na něj zareagovat…

 

Účelem PRAVDIČEK není někoho přesvědčovat, že to co je tam psané je pravda, kterou by se měli všichni řídit….ani rady a recepty nejsou od toho, aby je všichni na sobě hned zkoušeli…. Účel stránek vidím v tom, že si každý svou pravdu vybere a ta která ho osloví…ať se stane jeho pravdou, kterou může kdykoliv změnit….to je normální vývoj. Nedivím se, že jsi článek nedočetl do konce… já taky spoustu článků nemám dočtených (těch převzatých)….ale vnímám je, že na PRAVDIČKÁCH mají být…. že je to jistý úhel pohledu…a že je třeba podívat se vícero směry, než najdeme ten náš, …ten který nám sedí jak prdelka na hrnci. Něco přečteš ani nevíš jak….něco čteš a jednu větu čteš třeba dokola a stejně ji furt nechápeš…a něco nečteš, protože jak jsi napsal…ti to tam smrdí…no jasně…proč se zdržovat ve smradu, když můžeš být na voňavé rozkvetlé louce…. A přesně takto by měli reagovat všichni na články… buď jim sedí nebo nesedí…buď je přelouskají jedním dechem…anebo je zavřou a už se k nim nevrátí…. A o tom to je….VYBÍRAT SI a HLEDAT SVOJE PRAVDY.

 

Máš svým způsobem a úhlem pohledu pravdu….je to díky tomu, že už jsi udělal další krok….ale je spousta lidí, kteří udělali anebo se teprve odhodlávají ten krok udělat….vysvětlím hned jak to myslím a snad se do toho moc nezamotám.

 

Když se ti někdy do něčeho nechce… a cítíš, že je třeba něco udělat (třeba nějakou změnu)…tak se občas do toho něčeho musíš (nemám ráda slovo musíš) dokopat….a to bych přirovnala k tomu prvnímu kroku, kdy vlastně něco přikazuješ…i svému tělu, i své mysli…abys konečně mohl vstoupit. Ono se dá přikázat i s láskou a něhou :o) a tady dám malý příklad na dětech….

Do tří let nejlíp dětem vysvětlíš…co je ANO  a co je NE….a tak mu dáš v životě jisté mantinely. Když mu dáš s láskou a něhou se slovem NE nesmíš… po čuni :o) ( to ne…to píšu s nadsázkou) po ručičkách nebo po řiťce…tak to dítě pochopí velice rychle…rychleji, než když ročnímu capartovi budeš vysvětlovat jak to některé maminky a dnešní trend říká….(berou mě čerti, když slyším maminku jak ročnímu dítěti vysvětluje neadekvátně k jeho rozumu a slovní zásobě NĚCO a taky doufám, že to nečte některý z mých profesorů). Ve třech letech když má dítě pochopené, co je ANO a co je NE… pak můžeš vysvětlovat, ale pozor, opět přiměřeně jeho slovní zásobě a jeho chápání….Spousta rodičů a vychovatelů dělá chybu v tom, že dlouho vysvětluje a až mu prdnou nervy, tak teprve vykoná nějaký ten fyzický trest, který už ale není daný s láskou a něhou. S láskou a něhou nikomu neublížíš…dáš přesně tolik, kolik je třeba. ( to je hold moje praktická zkušenost ….děti už mám veliké, dospělé a neměla jsem s nimi větší problémy…a jen jednou jsem si nechala stříknout nervy a Tomulovi dala po čuni, bez lásky a něhy…a tak jsem to týden po večerech obulíkovala…mimochodem…nesnáším lež a dostal za lhaní…bylo mu asi deset)

 

A tak to nějak funguje i v tom duchovnu a krocích, které děláme….

 

Nejdřív se člověk odhodlá ze sebou něco udělat…a začne si s láskou a něhou přikazovat, protože jeho podvědomí na to nejlíp slyší a chápe to…. až časem….se dostane tam, kde jsi ty…že už to vnímáš tak jak to doopravdy je…že to je o lásce…

 

Drahý Janku :o) (snad nevadí mé oslovení)…. To co ti tady píšu…tak to není proto abych ti něco vysvětlovala a nebo tě o něčem přesvědčovala….jen to tak vidím a píšu.

 

Tvoje psaní je mi hodně blízké, mám z tebe pocit, že jsi stejné těsto jako já a moc děkuju za tvá písmenka. Normálně to nedělám…jen výjimečně, že nějaký dotaz dám i na FB …tam dávám hlavně články…ale tento dám, protože o tomto by lidi měli vědět.

 

Tyjo…to je dálka odkud mi píšeš a mě to hřeje…že si PRAVDIČKY našli místo i tak daleko.

 

Tož se mi v té cizině Jeníku opatruj….a dávej na sebe pozor. Jsi v cítění a chápání už hodně daleko a fakt se mi to líbí a já doufá, že po přečtení tohoto článku…. Další lidi začnou dělat ten další důležitý krok….že už nebudou přikazovat …ale začnou všechno s láskou vnímat.

 

Měj se a směj se….a ještě jednou díky…ty jeden kluku zpřízněný.

Papapapa s láskou tvá Zrzka

27.2.2012

Ahoj Zrzko,

zdravim a doufam, ze Ti nevadi moje tykani..je to pro me vic od srdce. Jmenuji se Jan, jsem ze severni moravy a ziju ted nejakou dobu v Hong-kongu.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama