MRŠKA ÚZKOST

Už delší dobu mě trápí úzkosti, asi rok zpátky jsem se s nimi léčila pomocí antidepresiv (bylo to v době kdy jsme měly vážnější problémy v rodině). AD částečně pomohly, já postupně vysadila ale zdá se, že ty „mrchy“ jsou v plné síle zpátky. Ráda bych je zvládala jinak, než pomocí prášků, v poslední době se dost zajímám o ezoteriku a duchovno, čtu krásné knížky, které mě nabijí ale podstata mých problémů mi nějak pořád uniká…. Nejhorší je, že jsem se začala jakoby „bát lidí“, mluvení s lidmi a kontaktů vůbec. Co mě dost mrzí je to, že se to přesunulo i na lidi, které mám ráda, rodinu, přátele, dokonce i na klienty v práci (jsem masérka)… Je to jako kdybych mě někdo dusil, špatně se mi mluví, jsem napjatá, nevydržím v klidu, třesu se a radši jsem v pozadí dění…Myslím, že to trochu souvisí s mým sebevědomím ale nevím, v č

em nastal takový obrat, dřív jsem bývala ukecaná usměvavá holka, kterou máloco rozhodí. Teď si přijdu jako uzlík nervů, co se ráno vzbudí a už už přemýšlí, co ho čeká, jak ten den asi zvládne (nebo spíš nezvládne) a co všechno mě trápí… Zkouším myslet pozitivně, říkat si, že si vlastně nemám na co stěžovat, mám skvělého přítele, rodinu…snažím se děkovat a být vděčná ale ty špatné myšlenky mi stejně pořád v hlavě ťukají, chtějí abych se jimi zabývala…

Pokud by ti zbyla chvilinka času, mohla by ses prosím podívat pomocí AK na moje čakry? Ráda cvičím jógu, několikrát jsem se pokoušela o harmonizaci čaker, jen nevím, jestli to všechno dělám správně. Takhle bych věděla, na jakou čakru se zaměřit, na čem makat, co dělám špatně… Vím, že máš mailíků s přáním o pomoc plnou schránku, budu moc ráda za jakoukoli odpověď, pokud to půjde…

 

Děkuju moc a hlavně díky za to, že jsem objevila tebe a tvoje krásné stránky 🙂

 

Kamča

21.7.2012

 

 

 

Ahojíček Kamčo,

 

Děkuju za tvou důvěru se kterou se na mě obracíš. Už jsem si  nakreslila obrázek s tvými čakrami, ale ještě než ti ho popíšu, tak bych ti ráda něco vysvětlila. To jak ti  popíšu jednotlivé čakry… a jejich případné bloky… sice můžeš harmonizovat cvičením, ale důležité je tyto bloky odstranit spíš uvědoměním si bloku a pochopením. Něco jiného je, když ti terapeut zjistí oslabenou nebo zablokovanou čakru….u AK blok ukazuje ne dlouhodobý problém.

Takže pojďme na ten popis:

 

První čakra  (materiálno, rodina, vše co souvisí s pozemským životem): Tato čakra je krásná a veliká….to znamená, že tě pozemský život baví….ale je v ní i menší blok, který ti v současné době neumožňuje žít tady tak jak by sis přála. Ten blok nastal před několika léty (asi tak v rozmezí 3 – 7 let). V té době se něco odehrálo a ty to nemáš zpracované. Současně se tento blok promítá i do tvé třetí čakry (sebeláska, sebevědomí) …ty se sice máš ráda…ta čakra je sice menší, ale je plná energie, ale je tam ten zmíněný blok. Ta samá událost co se před lety odehrála se promítá i do tvé páté čakry (komunikace a mluvení) …tato čakra je veliká jako první čakra…ale uvnitř je prázdná a zablokovaná (blok opět sahá a směřuje k blokům první a třetí čakry). Je pro tebe docela dost důležité, se rozpomenout na to, co se tenkrát stalo, čím sis prošla…. A pak odpustit sobě, i těm, kteří ti v té době ublížili a co způsobilo tyto bloky.

Druhá čakra (chuť do života)…v současné době máš tuto čakru malou (tak jako třetí) a navíc prázdnou. Tobě chybí cíle a motivace… najednou jako bys všechno dělala tak nějak z musu… než z chtění.

Čtvrtá čakra (srdeční) …Kamčo, máš krásné srdíčko, které se zakreslilo do kytičky…. Dokážeš lásku dávat i brát…. Máš srdíčko tzv. na dlaní.

Šestá čakra (intuice) …i intuici máš velkou, ale lehce bloklou (tento blok už ale nesouvisí s těma třema, které jsem ti popsala) ….zkrátka… ji neposloucháš tolik jak bys měla…. Možná kdybys ji poslouchala, tak bys neměla tolik zbytečných strachů, které ti našeptává tvůj rozum.

Sedmá čakra (víra, duchovno, věci mezi nebem a zemí)… to je tvoje nejsilnější čakra. Tvá víra je veliká … a já věřím, že ti pomůže i zvládnout situaci ve které jsi.

Kamčo, ten obrázek jen odhaluje, kde se něco stalo a kde je u tebe problém. Když jsem si četla tvůj mailík, tak mi hned naskočilo u tebe EFT… zkus se podívat jestli v blízkosti není nějaký terapeut EFT… mohlo by ti to pomoct. Tvůj největší problém je v tom, že ráno už když otevřeš oči, tak se předem bezdůvodně strachuješ co se může stát. Na to bych ti z vlastní zkušenosti mohla poradit, abys začala hopkovat…. Hopkování mě pomohlo, když jsem měla strach a černé myšlenky o dceru…naspala jsem o tom i článek PRAVDA O NEJISTOTĚ  ve kterém je červeně vyznačeno i to hopkování (pokud nevíš co tím myslím).

Je pro mě docela těžké odpovídat na dotazy přes písmenka….tady se vleze jen pár slov. Líp se mi o všem mluví z očí do očí a přitom třeba ještě odťukám EFT nějaké to bebíčko, při komunikaci vím, jestli mě dotyčný chápe jak to myslím atd. Ale i tak doufám, že alespoň maličko jsem ti pomohla odekrýt tvou příčinu. Popřemýšlej nad tím, co mohlo způsobit tvé bloky ve zmíněných třech čakrách, které způsobují tvoje stavy. Začni opět důvěřovat v sebe, v život i v lidi… věřím, že to zvládneš.. Odpočiň si a načerpej sílu pro sebe, abys ji mohla dávat druhým… na prvním místě jsi ty….

Měj se a směj se Kamčo a dej o sobě vědět, jak se ti vede….držím ti palůšky, abys vše zvládla a byla to zase zpátky ty….ta holčina, která je plná optimismu a chuti do života.

 

S láskou……tvá Zrzka

31.7.2012

 

 

Ahoj Zrzíku,

 

moc děkuju za tvojí odpověď a za čas, který jsi strávila nad mojí bolístkou. Popravdě jsem už nečekala, že odepíšeš, tak nějak jsem už byla dopředu smířená, že odpověď nepřijde, že toho máš moc…Ani nevíš, jakou jsi mi udělala radost 🙂

Popisu čaker rozumím, překvapila mě ta událost kdysi před lety, budu muset hodně zadumat… Je to asi něco, co si nepřipouštím a neuvědomuju…

Co se týče EFT, to jsi uhodila hřebíček na hlavičku, jsem objednaná tenhle týden na terapii, tak uvidíme. Už jednou jsem u EFT terapeuta byla ale za jedno sezení se nedalo probrat všechno. Byla jsem tam v době, kdy mi ještě nebylo tak zle…Doufám že mi to pomůže poodhalit tu událost, co v sobě nemám zpracovanou a že si uvědomím, očistím se….

Hoopkování taky zkusím, už jsem o něm něco málo slyšela, bude to taková moje první záchrana 🙂

 

Zrzíčku děkuju ti z celýho srdce za tvojí pomoc, svým způsobem jsi mě uklidnila, přesně tak to popisuje tvůj článek o nejistotě…Problém tam je a já mám aspoň trošku „tucha“, je to víc hmatatelné…

Ozvu se, jak jsem na tom a jak se mi daří na tomhle trápení makat.

Věřím, že mě tahle moje bolístka posune a že i to, že je mi špatně, mi jen ukazuje cestu, jak z toho ven 🙂

 

Ještě jednou DÍKY….za všechno…

 

Kamča

31.7.2012

Vaše komentáře

Reklama