LUNÁRNÍ RYTMY

Především proto, že důvěřovala pokrokovým heslům a samozřejmě i vyhlídce na materiální polepšení.

Docházelo k přehnanému využívání strojů, hnojiv a pesticidů, jedů a umělých hmot. Síla atomu se zdála být posledním výkřikem vědy – konečným řešením „energetického problému. „ O tom, že energetický problém nikdy neexistoval, nikdo dokonce nemluví ani dnes.

Mládež se nechala svést k ignorování poznatků svých rodičů ohledně správného okamžiku a stoupající výnosy i úspěchy medicíny jí dlouhou dobu dávaly za pravdu. Tak ztratili mladí kontakt s přírodou a začali se spolupodílet na ničení životního prostředí, podporováni průmyslem, který se zajímá jen o obrat, ne o člověka nebo přírodu.

náhled obrázku

V přírodě existuje samozřejmě řada rytmů a vlivů, které souvisí např. s biorytmem, s aktivitou slunečních skvrn, s kosmickým a zemským zářením atd. My se momentálně seznámíme se čtyřmi různými „ stavy „ Měsíce, protože jsou ve vztahu ke zdraví a péči o tělo nejvýznamnější.

 

  • novoluní
  • přibývající Měsíc
  • úplněk
  • ubývající Měsíc

NOVOLUNÍ

náhled obrázku

Při svém 28denním putování kolem Země převrací malý Měsíc Zemi vždy jen jednu stranu, tu, kterou v celé kráse vidíme při úplňku. Když Měsíc stojí – podle nás – mezi Zemí a Sluncem, pak je jeho přivrácená strana skrytá ve tmě. Měsíc vychází a zapadá společně se Sluncem. Po celé hodiny není vidět a na Zemi panuje novoluní.

Pokud se při novoluní právě nacházíte přesně v jedné linii se Sluncem a Měsícem, pak Měsíc Slunce zakrývá. Na krátkou dobu – a jen v určitých oblastech Země – pak dochází k „zatmění Slunce“. V kalendářích se novoluní označuje většinou černým kroužkem ( puntíkem ). 

U člověka, zvířat a rostlin se dá v hodinách a dnech před novoluním pozorovat zvláštní síla – kdo nyní jí pouze ovoce nebo se postí, předchází mnoha chorobám, protože v těchto dnech je tělo nejlépe schopno zbavovat se jedů. Pokud se chcete odnaučit špatné návyky nebo se pustit do nějaké činnosti, pak je tento den nejvhodnějším startem. Země se nadechuje. Je to ideální den pro veškeré čistící práce

 

 

PŘIBÝVAJÍCÍ MĚSÍC

náhled obrázku

Již několik hodin po novoluní putuje stín Země dál a objeví se měsíc, který ze začátku vypadá jako tenký srpek, pohybující se směrem zleva doprava,. Tato fáze se nazývá přibývající měsíc a má opět své specifické vlivy.

Vše, co tělo přijímá, co ho vyživuje a posiluje, působí v těchto dvou týdnech s dvojnásobnou silou. Denní dávka potravy se snadněji promění v nadváhu než ve fázi ubývajícího měsíce. Čím více měsíc přibývá, tím méně snadno se hojí rány a tím hůře probíhají operace. Prádlo se při stejném množství prášku nevypere tak, jako při ubývajícím Měsíci.

 

 

ÚPLNĚK

náhled obrázku

 

Konečně Měsíc došel do poloviny své pouti kolem Země, na noční obloze se objevuje jako zářivý úplněk Z pozice Slunce se nyní Měsíc nachází v „ zákrytu „ Země. V kalendářích se úplněk označuje jako bílý nebo žlutý kroužek.

Pokud Země stojí přesně mezi Sluncem a Měsícem, pak stín Země překryje povrch Měsíce. Při jasném počasí můžeme z noční strany Země pozorovat delší „ zatmění Měsíce „.

Také v několika hodinách úplňku se u lidí a zvířat a rostlin projevuje jasně patrná síla, přičemž změna měsíčních impulsů od přibývajícího Měsíce k ubývajícímu je pociťována silněji než změna sil v novoluní. Léčivé rostliny nasbírané při úplňku mají větší sílu, úplněk je ideální postní den, protože tělo nyní ukládá tuk mnohem více než jindy, rány více krvácejí. A stejně jako při novoluní dochází častěji ke zlomům počasí.

 

 

UBÝVAJÍCÍ MĚSÍC

náhled obrázku

Pomalu putuje Měsíc dál, jeho zastíněná strana ho zdánlivě „ deformuje „ – zprava doleva – začíná přibližně třináctidenní fáze ubývajícího Měsíce. 

Naši předkové využívali zvláštních vlivů tohoto,období, lépe než jindy se daří operace, lépe jdou od ruky téměř všechny domácí práce a dokonce ani ten., kdo více jí, tolik nepřibírá. Kosmetika na intenzivní čištění obličeje působí lépe než při přibývajícím Měsíci.

Je vhodný okamžik pro řadu prací na zahradě a v přírodě.

 

Iva Hédlová podle Thomase Poppeho

Zdroj: http://www.zdravi4u.cz

 

Po druhé světové válce obrovská mašinerie techniky a průmyslu přestala produkovat vojenský materiál a soustředila se na nabídku "rychlých řešení" na všechny problémy každodenního života. Revolučně naladěná mládež se vysmívala rodičům a prarodičům, hovořila o „měsíčních pověrách“ a začala se téměř výhradně spoléhat na ve své podstatě odlidštěnou vědu a výzkum.

 

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama