LEDEN 2013 – BUVOL

cinsky-buvol

Jaký potenciál bude mít období jeho vlády?
 

Na začátek bych zmínila, že Buvol miluje samotu. Využijme tedy období nadcházejícího volna nejen k návštěvám našich blízkých a užívání si, ale také k pobytu jen sám se sebou a s našimi myšlenkami, plány do budoucna, sny…zkrátka s naším hlubokým nitrem. Udělá nám to nejen dobře, ale také možná objevíme uvnitř sebe sama skryté poklady.
 

Buvol miluje tradice, takže se nesnažme Vánoce nějak obejít a ponořme se do tradic ať už staletých nebo nějakých nových, které jsme zavedli třeba my sami. Užívejme čas spojený s Vánocemi, udělejme si rituál na Slunovrat. Je to krásný den a je dobré si připomenout, že dny se nám pomalu začnou prodlužovat a hluboká zima a s ní spojené jinové energie jsou na svém vrcholu.

U Buvola se nám může stát, že dostaneme krásný dárek zabalený do hnědého papíru a převázaný provázkem. Tímto se raději nenechávejme inspirovat a nezapomeňme, že krásně zabalený dárek zvyšuje u obdarovaného pocit, že ho máme rádi. Buvol je však v romantice a svádění trochu neohrabaný, takže pokud se seznámíme s někým novým, neposuzujme hned jeho neohrabanost. Příští měsíc se třeba předvede v jiném světle.

Buvol, když se do něčeho pustí, tak to vždy dotáhne do konce. Doporučuji jednat podle jeho zásad a nedráždit ho tím, že budeme od rozdělaných věcí odcházet. On je totiž velmi klidné povahy, ale když přeteče poslední kapka, tak bouchne a stává se cholerikem. Pokud něco nedoděláme, tak například rozhovor s naším šéfem by mohl být něčím, co nás bude strašit ještě o Silvestra.

Buvol je pečlivý na své účty a dluhy platí do poslední koruny. Překontrolujme si tedy naše účty, pokud můžeme, splaťme dluhy a začněme nový rok s čistým štítem.

Buvol má také rád svůj vlastní svět a své vlastní tempo. Tady je důležité dát si pozor a nenechat se do něčeho tlačit. Mohlo by nás to vést k nepřiměřené reakci. A pokud zastáváte funkci vedoucího, mějte pochopení a netlačte příliš na pilu významným koukáním na hodinky a zdviženým obočím.

A protože se Buvol řídí spíš rozumem než srdcem, při všech jednáních mějme jasno ve všech pro a proti a každou žádost podložme příslušnými spolehlivými údaji. Raději tento měsíc poctivě pracujme a nesnažme se získat výhody nějakou lstí.

Pokud jde o zdraví, tak Buvol mívá dobré zdraví, ale jeho rovnováze i zdraví nedělá příliš dobře cestování. Takže cestujeme li, věnujme více pozornosti než kdy jindy harmonii a nenechávejme se přivádět do stresu, který bývá s cestováním spojen.
 

Jinak díky období zimy, ve kterém vládne energie vody, stále platí zvýšená zátěž na ledviny, močový měchýř. Mohly by se nám více lámat kosti třeba na zledovatělých chodnících. Naše páteř by také o sobě mohla dávat hodně vědět. Udržujme se tedy v teple, pijme teplé tekutiny a dopřejme si třeba  příjemnou masáž teplým olejem.
 

Je také dobré už pomalu myslet i na jaro a začít uvažovat o podpoře jater, která s jarem budou velmi namáhaná.
 

Mezidobí Země

cinsky-buvol2

6.1.2012 začíná další Mezidobí Země. Je to období, které je velmi důležité. Tato mezidobí máme během roku celkem čtyři, ale toto je nejdůležitější.

Je dobré využít energii Buvola, jít do sebe a přemýšlet o následujícím roku. Stanovit si cíle, udělat si plány, rozfázovat jednotlivé kroky.

Říká se, že jak si v lednu rok připravíme, takový bude. Že tato příprava je podstatnou částí toho, zda uspějeme nebo ne. Takže ať jsou naše cíle reálné, dobře promyšlené a připravené.

Energie Země tohoto období nám pomáhá svojí objektivitou a reálností. Využijme tedy objektivní informace, nelítejme v oblacích a připravme si takový rok, který chceme žít.

Letící hvězda

hvezda2

Nová letící hvězda nám říká, že nás budou aktivizovat tradice, naše rodina . Že zkrátka máme vycházet z toho, co známe.

Naopak přílišné lpění na budoucnosti a všem novém nám nebude dělat dobře.

Přeji vám krásný Nový rok dle našich tradic a také úspěšné ukončení toho čínského v lednu

Brzy přidám jak bude vypadat potenciál toho významného roku 2013 – roku, kdy pro jedny je to rok po konci světa, pro mě je to rok, kdy věřím, že dojde nejen ke zvýšení vibrací planety Země, ale také ke zvýšení vědomí jednotlivých lidí.

 

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

Vaše komentáře

Reklama