Květen 2013 – hadNastávající období asi nebude úplně procházka růžovou zahradou. Roční vládce nám už vše zpomalil, nutí nás hodně přemýšlet a vytvářet vše dokonale. A teď na to budou Hadi dva.


Poté co mi různí lidé říkali, že se jim konečně podařilo se rozhýbat, nemám dobrou zprávu. Zase se více zastavíme a budeme čekat na měsíc Koně, abychom se dali zase do pohybu.


Tento měsíc však máme využít k něčemu jinému.


Následné období začíná ještě v době Mezidobí Země, které trvá do 4.5. Toto období nás už zase zpomalovalo a vedlo k přemýšlení a opravám našich životních plánů. Pokud jsme to ještě neudělali, je dobré si ještě rychle popřemýšlet, zda to, o co se snažíme, od začátku roku, jde dobrou cestou nebo zda li máme něco změnit. Ještě je čas. Ještě jsou nějaké úpravy dovoleny a nebude nás to stát moc energie.


4.5. končí Mezidobí Země a nastává léto. S létem přicházejí ohnivé energie.

Oheň mimo jiné znamená mít jasno, jak má výsledek vypadat, co pro úspěch mohu ještě udělat, jak se můžu postarat, aby vše dopadlo podle mých přání. K tomu „mít jasno“ nám právě základ dává Mezidobí Země, kdy jsme to měli vše vymyslet.


Vzhledem k tomu, že od 20.4. zde budeme mít dva Hady a od 5.5. navíc silnou energii Ohně, dá se předpokládat, že opravdu budeme tlačeni k velkému přemýšlení a půjdeme hodně do sebe.

Myslím, že hlavně kvůli tomu, abychom tam uvnitř sebe objevili vášeň.


Vášeň pro všechno, co děláme. Vášeň je velmi tvořivá energie. Kdo dělá věci s touto silnou energií, tak tvoří velmi lehce. Vše se mu daří.

My jsme za poslední léta dost vyhořelí. Znám okolo sebe velmi málo vášnivých lidí. Navíc nás všechny vyčerpala i ta letošní dlouhá zima.

Ale květen má v sobě velký potenciál. Pojďme se tedy svézt na vlně energie. Využijme zpomalení k tomu, abychom se podívali do svého srdce.

Je to, co děláme opravdu to, co chceme dělat? Něco, čemu se klidně odevzdáme? Je partner, se kterým žijeme ten, se kterým si přejeme zestárnout? Je v našem vztahu ještě nějaká vášeň? Dá se znovu probudit nebo je ohniště již úplně vyhaslé. Užívám si s přáteli radost života? Nebo se s nimi potkávám jen ze zvyku, abych nezůstal sám?


Všechny tyto otázky a samozřejmě i mnohé další si můžeme v tomto období lépe zodpovědět. Uvědomit si, co chceme dál. Had je velmi inteligentní. Možná nás budou napadat odpovědi, které ani nebudeme vědět, odkud se berou.


Ale opravdu než s něčím vyjdete ven, přemýšlejte o tom důkladně. Had nesnáší hloupost a blbce. A pokud vyhrkneme něco, co nemáme ještě zpracováno do detailu, ty dva Hadi nám to určitě neodpustí. Tak pozor třeba v práci při poradách, ale samozřejmě i kdekoliv jinde. Zkrátka dvakrát měř a jednou řež, bude tentokrát velmi prospěšné.


Had je ale také společenské zvíře. Nezůstávejme tedy stále doma se svými myšlenkami. Pojďme ven, pěstujme společenské aktivity, užívejme si teplo. Kultura, hudba nám bude dělat dobře.

Ale vše, co budeme dělat tento měsíc, by mělo být na úrovni. Alespoň té naší, nemusí být světová. Nezapomínejme, že když jde o nás, je vždy důležitý náš úhel pohledu.


Had má osobité kouzlo, tak jeho energii využijme k získání jiných lidí. Buďme milí a kouzelní!


Nezapomínejme také na negativní vlastnosti Hada.

Je velký introvert a my někdy můžeme mít pocit, že si vůbec nechceme povídat. Můžeme mít i větší sklon k depresím. Kdo na deprese trpí, měl by si dát větší pozor. Zejména pokud se nepovede počasí a bude třeba více deštivo.


Nebo lidé, kteří znají svůj Astrotyp a mají nějakého toho Hada jako své zvíře. Ti by měli být obezřetní a nezapomenout vyrovnávat přemýšlení společenskou zábavou, samotu, zase veselou společností.


Toto období také sebou přináší energii ulpívání, takže pozor na různé závislosti jako je třeba alkohol, drogy, sex, hazard. I když budeme třeba v depresi, žádná z těchto věcí nám nepomůže. Její efekt bude přesně opačný.

 

ZDRAVÍ

ohen1

Končí nám období větru a začíná období tepla. Takže dobrá zpráva je, že konečně můžeme odložit šály a nemusíme se bát, že za každým rohem na nás čeká nějaký bacil.


Oheň znamená „vidím“, takže by se nám zase měl trošku zlepšit zrak, protože mnoho z nás určitě v jarním období zaznamenalo jeho náhlé zhoršení.

Jinak zátěže by se mohly projevit na srdci, tenkém střevu, krevním oběhu, krevním tlaku, na psychice.
Při letošním dvojitém Hadovi by to však hlavně mohla být psychika a srdce.


Je třeba se vyhnout kumulaci ohně, zejména pokud má člověk již nějaké potíže s uvedenými oblastmi. Ohnivá energie je nejaktivnější od 11 – 15 normálního času, takže z hlediska letního času je to od 10 – 14. Takže touto dobou raději neběhat, negrilovat, nepít alkohol, nebrat drogy atd.


Tyto informace budou nyní platné po celé období ohně, tj. od 5.5. do 7.7.2013.


Ale rozhodně našemu zdraví a pohodě napomůže meditace, vizualizace, chození do společnosti, užívání si tepla, chození na večírky, užívání radosti a její oslava s našimi přáteli atd.


Naopak nás může velmi vyčerpat láska, pokud se převrátí v závislost, dále pak bouřlivé emoce jako vztek, žárlivost, slepá vášeň nebo touha po slávě.

 

LETÍCÍ HVĚZDA

hvezda2

5.5. k nám přiletí další Letící hvězda a zase nám přinese ještě trochu dalších energií.


Energie Letící hvězdy nám říká, že bychom se měli někde zavřít a přemýšlet. Ideálně o naší budoucnosti a radosti, kterou by nám měla přinášet.

Měli bychom věnovat pozornost i našemu domovu. Trávit tam víc času, přemýšlet, jak ho změnit, aby odpovídal tomu, za čím právě jdeme a čeho chceme dosáhnout. Zda nás na naší cestě podporuje.


Ale věnujme pozornost i našemu tělu. Zda to, jak se oblékám, vyjadřuje, kdo jsem a kam kráčím. A když si koupíte něco na sebe, tak nejlépe to, co vám opravdu udělá radost.


A pokud během našeho přemýšlení objevíme něco, čemu se už věnovat nechceme, je dobré období na to, tuto kapitolu uzavřít.


Naopak partneři to nebudou mít tento měsíc lehké. Přemýšlení povede k izolaci a partner se bude moc cítit odstrčený a vyvíjet na nás tlak. To by mohlo vést k rozporům. Tak pozor.

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

Vaše komentáře

Reklama