Duben 2013 – drak


 

Letos má velký potenciál, protože roční vládce Had spolu s Drakem jsou neporazitelnou dvojicí. Tak pojďme využít jejich sílu a moudrost.


Drak je tedy nejsilnější zvíře zvěrokruhu a lze očekávat, že v tomto období se konečně rozhýbáme spolu se vším ostatním. V měsíci Zajíce jsme měli více řešit, co chceme, jak to chceme a dolaďovat detaily. Nyní už není na co čekat a musíme s kůží na trh.

 

Jistě už tedy z minulého měsíce víme, CO CHCEME a jak toho chceme dosáhnout. Není to jen sen, ale má to určité reálné základy a pravidla. Prostě máme sladěnou formu s obsahem a jdeme do toho naplno.

 

Tento rok je měsíc Draka jediným měsícem, který nám pomůže něco rozhýbat.

 

Roční vládce Had totiž o všem velmi rád a důkladně přemýšlí a vede k velmi pomalému pohybu vpřed. Tudíž jen Drak má sílu to uchopit a postrčit vpřed podstatně rychleji.


Pokud sílu Draka nevyužijeme, budeme do všeho muset pak už dávat svoji sílu a energii a není ani záruka, že se to podaří. Nyní zkrátka nastává období, kdy se bude realizovat růst.

 

Energii jara využívejme i v prostoru, kde připravujeme nové věci, Dávejme si věci vertikálním směrem, používejme rychle rostoucí kytky (např. bambus), využívejme zelenou barvu, kde to jen půjde, místo propisovačky můžeme čmárat dřevěnou tužkou a vůbec není od věci dávat si již do prostoru kvetoucí kytky – narcisy, tulipány…

 

Otvírejme prostor slunci a světlu, hodně větrejme. Vzhledem k tomu, že hodina Draka je od 7,00 do 9,00, tak je vhodné využít tuto ranní energii. Půjde nám vše od ruky a hodně toho uděláme s minimální námahou.

 

Drak nám teď radí vše zvětšovat, protože on to má rád. Takže rozšiřujme své aktivity, okruhy přátel, známých. Zaměřme se na získávání nových klientů, dodavatelů. Choďme hodně mezi lidi, rozhlašujme, co děláme, co chceme a nebojme se moudře žádat o pomoc.

 

Fotka: Zima se stále nemá k odchodu, pojďme se tedy na chvíli ohřát do tropů jihovýchodní Asie. S trochou štěstí nám nad hlavou prolétne tento zvláštní tvoreček. Měří kolem dvaceti centimetrů, zhruba polovinu jeho délky tvoří tenký ocas a mezi předními a zadními končetinami mu vyrůstají pestrá "křídla". Ve skutečnosti je to kožní řasa, kterou pomocí prodlouženého žebra dokáže napnout a plachtit bezpečně na vzdálenost více než 8 metrů. Díky tomu získal jméno dráček létavý. Pořád si myslíte, že draci patří jen do říše legend a pohádek?


Drak nemá rád malost, malichernost, bezcílnost a řešení detailů. Je zapotřebí nadhled, a pokud něco bude mít spíš klesající tendenci a já nevím, jak změnit tento vývoj, je lepší jít od toho a raději se zaměřit na věci, které mají potenciál růstu.

DRAK a HAD

 

jak již bylo řečeno, tyto dva vládci si velmi dobře rozumí. Drak je velmi silný, má nadhled, je velkorysý. To dělá Hadovi dobře. Má jen problém s tím, že Drak neřeší ty detaily. Takže si ohlídejme věci, které by Drak mohl přehlídnout, ale Had nás na nich uvaří.

 

Oba dva jsou velmi chytří. Takže nedělejme nikde ze sebe hlupáka. To nám nepomůže.

 

Drak nám pomůže sehnat informace, protože vidí daleko a Had je zpracuje a s pomocí Draka pošle do světa.

 

ZDRAVÍ

drevo1

 

V oblasti zdraví jako po celé jaro si musíme dát pozor na játra, žlučník, oči, štítnou žlázu. Zejména oči v tomto období mají tendenci pálit a slzet. Ochranné sluneční brýle nám pomůžou.


Veškerý vztek a negativní emoce je nutné ventilovat ven, ale ne na druhé lidi, protože by docházelo ke konfliktům a to my nepotřebujeme.

 

Lepší jsou procházky v přírodě, nejlépe okolo vody. Dívání se do zelené barvy je velmi uklidňující. Pomůže nám samozřejmě i příjemné posezení s přáteli..

 

Samozřejmě, pokud jsme v zimě neodpočívali, tak nás stále může přepadávat jarní únava. Pokud se cítíme opravdu unavení, tak nezapomínejme na odpočinek. Energie jara jsou každým rokem velmi silné. Letos to není tak hrozné jako vloni, ale my jsme zase o rok starší.

 

 

MEZIDOBÍ ZEMĚ

5.4. opět začíná období zvané Mezidobí Země. Je to období, které dle starých čínských mistrů přicházelo vždy mezi jednotlivými sezonami. Teď přichází čas mezi jarem a létem. Toto období nás opět malinko zklidní a povede k přemýšlení..

 

Jak je vidět, Drak bude mít letos ve srovnání s tím loňským hodně omezenou sílu, tak využijme, co se dá.

 

Tato nastupující zemitá energie nám může pomoci udržet reálnost našich plánů a ohlídat naivitu Draka. Každé mezidobí vždy slouží i k tomu, abychom se ohlédli za minulým obdobím a zda je potřebná nějaká korekce k tomu, abychom naplnili to, to chceme od období příštího.

 

Toto mezidobí země bude naopak vyhovovat ročnímu Hadovi, kterému se bude zase o něco lépe přemýšlet. Pozor však, abychom se v našem myšlení nezacyklili a síla Draka k akci by mohla vyznít naprázdno.


Z hlediska zdraví můžeme mít ještě i problémy se žaludkem a bude větší náchylnost k plísním.

 

LETÍCÍ HVĚZDA

hvezda2

4.4. přiletí také nová letící hvězda.

Budeme se snažit o společenské uplatnění. Bude nám dělat dobře vše, co nás bude bavit a bude nám přinášet naplnění.

 

Aktivity z jihu budou velmi přínosné. Lpění na uznání by nás ale mohlo svést z naší cesty.


Harmonizovat se budeme našimi přáteli. Je dobré se více otevřít, komunikovat s nimi. Také můžeme požádat o pomoc. Zkrátka být otevření a užívat si, co nás baví, jak se starými, tak novými přáteli.

 


Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

Vaše komentáře

Reklama