KOUPEL Z OVESNÝCH VLOČEK

 

Naše pokožka nemá tolik volnosti a dusí se…. ale hlavně že je nám teplo. Pokožka se vysušuje, svědí nás a přestože se mažeme a natíráme…. Výsledek nic moc a tak mě napadlo se s vámi podělit o jednu fajn koupel z ovesných vloček…. po které máte pleť jak batole a voníte jako novorozenec …no fakt….teda alespoň moje čichové vněmy to tak nějak vnímají, když se oňufávám :o).

Takže jak na to?

Rozprostřete pánský plátěný kapesník (samozřejmě, že je vhodné, aby byl čistý :o) ) a doprostřed nasypte hrst (plnou na kopeček) obyčejných ovesných vloček a udělejte takový jakoby měšec, váček…. Snad víte co tím myslím. Zagumičkujte ho tak, aby vločky nevypadávaly a takto váček natáhněte přes vodovod nebo na hadici od odšroubované sprchy. Pro jistotu ještě utáhnete kolem vodovodu nebo hadice od sprchy, aby tlak vody nevyplavoval vločky z kapesníku. Napusťte si přes váček s vločky vanu vodou teplou jak jste zvyklí (přiměřeně)  a pak se do ní naložíte. Váček sundáte, ještě víc zatáhnete a můžete se s ním ještě jakoby mydlit :o). Pokud jste hodně vysušení, můžete si přidat lžičku olivového nebo jiného rostlinného oleje do této koupele. Až se nabažíte koupele, tak se jen čistou vodou zlehka opláchněte (ale to nemusíte), otřepte se jako psi :o) a  otřete se do ručníku, ale lepší je, nechat všechno do pokožky vstřebat ( si zatím čistím zuby a ono se to do mě hezky vsakuje ), aby pokožka získala dostatečnou vlhkost. Vaše pokožka kdyby uměla mluvit, tak vám pěkně nahlas poděkuje :o).Tato koupel  je vhodná i pro lidi s lupénkou, atopickým a nebo klasickým ekzémem, ale tady pozor……nedoporučuje se teplá voda, ale spíš vlažná …

Že se dá u koupele relaxovat, že se můžou zapálit svíčky a pustit si příjemnou hudbu, mi přijde jako samozřejmost a tak se o ní víc rozepisovat nebudu.

 

 PS: jedna vychytávka, o které mi napsala jedna z vás… místo kapesníku můžete použít ponožku :o) 

 

Přeji vám příjemnou koupel a mějte se a smějte se…… Vaše Zrzka

 

Vaše komentáře

Reklama