JE CELÝ BYZNYS KOLEM OSOBNÍHO ROZVOJE ŠPATNĚ?

Je celý byznys kolem osobního rozvoje špatně ?

Dnes se nám na každém rohu snaží někdo prodat další návod na šťastný život. Návod na úspěch. Jak nás a náš život vylepšit. Proč zrovna na tohle slyšíme?

Protože nevidíme jasný fakt. Každý z nás máme naprosto dokonalý vlastní operační systém, který nás provede životem, o jakém se nám ani nesnilo. Lehce a s radostí. Bez stresu.

Nevíme to a tak, díváme se kolem sebe, díváme se jak to dělají ostatní. Hledáme recepty. Tak moc chceme, abychom už konečně byli šťastní, spokojení, úspěšní a nemuseli se bát…., že děláme něco velice nelogického.

Díváme se, jak uspěli ostatní  a kopírujeme je místo abychom se nechali inspirovat. Hledáme svoji cestu tak, že zkoušíme jít cestami jiných. Napodobujeme je a vůbec nechápeme, že to je jen nesmyslná a zbytečná ztráta času.

 

Např. kdybych se chtěl bláznivě zamilovat podívám se na svého neustále bláznivě zamilovaného kamaráda a zeptám se: Jak to dělá? Měl na sobě modré tenisky a na nádraží do něj vrazila paní s kufrem, ahá. Budu chodit v modrých teniskách po nádraží a čekat na paní s kufrem. Možná to chce lepší tenisky… Hloupá metafora ?!  Pojďme ještě dál – sice se nezamiluju, ale budu mít tolik zkušeností s chozením po nádraží v teniskách, že o tom napíšu knížku Jak se bláznivě zamilovat …

A co třeba tohle? Dnes jsem od jiného podnikatele v oblasti osobního rozvoje dostal doporučení,  že pokud chci být úspěšný – musím vytvořil vlastní systém nepohody. Jinými slovy – musím se cítit blbě! Tenhle člověk vydělává na ostatních milony, takže asi ví co mám já dělat. Ahá…  A spousta lidí si to koupí a on bude dál vydělávat = úspěšný 🙂  A skoro nikoho nenapadne se zamyslet.

Kdykoliv se mi nejlépe daří, kdykoliv mi jdou věci sami od sebe, kdykoliv se zamiluji nebo dostanu geniální myšlenku, kdykoliv tvořím – prostě se to stane. Na chvíli to přestanu řešit, mám klidnou a jasnou hlavu, jsem v pohodě a ani mě nenapadne, přemýšlet co mám se sebou dělat.  Cítím se bezvadně. Je mi fajn. Stane se to samo, protože to v tu chvíli umožním.

A přesto koupím Návod – Pojďte se cítit blbě, vezměme to do vlastních rukou, přidejme stres a nepohodu – zdálo by se mi to slabomyslné… ale to bych musel uvažovat.  Což v nepohodě, ve které zrovna jsem a ve které právě hledám návod jak z ní ven… nedělám = neuvažuju = koupím prášek a pak se uvidí…

Prosím, nedejte se mýlit, nemluvím o těch, co tohle nabízejí. S těmi to nemá mnoho společného, prostě jdou svojí cestou. Já jsem ten, kdo má zájem na svém životě. Já se rozhoduji. Je to o mě. Investovat do sebe je ta nejlepší investice, ale jako u každé investice –  poraďme se napřed se svým selským rozumem 🙂

Kupujeme různé zaručené návody na štěstí a úspěch stále dokola a čekáme, kdy už to konečně začne fungovat i nám …   Tady je jednoduchá pravda, proč to nefunguje a nikdy nebude.

Je to totiž nesmysl.

Jediné, co nás může vést neuvěřitelně krásným životem, je naše vlastní cesta. Naše vnitřní moudrost nám ji v každý okamžik ukazuje, je to ten pocit radosti, který máme neustále v sobě a stačí se na ni naladit, je to odpověď na otázku „Co bych tak teď mohl udělat abych se cítil ještě líp?“…

Jediné, co nám stojí v cestě je naše neochota si to dovolit. Strach, že je to málo prověřené, nezodpovědné, neobvyklé. Originální a tedy neodzkoušené.

A tak si ze dvou možností vybíráme nevinně a s dobrým úmyslem tu špatnou.

Ale nedejme se mýlit. Tady je další klička naší mysli: Volíme si špatně schválně a promyšleně. Nechceme totiž vidět, jak moc je naše identita, kterou si od malička tvoříme a hýčkáme, maličká a bezvýznamná proti tomu, kdo opravdu jsme.

AHÁ  🙂

Mějte fajn den s Centrem Změn …. Vladimír a Zdeňka

Zdroj: http://centrumzmen.cz/

Vaše komentáře

Reklama