PRAVDA O POHYBU….TANCI A ZPĚVU

Co to slyším? Já neumím zpívat? Já neumím tancovat? To je blbost…umíme to všichni…no fakt…pokud to děláte s láskou a že vás to baví, tak to umíte… Cože? Že se slyšíte a vidíte? Nechtějte prosím vás patřit zas názorům druhých a pokud opravdu slyšíte, že zpíváte falešně….tak si tu muziku pusťte víc nahlas…ať sebe neslyšíte…už je to lepší? Možná ani nevíte, že zpěv vám srovnává vaši krční čakru… zpívejte si alespoň v duchu, když už jinak nedáte.

 

Ale teď vážně…alespoň já to tak mám….když jsem někde,  kde se tancuje..zábava, svatba (fotky jsou z oslavy třicetin kolegyňky… kde jsme se převelekli do stylu hipíků :o) a na té poslední fotce mě neuhlídali a tak jsem si zabrejkovala :o)…. no a co? Ty fotky tady dávám jen z toho důvodu, že nechci, abyste si někdo mysleli, že jsem jedna z těch, která káže vodu pít a sama taně chlemtá víno :o) ). tak je mi jedno kdo se na mě dívá…jestli tancuju podle nějakých norem…mám ráda volnost a tu mi dává pohyb…pohyb je volnost….pohyb je tanec…kde můžete vyjádřit své já… svůj smutek, svou radost, svou divokost :o). Když tancuju, tak si u toho zpívám… když neznám slova…zpívám nananana :o)…. Jsem v tu chvíli sama sebou, divoká a svá… (u ploužáků je to trošku jinak jo?  :o) ). Nebojte se pohybu, tance, zpěvu… jste to vy a vaše vyjádření…co je komu do vás… opravdu vám záleží na tom co si o vás druzí myslí? Co si myslí…je jejich problém…ne váš…vy jste v tu chvílí svobodní a máte křídla….tak si ty perůtky nenechávejte přistřihovat… leťte… a buďte alespoň na chvilku svobodní.

Lidka nikdy nezklame a pobaví...

Od mala jsem zpívala… jestli s cimbálkou, nebo ve sboru, nebo jako samouk s kytarou na intru a ve vlaku nebo později s kapelama :o)… zpívám si doma, zpívám si na noční v práci, abych neusnula… když vařím tak si u toho tancuju…když žehlím tak si zpívám a do toho tancuju…že to nejde? Jde…zeptejte se mojí dcery, která mi říká, že je ráda, že má praštěnou mamku… a tlemí se jak divočím…je to sranda… toho vážného a smutného potkáváme na každém kroku, tak proč si neudělat z obyčejných věcí potěšení (mimochodem…nerada žehlím).

Jako když nám bylo 16...

Zpěv a tanec je vyjádření především vaší radosti a postoji k životu… je to pohyb…a když se hýbete vy…jako fyzičnost…hýbe se i vaše duše… neměli bychom stát na místě… je to jako se stojatou vodou…začne časem tlít. Buďte voňaví a nedovolte abyste zasmrádli hnilobou.

Neuhlídali mě...a zase jsem brejkovala :o) 

Pokud netancujete rádi, tak si najděte jiný pohyb…který vás bude naplňovat a bavit…jen prosím nestůjte na místě a nemějte svěšená ramena…vzpomeňte a znovu si přečtete článek… Na co je nám držení těla a úsměv…..Je to všechno jen o nás…jaké si to uděláme takové to budeme mít…. Děje se nám jen to, co dovolíme aby se nám dělo… pokud dovolíme, aby nám lidi ubližovali, tak se nedivme, že si do nás každý s chutí kopne…pokud dovolíme vstoupit do našeho života smíchu, radosti, …tak pro nás nebude problém tancovat, zpívat, smát se a přijímat veselí a radost…..“a vo tom to moji milí je“… o tom je život jaký si představuju a jaký toužím žít a prožít… slz prolitých už bylo dostatek, sebebičování a týrání sebe samu taky…tím jsem si už prošla dávno….  Vím…vy si někteří tím teprve musíte projít….ale až si projdete a budete chtít změnu…..tak tady je nádech návodu jak na to… zpěv, tanec, radost, smích, pozitivismus, ….to jsou pilíře o které se pak bude mít potřebu  opírat….

Liduška...pařmenka... aj ty dobové hadříky nás rozparádily :o)

Mějte se a smějte se…a hýbejte se … a zpívejte

S láskou…vaše Zrzka

1.8.2011

Vaše komentáře

Reklama