INSPIRACE: MAKEUP PRO ČARODĚJNICE

Je potřeba pořádný make up….a tak si dovoluji pro inspiraci, pár videí jak krok za krokem svou škaredost vytvořit a oslnit s ní pak své okolí….. takže holky moje zlaté….nechte se inspirovat a hlavně pozor až se budete na koštěti prohánět, ať vás někdo nesestřelí a nebo ať se nenabouráte…..to víte…dopraváci – nehodáři mají dost práce na zemi.

 

Tak zatím papapapa a užijte si dnešní den a nezapomeňte na slušné vychování ČARODĚJNIC

S láskou vaše Zrzka

30.4.2012

 

 

 

{youtube}cl21CEa8KFc{/youtube}

 

{youtube}-hkmFXq_iR4{/youtube}

 

 

 

{youtube}f5oo_YmNwys{/youtube}

 

 

Pálení čarodějnic se tradičně odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Lidé byli přesvědčeni, že se v tuto noc slétávají čarodějnice na čarodějnický sabat. Aby mohly čarodějnice létat potíraly se nejrůznějšími mastmi, volila se královna sabatu, která vládla tanci i hostině. O půlnoci před sv. Jakubem a Filipem měly zlé síly moc škodit lidem a daly se nalézt nejrůznější poklady v podzemních slujích a jeskyních. Na ochranu před zlou mocí čarodějnic se na vysoko položených místech pálily ohně. Postupem času se z této tradice stalo nám dobře známé pálení čarodějnic.

 

Jak čarodějnice vypadá?

Charakteristický je pro čarodějnici velký nos, výrazně trčící zuby a rozcuchané střapaté vlasy, které jí za letu vlají z pod šátku nebo z podklobouku. Rozeznat ji od lidské bytosti je nejjednodušší ve vzduchu. Čarodějnice ovšem nelétá na koštěti za každého počasí a v každé denní době. Nejčastěji ji můžeme vidět za úplňku nebo za bouřlivých nocí. Dříve než vzlétne na koštěti, musí se čarodějnice potřít speciální mastí. Recept z knihy Magia Naturalis z roku 1560 uvádí, že tato mast se skládá z tuku nevinného hocha, aloe, oměje, durmanu, rulíku, topolového listu a kadidla.
Podle pověr se čarodějnicemi stávaly ženy, které obcovaly s ďáblem. Létaly na pometlu nebo jezdily na kozlovi. Noční výlety čarodějnic trvaly až do svítání, dokud nezakokrhal kohout.

 

Maska Čarodějnice

1. Vlhkou houbičkou vytvořte na obličej základní barvu – například zelenou nebo bíloužlutou… Barvu můžete nanést také na krk, záleží na tom, jaký máte kostým.

2. Pokud máte dva odstíny zelené, nebojte se použít oba a například oči zvýraznit tmavší zelenou.

3. Vlhkou houbičkou s bílou barvou začněte kolem očí vytvářet stínování.

4. Naneste bílý pudrna obličej, který štětcem po celém obličeji rozetřete.

5. Zvýrazněte oči, například červenou, fialovou…vaší fantazii se meze nekladou. Pro nanesení stínů použijte nejlépe tenký kulatý štětec.

6. Černou barvou tenkým kulatým štětcem vytvořte kontury, zvýrazněte obočí, ústa, oči.

7. A nakonec nezapomeňte také na kostým čarodějniceklobouk čarodějnicekoště pro čarodějnici a jinéčarodějnické doplňky.

 

facepainting-čarodějnice

 

Zdroj: http://www.barvy-na-oblicej.cz/paleni-carodejnic-x31049

Vaše komentáře

Reklama