Energie pozdního léta

 

Pozdní léto je spjato s prvkem země (pět prvků je dřevo, oheň, země, kov a voda pro každé období v roce jeden prvek). To znamená, že energie země zesiluje a stane se ze všech pěti prvků nejsilnější. S prvkem země se slučuje jeden z pěti orgánů Cang – Slezina. Protože z projevů pozdního léta je především vlhko, pravděpodobnost vzniku nevyváženosti energie u sleziny je vysoká. Její chorobný stav se projeví zejména poruchou činnosti trávicího ústrojí. Protože je slezina zástupce prvku země v těle, souvisí se středem, žlutou barvou, vůněmi, sladkou chutí atd. Energie pozdního léta je vyvážená, a proto u ní není mnoho doporučení jak se chovat abychom si zachovali energii. Vyznačuje se jen různými projevy a měli bychom se chránit před nadměrnou vlhkostí. „Střed rodí vlhkost, vlhkost rodí zem, zem rodí sladkost, sladkost rodí slezinu, slezina rodí maso, maso rodí plíce a slezina řídí ústa. Na nebesích představuje vlhkost, na zemi hlínu, v těle maso, z orgánů Cang slezinu, z barev žlutou, z pěti tónů kung, ze zvuků pozpěvování, při rozrušení škytání, z vývodů ústa, z chutí sladkou, z emocí zádumčivost (základní otázky vnitřní knihy Žlutého Císaře 2697 – 2597 př.n.l.)“.

Co se týče energie stromů, je pozdní léto téměř ideálním obdobím pro začátečníky. Energie pozdního léta se vyznačuje svou větší rovnováhou, která dobře působí i na naši mysl. Naše mysl se začne probírat z letní letargie. Pro práci s energiemi, je potřeba mít mysl uvolněnou, nezanesenou přemírou starostí, ale zároveň také bdělou. V létě naše mysl není příliš bdělá především kvůli letnímu teplému počasí. To přirozeně svádí k lenošení. Kdo by se rád trochu ponořil do práce s energiemi, blíží se první z lepších období z celého roku si to vyzkoušet. Vyjděte do lesů, najděte klidné místo, popřípadě stromy a vyzkoušejte si to. Nezapomeňte stále jíst lehká jídla a pít především odstátou vodu.

Všem přeji krásný začátek týdne, Pavel

Převzaté z 
Energie stromů – pro lidi co dokáží svět vnímat i jinak

Pomalu ale jistě se nám blíží „pozdní léto“ (podle čínského kalendáře má rok pět období, jaro, léto, pozdní léto, podzim a zima).

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama