ENERGIE 2013

vodni-had3

Oslavili jsme příchod našeho nového roku a nyní nás čeká nástup nového roku dle čínského kalendáře.

9.2. začíná vláda Vodního Hada, který vystřídá vládce roku 2012 Vodního Draka.
 

Vodní Had nám přinese nové energie. Jejich potenciál můžeme využít na naší cestě, můžeme je ignorovat nebo můžeme jít proti nim. Záleží na nás, zda chceme mít naší cestu lehčí nebo si myslíme, že vše zvládneme nejlépe a žádnou pomoc nepotřebujeme. Ty energie však tady budou ať už se rozhodneme jakkoliv.
 

Roku 2012 vládl Drak, který si létal nahoře a vše nafukoval. Byl velmi rychlý a nezáleželo mu na detailech. Had ale nelétá, rychlostí neoplývá a má rád vše dokonalé. Takže určitě velikou změnou, která nastane bude zpomalení všech věcí kolem nás a způsob jejich řešení a uvádění věcí do života.

Had je velmi hloubavý a tak bude chtít vše, co jsme začali prozkoumat ze všech stran a hodně o tom přemýšlet. Vše, co jsme tedy rozdělali, budeme muset detailně propracovat a přivést k dokonalosti.

Had je velmi inteligentní, ví, vyzná se a chce si být jistý. Radí nám to tedy letos hodně využívat rozum a náš intelekt, chytrost a životní zkušenost.

Pokud sami nevíme a neznáme, je lepší se poradit nebo spojit s někým, kdo ví a zná a pomůže.

Had je velmi učenlivý a potřebuje stále něco studovat. Určitě to bude vhodný rok na to, abychom si rozšiřovali naše obzory, doplňovali vzdělání a prohlubovali naše znalosti.

Had je nejnáročnější zvíře zvěrokruhu, které vyžaduje dokonalost. Tuto dokonalost budeme vyžadovat i my, bude nám také v tomto roce přinášet naplnění. Ale pozor, bude vyžadována i od nás!

Při jednání na úřadech, při zkouškách, předkládání projektů, žádostí, výběrových řízeních si musíme dávat pozor a být vždy dokonale připraveni po všech stránkách.

Had a tudíž ani nějaká komise nám neodpustí, pokud bude náš projekt bez chyb, ale třeba náš zevnějšek bude neupravený.

Obsah a forma zkrátka musí ladit za všech okolností. Pozvete li někoho na oběd, tak ať je to se vším všudy. Dobré jídlo, hezké prostředí, hezké šaty a příjemná konverzace.

Had je docela odtažité zvířátko, tak si na počátku vztahů, jednání apod. dávejme pozor a buďme raději více formální. Začít někomu hned tykat nebo používat příliš uvolněnou mluvu by nám asi neprosšlo.

Had nás povede i k většímu přemýšlení a přemítání o dalších krocích, což může znamenat naše zpomalení v čemkoliv, co děláme.

Kdo zná svůj Astrotyp a ví, že je Had, by si měl dát pozor, aby ho to přemýšlení příliš nepohltilo a nestalo se jen přemýšlením pro přemýšlení.

Had má sklon k depresím. Na to si dejme příští rok pozor všichni. Je trochu složitější doba, spousta lidí tvrdí, že nemá dobrou náladu a když se k tomu přidají negativní vlastnosti Hada, může být na depresi zaděláno.

Had nesnáší prohry. Takže pokud se nám letos něco nepovede, může to mít velké následky. Je proto lepší se na vše opravdu detailně připravit, abychom případné prohry minimalizovali.

Stejně tak konflikty. Raději se jim vyhýbejme a řešme vše komunikací v hezkém prostředí.

Had nesnáší hloupost, takže když si nejsme jisti odpovědí, je lepší mlčet než plácnout hloupost. Pro Hada je setkání s blbcem opravdu velmi vyčerpávající.

Had, i když to na první pohled tak vůbec nevypadá, je veliký introvert. Povede nás to k tomu, že si budeme hodně věcí řešit sami v sobě. Koneckonců všechny odpovědi stejně máme sami v sobě, tak nám tento rok může pomoci se napojit na naši vnitřní moudrost.
 

Element roku

voda

Elementem tohoto roku bude voda, stejně jako v roce 2012.

Rozdíl bude pouze v její kvalitě. Tento rok se jedná o hlubokou jinovou vodu.

Tato kvalita vody je spjata s moudrostí, což ve spojení s kvalitou Hada, který vše ví, nám může hodně pomoci. Jak již bylo řečeno, dojde ke zpomalení věcí, ale vše by se mělo pomalu pohybovat kupředu.

Dále k vodě patří informace. Jedná se hlavně o informace hluboké. Energie přejí tomu, aby se lidé odvraceli od rychlých informací, které jsou třeba povrchní, ale žádali hloubku, moudrost a pravdivost.

Komunikace by měla probíhat na vysoké úrovni, žádné hej, počkej…Vše co souvisí s plynutím by mělo jít pomalu kupředu.

K hluboké vodě patří také strach. Proto se opět na vše dobře připravujme, ať eliminujeme co nejvíce vlastní nejistotu. Tento strach související s energií vody a Hadova nesnášenlivost jakékoliv prohry by nás mohla i zastavit v nějakém našem konání a nemuselo by to pro nás být právě dobré.

ZDRAVÍ

Letos bude z hlediska Hada větší zátěž zejména na psychiku. Toto se týká zejména období května, června, kdy dochází ke kumulaci energií ohně.

Pokud jde o energii vody, tak náchylné budou opět ledviny, močový měchýř, kosti, klouby, páteř. A zase opět v období listopad, prosinec, kdy dochází ke kumulaci energie vody.

Obecně se dá říct, že hodně přemýšlení jde na psychiku a přidá li se oslabení ledvin, mohlo by docházet k velkým vyčerpáním organismu. Proto při jakémkoliv náznaku únavy je vhodné nezapomenout na odpočinek.

Samozřejmě velký pozor na již zmíněné deprese.
 

LETÍCÍ HVĚZDA 2013

kometa

Letošní hvězda má energii Země.

Přinese nám realitu, objektivitu, fakta. Doporučuje nám nespoléhat se jen na pocity, ale vše si ověřovat. Kdo bude stát nohama na zemi, bude blíž k úspěchu než jedinec vznášející se v oblacích.

Měli bychom se udržovat v rovnováze ve všech oblastech. Na výstřelky a prudké zvraty jakýmkoliv směrem není právě nejlepší rok.

Negativní stránkou navíc v souvislosti s přemýšlivým Hadem je to, že může dojít k zacyklení v tomto přemýšlení a tudíž k našemu zablokování. Pokud to nastane, je dobré jít cokoliv udělat a vypnout hlavu. V tomto případě je lepší cokoliv udělat, učinit nějaké rozhodnutí než nedělat nic a stále přemýšlet.

Vše co budeme letos dělat, by mělo odpovídat našemu skutečnému Já, naší podstatě. A také by to mělo podporovat naší cestu, tedy ať už životní nebo to, za čím právě jdeme.

Pokud budeme neúspěšní a nebude se nám dařit, tak letos opravdu nemáme žádnou výmluvu a budeme se za to moci jen a jen my sami.

Přeji nám všem šťastné vykročení a nalezení vnitřní moudrosti…

 

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

Vaše komentáře

Reklama