DRUHÝ KROK K SEBELÁSCE

nevím proč, ale sebekritika (kolikrát neoprávněná) nám jde lépe, než sebechvála.

Určitě mi dáte za pravdu, že byť bychom chtěli vypadat k světu, tak pro to až tak moc neděláme.

Tak si to shrňme

….ráno…v rychlosti spácháme hygienu, přeletíme xichtíky šminkami, prohrábneme vlasy…hodíme na sebe nějaký hadřík a mašírujeme do práce….a to nemluvím o tom, kolik času své „kráse“ věnujeme, když jsem doma a nemusíme nikam mezi lidi. Když dorazíme z práce, tak hodíme spršku, na sebe hodíme vytahané tepláky a opět ende s péčí o náš vzhled.……rychlovka, automatika…nepřemýšlím nad sebou….ale myšlenky už mám zase někde…ZPOMALME! A prožívejme co zrovna teď v tuto chvíli děláme.

Sebeláska

 

hm….tak to zkusme jinak:

….ráno si zkuste o něco přivstat….a zpomalte a věnujte se tedy svému šlechtění. Pečlivě a mazlivě se o svůj půvab postarejte….. ano…je to o mazlení…..přece když někoho milujete…ať už děti, nebo své partnery, nebo rodiče….tak máte potřebu se s nimi mazlit. Tak se milujte a mazlete se, se svou bytostí. Udělejte ze své péče o sebe rituál….nespěchejte a hlaďte svoje tělo, když se mydlíte, když se natíráte tělovým mlékem….hlaďte svoje faldíky, které vám tolik vadí….a které tak milují vaše děti, když se do vás zaboří. (Moje mamka je taková kulička a ještě dnes, když se k ní přitulím….tak miluju tu její měkkost a cítím u ní bezpečí). Já si myslím, že je zbytečné vám tady dávat recepty, jak zvláčnit svoji pokožku, jak podtrhnout to co je na vás krásné a co se vám líbí, jaký účes si udělat, abyste se v něm líbili a cítili dobře…od toho jsou jiné stránky (ikdyž, sem tam nějakou tu radu nebo recept občas přihodím …časem :o) ) a jiné ženy ve vaší blízkosti, které vám poradí. Zpomalte a mazlete se sebou….se svou skořápkou, svým tělem, obličejem, s vlasy……s celou svou bytostí.

Hotovo

Na zrcadlo, do kterého se denně díváte si napište tužkou na obočí nebo rtěnkou vzkaz, který tam budete mít….. MILUJI SE A UZNÁVÁM SE, JSEM DOKONALÝ OBRAZ BOHA,  KTERÝ MĚ STVOŘIL PRO SVOU RADOST.…nebo něco v tomto stylu….to už nechám na vás. Taky si klidně můžete tento vzkaz napsat na papírek a přilepit si ho na zrcadlo…..a pokud už teď při čtení těchto písmenek zase říkáte….“No to nedokážu, to já nezvládnu“ tak věřte, že to fakt nezvládnete. Záleží jen na vás, co si dovolíte…pokud si dovolíte se milovat….tak tady je malinko návod jak na to….jak milovat tu naši skořápku….JSTE TÍM, ČÍM CHCETE BÝT a pokud chcete být zamindrákované, nespokojené sami se sebou….tak zůstaňte tam kde jste a nenaplákejte, že to nejde. Jde to, jen vy nechcete…a v tom vám opravdu nepomůže nikdo jiný než vy samy.

 

Najděte v sobě ženu,

která je dobrou matkou, manželkou, milenkou, kamarádkou…máte spoustu kladů….jen je přehlušujete svou kritikou…Podívejte se na sebe očima vašich andělů, kteří se na vás dívají s láskou a milují vás přesně takové, jaké jste….ať už jste jakékoliv, ať už jste udělali cokoliv….andělé jsou i vaše děti (nebo rodiče)…. Pro ně jsme a budeme ty nejkrásnější maminky a nebo děti.

Líčení

 

Pokud vám opravdu dělá problém se na sebe podívat do zrcadla…

tak si vezměte do rukou tužku a papír a sedněte si a začněte psát…proč …proč se nemáte rády, co na sobě tolik nesnášíte….a nepište prosím vás VŠECHNO … to není pravda…na druhou stranu nebo na nový papír začněte psát, co se vám na sobě líbí…jak vzhledově, tak pocitově…přestaňte na sobě hledat co nemáte rády, ale hledejte co na sobě rády máte….To co jste si napsali, že nemáte rády….si po sobě přečtete…zmuchlejte…a rozlučte se se slovy….DĚKUJI ZA TUTO ZKUŠENOST…STAČILO MI TO…NECHÁVÁM TO ODEJÍT…. A TAK SE STAŇ. Pak ten papírek vezměte, spalte a pusťte po vodě…třeba ho spláchněte spálený do záchodu…rozlučte se se starým přesvědčením o sobě….začněte znova a jinak…právě teď v tuto chvíli.

 

Rty

 

Jen co dočtete tento článek….a pokud vám to okolnosti dovolí….tak jděte k zrcadlu…podívejte se hluboce do svých očí a oslovte se vašim jménem a nahlas (pokud nejste samy, tak to zkuste zašeptat) si řekněte do očí, jak moc se milujete (to co budete mít napsané na zrcadle)…. Nepanikařte, když to nepůjde…ale nějak začít musíte. Já když jsem kdysi toto zkoušela….holky, věřte mi….očima jsem uhýbala a nedokázala jsem to ….až časem. Pokud nedokážeme být spokojené a vděčné za to co máme, nemůže k nám přijít nic nového a lepšího. No fakt….jestli se nemáte rády za svou tloušťku….tak i kdybyste najednou shodili svá kilečka, tak budete zase nespokojené s tím, jak vám visí kůže a prsa…atd. My ženy chceme vždy to, co nemáme….ta co má rovné vlasy, ta je chce mít kudrnaté, ta co je jak vyzáblinka, tak si přeje nabrat a mít oblé tvary, ta co nemá prsa je  chce mít  atd. atd. Začněme být vděčné za to, co máte,…….začněme cítit vděk, za to, že máme vůbec funkční tělo… obě nohy, ruce, prsty… jen se podívejte a přečtěte si Nicka, nebo Honzu… jak ti dva kluci umí žít i se svými nedostatky.

 

Matka s dcerou

 

Dbejte o sebe, protože se chcete cítit dobře…nedělejte to pro druhé…pro manžela, pro okolí…..ale PRO SEBE….jedině pak bude výsledek, takový jaký má být. Najděte si pro sebe čas….zajděte si na kosmetiku, ke kadeřníkovi….peníze si do hrobu nevezmete…a čas? …. vždy se dá najít….a pokud nejsou chechtáčky….tak si doma na xichtíček naplácejte jogurt, nebo šlehačku a udělejte si masku…. nebo si uvařte černý čaj, kterým se budete omývat (černý čaj…supr věcička, která vaši pleť rozzáří a osvěží, pokud bude studený). Zasloužíte si čas ….chvilku, kterou budete věnovat jen a jen sama sobě.

Radost

Já jsem to možná už tady někde psala….. mám na obličeji jizvu (podobnou jak Hary Potter :o)…jen ji nemám na čele) …a když jsem před léty šla tuto jizvu nechat vybrousit….a manžel to řekl před kolegy v práci….tak všichni spustili, že to už nebudu já…. Že jsem se svou jizvou jedinečná…. MÁM JI :o)….dál…. a  věřte mi, že jsem se ji naučila mít ráda…a jelikož si ji nevšímám, tak ji ani ostatní pořádně nevidí…. NENÍ a přitom tam JE.

 Polednice

 

Každá žena je krásná….a jedinečná…..jsi to i ty a ty a ty taky :o)

  

NEZAPOMÍNEJME VŠAK NA PRVNÍ KROK K SEBELÁSCE…TEN JE MOC DŮLEŽITÝ.

Takže nejdůležitější z toho co jsem tady napsala……. Zpomalte, věnujte se své skořápce s láskou a něhou, mazlete se a hýčkejte se….a hlavně….milujte se…ať už jste jakékoliv…jste originály ….rozsviťte v sobě ženskost a půvab a nezapomeňte…..NA ROVNÁ ZÁDA A ÚSMĚV.

S láskou pro vás napsala…..

vaše Zrzka

7.6.2011

V druhém kroku sebelásky, se tentokrát budeme věnovat tomu, co vidíme v odrazu zrcadla. Přestaňme v první řadě být k sobě tolik sebekritické….

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama