DAR-SCHOPNOST UZDRAVIT SEBE

A ne jen my lidi, ale i zvířata a na nich je to nejlépe vidět, že tuto schopnost mají ve vínku. Tak jak se kočka i pes dokážou ze svých ran tzv. vylízat, dokážeme to i my lidé.

DAR-SCHOPNOST UZDRAVIT SEBE

Tak schválně dám pár příkladů a zamyslete se nad nimi.

 

1. Když Vás bolí ucho, zub, kříže, rameno a nebo se na nějaké místo udeříte a pocítíte v určitém místě – bodě bolest. Co automaticky uděláte? Správně, chytnete se za to místo a nebo v místech, kde Vás to bolí a ruku tam máte přiloženo. Proč to děláte? Aha…..tady si v odpovědi už tak jisti nejste, ale ty z Vás které napadlo, že tam drží ruku, aby si pomohli od bolesti tak ti se nepletou.

2. Vzpomeňte si ti z Vás, co mají děti. Když je něco bolelo, tak si tam automaticky držely ručičku a když se konečně k Vám dostaly do náruče a nebo na klín, tak co udělaly? Ano. Položily si hlavičku do vašich dlaní, braly Vám Vaši ruku a přikládaly si ji na místo, kde cítili bolest a po chvilce se alespoň částečně zklidnili a možná Vám v náruči usnuly.

3. To samé můžete pozorovat i na vašich mazlíčcích, jak se k Vám začnou tulit a nastrkovat Vám svou prdelku, když mají nedostatek energie a nebo mají bolístku. Zvířátka většinou nenastrkují místo bolesti, protože lidská energie je pro ně hodně silná a tak nastrkují většinou prdelku (kořen ocasu), protože tam nejlíp přijímají energii, kterou si rozvedou do místa bolesti. Ale když je nejhůř, tak rádi drží (chvilku, díky síle lidské energie) a nechají si Vaši ruku v ohnisku bolesti.

4. Vraťme se ještě k dětem. U dětí (my jsme jimi tady byli) můžeme vidět, jak si z ničeho nic mnou lalůček ucha a nebo si jim různě kroutí, jak si prstíkem dloubají do druhé ruky a nebo jak si prsty různě tahají a mačkají až to křupe. Jejich intuice je tak otevřená, že intuitivně si tímto pomáhají, aniž by si to uvědomovali. Vlastně si provádí takovou reflexní masáž. Jenže my dospělí, po vzoru svých rodičů (my to taky dělali) je za to začneme peskovat a hlídat je, aby to nedělaly, protože to je zlozvyk a v dospělosti se jim budou z toho uvolňování a praskání kloubů třepat ruky.

Co z toho vyplývá? Jen to, že léčivou energii, máme všichni ve svých rukou, jen ji stačí probudit….U někoho se probere tak nějak samovolně, jiní se nechají zasvětit např. do Reiki, nebo Schambally atd. Znám spoustu lidí, kteří jsou zasvěcení do všeho co se naskytne….ale to si myslím, že je zbytečné….stačí jen probudit to co v nás je.

Na zamyšlenou pro vás s láskou napsala

Vaše Zrzka

Tento článek je doplněn „cvičením“ , které vám dá poznat a pocítit energii ve vašich rukou

ENERGIE RUKOU

Na této stránce je série několika cviků, pomocí nichž můžete zcitlivět své ruce a ucítit energii. Maximální pozornost zaměřte na své dlaně, kde si představte tok energie, který vychází ze středů dlaní a jednotlivých prstů.

Pomalu přibližujte ruce k sobě a od sebe, úplně pomalu. Za chvíli ucítíte určitý tlak, malý odpor a ruce vám nepůjdou dát blíže k sobě, jako by byl mezi rukama míček. Tento tlak je prvním projevem energie, pokud budete cvičit často, vaše ruce se stanou citlivější.

Jednu ruku použijte k vysílání energie a druhou k přijímání. Může se stát, že jednu ruku budete mít citlivější. Prsty jedné ruky směřují kolmo na dlaň ruky druhé. Prsty kolmé ruky projíždějí pomalu od konečků prstů až k zápěstí druhé ruky. Konečky prstů jsou od dlaně vzdáleny 3-5cm. Soustřeďte se na vysílací ruku a představte si proud energie vycházející z konečků prstů. Poté se zaměřte na přijímací ruku a snažte se tento proud vnímat. Za chvíli ucítíte zřetelné brnění, teplo nebo pocit tlaku na druhé ruce. Tento pocit se bude pohybovat podle toho jak hýbete vysílací rukou.

Kroužením okolo jednotlivých prstů probudíte citlivost v malých čakrách na konci svých prstů. Cvičte postupně se všemi prsty a všímejte si změn pocitů u jednotlivých prstů.

Zaujměte polohu jedné ruky tak, jako byste v ní drželi velké jablko. Ukazovákem druhé ruky začněte kroužit nad pomyslným jablkem. Působíte tím na konečky všech prstů a na zbývající obvod dlaně. Na dlani přijímací ruky zřetelně ucítíte proud energie. Stejně tak můžete toto cvičení provádět se všemi prsty současně, ucítíte rozdíl v proudu energie.

Sevřete prsty obou rukou do špičky podle obrázku a začněte pomalu přibližovat obě ruce. Tento cvik je hodně silný, spojuje energii čaker dlaní a prstů a tím vytváří velký tok energie. Postupně můžete zkoušet zachovat tok energie proudící mezi rukama na větší vzdálenost.

Uvolněte ruce a vytvořte z nich dvě misky, které přiblížíte k sobě. Jako u prvního cvičení. Tentokrát rukama nepohybujte, pouze prociťujte vytvoření jakési koule energie. Můžete zkoušet řídit energii ve vašich dlaních pomocí dechu a představivosti.

Zdroj: http://andele-a-ja.webnode.cz/news/energie-rukou/

Vaše komentáře

Reklama