Co lze vyčíst z obrazu

Ještě než se začtete do popisu, dovolte, abych vám malinko Dášu – Žurinku představila a něco málo o ní a její tvorbě napsala.

Žurinka mi před lety vstoupila do života, když přišla na seminář AK1 a přivoněla si k tajům automatické kresby. Nejen že svým čmáranicím porozuměla, ale dokáže vnímat jejich energie a odkrývá „vzkazy“ ukryté v kresbách. Pustila se časem i do do dalších technik kreslení a malování ….a i v těchto technikách vnímá, to, co tam jiný nevidí.  Moc ráda Dášu sleduji a její obrazy a vzkazy mě vždy pohladí……více o Žurince a jejich dílech se dočtete zde a kdo máte facebook….tak i zde

Obraz Růženka

je sice věnovaný pro jednu konkrétní paní, ale ve výkladu i obrazu jsem se našla i já a další ženy a dívky, které měly možnost obraz s výkladem vidět a číst. A tak jsem moc ráda, že mi dala Žurinka svolení, podělit se o obraz s výkladem i na stránkách MOJE-PRAVDY.

Co je v obrazu ukryto:

Milá ***, bylo mi ctí tě malovat a děkuji ti, že jsem se mohla spojit s tvou jedinečnou energií.

Cítila jsem tě jako jemnou, citlivou a něžnou bytost, rozdávající lásku a chápající všechny ostatní, zapomínajíc přitom sama na sebe a na své potřeby.

Bytost, Bohyni, jemnou vílu, citlivou, empatickou, citovou, trpělivou, bystrou ženu, ale také inteligentní, tvořivou, materiální, tvrdohlavou, pořádkumilovnou, důslednou, praktickou, konzervativní, manuálně a myšlenkově zdatnou, ctižádostivou pracovitou dračici, s velkou zodpovědností.

V minulosti jsi byla, nebo ještě nyní jsi pevně ukotvena, uvrtána a spojena se zemí, se svým rodem, svou minulostí a uvězněna mezi programem a vzorci konzumní společnosti, avšak se vzletným myšlením a touze po změně s intuicí a věděním, že je ještě NĚCO, co není vyřčeno, co ti chybí, co tě dotváří a vyjadřuje.

Viděla jsem tě pevně ukotvenou mezi ženským kamenem Kamenné brány a mladým stromkem lípy, tradičním symbolem slovanského národa.  Cítila jsem tě jako stabilní oporu rodinu, kdy dáváš jiným prostor ke vzletu, ranvej pro start se vším komfortem, co k tomu potřebují. Je to především tvůj manžel a tvé děti, kterým jsi toto všechno poskytla a dala potřebný prostor, lásku a zázemí. Nyní je čas, čas kdy jsi splnila co jsi si kdysi naplánovala a nastává čas, který je určen tobě a tvému růstu. Tvůj program nekončí, naopak, i nadále budeš rozdávat svou inteligenci, tvořivost, lásku, pomáhat  v růstu nejenom své rodině, ale i dětem se kterými pracuješ.

Popíšu ti obrázek.

Základ tvoří žena, jemná a citlivá, milující, obklopená růžemi v něžných barvách od jemně růžové až po červenou, které znázorňují vznešenost, jemnost, půvab, ženskost a eleganci. Je oblečena v bílém šatu, šatu nevinnosti, skromnosti, nestrannosti a čistoty, vrůstající do země, pevně spojena s Matkou Zemí, podepřena pevnou skálou, opřena o ženský kámen. Z druhé strany chráněna stromem- stromkem, mladou lipkou. Žena je pevně spojená s kořeny stromu, půdou, prorostlá kořeny stromu – kořeny svého rodu,  Matkou Zemí a jejím žhavým srdcem a energií. Bílý šat přechází z bílé do růžové, až do temně červené, barvy krve, života, lásky, vášně a naší životodárné tekutiny.

Žena má velké rozdávající se krásné srdce s růžovou energií 4. čakry, která působí svou velkou silou a láskou na svou rodinu a nejenom na ni.

Růže, královna kytek, hlavní motiv obrázku, je úzce spojená s ženou,  vznešenost i skromnost je její vizitkou. Žena je jako růže, jemná, něžná a přitom trnitá, složitá a pokud si to někdo zaslouží umí i bodnout ostrým trnem. Žena svým působením a záslužnou prací s dětmi,zanechává za sebou semínka a sazenice růží. Za celou tu dobu již vytvořila celé záhony růží, které za sebou nechává, což je vidět v pozadí obrázku.

V kořenech stromu se zakreslil triskel, ochranný symbol nesmrtelnosti a nekonečného koloběhu narození, života a smrti. Minulosti, přítomnosti i budoucnosti, symbolu dívky, ženy i zralé ženy, symbol poznání, pochopení a uchopení svého života a běhu světa a světů. Podporuje sebedůvěru, dodává energii, rozvíjí vnitřní tvořivost, radost ze života a víru v sebe. Z levé strany (minulost) je zakreslen symbol dívky, z pravé strany (přítomnost, budoucnost) symbol ženy.

V tomto roce vrcholí období, které tě nyní vede k práci na sobě. Nedej na druhé a nenechej se zmást tlakem ostatních, protože každý máme svou cestu a každý máme jiný úkol na této zemi. Každý jsme na určité jiné úrovni a máme před sebou své nedokončené úkoly, které nám dopomůžou k dalšímu rozvoji. Co má prožít jeden, nemusí druhý. Jdi a nech se vést svou intuicí a svým citem. Nesrovnávej se s druhými a nesnaž se držet s nimi  rytmus. Nejdůležitější je pochopení a nalezení sama sebe. Vyrovnanost, spokojenost, radost. Nechat věcem volný průběh a třeba jenom pozorovat jak se věcí dějí, aniž bys do nich musela bezpodmínečně zasáhnout. Nemusíš, jen se na svět podívej s nadhledem a pokojnou myslí. Předej všechny bolesti a pochybnosti svým ochranným bytostem, požádej je o pomoc, věř jim. Vše je tak, jak má být. Dovol si být jiná, než ostatní. Dovol si říct někomu své NE a nedělej to, co necítíš svým srdcem a svou podstatou.

V období malování obrazu – listopad 2016 jsem cítila oslabené plíce, průdušky, či případné astma. K tomu tě zřejmě dohnaly nejenom zdravotní oslabení a virová infekce, ale také fakt, že jsi něco nemohla vydýchat a zůstává to v tobě. Taky cítím mírně levou nohu u kotníku, buď svalového původu, nebo také něco s vnitřními žílami. Pozor na popáleniny, vše v klidu a s rozvahou.

S láskou a úctou malovala

Žurovcová Dagmar

http://zurinka.cz/

Žurinka – energetické a léčivé obrazy, automatická kresba

PS:  na jednom „pastelkovém“ setkání (pastelky jsou holky a kluci, kteří byli na seminářích AK) jsem dostala jako dárek od Dáši i já obraz a tak se s vámi o něj tady podělím. Jsem to já a moje milované pastelky A ENERGIE, KTERÉ NÁS PROPOJUJÍ …. Tento obraz mi visí nad pracovním stolem, kde trávím čas psaním a vkládáním článků na webovky, na FB, odpovídám na dotazy atd…. Je v něm velká síla a energie….a jsem moc ráda, že mám kolem sebe fajn partičku PASTELKOVÉ RODINY.

 

Vaše komentáře

Reklama