PROTI SMĚRU HODINOVÝCH RUČIČEK

Jistě tě nepřekvapí, že vztah mé matky a mě se velmi podobá vztahu mého bývalého může a mě. Snažím se vůči nim vymezovat, chránit a bránit. V téhle chvíli jsou do téhle hry vtaženy i moje děti. Nevím, na kolik jsou jen obětmi vztahů, a na kolik by mohlo jít ze strany jejich otce i o týrání. U staršího syna je přihlíženo k nepřiměřenému způsobu jednání ze strany jeho otce a kontakt nedoporučen, u mladší 5. leté dcery nebyla nalezena žádná traumata a setkávat s otcem se chce. Mám strach o to, aby jí nebylo ublíženo a asi to neovlivním, ale pomohlo by mi vědět, jak vypadají opravdu vtahy mezi dcerou a jejím otcem, synem a jeho otcem a mnou a bývalým mužem.

Děkuji. Kamila 

6.9.2011

Ahojíček Kamilo,

Děkuju za tvá písmenka a důvěru se kterou se na mě obracíš. Chtěla jsem zakreslit každý vztah zvlášť, ale zakreslili jste se mi všichni dohromady a je to v celku čitelné, tak snad tě moje odpověď uspokojí.

Co se mi zakreslilo:

Ty ses zakreslila vlevo na papíře…. Otec dětí na druhé straně a mezi vámi děti. Syn se zakreslil ve tvé blízkosti a dcera u otce.  Dcera s otcem jsou propojení srdeční čakrou…. Na ni je jemnější než na syna…beru ji jako ženu, jako dívku…tak trošku jako křehkou květinku. Se synem se otec propojil svým myšlením… ona měl  v úmyslu z něj vychovat tvrďáka a tak měl na něho tak vysoké nároky, které byly nepřiměřené jeho věku… chtěl z něj udělat chlapa, aby nebrečel, aby byl tvrdý…. Bohužel si neuvědomil, že toto se dá vybudovat v dítěti, ale jinak… od srdíčka… s láskou… vysvětlováním…a je třeba si uvědomit, že i muži pláčou… natož tak malí chlapci.

Ty jsi se mi zakroužkovala do ochrany a částečně v tom kroužku máš i syna…jako bys ho měla pod svým křídlem. Ta ochrana pochází z hora… z nebes .. jsi pod ochranou těch kluků prdelkatých… pokud s nimi nemluvíš…začni…zkus to…a poslouchej jejich podporu… jsou u tebe a nad vámi všemi. Vše se děje tak jak se dít má…. I ten vztah s tvou matkou, i vztah s mužem… cítím v tom minulý život, je to zkouška pro tebe. Jen ten minulý život se mi u tebe nevykreslil a to je známka, že ho ode mě vědět nemáš… dokážeš si to v sobě vyřešit i bez pohledu do minulého života.

Kamčo… důvěřuj vesmíru, že se vše děje tak jak se dít má…. Rozpusti své strachy…. Píšu o tom na stránkách jak je strach silná emoce… zbav se svých strachů…na stránkách a nejen na těch našich je o tom článků dost.

Měj se a směj se Kamilko….

S láskou tvá Zrzka

7.9.2011

Díky, Zrzko,

pomohla jsi mi víc, než si myslíš. Tím tvým  popisem mojí  situace, se mi zase vrátil mír do srdce a přestala jsem být do svého problému tažená jakoby svojí silou, svojí snahou věci ovlivňovat a řídit  a tak paradoxně jednat stejně jako moje matka nebo můj muž, kterým mám za zlou, kromě jiného, právě  jejich manipulaci, řízení a tlačení věcí silou. Našla jsem v sobě tu svojí stínovou polovinu problému, vím, že rozumíš, co tím chci říct.

Psala jsi o prdelkatých klucích, nesnažím se s nimi mluvit, ale dobře si uvědomuji, jak je jeji působení  poskládáno  právě z těch drobných střípečků, které se dají najít ve slovech lidí okolo, pomocné ruce v problémech, drobných denních zážitcích, otevřeném  srdci. Tak trochu jsi pro mě jejich poslem, ale ráda bych ti napsala, že si tě vážím jako člověka. Podle toho, co je možné se od tebe dozvědět ze tvých  článků, ses mi vryla do paměti i  jako bytost usilující o rovnováhu a harmonii a hlavně z tebe cítím otevřené, naslouchající srdce.

Hodně radosti a pohody ti přeju a doufám,

že se s tebou někdy budu moct setkat i osobně.

Kamila

9.9.2011

Prosím o pomoc, Zrzko.

Cítím se být v současnosti jako někdo, kdo vytáčí proti směru hodinových ručiček nějakého červa složeného ze závislostního jednání a vztahů.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama