OVOCNÉ A ZELENINOVÉ ŠŤÁVY

Stačí si pořídit odšťavňovač a máme to doma. Odšťavnit se dá téměř vše a i když mytí stroje dá dost práce, určitě to za to stojí. A hlavně mějme na paměti, že všeho moc škodí.

 

Ananasová vyplavuje nahromaděnou vodu z tkání, zlepšuje vstřebávání bílkovin, podporuje trávení, má čistící schopnost, působí močopudně, zlepšuje prokrvování, snižuje krevní tlak a rozpouští usazeniny v cévách, působí protizánětlivě, uvolňuje svalové napětí a lokální svalové křeče.

Artyčoková podporuje vyhladovění tukových buněk, odbourává tukové polštářky

.

Avokádová vyživuje pleť, podporuje její správné fungování, napomáhá udržet nízkou hmotnost.

Banánová působí preventivně proti vysokému krevnímu tlaku, odstraňuje otoky a pomáhá snižovat tělesnou hmotnost, zbavuje organismus toxických látek, léčí zanícené žaludeční sliznice, snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém, pomáhá při poruchách spánku a uklidňuje nervy.

Borůvková omlazuje a dávají životní energii, je dobrá na unavené oči, uklidňuje nervy, pomáhá při průjmu, snižuje hladinu cholesterolu a tuku v krvi, působí preventivně proti infekcím, posiluje imunitní systém, chrání tělesné buňky proti volným radikálům.

Bramborová syrová šťáva smíchaná se šťávou karotkovou je dobrá na žaludeční, nervové a svalové potíže.

Brokolicová snižuje riziko nádorových onemocnění.

Broskvová je močopudná, čistí ledviny a blahodárně působí na močový měchýř.

Celerová obsahuje velké množství železa a hořčíku, působí pozitivně na krvetvorbu, dodává energii a snižuje únavu.

Cibulová proti parazitům, přírodní antibiotikum, při nachlazení, má podobné účinky jako česneková.

Citrónová desinfikuje, působí proti nachlazení, obsahuje vitamín C.

Česneková přírodní antibiotikum, uvolňuje hleny, vylučuje jedy z těla, čistí střeva, éterické silice pomáhají uvolňovat nahromaděné hleny ve vedlejších dutinách nosních, průduškách a na plicích. Pomáhají vylučovat jedy z těla kožními póry. Česneková šťáva se osvědčila při odstraňování střevních parazitů. Je dobré ji ředit s pórkem pro zjemnění.

Červená řepa pomáhá při nepravidelné a bolestivé menstruaci, na krvetvorbu, dobrý zdroj křemíků, tvorba a pevnost vazových tkání a kostí dobrá na cévy, na pružnost pokožky, pro pevné vlasy a nehty, podporuje regeneraci celkového organismu.

Grapefruitová podporuje trávení, pomáhá při látkové výměně, zpevňuje tkáně, podporuje trávení, pomáhá při žilních onemocněních, křečových žílách a hemeroidech, posiluje imunitní systém, podporují produkci hormonů, preventivně působí proti infekcím a nachlazení, čistí střeva a stabilizuje střevní flóru, aktivuje látkovou přeměnu a růst buněk, pomáhá k redukci nadváhy.

Hroznová vylučuje kyselinu močovou.

Hrušková má silně močopudný účinek a je cenným pomocníkem při detoxikaci.

Jablečná zlepšuje krevní oběh, posiluje srdce, stabilizuje hladinu cukru, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, napomáhá pročišťování tlustého střeva, posiluje nervy a imunitní systém.

 

Jahodová odvodňuje pokožku, podporuje stavbu tkáňového pletiva, používá se při chorobách jaterních a žlučníkových, působí močopudně, podporuje stolici, zbavuje střeva jedovatých látek, zmírňuje trávicí potíže a snižuje tlak. Jo a zvyšuje potenci…

 

Karotková pomáhá zachovat zuby a strukturu kostí, proti tvorbě vředů a otoků zvyšuje odolnost proti infekcím, zabraňuje onemocněním očí, zánětu krčních mandlí, a dýchacího ústrojí, chrání nervy, působí na celkovou harmonizaci organismu, čistí játra, prospívá pokožce, zvyšuje odolnost proti infekcím a chrání proti volným radikálům. Omlazuje.

Melounová na ledvinové poruchy, je močopudná.

Meruňková zevnitř čistí pleť, udržuje vlhkost pokožky, zpevňuje její tkáň, podporuje tvorbu červených krvinek.

Okurková je tím nejlepším přírodním diuretikem, podporuje růst vlasů, srovná nám tlak, zpevňuje nehty a dásně, čistí pleť. Směs okurkové šťávy s karotkovou má příznivý vliv na revmatické potíže, přidáním šťávy z červené řepy, pochod urychlíme.

Papájová zlepšuje vstřebávání bílkovin, podporuje výstavbu nových pleťových buněk.

Papriková prospívá vlasům a nehtům, čistí střeva, zbavuje tělo škodlivin a plynatosti.

Pomerančová uvádí do chodu látkovou přeměnu v buňkách a dodává životní energii.

Pórková hodí se k ředění česnekové a cibulové šťávy pro zjemnění. Povzbuzuje ducha, odstraňuje nedostatek soustředění, aktivuje všechny tělesné žlázy, posiluje libido a potenci, imunitní systém a krvetvorbu, zlepšuje vzhled vlasů a posiluje vazivové tkáně, zastavuje krvácení z dásní a působí proti krvácení z nosu, podporuje redukční diety.

Ostružinová krvetvorný posilující nápoj, má příznivý účinek při kašli chrapotu.

Rajčatová upevňuje buněčnou strukturu pleti, odvodňuje, podporuje trávení.

 

Rybízová při revmatismu, zvyšuje vylučování vody z těla, povzbuzuje sekreci žláz, je hodnotná pro ledviny i játra a proti zánětlivým pochodům v těle, zmírňuje zahlenění zažívacího ústrojí.

Ředkvičková hojí sliznice a čistí od hlenů.

Švestková dobrá jako projímadlo.

Třešňová čistí játra, krev a ledviny, stimuluje vyměšování šťáv zažívacího ústrojí a moče.

Zelná čistí střeva, je dobrá redukci nadváhy, urychluje hojení vředů, čistí organismus, vyhání střevní parazity.

Zdroj: http://darprirody.byl.cz

 

Od jara do podzimu nám naše matička země (příroda) dopřává své plody,  které v tomto letním období využíváme jako šťávičky k osvěžení…. Našla jsem přehled šťáv z ovoce i zeleniny, které nás nejen osvěží, ale je také dobré vědět jak a na co v našem organismu blahodárně působí….

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama