Pokud se každou noc bez budíku probouzíte ve stejný čas, může jít o znamení, kterému byste měli věnovat pozornost. Jste člověk, jehož tělem protékají energie, kterých si nemusí být vědom.
Meridiány jsou energetické dráhy, důležité při praktikování akupunktury a akupresury, a navíc jsou tyto dráhy propojeny se systémem hodin, kdy podle starodávné čínské medicíny dochází v různých denních a nočních hodinách k energizaci různých částí vašeho těla. Pokud se probouzíte mezi třetí a pátou hodinou ranní, může to znamenat, že jsou energie v odpovídající části těla blokované nebo slabé.
Potíže se spánkem mezi devátou až jedenáctou hodinou noční
Většina z nás obvykle chodí spát mezi devátou a jedenáctou hodinou v noci. Problémy s usínáním v tento čas jsou spojeny s nadměrným stresem a obavami nashromážděnými během celého dne. Aby se vám lépe usínalo, zkuste pozitivní mantry, meditaci nebo cvičení pro svalové napětí a uvolnění.
Probouzení mezi jedenáctou a jednou hodinou
Podle starodávné čínské medicíny je v tuto dobu aktivní meridián žlučníku. Pokud se v tuto dobu probouzíte, může to být způsobeno emocionálním zklamáním. Učte se bezpodmínečnému sebepřijetí a odpuštění ostatním, abyste mohli opět usnout.
Probouzení mezi jednou a třetí hodinou ráno
V čínské medicíně je tento meridián spojován s orgánovými hodinami a játry. Probouzení v tuto dobu je důsledkem pocitu hněvu a přebytečné energie jang. Abyste si pokojně přes noc odpočinuli, zkuste vypít sklenici studené vody a převzít kontrolu nad situací, která váš vztek způsobila.
Probouzení mezi třetí a pátou hodinou ráno
Probouzení v tuto dobu je spojováno s meridiánem, který prochází plícemi a s pocitem smutku. Abyste mohli usnout, zkuste pomalu zhluboka dýchat a vyjádřete víru ve vaši vyšší moc, která vám pomůže.
Probouzení mezi třetí a pátou hodinou ráno může také znamenat, že se vás vaše vyšší moc snaží upozornit na zprávu, která vám byla zaslána a která vás má navést na správný směr k vašemu vyššímu účelu.
Probouzení mezi pátou a sedmou hodinou ráno
V tento čas protéká energie tlustým střevem. Brzké ráno je čas, který je rovněž spojován s emocionálními bloky. Zkuste si protáhnout svaly či zajít na toaletu a pak si jít opět lehnout.
Funkce mozku při probuzení uprostřed noci
Když se náhle probudíme uprostřed noci, našemu mozku trvá, než se také úplně probudí. Podle serveru NewYorker.com je „jeden z následků náhlého brzkého probuzení jev, který se nazývá spánková setrvačnost. Tento jev byl pojmenován v roce 1976 a popisuje dobu mezi probuzením a plným vědomím, během které se cítíme rozespalí. Čím prudčeji jsme probuzeni, tím vážnější je spánková setrvačnost.“
Když se v noci náhle probudíme, nějaký čas trvá, než se probudí i prefrontální kortex, což je část mozku odpovědná za rozhodování a sebekontrolu. Při takovém probuzení nejsme schopni okamžitého inteligentního myšlení, a neměli bychom proto činit žádná důležitá rozhodnutí.
Probuzení a splnění vyššího účelu
Během spánkového cyklu můžete snít a můžete také přijímat zprávy o své cestě od vyšších bytostí. Sny mohou odhalit detaily o duchovní cestě, kterou kráčíte. Jako lidské bytosti na duchovní cestě musíte věnovat pozornost znamením, které vám vaše vyšší moc posílá.
Stejně jako se emocionální problémy mohou v těle projevit ve formě bolesti, může se v tělesné formě projevit i spiritualita. Božská vnitřní jiskra, která je v nás všech, je povolávána v době, kdy se probouzíme. Měli bychom se naladit na signál naší vyšší moci.
Mnoho lidí věří, že jsme zde proto, abychom se učili a vyvíjeli a abychom se stali svou nejlepší verzí. Někteří tento proces posunu na vyšší úroveň povědomí či vědomí nazývají povznesením. Uvědomění si svého vyššího účelu je součástí tohoto procesu.
zdrojový článek: www.in5d.com
zdroje: www.newyorker.com
překlad: Siw
foto: Pixabay
Převzaté ze stránek http://www.energiezivota.com/