NABANÁNUJTE SE!

 

 

Toto je zajímavé. 

Když si přečteš článek, už se nikdy nebudeš dívat na banán stejnýma očima.  

Banán obsahuje přírodní cukry – fruktózu a glukózu kombinovanou s vlákninou. Banán dává okamžitou podpůrnou dávku energie.

 

 

Výzkum potvrdil:

že pouhé dva banány poskytují dostačující dávku energie potřebnou na vydání 90-minutového cvičení. Není divu, že banán je ovoce číslo jedna u všech světových atletů.

Banán dokáže také pomoci překonat podstatné množství chorob a nežádoucích stavů, tvořící tak prvek který by měl být přidaný do naší stravy. 

 

Deprese:

Podle výzkumů mezi lidmi trpícími depresí velká část z nich se cítí výrazně lépe po požití banánu. To je proto, že banán obsahuje tryptophan, druh proteinu,  který tělo přemění na serotonin, a ten uvolňuje relaxační prvek a zlepšuje náladu a celkově vás činí šťastnější.

 

Pro menstruační syndromy:

Zapomeňte na tabletky  – nabanánujte se.  Vitamín B6, který se v banánu nachází, vám zreguluje hladinu glukózy v krvi, což kladně účinkuje na vaši náladu.. 

 

Anémie:

Vysoký obsah železa v banánech dokáže stimulovat hemoglobin v krvi a pomáhá v případě anémie. 

 

Krevní tlak:

Toto jedinečné tropické ovoce má extrémně vysoký obsah potasia a přitom nízký obsah soli, a to dělá banán perfektním nástrojem v boji proti vysokému krevnímu tlaku. Navíc, US Food and Drug Administration právě povolila banánovému průmyslu, aby mohl oficiálně vyhlašovat schopnosti tohoto ovoce na snižování rizik vysokého krevního tlaku a infarktu.

 

 

 

náhled obrázku

 

 

Mozková síla:

200 studentů na škole dostávalo tento rok po dobu zkoušek

 

Banánovou potravu:

na snídani, svačinu a oběd jako prostředek na zvýšení výkonnosti jejich mozku. Výzkum dokázal, že toto ovoce dokáže pomáhat a dělat studenty mnohem soustředěnějšími. 

 

Trávení: 

Vysoký obsah vlákniny v stravě tvořený banány pomáhá upravit  činnost trávicího traktu do normálu a pomáhá překonat problémy bez použití laxativ. 

 

Kocovina:

Jeden z nejrychleji zabírajících způsobů odstranění poopicových stavů je udělat si banánovo mléčný šejk oslazený medem. Banán utiší žaludek a s pomocí medu vybuduje nazpět zničenou hladinu cukru v těle, zatímco mléko utiší a znovu  zavodní váš systém.

 

Pálení na srdci: 

Banány mají účinek jako přírodní antacid v těle, takže pokud máte problémy s pálením na srdci, snězte banán na úlevu. 

 

Ranní bolesti: 

pár kousků banánu mezi jídly pomáhá udržet hladinu cukru v rovnováze a odstraňuje ranní bolesti. 

 

Komáří bodnutí: 

Předtím než sáhnete pro krém na ošetření bolestivého vpichu po komárech, zkuste potřít bolestivé místo vnitřkem z banánové slupky. Velké množství lidí zjistilo, že banán je neuvěřitelně účinný ve snížení pálení a podrážděnosti pokožky. 

 

Nervy:

Banány mají vysoký obsah B vitamínů, které tiší nervový systém.

 

Nadváha:  

Práce pod tlakem? Studie psychologie dokázala, že práce pod tlakem často vede k přecpávání se uklidňujícími  doplňky jako je čokoláda nebo čipsy. Při průzkumu hospitalizovaných pacientů vědci zjistili, že nejobéznější byly skupiny osob, pracující v práci pod vysokým tlakem. Podle závěrečné zprávy, abychom dokázali vyloučit požívání jídla vzniklé panikou, potřebujeme kontrolovat naši hladinu cukru v těle. Kus banánu s vysokým podílem uhlohydrátů požitý každé dvě hodiny vám pomůže udržet tuto hladinu. 

 

Žaludeční vředy: 

Banán je používaný jako dietní jídlo při zažívacích problémech pro svou hladkou texturu a jemnost. Je to jediné ovoce, které může být používané bez bolestí i v chronických případech. Banán dokáže neutralizovat nadměrnou kyselinu a snižuje podráždění tím, že jemně obalí stěny žaludku. 

 

Kontrola teploty:

banán je uznávaný jako chladící ovoce, které dokáže snížit obě, jak tělesnou tak i emociální teplotu nastávajících maminek. Například v Thajsku těhotné ženy pojídají banány, aby zajistily, že jejich dítě se narodí s normální teplotou. 

 

Problém se sezónní citlivostí (SAD):

Banány dokážou pomoci lidem trpícím na SAD, protože obsahují přírodní  tryptophan, který zlepšuje náladu. 

 

Kouření a používání tabáku: 

Banány dokážou pomoci lidem, kteří se pokouší přestat kouřit. Vitamíny B6, B12 obsažené v banánech – potasium a magnézium – pomáhají tělu   dostat se z nikotýnového absťáku. 

 

Stres: 

V banánu životně důležitý minerál, pomáhající normalizovat srdeční rytmus, pomáhá dodávat kyslík do mozku a reguluje naši tělesnou hladinu vody. Když jsme ve stresu, náš metabolický poměr se zvyšuje, a tak snižuje naši hladinu potasia. To může být vyvážené nazpět s pomocí vysoko potasiového „nabanánění“ . 

 

Infarkt: 

Podle výsledků zveřejněných v TV, jedině banány jako součást pravidelné stravy mohou snížit riziko infarktu až o 40%! 

 

Bradavice: 

Tato jednoduchá přírodní alternativa potvrzuje, že když se chceš zbavit bradavice, vem kus banánové slupky a přilož na bradavici žlutou stranou ven. Zlehka připevni slupku náplastí.

 

Takže, banán je skutečně přírodní prostředek na mnoho nemocí. Když  porovnáš banán s jablkem, má v sobě čtyřnásobně více proteinů, dvojnásobně více uhlohydrátů, třikrát víc fosforu, pětkrát více vitamínu A a železa, a dvojnásobek jiných vitamínů a minerálů.  Bohatost na potasium ho činí ovocem s nejvyšší hodnotou.  Je právě čas nato, abyste změnili svoje staré zvyky ,,Jeden banán denně drží vašeho lékaře v nedohlednu!‘ 

 

 

PS: Banán je právě důvod, co

dělá všechny opice šťastné po celou dobu…

 

A přidám ještě něco; 

chcete mít vaše boty rychle lesklé?  Vezmi slupku od banánu a vnitřní stranou přetři svoje botky … nakonec zlehka přelešti suchou látkou. Neuvěritelné ovoce !!!

 

Nikdy nedávej banán do ledničky!!

 

Zdroj: e-mail

 

Profesor na hodině fyziologie hovořil se studenty o banánech. Použil slovní spojení "nabanánovat se", které vychází z účinků banánů na mozek. Čti:

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama