Peroxid vodíku je považován za nejbezpečnější, zcela přirozený dezinfekční prostředek. Ničí mikroorganismy tím, že je oxiduje, což lze nejlépe popsat jako kontrolovaný spalovací proces. Když peroxid vodíku reaguje s organickým materiálem, rozpadá se na kyslík a vodu.
Upozornění: Dbejte vždy na to, abyste peroxid vodíku správně dávkovali.
Zde je 25 jeho skvělých přínosů a využití:
1. Bělení prádla – alternativa vůči bělícím prostředkům
Přidejte hrnek peroxidu k bílému prádlu. Peroxid výborně odstraňuje skvrny od krve na oblečení a kobercích. Máte-li na prádle skvrnu od krve, nalijte peroxid přímo na dané místo, nechte asi minutu působit, pak prádlo vydrhněte a opláchněte studenou vodou. Je-li to třeba, celý proces zopakujte.
2. Zdraví
Lidské tělo produkuje peroxid vodíku, aby mohlo bojovat s infekcí. Bílé krvinky se nazývají leukocyty. Podtřídou lukocytů jsou neutrofily, které produkují peroxid vodíku jako obranu proti toxinům, parazitům, bakteriím, virům a kvasinkám.
3. Omlazující, detoxikační lázeň
Nalijte zhruba 250 ml 3 % peroxidu do vany s horkou vodou. Ponořte se do ní na zhruba půl hodiny, je-li to třeba, doplňujte horkou vodu tak, abyste udržovali příjemnou teplotu.
4. Plíseň na nohou
Ačkoli je ještě třeba provést studie, které by prokázaly, že to pomůže každému, jedná se o rychlou domácí léčbu, která stojí za zkoušku. Každý večer nastříkejte směs peroxidu a vody v poměru 50/50 na nohy (hlavně na prsty) a nechte zaschnout.
5. Výplach
Jednou až dvakrát týdně přidejte 2 kapsle 3 % peroxidu do teplé, destilované vody. Pomůže vám to zbavit se i chronické kvasinkové infekce.
6. Hydroterapie tlustého střeva a klystýr
Pro hydroterapii přidejte hrnek 3 % peroxidu do 20 litrů vody. (Ne více). Pro klystýr přidejte lžičku 3 % peroxidu do 1 litru teplé, destilované vody. UPOZORNĚNÍ: Podle některých výzkumů tady metoda může vést ke zničení střevní sliznice, takže se nedoporučuje, přestože ji někteří lékaři předepisují.
7. Infekce
Namočte jakoukoli infekci nebo řeznou ránu několikrát denně na pět až deset minut do 3 % peroxidu. Dokonce i sněť, na kterou žádné léky nezabírají, lze vyléčit peroxidem. Nalijte půl sklenice peroxidu do koupele, chcete-li se zbavit vředů, plísní či jiných kožních infekcí.
8. Infekce z ptačích roztočů
Pacienti, kteří měli infekce z roztočů, uvádějí, že peroxid účinně ničí roztoče v pokožce. Stačí peroxid několikrát nastříkat na kůži.
9. Záněty dutin
Lžičku 3 % peroxidu přidejte do hrnku nechlorované vody, tuto směs můžete použít jako nosní sprej. Množství peroxidu záleží na tom, jak silně jsou dutiny zanícené.
10. Čištění ústní dutiny / péče o zuby
Nechte každý den deset minut v ústech působit pohárek peroxidu (malý, bílý pohárek, který je u lahvičky), poté jej vyplivněte. Zbavíte se aftů a budete mít bělejší zuby. Když vás pořádně rozbolí zub a nemůžete jít hned k zubaři, několikrát denně podržte v ústech na 10 minut pohárek peroxidu. Bolest bude mnohem snesitelnější.
11. Čištění ústní dutiny
Mnoho lidí si neuvědomuje, že peroxid funguje jako velmi účinná a laciná ústní voda. Použijte 3 % peroxid – a pokud chcete, přidejte trošičku tekutého chlorofylu pro ochucení.
12. Zubní pasta
Pastu si vyrobíte tak, že smícháte jedlou sodu s dostatečným množstvím peroxidu.
13. Čištění zubního kartáčku
Nebo jen namočte zubní kartáček do peroxidu a vyčistěte si zuby. Peroxid kromě toho zničí bakterie na kartáčku.
14. Bolest zubů
Peroxid vodíku není lék proti bolesti, nicméně jako antivirální, antibakteriální a protiplísňový prostředek a je účinný při likvidaci patogenu zbůsobujícího infekci. Toto je moje vlastní zkušenost: Moje zubařka mi chtěla čisti kořenové zubní kanálky, neboť jeden zub byl zanícený a podle ní by odumřel. Trochu mě to bolelo, ale řekl jsem jí, že chci dá zubu šanci, aby se zahojil. Několikrát denně jsem ho proplachoval peroxidem vodíku a jednou denně kokosovým olejem. Bolest odezněla a zub je od té doby zdravý.
15. Bělení zubů
Díky používání peroxidu vodíku jako ústní vody jsou moje zuby krásné bílé. Předtím jsem platil spoustu peněz za profesionální bělení, dnes už nemusím. Učte se.
UPOZORNĚNÍ: Peroxid nikdy nepolykejte. Po vykloktání si dobře vypláchněte ústní dutinu vodou.
16. Zesvětlení vlasů
Peroxid je bělící prostředek, který lze využít při zesvětlení vlasů. Rozřeďte 3 % peroxid vodou (50/50) a nastříkejte tuto směs na vlhké vlasy a rozčešte. Nebudete mít peroxidem spálené blond vlasy jako při použití barev na vlasy, ale přirozenější odstíny, jsou-li vaše vlasy světle hnědé nebo špivaně blonďaté. Zesvětlení je kromě toho postupné, takže to nebude tak drastická změna.
17. Kontaktní čočky
Peroxid vodíku se používá jako dezinfekční prostředek při čištění kontaktních čoček, neboť dokáže rozbít proteiny, které se vytvářejí na čočkách následkem imunní reakce očí.
18. Koncentrovaný nebo ředěný peroxid vodíku
Můžete čistit kuchyňskou linku a desky stolů peroxidem, neboť zničí mikroorganismy a zanechá čerstvou vůni. Nalijte trochu peroxidu na utěrku, nebo jím daná místo postříkejte. Použijte peroxid i při čištění skla a zrcadel.
19. Myčka nádobí
Přidejte 50 ml 3 % peroxidu do myčky nádobí.
20. Plíseň
Použijte peroxid vodíku, když se do vašeho domu dostane plíseň, například po vytopení.
21. Zvlhčovače / odpařovače
Přidejte půl litru peroxidu do pěti litrů vody.
22. Odstraňování skvrn
Peroxid je nejlepší odstraňovač skvrn, pokud se použije včas – lze jím ovšem úspěšně odstranit i skvrny od krve staré dva dny. Je však možné, že peroxid u mnohých látek dané místo vybělí, nebo zbaví barvy. Když peroxid nalijete na skvrnu, začne bublat. Po několika minutách tekutinu utřete papírovou utěrkou a skrvna bude pryč.
23. Praní
Můžete přidat pohárek peroxidu místo bělidla do bílého prádla. Máte-li na prádle krev, nalijte perxid přímo na dané místo. Nechte jej minutu působit, poté opláchněte studenou vodou.
24. Zeleninová lázeň
Peroxid pomůže zbavit zeleninu bakterií a neutralizovat chemikálie. Přidejte čtvrt hrnku 3 % peroxidu do dřezu plného studené vody. Hlávkový salát tam namočte na 20 minut, zeleninu se silnější slupkou např. okurky) na 30 minut. Nechte odkapat, vysušit a zchladit. Zelenina bude delší dobu čerstvá.
Nemáte-li dost času, postříkejte zeleninu a ovoce peroxidem. Nechte několik minut působit, pak zeleninu opláchněte a vysušte.
25. Maso
Peroxidem můžete ošetřit i maso před vařením.
Překlad: Tomáš Piňos
Zdroj: docakilah.com
Převzaté z http://www.ac24.cz/