Kolik stojí opravdový zázrak?

Nedávno se museli přestěhovat, protože tatínkova výplata nestačila na placení nemocničních účtů a zároveň na úhradu nájemného. Jen velice drahý chirurg by mohl Teda zachránit hned.

Tessy slyšela, jak tatínek hlasem plným beznaděje říká uplakané mamince: Teda by teď mohl zachránit jen zázrak.

Tessy běžela do svého pokoje, kde ve skleněné lahvičce od džemu schovávala všechny své úspory. Vysypala drobné na zem a pečlivě je počítala. Raději třikrát, aby se nespletla. Opatrně vložila peníze zpátky do sklenice a pořádně utáhla víčko. Pak vyklouzla ven a co nejrychleji utíkala k lékárně. Ve štítě tam měli obraz Velkého Indiánského Náčelníka, který se Tessy moc líbil.

Tiše čekala, až si jí lékárník všimne, ale ten byl příliš zabrán do hovoru s jiným člověkem, než aby si všiml šestileté holčičky. Tessy začala podupávat nohou, aby k sobě přitáhla aspoň kapku pozornosti. Bez reakce. Pak začala hlasitě pokašlávat. Zase nic. Konečně vytáhla jednu z mincí a začala jí ťukat na sklo. To pomohlo.

– Co byste si přála, slečno, řekl lékárník podrážděně. – Právě tu mluvím se svým bratrem, který přijel z Chicaga, neviděli jsme se kolik let…

– Nojo, ale já bych s vámi chtěla mluvit o svém bratrovi, – odpověděla Tessy stejným tónem, jakým mluvil lékárník. – Víte, on je moc, moc těžce nemocný… a já bych pro něj chtěla koupit zázrak.

– Dovolte – cože?

– Jmenuje se Ted a něco špatného mu roste v hlavě a můj táta řekl, že jenom zázrak by ho teď mohl zachránit. Kolik tedy stojí ten zázrak?

– Holčičko, my tu ale neprodáváme zázraky. Nezlob se, ale nemohu ti nijak pomoci, – řekl lékárník.

– Ale já mám peníze, můžu zaplatit. Jestli tyhle peníze nestačí, seženu další. Jen mi řekněte, kolik to stojí.

Dokonale oblečený lékárníkův bratr si sedl na bobek a přivolal holčičku k sobě.

– A jakého druhu je ten zázrak, co má pomoci tvému bratrovi, maličká? – To nevím, vzlykla Tessy. – Vím jenom, že je moc nemocný a maminka říkala, že potřebuje operaci. Ale táta ji nemůže zaplatit, tak jsem se rozhodla dát na to své peníze.

– A kolik máš? – zeptal se ten člověk z Chicaga, – Jeden dolar jedenáct centů, – zašeptala Tessy. – Jsou to všechny moje peníze. Ale jestli je třeba, seženu další.

– Jaká náhoda, – usmál se muž. – Zrovna dolar a jedenáct centů! Sbalil peníze do hrsti, vzal děvčátko za ruku a požádal, aby ho zavedla k sobě domů.

– Rád bych se podíval na tvého brášku a promluvil si s tvými rodiči. Uvidíme, jakého druhu zázrak vlastně potřebujete!

Ten výborně oblečený muž byl doktor Carlton Armstrong, známý chirurg, specialista na neurochirurgii. Operaci provedl zcela bezplatně a Ted se brzy vrátil domů naprosto zdravý. Maminka s tatínkem byli šťastni a stále probírali souhru šťastných náhod, která k nim chirurga přivedla.

– Ten doktor, – šeptala maminka, – je opravdový zázrak. Ráda bych věděla, kolik by to bývalo stálo? Tessy se usmála. Ona věděla přesně, kolik stojí zázrak… jeden dolar a jedenáct centů. Plus upřímná víra malé holčičky.

Zdroj: email + dohledáno na http://www.pronaladu.cz

Tessy je půvabná, na svůj věk dosti vážná šestiletá holčička. Jednou vyslechla rozhovor svých rodičů o malém bratříčku Tedovi. Věděla, že je těžce nemocný a že její rodiče nemají skoro žádné peníze.

cena-chuda-big

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama