VIZUALIZACE

 náhled obrázku

Všechno, co je vytvořené tady na Zemi, je nejprve vytvořeno v duchu. Řekli jste někdy svému dítěti, „Oh, to je jen tvoje představivost, není to opravdové?“ Co je „opravdové“?  Jen pevné fyzické věci? Zvažte ale, že ani fyzické věci nejsou „pevné“. Jsou složeny z malých molekul, které vibrují tak rychle, že se jeví pevné. Tohle nemůžete vidět svýma očima, ale věda dokázala, že je to pravda. „Realita“ je subjektivní.

Takže, jak vizualizovat? Někteří lidé jsou schopni dělat tyto věci přirozeně. Jiní s tím trochu zápasí. Nejjednodušší způsob jak začít, je vizualizovat běžné věci, které nemají mnoho detailů. Zavřete oči a představte si jak vypadá jablko. Nebo strom. Nebo barevný kruh. Začněte s nejjednoduššími věcmi. Soustřeďte se, že tyto věci držíte ve své mysli jak nejdéle můžete. Studujte je a všímejte si všech detailů, které k vám přijdou. Když máte ten objekt jasně v mysli, pokuste se ho otočit do jiného úhlu než jej vidíte teď. Nebo změňte barvu. Změňte velikost. Pokračujte ve cvičení, dokud ten obraz neudržíte pevně ve vaší mysli pokaždé, když jej změníte na něco jiné. Teď zkuste věc, která je více složitá, jako dům. Nebo auto. Nebo místo, které jste navštívili dříve. Cílem je „vidět“ tento objekt/místo co nejdetailněji a nejjasněji, jako byste tam opravdu byli a dívali se svýma fyzickýma očima. Tohle může být ze začátku složité, ale s pravidelným cvičením se to naučíte praktikovat bez námahy.

Jak používáme vizualizaci ke změně našich životů?

Duchovně řečeno, můžete si vytvořit cokoli si přejete ve svém životě. A klíč k tomu je, že to nejdříve uvidíte ve svém mysli. Tvoření obrazů ve vaší mysli může pomoci usnadnit jejich tvoření ve fyzické realitě. Ale nestane se to ihned (většinou). Je pro to dobrý důvod. Vytvořili jste si někdy nechtěně ve své mysli něco děsivého? Báli jste se někdy, že ten, koho milujete bude zraněn nebo zabit? Vaše představivost může lehce utéct k těmto představám. Představte si, co by se stalo, kdybychom mohli neustále tvořit to, na co myslíme. Každá malá obava, která by se vám dostala do mysli, by se stala realitou. Pro naši vlastní ochranu naše schopnost tvořit potřebuje více času a snahy aby se stala realitou.

Dobrá zpráva je, že cokoliv si vizualizujeme v pravidelném opakování se většinou stane i v realitě. Říkám „většinou“, protože je tu další faktor k uvážení. Můžete si pomyslet, „Tak jo, představím si, že vyhraji v loterii a stane se to!“ Možná ale ne. Musíme brát v uvážení věci, které nemusí být v souladu s naším zájmem vyššího dobra. Kdybyste vyhráli v loterii, co byste udělali se všemi těmi penězi? Stali byste se spokojenými a po zbytek svého života nic nedělali? Možná, že tohle by se nemělo stát. Možná byste na tom byli lépe, když budete pracovat na vyšším cíli. Pokud není něco „určeno“ aby se to stalo, tak se to nestane. Ale pokud se to stane (ano, můžeme občas donutit věci, aby se staly, když se budeme dostatečně snažit), obrátí se to k vám úplně jinak, než jste doufali. Budete se cítit spíše nešťastně, protože byste nežili životem, jakým jste zamýšleli žit.

Navrhuji dělat některá cvičení, která vám pomohou rozhodnout se, co opravdu v životě chcete. Zaprvé, vezměte si list papíru a rychle napište všechno co byste chtěli v životě mít. Nepřemýšlejte nad tím, jen rychle napište co chcete. Jakmile tento seznam dokončíte, podívejte se, co jste napsali. Nad každou věcí se zamyslete a rozhodněte se, zda by opravdu bylo ve vašem zájmu, kdyby se tato věc vyplnila. Buďte k sobě upřímní. Jen proto, že něco dělá náš život „jednodušší“ neznamená, že je to pro naše dobro. Vyškrtněte vše, co by nesloužilo vašemu vyššímu dobru. Pak list odložte a udělejte si cvičení. Zavřete oči a věnujte pár minut soustředění a uklidnění se. Párkrát se zhluboka, pomalu nadechněte. Dýchejte nosem, pociťujte, jak se vám nafukuje břicho a pak vaše hruď, když se vám plíce plní vzduchem. Zadržte dech na dvě vteřiny a pak pomalu ústy vydechněte až budou vaše plíce znovu prázdné. Tohle dělejte pár minut.

Až budete připraveni, představte si svůj „vysněný“ život. Pokud byste mohli teď cokoliv vytvořit, co by to bylo? Jaký druh života byste chtěli vést? Jak by vypadal váš domov?  S jakými lidmi nebo zvířaty byste svůj život sdíleli? Co byste měli za zaměstnání? Naplňovalo by vás to duchovně a emocionálně? Byli byste bohatí, nebo jen zabezpečení? Jak byste vypadali fyzicky? Byli byste ženatí, a za koho? Dejte si chvíli načas a vytvořte si obraz, který zahrnuje vaše nejhlubší touhy. Učiní vás tento obraz klidným a plným radosti? Měl by, protože tohle je realita, kterou chcete vytvořit. Pokud ne, zkuste více přemýšlet co opravdu chcete.

Věřte, že jste toho hodni

Teď k té těžší části. Proč si myslíte, že jste si takový život ještě nevytvořili? Nedostatek příležitostí, nedostatek peněz, nedostatek motivace? Nebo je to něco hlubšího? Jak by se k vám chovali ostatní, kdybyste vytvořili tuto realitu? Kdybyste byli bohatí, úspěšní, atraktivní a cílevědomí, chovali by se k vám vaši přátelé a členové rodiny stejně? Jak by reagovali na váš náhlý úspěch? Žárlili by na vás? Vadilo by vám, že se k vám chovají jinak než teď?

Věříte, že si zasloužíte život, jaký si představujete? Opravdu? Věříte, že vesmír vás chce požehnat těmi věcmi, po kterých toužíte? Je snadné pronést, „ano, chci“, ale chci, abyste opravdu prozkoumali tuto otázku, dříve než odpovíte. Mnoho z nás opravdu nevěří, že jsou hodni takového požehnání. Mnoho z nás si nese vinu z předešlých let nebo hluboko pramenící pocit, že nejsme hodni žádného dobra. Můžeme se snažit jak chceme, ale nikdy nebudeme „dost dobří“. Pokud se vás to týká, je pro vás nezbytné pracovat na změně tohoto postoje.

Pravda je, že každý z nás si zaslouží všechno dobré na Zemi. Každý z nás si zaslouží velké finanční zdroje, milujícího partnera, krásné děti, šťastný domov, naplňující práci, zdraví, silné tělo. Zasloužíme si to vše a ještě mnohem více. Jsme zářící duše, milující děti Boha, a to samotné nás opravňuje ke všemu bohatství, které můžeme kdy doufat mít. ALE…

… je tu pár důvodů, proč se to nemůže stát nám všem:

1.

Jak je uvedeno výše, nemusíme si sami myslet, že si takové bohatství zasloužíme. Pokud je to ten případ, musíme pilně pracovat na přijetí požehnání (a pocitu že, že si to zasloužíme), které nám bude uděleno. Pamatujte si, že jste dokonalí. Bůh vás takové stvořil. Nemusíte se vždy chovat dokonale nebo mluvit dokonale, ale to nejste vy. Na duchovní úrovni, vaší nejhlubší části, jste dokonalí a zasloužíte si hojnost, bohatství a úspěch.

2.

Možná nejsme ochotni pracovat dost tvrdě pro to, co chceme a namísto toho sedíme a čekáme, až nám to spadne do klína. I když to se může stát, a často se to stává, ale není to garantováno. Dle mé zkušenosti, Vesmír pomůže těm, kteří si pomohou sami. Když se soustředíte na nedostatek, tak vám Vesmír odpoví stejně. Pokud věříte, že nic nemáte, hádejte co? Nic nemáte. Když tvrdě pracujete pro dosažení svých cílů a odmítáte se spokojit s málem, hádejte co se stane. Vesmír vám odpoví stejnou energií, kterou vyzařujete a zahrne vás úspěchem a hojností.

3.

Nemusí být ten pravý čas, aby tato požehnání vstoupila do vašich životů. Občas musíme počkat, až budou správné okolnosti nebo musíme dosáhnut určitě duchovní a emocionální vyspělosti, než můžeme být připraveni přijmout náš osud. I když chceme něco celým svým srdcem, nemusíme být úplně připraveni, a tak musíme počkat. Ta důležitá lekce v tomto příkladu je být neustále v přítomném okamžiku. Nedívejte se kupředu ani dozadu. Buďte neustále vědomí a naživu právě teď, právě tady. Buďte vděčni za požehnání, kterých se vám dostává právě teď a zapomeňte na zbytek. Až bude správný čas, okolnosti se změní.

4.

A nakonec, to po čem toužíme, nemusí být v našem nejlepším zájmu. Vím, že je to těžké pochopit. Ale musíme vzít v úvahu fakt, že každý z nás přišel na Zem za účelem duchovního růstu. I když bychom všichni chtěli být bohatí, úspěšní, atraktivní, inteligentní a mocní, nemusí to být součástí plánu, který pro nás Bůh přichystal. Někteří z nás budou neustále bojovat s financemi. Někteří  z nás mají poškozená nebo zraněná těla. Někteří z nás nemohou mít děti. Někteří z nás mají sklony k závislosti. Někteří z nás mají fobie a strachy, které nám brání opustit dům. Zní to smutně, že? A přesto, pro některé z nás je to tak dáno. Proč? Proč by pro nás Bůh chtěl abychom tak zápasili? Nemá nás tak rád? Ne. Chci se s vámi o něco podělit, o něco, co by mělo navždy utkvět ve vašich srdcích – Bůh nás má natolik rád, že nás nechá zápasit. Těžké situace nás posilují o tolik více, než si dovedete představit. Kdyby naše životy šly tak hladce, žádné kamínky, větvičky na cestě, žádné překážky, přes které se dostat, jak bychom rostli? Asi moc ne. Pro některé z nás růst, kterého dosahujeme překonáváním překážek, je naše životní lekce. Úspěch bude na konci té cesty. Pro ostatní, je životní lekce přijetí. I když ne vždy dostanete „to co chcete“, vždy se vám dostane to, co potřebujete.

Proč se tedy snažit? Jaký to má účel?

Nikdy nevíte, který z výše uvedených scénářů se vás týká. Nikdy vám nemůže uškodit snažit se získat lepší věci v našich životech. Vlastně vám velmi doporučuji, abyste si to přáli. Dokončete výše uvedené cvičení a představujte si ten nejlepší život, jaký můžete. Vytvořte si čas ke zdokonalení vašich obrazů o detaily a přidávejte vše po čem opravdu toužíte. Vizualizujte si to celým svým srdcem a duší, dvakrát nebo třikrát denně. Modlete se za to. Přejte si to celým svým srdcem.

Pak buďte připraveni to uvolit Bohu/Vesmíru. Pokud to tak má být, stane se to. Pokud ne, tak něco ještě lepšího čeká za dveřmi. Pokorně přijměte vše co se vám dostává v životě a vězte, že je to pro vaše vyšší dobro. Slibte si, že nejen přijmete svůj osud, ale budete si ho užívat. Žijte co nejsmysluplnější život.  Dotkněte se tolika srdcí, kolika můžete. Buďte mocnou sílou Boha v tomhle světě. Když to budete dělat, váš život nebude bezvýznamným, ale stane se tažnou silou pozitivních změn v životech ostatních. Vaše pozitivní energie se znásobí a rozvětví se k ostatním a povzbudí je, aby také žili lepší životy.

Projevováním posilující představy pro váš život, přivítáte a pozvete silné pozitivní energie, které změní váš život a život ostatních, tím pádem také změní svět. A to je silná představa.

Z webových stránek:

http://www.wingsforthespirit.com/

pro vás přeložil Allaniel

Zdroj: e-mail …dohledány web.stránky……http://cestaklasce.webnode.cz

Vizualizace je proces tvoření obrazů ve vaší mysli. Děti jsou přirozeně zdatní v této dovednosti, ale společenské podmínky a nedostatek používání často vyústí ve ztrátu schopnosti. Je to ale velice užitečná schopnost! S trochou cviku, můžete tuto přirozenou schopnost obnovit a používat ji k vytvoření života, který opravdu chcete.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama