Uklízím podle feng-shui

 

Feng-shui ?

Je harmonické uspořádání věcí v domě, tak aby volně mohla plynout energie. Podle feng-shui má vše vliv na práci, vztahy, prosperitu, zdraví, úspěch, tvořivost, moudrost… náš život :)

Kniha od Karen pojednává o tom, jak se zbavit nepořádku na všech úrovních, v bytě/domě,zbavit se nepořádku v těle, duševního, duchovního a citového a to je ono, vše je propojené. Začnete uklízet venku, a pokud jste otevřeni novým věcem, začnete uklízet i v sobě, jde to ruku v ruce viz článek o čištění těla, které jsem podstoupil v lednu.

 

Všechny věci vibrují, vysílají elektro-magnetické pole do prostoru, proto na nás působí. Jeden z hlavních důvodů, proč jsem zminimalizoval své věci bylo, že jsem se chtěl cítil lépe, spousty věcí ve mne vyvolávalo chaos až jsem nedávno narazil na bagua síť, což je půdorys prostoru v kterém se nacházíme, kde dle vchodu lze zjistit ve které části jsou jednotlivé životní oblasti. Jelikož bydlím se spolubydlícími a každý máme svůj pokoj, tak jsem zjistil, že jsem ještě nedávno měl „zaneřáděnou“ oblast KARIÉRA a BOHATSTVÍ. Je to až neuvěřitelně propojené, během toho, co jsem se rozhodoval, že dám výpověď v práci jsem zjistil, že jsem tuto oblast uklidil a zbavil se chaosu.

 

DSC00591

Ve svém pokoji jsem se necítil moc přívětivě, zdi byly světle zelené a prostoru jsem si nevážil, nevšímal jsem si těch drobností, jestli je na monitoru prach, nebo na podlaze nějaké drobky, či okno bylo špinavé, nevnímal jsem to a vůbec jsem si nevšiml ve společném prostoru plísně a neuklizené kuchyně atd. atd.

Co mohu říct za sebe, jelikož nechávám psací stůl vždy, když dopracuji prázdný a čistý, každý den udělám malý úklid, vždy se na něco zaměřím, kuchyně, koupelna, pokoj (tím si navodím příjemný pocit z pohybu a úklidu). Cítím se ve svém pokoji velmi dobře, energie tam krásně proudí a je to znát. Naučil jsem se vážit si věcí a přistupovat k nim vědomě s vděčností (pokud se nechytím na vlnu myšlenek), za to děkuji libereckému zenu, kde je vidět vědomá práce, jak na sobě, tak při práci (uklízení centra).

Ta pokora a vděčnost se otiskuje všude, vážím si více sebe, jídla, které volím do svého těla, prostoru, lidí se kterými se vídám, okamžiků v životě drobných, procházka do lesa…

Místnost, kterou obývám před malováním na žluto-oranžovou a po výměně oken na plastová.

Tak hodně zdaru přátelé, ze začátku se třeba chtít nebude, ale když to překonáte, budete sami mile překvapeni a když se rozhodnete hodnotné věci darovatbudete mít radost, že někdo má radost :)

 

Autor: Jiří Zuzánek

Převzaté se svolením autora ze stránek 

http://www.zuzanekjiri.cz/

Vaše komentáře

Reklama