PRYČ S KYSELOSTÍ

Vnitřní prostředí organismu by mělo mít mírně zásaditý charakter.

 

 

Chybné návyky ve stravování však vedou k tomu, že se podíl zásaditosti v těle neustále snižuje. Překyselení organismu je potom důvodem většiny nemocí. Kurt Tepperwein, známý německý terapeut a léčitel, ve své knize vysvětluje, proč je překyselení těla tolik nebezpečné a co udělat pro to, abychom znovu obnovili rovnováhu mezi kyselými a zásaditými látkami v těle. 

 

Nevědomost o tom, co potřebuje naše tělo a jaké jsou nejjednodušší kroky, jimiž bychom mu mohli účinně pomoci, vede k následujícím problémům:

 

– Nesprávná výživa

– Nedostatečné žvýkání potravy

– Příliš mnoho nevhodné a příliš málo správné stravy

– Zlost, strach, úzkost a další psychická zatížení

– Narušování střevní flóry

– Kvašení v tenkém střevě, zahnívání v tlustém střevě, nadýmání

 

 

Jako následek zůstává trvalé překyselení těla, které je tímto nuceno k výrobě kyselých solí, jež musí být opět uloženy v těle – v takzvaných „zásobárnách“ odpadních a škodlivých látek. Tato situace vyvolává:

 

– Opotřebování žláz a dalších orgánů s odpovídajícím narušením funkcí

– Zácpy nebo průjmy

– Vnitřní i povrchová plísňová onemocnění

– Deprese a psychické poruchy jako např. podrážděnost, agresivitu, nedostatečnou odolnost proti zátěži až stavy beznaděje

– Potíže při učení, zapomnětlivost až roztržitost

– Nedostatek radosti ze života, malou činorodost, výkonnost

– Zbytečná onemocnění, kterým by se dalo snadno předejít, předčasná úmrtí

 

 

Recept na zásaditou směs

 

Natrium phosphoricum                      10,0 g

Kalium bicarbonicum                            10,0 g

Calcium carbonicum                            100,0 g

Natrium bicarbonicum                          80,0 g

Magnesium carbonicum                       50,0 g

 

 

 

 

Tuto směs vám namíchají v lékárně, ale ze své zkušenosti vím, že ne v každé lékárně, protože jim většinou něco z výše uvedeného chybí……v Brně vím že lékárně v nemocnici u Sv. Anny, nebo v Hodoníně na ul. Dobrovolského (lékárna naproti školy TGM) se dá v pohodě sehnat. Zkrátka počítejte s tím, že si budete muset pravděpodobně proběhnout více lékáren, pokud směs budete shánět. 

 

 

Po mnohaletém překyselování organismu, nutně potřebujeme doplnit zásadité látky. Tuto směs si můžete nechat namíchat v lékárně, uvedené množství vyjde na necelých 200,- Kč.

Ajurvédská medicína připomíná, že v době od 10:00 do 14:00 a po 22. hodině se nemá užívat žádný prostředek k odkyselování.

V akutním případě lze bez obav užít 8 až 10 g zásadité směsi, rozmíchejte pokud možno ve vlažné vodě (tělesné teploty), protože právě tak účinkuje nejrychleji. Ráno na lačný žaludek vypít po doušcích.

!!!!! Zásaditou směs nikdy nerozpouštějte v perlivé minerální vodě, jelikož přítomná kyselina uhličitá by část důležitých zásad neutralizovala!!!!!!!!

Už během odkyselování organismu se „pacienti“ často zmiňují o neočekávaném, velice příjemném vylepšení stavu. Tlak v hlavě a záchvaty nevolnosti, které člověka často léta sužovaly, po několika dnech zmizí navždy.

Myšlenky se rozjasní a i paměť se zřetelně zlepší- rovněž v několika málo dnech. Deprese vystřídá stav příjemného naladění na veselosti. Pohybujete se snadněji a jistěji a i vzhled se často až neuvěřitelně zlepší a Vy se budete cítit o řadu let mladší.

Nevyrovnaní a svárliví lidé zažijí při odkyselování často již během 2 až 3 dnů neuvěřitelnou změnu nálady a trvalý pocit pohody. Také pobyt na slunci snáší lidé mnohem lépe než dříve, neboť přecitlivělost pokožky na UV záření po odkyselení těla zmizí.

Kompletní odkyselení vede nakonec k psychickému i fyzickému zdraví a my zjistíme, že tento stav je pro nás vlastně přirozený.

I když jste případně právě v lékařské péči, důkladné odkyselování těla je základním kamenem Vašeho uzdravování. Neboť pouze ve zdravém prostředí se mohou buňky zdravě vyvíjet.

Pokud se Vám podaří dosáhnout acidobazické rovnováhy, budete se cítit jako znovuzrození. Při tom se jedná o takovou zdravotní péči, kterou si každý může snadno dopřát…..

Kniha….Pryč s kyselostí od Kurta Tepperweina, je opravdu zajímavé čtení a vřele ji doporučuji, pokud se o odkyselení organismu chcete dozvědět víc. 

Mějte se a smějte se …… vaše Zrzka

 

 

DODATEK OD GREV 

Správné PH těla je 7,2 – 7,4. Jednoduše si svoje PH můžete zjistit zakoupením lakmusových papírků (lékárny, zdravotnické potřeby). Pravděpodobně zjistíte, že se vaše PH pohybuje kolem 5 – 6. – a to je málo. Znamená to, že jste překyselení a vaše tělo musí vyvíjet velkou snahu, aby kyselost snížilo. Na to, aby se vyrovnala acidobazická rovnováha organismu, potřebujeme minerály a stopové prvky. V přírodní formě je nejvíce minerálů např. v naklíčeném obilí nebo tam, kde je chlorofyl – sladkovodní řasa Chlorella nebo Spirulina. Pokud nemáme dostatek minerálů, tělo vyrovnává PH z vlastních zásob a to jsou vlasy, zuby, klouby, nehty…Ženy v produktivním věku mají tu výhodu, že jednou měsíčně s cyklem odchází přebytečná kyselost z těla. To může též vysvětlovat, proč muži dříve ztrácejí vlasy. 🙂

Po přechodu jsou na tom pak ženy stejně jako muži a proto taky více trpí na ubývání minerálů v kostech – tzv osteoporoza.

 

Kde se dá směs sehnat

Zprávy od Vás, kde se Vám podařilo tuto směs sehnat…. díky za informace, které jsou pro další hledající důležité….. jsem ráda, že spolupracujete….fakt a moc díky

 

Zuzi, dobrá věc se podařila, směs jsem si dovezla z Olomoucké lékárny ve fakultní nemocnici, za půl kila jsem dala Kč 241,-.
Takže můžeš dát na stránky k Brnu a Hodonínu i Olomouc. Jana

 

 Směs se dá koupit v DM drogerii pod názvem “ Basen -Pulver “ je obohacena o další minerály a 250g stojí kolem 70kč. V lékárně U Ignáce na Karlově nám,v Praze jí mají již namíchanou…. Marie Jungmanová

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše tělo je uzpůsobeno tak, že bychom se mohli dožít až 130 let. Ovšem v důsledku současného životního stylu trpíme nemocemi, předčasně stárneme a umíráme.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama